Militārie zinātnieki: Krievijas aizsardzībai no NATO vajadzīgs preventīvs trieciens

136
(atjaunots 12:36 09.02.2021)
NATO izstrādātā jaunā daudzšķautņaino militāro operāciju koncepcija pieprasa no Krievijas Gaisa kosmiskajiem spēkiem preventīvu triecienu, kas garantētu valsts aizsardzību, uzskata Krievijas militārie zinātnieki.

RĪGA, 9. februāris — Sputnik. Krievijas militārie zinātnieki ierosinājuši Gaisa kosmisko spēku (GKS) pielietojuma variantu, kas garantēs aizsardzību no NATO iespējamās operācijas, vēsta RIA Novosti. Jaunā konceocija publicēta žurnālā "Gaisa kosmiskie spēki. Teorija un prakse", ko laiž klajā GKS Militārais mācību un zinātniskais centrs.

Iepriekš NATO un ASV izstrādājušas daudznozaru militāro operāciju koncepciju – tās notiks vienlaikus uz zemes, jūrā, gaisā, kosmosā un kibertelpā. Saskaņā ar amerikāņu militāristu ieceri, tās sāksies ar ilntegrētu masveida gaisa uzbrukumu, lai dažu stundu laikā izsistu no ierindas pretinieka kodolspēku objektus, cīņasspējīgākās armijas daļas, vadības un sakaru punktus, enerģētiku un tā tālāk.

Militāro zinātņu doktors Vladilens Stučinskis un militāro zinātņu kandidāts Mihails Koroļkovs savā rakstā konstatēja, ka tādu uzbrukumu ietvaros NATO plāno vienlaikus vērst pret ienaidnieku hiperskaņas, operatīvi taktisko un spārnoto raķešu triecienus, izmantot uzbrukuma bezpildota lidaparātus, vēlāk – pilotējamo aviāciju, kas tikpat kā necietīs.

Iespējamo daudznozaru operāciju izjaukšanai autori piedāvā atbildes vai preventīvu triecienu ar GKS spēkiem, izmantojot visus līdzekļus vienotā izlūkošanas un uzbrukuma telpā. Tas radīs nepieņemamu kaitējumu pretiniekam jau agresijas sākumposmā.

"Izjaucot pretinieka integrēto masveida gaisa uzbrukumu "daudzpusīgās operācijas" sākumposmā, koordinēti jāizmanto aviācija līdz ar bezpilota lidaparātiem, dažādu funkciju raķetes, REC līdzekļus, uz jaunajiem fizikas principiem balstītos ieročus karaspēku formējamā izlūkošanas un trieciena sistēmas grupējuma ietvaros," atzīmēja zinātnieki.

Pētījuma autori norādīja, ka līdz 2025.-2040. gg. Krievijas izlūkošanas un uzbrukuma sistēmas pamatelementi būs lidmašīnas, helikopteri, spārnotās un ballistiskās taktiskās un operatīvi taktiskās raķetes, droni utt. Publikācijā minēts arī konkrēts sistēmas elementu piemērs: hiperskaņas raķetes "Kinžal", kuru nesējs patlaban ir MiG-31K.

Ņemot vērā Krievijas BS Ģenerālštāba priekšnieka Valērija Gerasimova uzrunu Militāro zinātņu akadēmijas konferencē un Krievijas militārās doktrīnas aizsardzības raksturu, autori uzskata, ka iespējamās agresijas atvairīšanas svarīgākais princips ir preventīvas darbības ("par vienu vai diviem soļiem priekšā"). Tas ir, rodoties lokāla kara draudiem, uzskata zinātnieki Krievijai jābūt spējīgai pāriet no kodolsavaldīšanas politikas pie preventīva nepieņemama kaitējuma nodarīšanas ar visiem bruņojuma veidiem.

NATO integrētā trieciena izjaukšana no paša sākuma neļaus sasniegt "daudzpusīgās operācijas" mērķus, un militārā bloka vadība garantēti atteiksies to turpināt, uzsvēra pētījuma autori.

Pēdējos gados Krievija ne vienu vien reizi paudusi bažas par NATO nebijušo aktivitāti pie tās rietumu robežām. Alianse to dēvē par "Krievijas agresijas savaldīšanu" un turpina audzēt spēkus. Maskava jau vairākkārt uzsvērusi, ka Krievija neplāno nekādus uzbrukumus, tomēr pievērsīs uzmanību tās interesēm potenciāli bīstamiem soļiem.

136
Tagi:
gaisa kara spēki, aizsardzība, Krievija, NATO
Pēc temata
Politologs: NATO "spēles" pie Krievijas robežas nebeigsies labi
Krievija garantē: agresoram atmaksās dzelmes SBR "Skif"
Pentagonu nomāc Krievijas kaujas gatavība. Top jauna doktrīna
Iznīcinātājs Su-57, foto no arhīva

Ārzemnieki nosauca Krievijas Su-57 par "skaistu slepkavu"

2
(atjaunots 09:45 11.05.2021)
NATO klasifikācijā par "noziedznieku" iedēvēto iznīcinātāju Su-57 pēc Uzvaras parādes Maskavā nosauca par skaistāko kompānijas Sukhoi darbu.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Sociālā tīkla Twitter lietotāji pievērsa uzmanību Uzvaras parādei Maskavā. Īpaša vērība tika veltīta parādē redzamajai aviācijai, stāsta RIA Novosti.

Piemēram, amerikāņu militārais eksperts H. I. Satons savā lapā Twitter publicēja uzņēmumu kurā redzami Krievijas iznīcinātāji Su-57 – arī tie piedalījās Uzvaras parādē Sarkanajā laukumā.

​"Gribu teikt, skaista lidmašīna. "Sukhije" principā izskatās nāvīgi," viņš uzrakstīja.

Satona sajūsmai piekrita viņa lasītāji.

""Noziedznieks" (tā NATO klasifikācijā dēvē Su-57) ir pats skaistākais kompānijas "Sukhoi" ražojums," atzīmēja viens no viņiem.

Aizsardzības rūpniecības salons IDEX 2021 Abū Dabī
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Cits komentētājs piebilda, ka Su-57 ne tikai labi izskatās, bet arī skan "vareni".

"Šī lidmašīna būs vērā ņemams ASV GKS pretinieks," uzrakstīja vēl viens lietotājs.

Viņam piekrita cits lasītājs. Viņš aicināja nenovērtēt Krievijas karavīrus tā, kā viņus vērtēja pirms divdesmit gadiem.

"Viņi ir modernizējuši lielāko daļu arsenāla, tikai ne tā, kā esam raduši darīt mēs... Gan Krievija, gan Ķīna kļūst par ļoti bīstamiem pretiniekiem," viņš uzsvēra.

2
Pēc temata
Krievu ieroči: iznīcinātāja Su-57 un bezpilota "Okhotnik" savienība
Krievijas iznīcinātājs Su-57 iekaro pasauli. Kas notiks tālāk?
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Su-57 izmēģinājumi noslēgti: Krievijas GKS saņem jaunākos iznīcinātājus

Anadolu: ASV vēlas, lai Krievija atgrieztos 90. gados

27
(atjaunots 13:35 10.05.2021)
Turku žurnālists uzskata, ka Vašingtona vēlas pārvērst Krieviju par "Borisa Jeļcina laiku valsti" – samazināt tās aktivitāti pasaules arēnā.

RĪGA, 10. maijsSputnikASV sapņo, kaut nu Krievija atkal kļūtu par Borisa Jeļcina laiku valsti, kas "ierāvusies savā čaulā", raksta Turcijas ziņu aģentūras Anadolu žurnālists Iļjass Kemaloglu, vēsta RIA Novosti.

Pēc viņa domām, Džo Baidena ierašanās Baltajā namā aizsāka jaunu spriedzes pilnu posmu attiecībās ar Krieviju. Žurnālists uzskata, ka viens no konfrontācijas iemesliem bija Maskavas augošā ietekme lielā zonā no Tuvajiem Austrumiem līdz Kaukāzam Donalda Trampa prezidentūras laikā.

Tāpat autors atzīmēja, ka Vašingtona nevēlas Krievijas un Turcijas ciešas sadarbības attīstību un cenšas to vājināt ar izolācijas palīdzību un vēršot sankcijas pret Maskavu.

Pie tam, regulāri ieviešot aizvien jaunus ierobežojošos pasākumus, ASV apgalvo, ka ir gatavas sadarboties ar Krieviju, ņemot vērā savas intereses. Kā piemēru žurnālists minēja Savienoto Valstu spiedienu pret ES, lai nepieļautu "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu noslēgumu un vienlaikus palielināja Krievijas naftas iepirkumus 2020. gadā.

Kemaloglu ir pārliecināts, ka Krievijas diplomātu nesenā izraidīšana no Bulgārijas un Čehijas ir ASV darbību rezultāts, kas vēlas "sodīt" Krieviju.

Tādējādi, autors secināja, Vašingtona vēlas pārvērst Krieviju par "Borisa Jeļcina laiku valsti" – samazināt tās aktivitāti pasaules arēnā. Taču pēc viņa domām, tas ir maz ticams, ņemot vērā Maskavas pašreizējo spēku militārajā, kosmiskajā un enerģētikas jomās, kā arī kodolenerģētikas un medicīnas nozarēs.

27
Tagi:
Džo Baidens, starptautiskās attiecības, Krievija, ASV
Pēc temata
Baidens pieprasījis 715 miljardus dolāru – arī Krievijas un Ķīnas savaldīšanai
Peskovs: Putins neļaus ASV runāt ar Krieviju no spēka pozīcijas
Kremlī pastāstīja par Putina un Baidena tālruņa sarunu
Stratēģiskais konkurents – tas, kuram viss izdodas. Bet tev – ne