Новогодние игрушки

Zaigo un iepriecina. izvēlēties un izrotāt eglīti Vērša gada priekšvakarā

20
(atjaunots 16:04 29.12.2020)
Līdz Jaunajam gadam atlikušas pāris dienas – īstais brīdis nopirkt svētku eglīti. Par to, kā pareizi izvēlēties meža skaistuli un kāpēc tai vajadzētu askorbīnskābi, stāsta īsti zinātāji.

RĪGA, 29. decembris — Sputnik.  Līdz Jaunajam gadam atlikušas pāris dienas – īstais brīdis nopirkt svētku eglīti. Par to, kā pareizi izvēlēties meža skaistuli un kāpēc tai vajadzētu askorbīnskābi, kādi Jaungada rotājumi modē šajā sezonā, kādas krāsas dekorā iepatiksies Vērsim, RIA Novosti stāsta Olga Raspopova.

Reiz mežā dzima eglīte

Tiem, kas dod priekšroku īstam, ne mākslīgam kokam, pieejamas gan dažādu sugu egles, gan priede. Egles smarža ir spilgta, "tā pati, bērnības smarža", bet skujas – īsas un asas, ātri nobirst, ka par kociņu neparūpēties. Tirdziņos pārsvarā pieejamas parastās egles.

Ja gribas egli "kā filmā", it kā no pasaku atklātnēm izkāpušu, jāpameklē Nordmaņa baltegle. Vadims Čerņikovs, kurš jau gadiem nodarbojas ar eglīšu tirdzniecību, stāsta, ka tā piemērota cilvēkiem, kam ir bērni un mājdzīvnieki, - skujas ir mīkstākas, ne tik durstīgas. Jāpiebilst, ka nav jēgas pirkt baltegli podā – tās aug citā klimatiskajā zonā un mūsu malā neiedzīvosies.

Askorbīnskābe un duša

Ja eglīte iesaiņota, vajadzētu palūgt pārdevējam tīklu noņemt. Pārvelciet ar roku pa zariem. Ja nokritušas pāris skujas, tas ir nieks, ja vesela sauja, tādu koku labāk nepērciet. Eglīte var būt zaļa un kupla, taču, ja tā nedabū ūdeni, nobirs pēc trim dienām. Tāpat jāpavēro, vai uz tās nav pelējuma, sēnīšu vai sūnu. Griezuma vietai jābūt svaigai. Varat pat palūgt pārdevēju griezumu atjaunot.

Kociņam jārotā māja vismaz pusotru nedēļu, tāpēc dzīvu eglīti labāk pirkt pašās decembra beigās. Ja gribas, lai tā pastāvētu ilgāk, pasekojiet, lai mitruma līmenis istabā nekristos zem 40–45%.

"Eglīti jānovieto tālāk no radiatoriem vai kamīna. Ja nekas neiznāk, vismaz apsmidziniet ar vēsu ūdeni reizi dienā, tad arī smarža būs stiprāka," iesaka Vadims Čerņikovs. Starp citu, mēdz ieteikt arī izšķīdināt ūdenī pustableti askorbīnskābes.

Eglīte podiņā un egles zari

Pēdējos gados aktīvi augumā aug interesanta tendence – podā iestādīts koks, ko pēc tam var pārstādīt vasarnīcā, lauku mājā vai mežā. Iezīmējusies arī cita tendence – bieži pieprasīti ir egļu zari, kas agrāk tika uzskatīti par papildu preci.

Tas saistīts ne tikai ar ekonomiju vien. "Nebūs ne visi var ienest mājā koku. Piemēram, kaķi kļūst vai traki, ieraugot eglīti, un labprāt to ēd. Egļu zari ar patīkamu skuju smaršu ir lielisks kompromiss," stāsta Čerņikovs.

Dažkārt floristi egļu zarus papildina ar čiekuriem, sarkanām ogām, sārtām rozēm, iecukurotām sausām apelsīna šķēlītēm un eglīšu rotaļlietām.

Dabiskus materiālus lieliski izmantot, iesaiņojot Jaungada dāvanas.

"Lieliski rotājumi būs gan bērnu zīmējumi, gan konditorejas izstrādājumi, piemēram, piparkūkas," atzīmēja Jeļena Medvedņikova, interjera dizainere un Lielbritānijas dizaina augstskolas pasniedzēja.

Ķersimies vērsim pie radiem

Medvedņikova atgādināja, ka 2021. gada krāsas būs neitrāls pelēkais (Ultimate Gray) un dzīvespriecīgs dzeltenais (Illuminating). "Tātad padomājiet par zeltainiem un sudrabainiem eglītes rotājumiem. Turklāt tuvojas Metāliskā Vērša gads," viņa ietica.

Tomēr interjera dekoratore Diāna Muhatarova, gluži pretēji, iesaka neierobežot sevi ar zelta un sudraba gammu. Pēc viņas domām, Jaungada dekors jāuzskata par interjera daļu. "Ja dzīvoklis iekārtots minimālistiskā skandināvu stilā, ne īpaši veiksmīgi izskatīsies kupla un krāšņa egle, rotāta ar dekoru visās varavīksnes krāsās un virteņu jūkli," viņa paskaidroja.

Muhtarova ir pārliecinata, ka pats galvenais, izvēloties Jaungada dekoru, ir kvalitāte, nevis kvantitāte: "Lēti plastmasas vainagi padarīs prastu par izsmalcinātāko interjeru. Ja budžets ierobežots, labāk izvēlēties dabiskus materiālus, tos pašus egļu zarus. Tos var izmantot galda dekoram, papildinot ar lentēm vai mandarīniem. Vai izrotāt kāpnes, ja runa ir par māju."

Tās jums nav nekādas spēlītes

Eglītes rotāšanai ir vairāki pamatprincipi. Lielas lodes ieteicams kārt tuvāk stumbram un apakšā, mazās, gluži pretēji, – augstāk un tuvāk zaru galiņiem. Pēc tam var padomāt par kaltētiem augļiem, paštaisītām sniegpārsliņām. Rotaļlietas kariet pa spirāli – šāds paņēmiens vizuāli padarīt eglīti garāku.

Diāna Muhtarova ir pārliecināta, ka viselegantāk izskatās lampiņu virtenes ar nelielām diodēm, kas dod siltu baltu gaismu. Mirgojošas un daudzkrāsainas rada prastāku iespaidu.

Jāpiebilst, ka šogad saticīgi sadzīvo vairākas eglīšu rotaļlietu tendences. Pirmkārt, Muhtarova iesaka pievērst uzmanību keramikai, kas eglītē izskatās ļoti eleganti. Otrkārt, starp neparastiem jaunumiem ir rotaļlietas ar aromātu, dekori no vates un papjēmašē.

Dažas dārgas rotaļlietas, kas piešķirs kompozīcijai akcentu, var papildināt ar "fonu" – vienkāršākām un lētākām, lai eglīte šķistu aizpildīta. Ja dekora nav daudz, izvēlieties mākslīgu, sniega klātu koku, kas turklāt izskatīsies reprezentablāk.

Visbeidzot, pameklējiet pa bēniņiem un skapjaugšu vecus padomju laika retumus, kas palikuši no vecmāmiņām un vectētiņiem. Tādi retroelementi padarīs atmosfēru omulīgāku. Un tā mums ļoti noderēs, lai atvadītos un atstātu aiz muguras šo grūto gadu.

20
Pēc temata
"Rīga neslīkst eglīšu skeletos": Ziemassvētku eglīšu noma kļūst populārāka
Urālos uzstādīta Jaungada eglīte no eiro un dolāru banknotēm vairāku miljonu vērtībā
Leģendāro GUM Maskavā izrotājusi Sputnik "runājošā" eglīte
Korņilovs

Politologs par Kijevas kodolsapņiem: pērtiķis ar kodolgranātu nevienam nav vajadzīgs

11
(atjaunots 15:05 16.04.2021)
Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu.

RĪGA, 16. aprīlis – Sputnik. Ukraina varēs garantēt savu drošību tikai gadījumā, ja "apbruņosies" un atjaunos savu kodollielvalsts statusu, paziņoja Ukrainas vēstnieks Vācijā Andrejs Meļņiks. Diplomāts uzskata, ka tā ir vienīgā alternatīva dalībai NATO, kas patlaban Kijevai nav pieejama.

Protams, Rietumiem vēl tikai trūkst jaunas kodolvalsts, ironiski atzīmēja politologs Vladimirs Korņilovs radio Sputnik ēterā.

"Meļņiks ir pārsteidzošs cilvēks. Viņš kļuvis slavens ar to, ka pēdējā laikā gan izvirzījis ultimātu Berlīnei, gan pieprasījis Vācijas prezidenta atvainošanos. Šķiet, viņš ir kaut ko sajaucis. Paskatījies, kā uzvedas "Lielā septītnieka" vēstnieki Ukrainā, ieraudzījis, ka viņi var itin vienkārši dot norādījumus Ukrainas valdībai, un nolēlmis, ka viņš var uzdevies tāpat Vācijā. Bārsta paziņojumus, ultimātus un prasības, it kā kaut ko lemtu viņšm nevis Kijevas vara un tie, kas to vada no citām vēstniecībām," paziņoja Korņilovs.

Politologs uzsvēra, ka Rietumos neviens nopietni neizskatīs tamlīdzīgas Ukrainas kodolvēlmes.

"Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu," secināja Korņilovs.

Saskaņā ar Budapeštas memorandu no 1994. gada kodolarsenāls, ko Kijeva saņēma pēc PSRS sabrukuma, tika likvidēts. Ukraina pievienojās Līgumam par kodolieroču neizplatīšanu, pasaules kodollielvalstis garantēja tās drošību.

Обезьяна с атомной гранатой: Корнилов высмеял ядерные потуги Киева
11
Tagi:
kodolieroči, NATO
Pēc temata
Neticams dāsnums: Latvija nodevusi Ukrainai apvidus mašīnas no 40. gadiem
Piepūšamās laivas no ASV – Ukrainas Jūras spēku tagadne un nākotne
Ukrainas vadība sapņo ieņemt Krimu un atbrīvoties no krieviem
Apdomājieties! Krievija uzstājīgi iesaka NATO un Ukrainai neplānot karu
Baltais nams Vašingtonā

ASV ieviesušas jaunas sankcijas pret Krieviju

14
(atjaunots 08:43 16.04.2021)
Vašingtona ieviesusi jaunus ierobežojumus pret Krieviju – par "ļaunprātīgajām darbībām kibertelpā" un citiem "grēkiem" .

RĪGA, 16. aprīlis — Sputnik. Vašingtona ieviesusi jaunus ierobežojumus pret Krieviju, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Baltā nama sniegto informāciju.

No 14. jūnija ASV finanšu iestādēm aizliegta Krievijas Centrālās bankas un Finanšu ministrijas, kā ar Nacionālās labklājības fonda vērtspapīru tieša iegāde. Sekundāro tirgu izmaiņas vēl nav skārušas.

Tāpat Vašingtona noteikusi ierobežojumus pret sešām Krievijas tehnoloģiskajām kompānijām, kuras, saskaņā ar paziņojumu, "sniedz atbalstu Krievijas specdienestu kiberprogrammai". Cita starpā "melnajā sarakstā" nonākusi militārā tehnopole "Ēra".

"Mēs turpināsim, izmantojot visus pieejamos pasākumus, saukt Krieviju pie atbildības par ļaunprātīgajām darbībām kibertelpā, piemēram, par incidentu ar SolarWinds," atzīmēts dokumentā.

Tā autori apgalvo, ka Krievijas Ārējās izlūkošanas dienests ir saistīts ar "liela mēroga kiberspiegošanas kampaņu", izmantojot SolarWind.

Sankciju sarakstu ar atzīmi "par iejaukšanos vēlēšanās" papildinājušas arī 32 Krievijas organizācijas un pilsoņi. Viņu vidū ir prezidenta administrācijas vadītāja vietnieks Aleksejs Gromovs (pret viņu sankcijas jau bija vērstas) un Jevgēņija Prigožina kompānijas.

Ierobežojumi skāruši arī trīs organizācijas un piecus pilsoņus "par Kerčas tilta būvniecību un situāciju ar Krimu". Runa ir par "Ļenpromtransprojekt", dzelzceļa būvdarbu pārvaldi Berkakita-Tommota-Jakutska un Simferopoles 1. izmeklēšanas izolatoru, kā arī kompānijas "Mostotrest" vadītāju Leonīdu Riženkinu, Krimas īpašumu un zemes attiecību ministri Larisu Kuļiņiu, Krimas iekšlietu ministru Pāvelu Karandu, Federālā drošības dienesta vietējās pārvaldes priekšnieku Leonīdu Mihalčuku, un Izmeklēšanas komitejas reģionālās pārvaldes vadītāju Vladimiru Terentjevu.

Vienlaikus ASV vadība lēmusi izraidīt desmit Krievijas diplomātiskās misijas Vašingtonā darbiniekus.

Krievijas Federācijas Padomes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētāja vietnieks Vladimirs Džabarovs komentārā RIA Novosti paziņoja, ka, diplomātu izraidīšanas gadījumā Maskava atbildēs simetriski.

Visi šie pasākumi, norādīts preses relīzē, veikti, ņemot vērā ārkārtējo apdraudējumu Savienoto Valstu nacionālajai drošībai, ārpolitikai un ekonomikai.

Krievija jau vairākkārt norādījusi, ka nav saistīta ar iejaukšanos vēlēšanās un kiberuzbrukumiem, tostarp – arī ne caur SolarWinds.

Otrdien Krievijas un ASV prezidenti Vladimirs Putins un Džo Baidens sarunājās pa tālruni. ASV līderis ierosināja tikšanos klātienē un pauda nodomu uzlabot abu valstu attiecības.

Trešdien ASV vēstnieku Krievijā Džonu Sallivanu izsauca pie Krievijas prezidenta palīga Jurija Ušakova. Viņu informēja: ja Vašingtona ieviesīs jaunas sankcijas, Maskavas reakcija būs stingra.

Deputāti un informācijas avoti ĀM pauda viedokli, ka Krievijas atbilde uz ierobežojumu jauno paketi būs skarba.

14
Tagi:
sankcijas, kiberuzbrukums, Krima, Krievija, ASV
Pēc temata
Peskovs: Putins neļaus ASV runāt ar Krieviju no spēka pozīcijas
ASV draud Krievijai ar sekām "agresīvo darbību" dēļ
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību