Baltkrievu līderis Aleksandrs Lukašenko

Lukašenko paziņoja nosacījumus, ar kādiem ir gatavs atstāt prezidenta amatu

74
(atjaunots 08:25 12.02.2021)
Baltkrievu līderis Aleksandrs Lukašenko uzsvēra, ka neļaus "apgānīt" valsti, tāpēc prezidenta amatu viņš varēs atstāt tikai, ja tiks izpildīti vairāki nosacījumi.

RĪGA, 12. februāris — Sputnik. Ceturtdien, 11. februārī, Baltkrievijā tika atklāta VI Visbaltkrievu Tautas sapulce, kurā piedalās aptuveni 2,7 tūkstoši cilvēku, tostarp 300 ārvalstu viesi, vēsta RIA Novosti.

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko uzstājās sapulcē ar runu, kurā paziņoja, ka ir gatavs atstāt savu posteni tad, kad būs pārliecināts, ka ir ievēroti daži nosacījumi.

Lukašenko pamatprasība ir miers un kārtība valstī, nekādu protestu un sava viedokļa izpaušana tikai likuma ietvaros.

Otrais nosacījums: "Ja sanāks tā, ka pie varas nāks citi un viņiem būs atšķirīgi uzskati, tad otrajam punktam mēs pierakstīsim, ka neviens mats no jums – pašreizējā prezidenta sabiedrotajiem – nedrīkst nokrist". Turklāt Lukašenko atbildēja, ka šobrīd viņam ir "negaidīti daudz" piekritēju.

Tāpat Lukašenko uzsvēra, ka neļaus "apgānīt" Baltkrieviju, turklāt neatkarīgi no tā, vai viņš būs pie varas vai ne, jo "būvēja šo valsti, kā vien prata".

Tāpat prezidents informēja par jaunās Baltkrievijas Konstitūcijas projekta plāniem. Viņš pastāstīja, ka projekts būs gatavs jau 2021. gadā - tajā būs radikāli pārdalītas prezidenta pilnvaras.

Plānots, ka referendums par jauno konstitūciju notiks Baltkrievijā 2022. gadā.

Atgādinām, ka Lukašenko jau minēja, ka tas ir iespējams, ka viņš atstās amatu. Viņš apgalvoja, ka tas varētu notikt pēc konstitucionālās reformas vai pēc tam, kad tauta vienprātīgi piekritīs viņa demisijai. Baltkrievu līderis atzīmēja, ka demisionēs "kad vajag", nevis "pēkšņi".

Tikmēr bijusī Baltkrievijas prezidenta amata kandidāte Svetlana Tihanovska, kura, tiesa, atrodas nevis Baltkrievijā, bet Lietuvā, jau paziņojusi, ka "ir gatava vadīt valsti pārejas periodā" un ir gatava uzņemties šādu atbildību.

Taču ir vērts pamanīt, ka, runājot par atkāpšanos no amata, Lukašenko uzsvēra, ka nekāda varas tranzīta Baltkrievijā nebūs. Bet būs tā, kā nobalsos un izlems tauta.

Atgādinām, ka saskaņā ar Baltkrievijas republikas Centrālās vēlēšanu komisijas datiem, Lukašenko uzvarēja vēlēšanās ar 80,1% balsu. Opozīcija klāstīja, ka uzvarējusi Tihanovska, un nodibināja koordinācijas padomi varas nodošanai. Šī iemesla dēļ Ģenerālprokuratūra ierosināja lietu par aicinājumiem sagrābt varu, virkne opozicionāru aizturēti, citi pametuši Baltkrieviju.

74
Tagi:
Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Tihanovska oficiāli apliecinājusi, ka ir gatava vadīt Baltkrieviju
Politologs pastāstīja, ko Lietuva uzdod par bēgļiem no Baltkrievijas
Par NATO, grēkiem un specdienestiem. Kādus jaunumus atklāja Putins
Iznīcinātājs Su-57, foto no arhīva

Ārzemnieki nosauca Krievijas Su-57 par "skaistu slepkavu"

2
(atjaunots 09:45 11.05.2021)
NATO klasifikācijā par "noziedznieku" iedēvēto iznīcinātāju Su-57 pēc Uzvaras parādes Maskavā nosauca par skaistāko kompānijas Sukhoi darbu.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Sociālā tīkla Twitter lietotāji pievērsa uzmanību Uzvaras parādei Maskavā. Īpaša vērība tika veltīta parādē redzamajai aviācijai, stāsta RIA Novosti.

Piemēram, amerikāņu militārais eksperts H. I. Satons savā lapā Twitter publicēja uzņēmumu kurā redzami Krievijas iznīcinātāji Su-57 – arī tie piedalījās Uzvaras parādē Sarkanajā laukumā.

​"Gribu teikt, skaista lidmašīna. "Sukhije" principā izskatās nāvīgi," viņš uzrakstīja.

Satona sajūsmai piekrita viņa lasītāji.

""Noziedznieks" (tā NATO klasifikācijā dēvē Su-57) ir pats skaistākais kompānijas "Sukhoi" ražojums," atzīmēja viens no viņiem.

Aizsardzības rūpniecības salons IDEX 2021 Abū Dabī
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Cits komentētājs piebilda, ka Su-57 ne tikai labi izskatās, bet arī skan "vareni".

"Šī lidmašīna būs vērā ņemams ASV GKS pretinieks," uzrakstīja vēl viens lietotājs.

Viņam piekrita cits lasītājs. Viņš aicināja nenovērtēt Krievijas karavīrus tā, kā viņus vērtēja pirms divdesmit gadiem.

"Viņi ir modernizējuši lielāko daļu arsenāla, tikai ne tā, kā esam raduši darīt mēs... Gan Krievija, gan Ķīna kļūst par ļoti bīstamiem pretiniekiem," viņš uzsvēra.

2
Pēc temata
Krievu ieroči: iznīcinātāja Su-57 un bezpilota "Okhotnik" savienība
Krievijas iznīcinātājs Su-57 iekaro pasauli. Kas notiks tālāk?
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Su-57 izmēģinājumi noslēgti: Krievijas GKS saņem jaunākos iznīcinātājus

Anadolu: ASV vēlas, lai Krievija atgrieztos 90. gados

27
(atjaunots 13:35 10.05.2021)
Turku žurnālists uzskata, ka Vašingtona vēlas pārvērst Krieviju par "Borisa Jeļcina laiku valsti" – samazināt tās aktivitāti pasaules arēnā.

RĪGA, 10. maijsSputnikASV sapņo, kaut nu Krievija atkal kļūtu par Borisa Jeļcina laiku valsti, kas "ierāvusies savā čaulā", raksta Turcijas ziņu aģentūras Anadolu žurnālists Iļjass Kemaloglu, vēsta RIA Novosti.

Pēc viņa domām, Džo Baidena ierašanās Baltajā namā aizsāka jaunu spriedzes pilnu posmu attiecībās ar Krieviju. Žurnālists uzskata, ka viens no konfrontācijas iemesliem bija Maskavas augošā ietekme lielā zonā no Tuvajiem Austrumiem līdz Kaukāzam Donalda Trampa prezidentūras laikā.

Tāpat autors atzīmēja, ka Vašingtona nevēlas Krievijas un Turcijas ciešas sadarbības attīstību un cenšas to vājināt ar izolācijas palīdzību un vēršot sankcijas pret Maskavu.

Pie tam, regulāri ieviešot aizvien jaunus ierobežojošos pasākumus, ASV apgalvo, ka ir gatavas sadarboties ar Krieviju, ņemot vērā savas intereses. Kā piemēru žurnālists minēja Savienoto Valstu spiedienu pret ES, lai nepieļautu "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu noslēgumu un vienlaikus palielināja Krievijas naftas iepirkumus 2020. gadā.

Kemaloglu ir pārliecināts, ka Krievijas diplomātu nesenā izraidīšana no Bulgārijas un Čehijas ir ASV darbību rezultāts, kas vēlas "sodīt" Krieviju.

Tādējādi, autors secināja, Vašingtona vēlas pārvērst Krieviju par "Borisa Jeļcina laiku valsti" – samazināt tās aktivitāti pasaules arēnā. Taču pēc viņa domām, tas ir maz ticams, ņemot vērā Maskavas pašreizējo spēku militārajā, kosmiskajā un enerģētikas jomās, kā arī kodolenerģētikas un medicīnas nozarēs.

27
Tagi:
Džo Baidens, starptautiskās attiecības, Krievija, ASV
Pēc temata
Baidens pieprasījis 715 miljardus dolāru – arī Krievijas un Ķīnas savaldīšanai
Peskovs: Putins neļaus ASV runāt ar Krieviju no spēka pozīcijas
Kremlī pastāstīja par Putina un Baidena tālruņa sarunu
Stratēģiskais konkurents – tas, kuram viss izdodas. Bet tev – ne