ASV draud Krievijai ar sekām "agresīvo darbību" dēļ

47
(atjaunots 17:09 29.03.2021)
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens ir pārliecināts, ka valsts spers nepieciešamos soļus tajā vietā un laikā, ko izraudzīsies ASV, gan attiecībā pret Krieviju, gan citām valstīm, kas rada problēmas.

RĪGA, 29. marts - Sputnik. ASV veiks "nepieciešamos pasākumus" pret Krieviju "agresīvo darbību" dēļ, paziņoja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens, vēsta RIA Novosti.

"Mēs esam redzējuši dažādus Krievijas agresīvo darbību piemērus... Mēs pašlaik noslēdzam pārskatu par kiberuzbrukumiem caur SolarWinds, iejaukšanos vēlēšanās ASV, ķīmisko ieroču lietošanu mēģinājumā nogalināt Alekseju Navaļniju... Būs cena un sekas," paziņoja Blinkens intervijā telekanālam CNN.

"Mēs veiksim nepieciešamās darbības tajā laikā un vietā, ko izvēlēses ASV, gan attiecībā pret Krieviju, gan pret citām valstīm, kas rada problēmas," piebilda Blinkens.

Marta sākumā Eiropas Savienība ieviesa sankcijas jaunā globālā režīma ietvaros par cilvēktiesību pārkāpumiem pret četriem Krievijas pilsoņiem par Alekseja Navaļnija arestu. Sankciju sarakstā iekļauts Krievijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bastrikins, Krievijas gvardes direktors Viktors Zolotovs, Krievijas ģenerālprokurors Igors Krasnovs un Federālā sodu izpildes dienesta (FSID) vadītājs Aleksandrs Kalašņikovs. Pēc ES arī ASV informēja par sankciju ieviešanu pret Krieviju. Vašingtonas jaunās sankcijas skārušas Federālā drošības dienesta un FSID vadītājus, Krievijas prezidenta administrācijas vadītāja vietnieku Sergeju Kirijenko un ģenerālprokuroru Krasnovu, divus aizsardzības ministra vietniekus, kā prezidenta pārvaldes priekšnieku Andreju Jarinu. Sankciju sarakstā iekļauts arī AM 27. zinātniskais centrs, AM 33. centrālais ZPI un Organiskās ķīmijas un tehnoloģijas ZPI.

Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka Maskava viennozīmīgi reaģēs uz sankcijām. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka Kremlis ir pārliecināts: sankciju politika pret Krieviju mērķi nesasniegs. Iepriekš ĀM norādīja, ka apgalvojumi par Navaļnija "tīšu saindēšanu" nav pamatoti.

Tāpat Krievija vairākkārt atspēkojusi apsūdzības par mēģinājumiem ietekmēt demokrātiskos procesus dažādās valstīs, norādot, ka tām nav sniegti absolūti nekādi pierādījumi. Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova nosauca par muļķībām izteikumus par tā saucamo Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās. Viņa konstatēja, ka šī tēma jau pārgājusi melnā humora kategorijā.

47
Tagi:
agresija, sankcijas, Krievija, ASV
Pēc temata
Par NATO, grēkiem un specdienestiem. Kādus jaunumus atklāja Putins
Beigas spēlītēm – krieviem izdevies uzlauzt amerikāņu apziņu
Iemācīs demokrātiju. ASV izvēlējušās iejaukšanās metodes
Aleksandrs Koņkovs

Eksperts skaidro Čehijas uzvedību attiecībā uz Krieviju

7
(atjaunots 08:19 20.04.2021)
Čehija ir tikai pirmā bezdelīga: izkalpoties ASV priekšā uz Krievijas rēķina mēģinās arī citi, mazāki Eiropas spēlētāji.

RĪGA, 20. aprīlis - Sputnik. Krievija pasludinājusi 20 Čehijas vēstniecības darbiniekus par personām non grata, atbildē uz 18 Krievijas diplomātu izraidīšanu un Krievijas specdienestiem izvirzīto apsūdzību saistībā ar sprādzienu munīcijas noliktavā Vrbeticē 2014. gadā. Tāpat Čehijas policija izsludinājusi meklēšanā Aleksandru Petrovu un Ruslanu Boširovu, kurus Londona tur aizdomās bijušā Izlūkošanas pārvaldes pulkveža Sergeja Skripala un viņa meitas Jūlijas saindēšanā.

Acīmredzot čehi uzstājas, kā rīks citu ģeopolitisko spēlētāju rokās, paziņoja politologs Aleksandrs Koņkovs radio Sputnik ēterā.

"Prāga iebruka informatīvajā dienas kārtībā, un sāka virzīt dīvainus nosacījumus pēc tam, kad ASV apstiprināja jaunas sankcijas pret Krieviju. Tāpēc pirmā doma, kas ienāk prātā, ir, ka čehi šādā veidā cenšas izkalpoties aizokeāna partneru priekšā," norāda Koņkovs.

Tomēr pastāv varbūtība, ka lielākoties tā nav vietējā iniciatīva, bet Rietumu spēlētāju kopējas rīcības atspoguļojums, lai pievērstu sev jaunas amerikāņu administrācijas uzmanību," norāda eksperts.

"Virkne citu valstu demonstrē gatavību restartēt vēl Trampa laikā pieteikto mēģinājumu pārskatīt attiecības ar Eiropas sabiedrotajiem. Baidens it kā izrāda gatavību atgriezties Eiropā, un tagad tie, kurus agrāk mēdza dēvēt par limitrofiem, rīko savas spēles. Diemžēl Prāga ir uzņēmusi šo kursu," skaidroja Koņkovs.

Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijā
© Sputnik / Natalia Seliverstova

Pēc viņa vārdiem mēģinājumi izkalpoties ASV administrācijas priekšā uz Krievijas rēķina ir jāgaida arī no citu, mazāku Eiropas spēlētāju puses.

Izvērsies skandāla fonā Prāga paziņoja par valsts korporācijas "Rosatom" izslēgšanu no konkursa par Dukovanu atomelektrostacijas

paplašināšanu.

Čehijas Ārlietu ministrijā Krievijas reakciju uz Prāgas apsūdzējumiem nosauca par "pārāk asu", jo viens no izraidītiem diplomātiem ir čehu vēstnieka vietnieks.

Kā norādīja Ārlietu ministrijā, Prāgas darbībās "nevar nesaskatīt amerikāņu pēdas". Resorā uzsvēra, ka lēmums par Krievijas diplomātu izraidīšanu pieņemts "ar nepamatotiem un izdomātiem ieganstiem" par Krievijas specdienestu saistību ar sprādzienu munīcijas noliktavā Vrbeticē 2014. gadā.

В какую игру ввязалась Чехия? Коньков о причине демарша против России
7
Tagi:
Krievija, Čehija, ASV
Pēc temata
"Atbildēsim kopā". Ko NATO uzskata par draudiem, izņemot Krieviju
ASV draud Krievijai ar sekām "agresīvo darbību" dēļ
Aleksandrs Lukašenko

"Likvidēt galveno": plānoja sarīkot asiņainu apvērsumu Baltkrievijā

74
(atjaunots 10:04 19.04.2021)
Baltkrievijā bija iecerēts valsts apvērsums un prezidenta Aleksandra Lukašenko slepkavība. Par apvērsuma organizāciju aizdomās turētie cilvēki aizturēti Maskavā. Vienam no viņiem ir dubultpilsonība - ASV un Baltkrievijas.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Sestdien, 17. aprīlī, Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņoja par plānoto atentātu pret viņu — sazvērnieki cerēja sagūstīt viņa bērnus un sarīkot valstī apvērsumu, raksta RIA Novosti.

Saskaņā ar FDD sabiedrisko sakaru centra informāciju, par apvērsuma organizāciju aizdomās turētie cilvēki aizturēti Maskavā. Tas ir baltkrievu politologs Aleksandrs Feduta un advokāts Jurijs Zenkovičs. Zināms, ka Zenkovičam ir dubultpilsonība - ASV un Baltkrievijas.

Apvērsumu un atentātu viņi plānoja sarīkot 9. maijā. Turklāt vēlējās organizēt valstī "demokrātiju pēc Polijas pieredzes". Metodes gan izvēlējās asiņainas un tik tālas no demokrātiskām, cik tas vispār ir iespējams.

RIA Novosti ziņo: televīzijas kanāls "Rossija" parādīja aizdomās turamo aizturēšanas operatīvā videoieraksta kadrus. Reportāžā ir sadzirdami Zenkoviča vārdi par prezidenta likvidēšanas plānu.

Viņš saka, ka uzdevums numurs viens ir "likvidēt galveno". Kā otro punktu Zenkovičs min "iekšējā karaspēka un OMON bloķēšanu" Baltkrievijā. Trešais punkts ir "ieņemt vairākus simboliskus objektus pilsētas centrā, tostarp radiostaciju un televīziju, lai uzrunātu iedzīvotājus".

To visu viņš teica, tiekoties it kā ar baltkrievu ģenerāļiem Maskavā – restorānā Dārza lokā, kurp viņš uzaicināja šos cilvēkus "aprunāties".

Sazvērnieku rokās bija augstā līmeņa politiķu, ierēdņu un militārpersonu saraksts, kurus, apgalvo žurnālisti, gatavojās nogalināt vai "iesēdināt koncentrācijas nometnē".

Apvērsuma organizēšanai tika plānots piesaistīt arī ukraiņu nacionālistus.

Turklāt pat savas sarunas laikā organizatori nenoliedza, ka atkārtotās vēlēšanās Baltkrievijas pilsoņi nobalsotu par Lukašenko.

Aptuveni piecu gadu laikā viņi plānoja transformēt sabiedrību un valsti, lai izaudzētu Baltkrievijā "demokrātiju pēc Polijas pieredzes".

Interesanti gan, ka viens no jaunās "demokrātiskās" valsts tapšanas pamatpunktiem bija esošā prezidenta mantas izlaupīšana un atsavināšana.

Baltkrievijā tāpat paziņoja, ka apvērsumu plānoja veikt, vadoties pēc krāsaino revolūciju shēmām ar ārzemju finansējumu.

74
Tagi:
Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Lukašenko paziņoja nosacījumus, ar kādiem ir gatavs atstāt prezidenta amatu
Lukašenko palūdzis Putinam iznīcinātājus. Kāpēc Baltkrievijai vajadzīgi Su-30SM?
Iemācīs demokrātiju. ASV izvēlējušās iejaukšanās metodes