Jenss Stoltenbergs

NATO uzveļ Krievijai atbildību par konfrontāciju

54
(atjaunots 07:07 20.02.2021)
NATO neslēpj, ka vēlas saņemt vairāk naudas spēku izvēršanai austrumu flangā, taču atbildību par konfrontāciju un sadarbības trūkumu uzveļ Maskavai.

RĪGA, 20. februāris – Sputnik. NATO izvērtē dažādus attiecību variantus ar Krieviju atbilstoši tās rīcībai, paziņoja alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

"Ja viņi (Krievija – red.) vēlas sadursmi, mēs esam gatavi. Ja viņi vēlas sadarboties, mēs būsim priecīgi," Jensa Stoltenberga teikto citēja RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu El Mundo.

Pēc Ziemeļatlantijas alianses ģenerālsekretāra vārdiem, bloks uztur attiecības ar Maskavu, ņemot vērā bruņojuma sacensību atsākšanās risku. Pie tam, Stoltenbergs apgalvoja, dialogā ar Krieviju vajadzīgs spēks un stingrība.

NATO organizē kara mēģinājumus

Paziņojumi no Briseles par gatavību sadarboties ar Maskavu ir tīrais rituāls, norādīja Krievijas militārais eksperts Igors Korotčenko.

"Mēs redzam, ka rituālos paziņojumus no Briseles neapstiprina darbi, turpinās militārās aktivitātes pieaugums," konstatēja eksperts.

Viņš atgādināja, ka Maskava piedāvā NATO līdztiesību mijiedarbību drošības sfērā, taču alianse praksē izspēlē scenārijus karam pret Krieviju.

"Šajos apstākļos mūsu valsts adekvātā un vienīgā iespējamā atbildes reakcija ir pietiekami pasākumi aizsardzības spējas un drošības stiprināšanai, un to mēs īstenojam," uzsvēra Korotčenko.

Vairāk naudas austrumu flangam

Iepriekš noskaidrojās, ka alianses valstu aizsardzības ministru apspriedē 17.-18. februārī Stoltenbergs diskutējis jautājumu par aizsardzības izdevumu pieaugumu.

Pirms sēdes Stoltenbergs apliecināja: "Es ierosināšu būtiski paplašināt NATO vispārējo finansējumu mūsu pamatdarbībai savaldīšānas un aizsardzības jomā," NATO ģenerālsekretāts skaidroja žurnālistiem pirms samita Briselē.

Viņš informēja, ka aizsardzības izdevumu pieaugums ļaus uzturēt abiedroto spēku izvēršanu NATO austrumu flangā, gaisa telpas patrulēšanu, spēku izvēršanu jūrā un mācības. "Kopīga izdeveumu palielināšana demonstrēs, cik spēcīga ir mūsu pieturēšanās pie saistībām aizsargāt vienam otru," piezīmēja NATO ģenerālsekretārs.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu atzīmēja, ka Rietumu stratēģiskajā virzienā slēpjas lielākie draudi Krievijas drošībai. KF ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs norādīja, ka NATO ir labi zināms – Maskava neplāno nekādus uzbrukumus, taču turpina savilkt spēkus un bruņojumu pie Krievijas robežām.

54
Tagi:
aizsardzība, Krievija, NATO
Pēc temata
NATO aicina gatavoties Krievijas "agresijai". Krievijas Valsts dome atbildēja
Aprakstīts Krievijas un ASV kara scenārijs par Krimu
Baltijas valstis gatavojas karam ar Krieviju: Blitzkrieg vai Blitzkaputt?
Militārie zinātnieki: Krievijas aizsardzībai no NATO vajadzīgs preventīvs trieciens
Iznīcinātājs Su-57, foto no arhīva

Ārzemnieki nosauca Krievijas Su-57 par "skaistu slepkavu"

4
(atjaunots 09:45 11.05.2021)
NATO klasifikācijā par "noziedznieku" iedēvēto iznīcinātāju Su-57 pēc Uzvaras parādes Maskavā nosauca par skaistāko kompānijas Sukhoi darbu.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Sociālā tīkla Twitter lietotāji pievērsa uzmanību Uzvaras parādei Maskavā. Īpaša vērība tika veltīta parādē redzamajai aviācijai, stāsta RIA Novosti.

Piemēram, amerikāņu militārais eksperts H. I. Satons savā lapā Twitter publicēja uzņēmumu kurā redzami Krievijas iznīcinātāji Su-57 – arī tie piedalījās Uzvaras parādē Sarkanajā laukumā.

​"Gribu teikt, skaista lidmašīna. "Sukhije" principā izskatās nāvīgi," viņš uzrakstīja.

Satona sajūsmai piekrita viņa lasītāji.

""Noziedznieks" (tā NATO klasifikācijā dēvē Su-57) ir pats skaistākais kompānijas "Sukhoi" ražojums," atzīmēja viens no viņiem.

Aizsardzības rūpniecības salons IDEX 2021 Abū Dabī
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Cits komentētājs piebilda, ka Su-57 ne tikai labi izskatās, bet arī skan "vareni".

"Šī lidmašīna būs vērā ņemams ASV GKS pretinieks," uzrakstīja vēl viens lietotājs.

Viņam piekrita cits lasītājs. Viņš aicināja nenovērtēt Krievijas karavīrus tā, kā viņus vērtēja pirms divdesmit gadiem.

"Viņi ir modernizējuši lielāko daļu arsenāla, tikai ne tā, kā esam raduši darīt mēs... Gan Krievija, gan Ķīna kļūst par ļoti bīstamiem pretiniekiem," viņš uzsvēra.

4
Pēc temata
Krievu ieroči: iznīcinātāja Su-57 un bezpilota "Okhotnik" savienība
Krievijas iznīcinātājs Su-57 iekaro pasauli. Kas notiks tālāk?
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Su-57 izmēģinājumi noslēgti: Krievijas GKS saņem jaunākos iznīcinātājus

Anadolu: ASV vēlas, lai Krievija atgrieztos 90. gados

27
(atjaunots 13:35 10.05.2021)
Turku žurnālists uzskata, ka Vašingtona vēlas pārvērst Krieviju par "Borisa Jeļcina laiku valsti" – samazināt tās aktivitāti pasaules arēnā.

RĪGA, 10. maijsSputnikASV sapņo, kaut nu Krievija atkal kļūtu par Borisa Jeļcina laiku valsti, kas "ierāvusies savā čaulā", raksta Turcijas ziņu aģentūras Anadolu žurnālists Iļjass Kemaloglu, vēsta RIA Novosti.

Pēc viņa domām, Džo Baidena ierašanās Baltajā namā aizsāka jaunu spriedzes pilnu posmu attiecībās ar Krieviju. Žurnālists uzskata, ka viens no konfrontācijas iemesliem bija Maskavas augošā ietekme lielā zonā no Tuvajiem Austrumiem līdz Kaukāzam Donalda Trampa prezidentūras laikā.

Tāpat autors atzīmēja, ka Vašingtona nevēlas Krievijas un Turcijas ciešas sadarbības attīstību un cenšas to vājināt ar izolācijas palīdzību un vēršot sankcijas pret Maskavu.

Pie tam, regulāri ieviešot aizvien jaunus ierobežojošos pasākumus, ASV apgalvo, ka ir gatavas sadarboties ar Krieviju, ņemot vērā savas intereses. Kā piemēru žurnālists minēja Savienoto Valstu spiedienu pret ES, lai nepieļautu "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu noslēgumu un vienlaikus palielināja Krievijas naftas iepirkumus 2020. gadā.

Kemaloglu ir pārliecināts, ka Krievijas diplomātu nesenā izraidīšana no Bulgārijas un Čehijas ir ASV darbību rezultāts, kas vēlas "sodīt" Krieviju.

Tādējādi, autors secināja, Vašingtona vēlas pārvērst Krieviju par "Borisa Jeļcina laiku valsti" – samazināt tās aktivitāti pasaules arēnā. Taču pēc viņa domām, tas ir maz ticams, ņemot vērā Maskavas pašreizējo spēku militārajā, kosmiskajā un enerģētikas jomās, kā arī kodolenerģētikas un medicīnas nozarēs.

27
Tagi:
Džo Baidens, starptautiskās attiecības, Krievija, ASV
Pēc temata
Baidens pieprasījis 715 miljardus dolāru – arī Krievijas un Ķīnas savaldīšanai
Peskovs: Putins neļaus ASV runāt ar Krieviju no spēka pozīcijas
Kremlī pastāstīja par Putina un Baidena tālruņa sarunu
Stratēģiskais konkurents – tas, kuram viss izdodas. Bet tev – ne