Džo Baidens

National Interest: Baidena mēģinājumi draudēt Putinam novedīs ASV pie katastrofas

103
(atjaunots 16:25 04.05.2021)
The National Interest publicētā materiāla autors atzīmēja, ka attiecību saasināšanās gadījumā ASV būs spiestas karot divās frontēs – gan ar Krieviju, gan Ķīnu.

RĪGA, 4. maijs — Sputnik. ASV prezidenta Džo Baidena nedraudzīgi izteikumi pret Krieviju mudina Maskavu un Pekinu nonākt pie piespiedu savienības, un konfrontācija ar to novedīs Vašingtonu pie katastrofas, raksta The National Interest.

Iepriekš, uzstājoties Kongresā, ASV prezidents paziņoja, ka ASV netiecas pēc eskalācijas ar Krieviju, taču piedraudēja Maskavai ar "sekām" konflikta gadījumā. Vienlaikus viņš apgalvoja, ka abas valstis var sadarboties kopīgu interešu jomā, pastāstīja RIA Novosti.

Materiāla autors uzsvēra, ka ar tamlīdzīgiem izteikumiem Baidens izdarījis "pēdējo brīdinājumu" Putinam. Atzīmēts, ka attiecību saasināšanās gadījumā ASV būs spiestas karot divās frontēs – gan ar Krieviju, gan Ķīnu.

"Tā kā Baidena administrācija gatavojas vērtību konfrontācijas politikai ar Maskavu un Pekinu, Vašingtonai ir jāpatur prātā ģeopolitiskie riski ASV-Ķīnas-Krievijas stratēģiskā trijstūra pamatā," raksta žurnālists.

Iepriekš ASV prezidents Džo Baidens ierosināja Krievijas valsts vadītājam Vladimiram Putinam personīgu tikšanos kādā trešajā valstī, lai apspriestu jautājumus, kas sakrājušies divpusējās attiecībās. Vēlāk valsts sekretārs Entonijs Blinkens precizēja, ka runa ir par tuvākajām nedēļām.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs informēja, ka Maskava šo ideju uzņēmusi ļoti atzinīgi un izvērtē to. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka vienošanās par tikšanās dienu pagaidām nav panākta, tomēr runa ir par vasaras mēnešiem. Viņš uzsvēra, ka samita ideja prasa dziļu analīzi: Vašingtonas izteikumi par tikšanos katru reizi iet roku rokā ar vārdiem par sankcijām.

103
Tagi:
Džo Baidens, agresija, Krievija, Ķīna, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV cieš sakāves visos karos
Stratēģiskais konkurents – tas, kuram viss izdodas. Bet tev – ne
Kremlī pastāstīja par Putina un Baidena tālruņa sarunu
Peskovs: Putins neļaus ASV runāt ar Krieviju no spēka pozīcijas
Redžeps Tajips Erdogans

Erdogans paziņoja, ka Turcija nesamierināsies ar Izraēlas agresiju

14
(atjaunots 08:46 15.05.2021)
Turcijas prezidents uzsvēra, ka Izraēlas un Gazas sektora konfliktu nav iespējams noregulēt bez ANO starpniecības.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Turcija atbalstīs palestīniešus Jeruzalemē tikpat apņēmīgi kā Azerbaidžānas cīņu par "Kalnu Karabahas okupēto zemju atbrīvošanu", paziņoja valsts prezidents Redžeps Tajips Erdogans, vēsta RIA Novosti.

"Mūs sadusmojuši Izraēlas teroristiskās valsts spaidi. Viņi ir pārkāpuši visas robežas. (..) Apturēt viņus – cilvēces goda pienākums," paziņoja Turcijas līderis uzrunā par godu musulmaņu svētkiem – Uraza-bairamam.

Erdogans uzsvēra, ka Izraēlas un Gazas sektora konfliktu nav iespējams noregulēt bez ANO starpniecības, un piebilda, ka viņam notikušas pārrunas ar 19 valstu prezidentiem un valdību vadītājiem.

Pēc viņa vārdiem, Turcija nesamierināsies ar Izraēlas agresiju pat tad, ja visa pasaule pievērs uz to acis.

Situācija uz Izraēlas un Palestīnas anklāva robežas krasi saasinājās pirmdienas vakarā. Musulmaņu sadursmes ar Izraēlas policiju, kas sākās pēc vairāku palestīniešu ģimeņu padzīšanas no mājām Džarraha rajonā, pārauga karadarbībā.

Gandrīz nepārtrauktās raķešu apšaudēs gājuši bojā septiņi Izraēlas pilsoņi, vairāk neka 200 ievainoti. Telaviva organizēja uzbrukumus Gazai, ziņojot, ka nogalināto vairāki kaujinieki, arī lauka komandieri. Palestīnas Veselības ministrija norādīja, ka Izraēlas uzbrukumos gājuši bojā 119 cilvēki, vairāk nekā 600 cietuši.

Pasaule aicina puses ievērot savaldību. Tuvākajā laikā plānota ANO Drošības padomes sēde, kas veltīta situācijai reģionā.

Gazas sektors ir viens no Palestīnas rajoniem, kuras teritorijas sadalīšanu apstrīd ilgadējā arābu-izraēliešu konflikta dalībnieki. 1947. gadā ANO Ģenerālasambleja izstrādāja Palestīnas sadalīšanas plānu, ko arābi vēl aizvien nav pieņēmuši.

Pēc Sešu dienu kara 1967 gadā Izraēla ieņēma Jordānas upes Rietumu krastu, ieskaitot Austrumu Jeruzālemi un ierīkoja tur apdzīvotas vietas. Savukārt Palestīna vēlas šajās zemēs (ieskaitot Gazas sektoru, ko kopš 2007. gada pārvalda islāmiskā organizācija HAMAS) radīt savu valsti, un pieprasa, lai nākamās robežas starp suverēnajām arābu un izraēliešu valstīm vestu pa līnijām, kas pastāvēja pirms konflikta.

Izraēla tam nepiekrīt un jau pasludinājusi Jeruzālemi par savu "mūžīgo un nedalāmo galvaspilsētu". Konflikta mierīgas noregulēšanas process ir apstājies.

14
Tagi:
Erdogans, agresija, konflikts, Izraēla, Turcija
Pēc temata
Palestīņu kaujinieki ar raķetēm apšauda Izraēlas teritoriju
Tramps aiziet ar troksni. Vai ASV gatavojas triecienam Irānai
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

57
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

57
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību

95 gadīgs kara veterāns Krimā pārvarējis koronavīrusu

0
(atjaunots 11:39 15.05.2021)
Decembra beigās AleksandrA Markeviča pašsajūta ievērojami pasliktinājās. Ārsti diagnosticēja koronavīrusu, uzņēmumi parādīja, ka pacientam daļēji skartas plaušas. Slimnīcā veterāns pavadīja vairāk nekā mēnesi, tomēr, pateicoties ārstu pūlēm, viņš ir izveseļojies.

Sirmais frontinieks atzina: neskatoties uz pārciesto slimību, viņš joprojām nav zaudējis dzīvesprieku. Šajā ziņā viņam palīdz dzīvesbiedre Taisija. Viņi kopā ilgi staigā pa dārzu, dzied karalaiku dziesmas, bieži pārlapo vecos albumus ar fotogrāfijām.

Aleksandrs Markevičs izkarojis visu karu. 1941. gadā viņam bija 16 gadi, tāpēc uz fronti puisi neņēma, un viņš palīdzēja mātei hospitālī pie Brjanskas. 1943. gadā jau pilngadīgais Aleksandrs 522. artilērijas pulka sastāvā piedalījās Ļeņingradas aizsardzībā.

Par nopelniem kareivis saņēmis dažādus apbalvojumus: medaļu "Par uzvaru pār Vāciju lielajā Tēvijas karā", kā arī II pakāpes Tēvijas kara ordeni.

0