Moka "krievu troļļi": Lielbritānija aicina visus nogurdinošai cīņai

39
(atjaunots 13:34 03.05.2021)
Londona sūkstas par viltīgajiem troļļiem, kuri "izplata prokrievisku viedokli" taisno britu medijos.

RĪGA, 3. maijs - Sputnik. "Lielā septītnieka" valstu ārlietu ministru apspriedē Londona ieteiks veidot starptautisku mehānismu cīņai ar "Krievijas centieniem dezinformācijas izplatīšanas jomā", vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz britu izdevumu "Times".

Saskaņā ar izdevuma datiem, pētījumu, kas atklāj "Krievijas troļļu" lomu britu medijos, demonstrēs G7 ārlietu ministru tikšanās laikā (tajā piedalīsies Indijas, Austrālijas un DĀR pārstāvji). Tikšanos vadīs Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs.

Dokumentā izskanējis apgalvojums, ka "prokrieviskie troļli publicē provokatīvus izteikumos komentāros avīžu "Times", "Daily Mail", "Sun" un "Daily Express" vietnēs, lai radītu kļūdainu pārstāvi par to, ka cilvēki atbalsta Krievijas agresiju pret Ukrainu". Pētnieki apgalvo, ka minētos komentārus pēc tam izmanto holdinga "Rossija segodņa" paspārnē strādājošā vietne InoSMI materiāliem par Rietumu sabiedrisko viedokli. Rezultātā, raksta "Times", tie izplatās Krievijas valsts medijos un sociālajos tīklos, piemēram, "VKontakte" un "Odnoklassniki".

"Prokrieviskie troļļi publicē komentārus par Ukrainu un citām tēmām, lai ietekmētu viedokli šeit un parādītos Krievijas medijos. Tas ir teicami ilustrē nogurdinošo cīņu, ko mēs turpinām. Mēs apvienojam lielākās valstis, lai aizsargātu atklātu sabiedrību," Rāba teikto citēja "Times".

Ministrs uzskata, ka pastiprināta ātras reakcijas mehanisma izveide nozīmēs, ka rietumvalsts var apvienoties, lai vērstu kritiku pret Krieviju vai citām valstīm, vienalga, "vai tas skar dezinformāciju, kiberuzbrukumus vai citus starptautisko tiesību skandalozus pārkāpumus". Pēc "Times" informācijas, G7 tikšanās laikā otrdien ministri varētu vienoties par "jaunas ātrās reaģēšanas alianses" izveidi, atbildot uz "Krievijas propagandu".

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova februārī informēja par dokumentu noplūdi no Lielbritānijas ĀM – tie stāsta, kā Lielbritānijas valdība vada dažādu informācijas izdevumu darbu, kā ari izveidojusi ietekmes aģentu tiklu sociālo tīklu krievvalodīgajā segmentā. RT atzīmēja, ka hakeru grupas "Anonymous" publicētie dokumenti, kas, domājams, pieder Apvienotās Karalistes ĀM, atklāj, kādas pūles Lielbritānija pieliek, lai "vājinātu Krievijas valsts ietekmi".

39
Tagi:
informācijas kari, propaganda, Krievija, Lielbritānija
Pēc temata
Kā ASV atklājušas "Krievijas propagandas un dezinformācijas ekosistēmas" noslēpumus
Melu fabrika un tās saimnieki
Iemācīs demokrātiju. ASV izvēlējušās iejaukšanās metodes
Rietumi lieliski zina, kur Putins ievilcis sarkano līniju
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

15
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

15
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

16
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

16
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma
  COVID-19

Linkaits aicina atcelt pašizolāciju un Covid-19 testus vakcinētiem ceļotājiem

0
(atjaunots 08:26 13.05.2021)
Tālis Linkaits uzskata, ka Latvijā ir jāievieš nosacījums, ka vakcinētai personai nav jāievēro pašizolācija un nav jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests.

RĪGA, 13. maijs — Sputnik. Latvijā pēc iespējas ātrāk ir jāievieš nosacījums, ka, iebraucot valstī, vakcinētai personai nav jāievēro pašizolācija un jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, tādējādi pielāgojot šo nosacījumu Igaunijā un Lietuvā ieviestajām prasībām, paziņojis satiksmes ministrs Tālis Linkaits, raksta Press.lv.

Ministrs norādīja, ka pretējā gadījumā rodas absurda situācija, kad vakcinēts Latvijas pilsonis drīkst bez ierobežojumiem ieceļot Igaunijā, bet pēc atgriešanās Latvijā viņam jāuzrada tests un jādodas pašizolācijā.

Satiksmes ministrs norādīja, ka līdzīga kārtība ir spēkā daudzviet Eiropā, piemēram, Dānijā, Polijā, Bulgārijā, Čehijā, Grieķijā, kā arī tuvākajā laikā šādu kārtību plānots noteikt Austrijā. "Šāda regulējuma ieviešanu Latvijā nevajadzētu atlikt, ņemot vērā arī to, ka skaidra atvieglojumu kārtība būs papildu motivācija iedzīvotājiem vakcinēties," sacīja Linkats.

Tāpat viņš piebilda, ka šāda kārtība atbilst Eiropas Komisijas 3. maijā publicētajām rekomendācijām attiecībā uz iebraukšanu no trešajām valstīm un nebūtisku ceļojumu ierobežojuma atcelšanu.

Patlaban pēc iebraukšanas Latvijā nav nepieciešams ievērot pašizolāciju tikai atgriežoties no Lielbritānijas, Islandes un Vatikāna - valstīm, kurās kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem nepārsniedz 50.

Atgādinām, ka 17. martā Eiropas Komisija ierosināja ļaut Eiropas Savienībā ieceļot pret Covid-19 vakcinētiem ārvalstniekiem, turklāt vakcīnām jābūt ES atzītām.

Tāpat plānots ieviest jaunu ārkārtējo instrumentu, kas ļautu strauji ierobežot ieceļošanu no valstīm, kur strauji pieaug inficēšanās.

0
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Pasaules Veselības organizācija ir apstiprinājusi piekto Covid-19 vakcīnu
Katrs desmitais tests ir pozitīvs: Covid-19 saslimušo skaits pieaug
Mediķis pastāstīja, kā Covid-19 ilgtermiņa periodā "iedarbojas uz galvu"
Nosaukta labākā Covid-19 vakcīna: atzīšanas kritēriji – "tumša bilde"