NATO pagrimst: Polija vēlas ievilkt Baltijas savienībā Latviju, Lietuvu un Igauniju

81
(atjaunots 10:22 04.04.2021)
Vispirms Polija iebiedēja Baltijas valstis, sak Krievijai "būs vajadzīgas divas līdz četras dienas to ieņemšanai", bet tagad poļu ģenerālis Valdemārs Skšipčaks iesaka tām "apvienoties pret Krieviju".

RĪGA, 4. aprīlis — Sputnik. Polija aktīvi vairo spriedzi. Vispirms tur iebiedēja Baltijas valstis: ja "Krievija sadomās tās ieņemt", tai būs vajadzīgas vien apmēram 2-3 diennaktis, bet tagad poļu ģenerālis Valdemārs Skšipčaks iesaka veidot Baltijas savienību, kas "izvērsīs darbību pret Krieviju," vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu Defence 24.

Ar NATO spēkiem, kas okupējuši Baltijas valstis, Skšipčakam nepietiek – pec viņa domām, vairāku tanku rotu un lidmašīnu nosūtīšana "Kreviju nenobiedēs". Toties Baltijas savienība, acīmredzot, nobiedēs.

Pie tam jāpatur prātā, ka Maskava jau vairākkārt ir uzsvērusi: Krievija neplāno uzbrukumus nekādām NATO valstīm. Domas, kas čum un mudž Rietumu politiķu prātos, Krievijā uzskata par absolūti neveselīgām. To nepārprotami apliecina kārtējais Polijas izlēciens.

Skšipčaks turpināja: ASV eksprezidenta Donalda Trampa administrācijas laikā NATO valstis ir pārlieku izlaidušās – Vācija un Francija ietur neviennozīmīgu pozīciju pret Krieviju, bet Turcija karo pati par sevi.

Rezultātā, secina ģenerālis, situācija kļuvusi ļoti sarežģīta un nonākusi līdz tam, kas aliansē nav redzēts.

"Ja organizācija neatmodīsies, tuvākajos gados militāri politiskā situācija Eiropā var mainīties," pārdzīvoja Skšipčaks.

Viņš uzskata, ka Baltijas savienības izveide uz NATO bāzes ir cienīga atbilde uz pašreizējiem izaicinājumiem – "Polijas, Baltijas valstu un Skandinācijas aizsardzības potenciāla integrācija būs Krievijas savaldīšanas faktors". Tā valstis, pēc viņa domām, var iegūt neatkarību no "jebkādam karam slikti sagatavoto rietumu kaimiņu žēlastībām".

Nekas neizdosies?

Neskatoties uz poļu ģenerāla patētiku, Latvija, piemēram, diezin vai izšķirsies par piedāvāto apvienošanos, jo NATO apsolītos 2% no IKP aizsardzībai un pat vēl vairāk tā piešķīra, tomēr diezin vai izdosies sameklēt lielāku summu, turklāt nav labi pagriezt muguru Lielajam Brālim no ASV.

Francijas prezidents Emanuels Makrons reiz jau ierosināja radīt no ASV neatkarīgu "Eiropas armiju", tomēr viņa ideju ASV zibenīgi norāja, un sabiedrotie Eiropā, kuri jau sāka kautrīgi māt ar galvām, solidarizējoties ar Francijas līderi, ātri vien ierāva galvas plecos.

Kā nu ne, Makrons taču norādīja ne tikai uz tādiem "pazīstamiem ienaidniekiem", kā Krievija un Ķīna, viņš teica, ka jāaizsargājas arī no ASV, jo "Eiropa saskaras ar virkni mēģinājumu iejaukties tās iekšējos demokrātiskajos procesos un kibertelpā".

Tomēr atgriezīsimies pie poļu ģenerāļa. Lai kāda jauna "savienība" būtu iecerēta Polijā, tai diezin vai izdosies izvērst "darbību pret Krieviju" – lai arī Maskava aicina sākt dialogu, tā nenoliedz, ka uzbrukuma gadījumā aizstāvēsies.

Atgādināsim, ka februārī starpvalstu akciju sabiedrības "Vimpek" ģenerāldirektors Sergejs Bojevs informēja, ka noslēgti Krievijas raķešu uzbrukuma brīdināšanas sistēmas (RUBS) valsts izmēģinājumi

Krievijas RUBS apstrādā trajektorijas datus, lai sastādītu brīdinājumu par raķešu uzbrukumu valsts un militārās pārvaldes punktiem, Maskavas PRA sistēmai, kā arī datus par kosmiskajiem objektiem. Patlaban strādā septiņas RUBS – Ļeņingradas, Kaļiņingradas, Irkutskas, Orenburgas apgabalos, Krasnodaras, Krasnojarskas un Altaja novados.

81
Tagi:
agresija, Krievija, Baltija, Polija, NATO
Pēc temata
"Jau pārvieto štābus": ko ASV armija gatavo Eiropas austrumos
Baltijas valstis gatavojas karam ar Krieviju: Blitzkrieg vai Blitzkaputt?
Reģions-cietoksnis. Kaļiņingrada nocietinās atbildei uz NATO aktivitātēm
The National Interest: kara gadījumā Krievija saraus NATO gabalos
Krievijas Sistemātiskās analīzes un prognožu centra prezidents Rostislavs Iščenko, foto no arhīva

Eksperts paskaidroja, kāpēc Baltija atbalsta Ukrainas iestāšanos NATO

27
(atjaunots 01:29 17.04.2021)
Baltijas valstis tik ļoti baidās no kaimiņattiecībām ar Krieviju, ka Ukrainas iestāšanās NATO zināmā mērā ļauj risināt viņu pašu drošības problēmas.

RĪGA, 17. aprīlis – Sputnik. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ārlietu ministri devās vizītē uz Kijevu, lai demonstrētu solidaritāti un atbalstītu "vitāli svarīgas reformas, kuru mērķis ir Ukrainas virzība uz Eiropu un NATO".

Baltijas valstis var atbalstīt Ukrainu tikai vārdos, sarunā ar Sputnik konstatēja Krievijas Sistemātiskās analīzes un prognožu centra prezidents Rostislavs Iščenko.

"Armijas viņiem nav, nav arī autoritātes. Principā, Baltijas valstis lolo tādas pašas cerības kā Ukraina, - ka kāds sāks karu un amerikāņi uzvarēs Krieviju. Taču pagaidām ASV prezidents Džo Baidens deklarē vēlmi sākt pārrunas, nevis karot. Tātad patlaban baltieši, tāpat kā ukraiņi var paļauties tikai uz sevi," atzīmēja Iščenko.

Politologs paskaidroja, kāpēc Baltijas valstis tik izteikti atbalsta Ukrainas un Gruzijas iestāšanos NATO.

"Šī vēlme ir saprotama. Gandrīz pirms 30 gadiem Vācija atbalstīja Polijas iestāšanos NATO, jo pati toreiz bija NATO austrumu robeža. Pēc tam arī Polija sekoja tās piemēram, atbalstot Ukrainas un Baltijas iestāšanos aliansē, lai atbīdītu robežu tālāk no sevis. Tagad arī Baltijas valstis jūtas kā NATO avangards un vēlas, lai aliansē iestātos gan Ukraina, gan Gruzija, lai, kā viņiem šķiet, izstieptu Krievijas bruņotos spēkus," pastāstīja Iščenko.

Pēc viņa vārdiem, Ukrainas un Gruzijas iestāšanās NATO Baltijai zināmā mērā dāvātu risinājumu viņu drošības problēmai, un Baltija to joprojām atbalstīs.

"Taču tie paši francūži un vācieši jau tagad ir nobažījušies: gan baltieši ar savu neadekvāto attieksmi, gan ukraiņi ar pastāvīgajiem skandāliem nepārtraukti nostāda viņus uz militāras sadursmes sliekšņa ar Krieviju," atgādināja politologs.

2014. gadā Ukraina atteicās no ārpusbloka statusa, divus gadus vēlāk nosprauda iestāšanos NATO par valsts ārpolitikas mērķi.

2019. gadā Ukrainas parlaments pieņēma grozījumus Konstitūcijā, nospraužot valsts kursu pret ES un NATO. Briselē paziņoja, ka vairāku kritēriju īstenošanai, kas nepieciešamas Ukrainai, lai iestātos aliansē, būs nepieciešams ilgs laiks. Eksperti vērtē, ka Kijeva nevarēs pretendēt uz dalību NATO tuvāko 20 gadu laikā.

27
Tagi:
Baltija, NATO, Ukraina
Pēc temata
Kas un kāpēc provocē Krieviju ar runām par Ukrainas iekļaušanu NATO
KF aizsardzības ministrs ziņo par ASV un NATO spēku savilkšanu pie Krievijas robežām
Krievijas ĀM komentēja NATO lēmumu palielināt militāros izdevumus
Eksperts paskaidroja, ar ko saskarsies NATO uzbrukumā Kaļiņingradai
Korņilovs

Politologs par Kijevas kodolsapņiem: pērtiķis ar kodolgranātu nevienam nav vajadzīgs

32
(atjaunots 15:05 16.04.2021)
Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu.

RĪGA, 16. aprīlis – Sputnik. Ukraina varēs garantēt savu drošību tikai gadījumā, ja "apbruņosies" un atjaunos savu kodollielvalsts statusu, paziņoja Ukrainas vēstnieks Vācijā Andrejs Meļņiks. Diplomāts uzskata, ka tā ir vienīgā alternatīva dalībai NATO, kas patlaban Kijevai nav pieejama.

Protams, Rietumiem vēl tikai trūkst jaunas kodolvalsts, ironiski atzīmēja politologs Vladimirs Korņilovs radio Sputnik ēterā.

"Meļņiks ir pārsteidzošs cilvēks. Viņš kļuvis slavens ar to, ka pēdējā laikā gan izvirzījis ultimātu Berlīnei, gan pieprasījis Vācijas prezidenta atvainošanos. Šķiet, viņš ir kaut ko sajaucis. Paskatījies, kā uzvedas "Lielā septītnieka" vēstnieki Ukrainā, ieraudzījis, ka viņi var itin vienkārši dot norādījumus Ukrainas valdībai, un nolēlmis, ka viņš var uzdevies tāpat Vācijā. Bārsta paziņojumus, ultimātus un prasības, it kā kaut ko lemtu viņšm nevis Kijevas vara un tie, kas to vada no citām vēstniecībām," paziņoja Korņilovs.

Politologs uzsvēra, ka Rietumos neviens nopietni neizskatīs tamlīdzīgas Ukrainas kodolvēlmes.

"Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu," secināja Korņilovs.

Saskaņā ar Budapeštas memorandu no 1994. gada kodolarsenāls, ko Kijeva saņēma pēc PSRS sabrukuma, tika likvidēts. Ukraina pievienojās Līgumam par kodolieroču neizplatīšanu, pasaules kodollielvalstis garantēja tās drošību.

Обезьяна с атомной гранатой: Корнилов высмеял ядерные потуги Киева
32
Tagi:
kodolieroči, NATO
Pēc temata
Neticams dāsnums: Latvija nodevusi Ukrainai apvidus mašīnas no 40. gadiem
Piepūšamās laivas no ASV – Ukrainas Jūras spēku tagadne un nākotne
Ukrainas vadība sapņo ieņemt Krimu un atbrīvoties no krieviem
Apdomājieties! Krievija uzstājīgi iesaka NATO un Ukrainai neplānot karu

NATO pārvērš Ukrainu par "pulvera mucu". Vai Krievijai izdosies nodrošināt Donbasu?

0
(atjaunots 23:25 17.04.2021)
Kāpēc NATO vispirms paplašina militāro klātbūtni pie Krievijas robežām, bet pēc tam baidās no Maskavas atbildes pasākumiem?

Krievija darīs visu iespējamo, lai parūpētos par savu pilsoņu drošību, ka Ukrainā būs vērojama konflikta saasināšanās, apsolīja valsts ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs. Atbildību par šo soļu sekām viņš uzliek Kijevai un tās kuratoriem Rietumos, jo tieši viņi pārvērš Ukrainu par "pulvera mucu". Kāpēc NATO vispirms paplašina militāro klātbūtni pie Krievijas robežām, bet pēc tam baidās no Maskavas atbildes pasākumiem? Un vai iespējams bez kara atrisināt konfliktu ar tiem, kuri pastāvīgi pārkāpj Minskas protokolus.

0
Tagi:
Krievija, Donbass, Ukraina, NATO
Pēc temata
"Doņecka liesmo": ko Ukrainas armija dara Donbasā
Ļeonkovs par Rietumu provokācijām: "Ziemeļu straume 2", Donbass, NATO mācības
Donbass uz jauna kara sliekšņa: Kijevu iedvesmoja ASV atbalsts
"Viss – Donbasa dēļ": ko ASV armija sarīkojusi Eiropā