Briti kritizēja Polijas lūgumu atsūtīt NATO spēkus Krievijas dēļ

38
(atjaunots 10:43 03.05.2021)
Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks iepriekš klāstīja par Krievijas "plāniem" atjaunot impēriju, tāpēc viņa valstij esot nepieciešama NATO spēku klātbūtne.

RĪGA, 3. maijs — Sputnik. Britu izdevuma Daily Mail lasītāji novērtēja Polijas aizsardzības ministra Mariuša Blaščaka izteikumus par Krievijas "plāniem" atjaunot impēriju, kuru dēļ viņa valstij esot nepieciešama NATO spēku klātbūtne, vēsta RIA Novosti.

"Tā ir Polija, kas vēlas atjaunot impēriju. Kā jums šķiet, kāpēc bija apvērsuma mēģinājums Baltkrievijā? Viņi iztērēja vairāk nekā 50 miljonus dolāru šim mazajam fiasko," atzīmēja viens no komentētājiem.

Kāds cits lasītājs konstatēja: Varšava vienmēr cer, ka tās vietā karos kāds cits.

"Vajadzēja to atdot Vācijai un Krievijai, tagad visiem būtu labāk," viņš paziņoja.

"Krievijas armijai par 80% ir aizsardzības raksturs, tam piekrīt liels skaits stratēģu. Tāpēc pietiek izpūst militāro histēriju, mums drīzāk uzbruks mūsu "sabiedrotā" Amerika, ja mēs vienā jaukā dienā atteiksimies tai sekot kaut kādā karā vai atteiksimies izvietot pie sevis viņu armijas bāzes. Patlaban ASV vienlaikus apšauda sešas dažādas valstis, militārā budžeta izmēru ziņā apsteidz desmit sarakstā aiz tām sekojošās valstis, turklāt septiņas no tām ir Amerikas sabiedrotās. Un tomēr Krievija pie mums tik un tā ir galvenā problēma," uzrakstīja cits portāla apmeklētājs.

"Neuztraucieties. Miegainais Džo izgulēsies un izglābs jūs, ja tikai atcerēsies, kādu valsti vajag glābt," galu galā ironiski piezīmēja lasītājs.

Polijas premjerministra kancelejas ēka Varšavā, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Pēdējā laikā Rietumi demonstrē bažas ņemot vērā Krievijas "agresīvo darbību pastiprināšanos" pret Ukrainu. Piemēram, Maskavu kritizēja par militāro mācību organizāciju pie robežām. Kremlis uz šiem izteikumiem atbildēja, ka savā teritorijā Krievija pārvieto bruņotos spēkus pēc saviem ieskatiem, tie nevienu neapdraud un tam nevajadzētu nevienu satraukt.

Vienlaikus Maskava atzīmē augošo NATO militāro aktivitāti pie valsts rietumu un dienvidu robežām. Alianses valstis regulāri rīko manevrus un modelē uzbrukumu Krievijai. Iepriekš Polijai tādās mācībās nosacītais "pretinieks no austrumiem" sagādāja graujošu sakāvi.

38
Tagi:
agresija, NATO, Krievija, Polija
Pēc temata
NATO lidmašīnas tuvojas Krievijas robežām. Kas tām meklējams Kamčatkas un Donbasa apkaimē?
Kā Sibīrija pēkšņi izrādījusies uz Ukrainas robežas
Dubulti standarti: mācības Krievijā – slikti, manevri Baltijā – normāla lieta
Krievijas aizsardzības ministrs brīdina NATO par augošo rosību pie KF robežām
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

15
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

15
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

16
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

16
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma
  COVID-19

Linkaits aicina atcelt pašizolāciju un Covid-19 testus vakcinētiem ceļotājiem

0
(atjaunots 08:26 13.05.2021)
Tālis Linkaits uzskata, ka Latvijā ir jāievieš nosacījums, ka vakcinētai personai nav jāievēro pašizolācija un nav jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests.

RĪGA, 13. maijs — Sputnik. Latvijā pēc iespējas ātrāk ir jāievieš nosacījums, ka, iebraucot valstī, vakcinētai personai nav jāievēro pašizolācija un jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, tādējādi pielāgojot šo nosacījumu Igaunijā un Lietuvā ieviestajām prasībām, paziņojis satiksmes ministrs Tālis Linkaits, raksta Press.lv.

Ministrs norādīja, ka pretējā gadījumā rodas absurda situācija, kad vakcinēts Latvijas pilsonis drīkst bez ierobežojumiem ieceļot Igaunijā, bet pēc atgriešanās Latvijā viņam jāuzrada tests un jādodas pašizolācijā.

Satiksmes ministrs norādīja, ka līdzīga kārtība ir spēkā daudzviet Eiropā, piemēram, Dānijā, Polijā, Bulgārijā, Čehijā, Grieķijā, kā arī tuvākajā laikā šādu kārtību plānots noteikt Austrijā. "Šāda regulējuma ieviešanu Latvijā nevajadzētu atlikt, ņemot vērā arī to, ka skaidra atvieglojumu kārtība būs papildu motivācija iedzīvotājiem vakcinēties," sacīja Linkats.

Tāpat viņš piebilda, ka šāda kārtība atbilst Eiropas Komisijas 3. maijā publicētajām rekomendācijām attiecībā uz iebraukšanu no trešajām valstīm un nebūtisku ceļojumu ierobežojuma atcelšanu.

Patlaban pēc iebraukšanas Latvijā nav nepieciešams ievērot pašizolāciju tikai atgriežoties no Lielbritānijas, Islandes un Vatikāna - valstīm, kurās kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem nepārsniedz 50.

Atgādinām, ka 17. martā Eiropas Komisija ierosināja ļaut Eiropas Savienībā ieceļot pret Covid-19 vakcinētiem ārvalstniekiem, turklāt vakcīnām jābūt ES atzītām.

Tāpat plānots ieviest jaunu ārkārtējo instrumentu, kas ļautu strauji ierobežot ieceļošanu no valstīm, kur strauji pieaug inficēšanās.

0
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Pasaules Veselības organizācija ir apstiprinājusi piekto Covid-19 vakcīnu
Katrs desmitais tests ir pozitīvs: Covid-19 saslimušo skaits pieaug
Mediķis pastāstīja, kā Covid-19 ilgtermiņa periodā "iedarbojas uz galvu"
Nosaukta labākā Covid-19 vakcīna: atzīšanas kritēriji – "tumša bilde"