Atbraukuši uz Londonu, un viss pēkšņi slēgts: panika transporta blokādes dēļ

66
(atjaunots 17:30 23.12.2020)
Dažs nolēmis apciemot draugus, citam ieplānota ārstēšanās Londonā, vēl kāda meitai tuvojas dzemdības: robežu slēgšana ar Lielbritāniju sagādājusi lielas problēmas baltiešiem.

RĪGA, 24. decembris — Sputnik. Lēmums slēgt robežas ar Lielbritāniju, ņemot vērā valstī reģistrēto jauno koronavīrusa štammu, radījis jaunas grūtības ārvalstniekiem kuri strādā un dzīvo Apvienotajā Karalistē vai saistīti ar to radnieciskām saitēm. RIA Novosti aprunājās ar dažiem baltiešiem, kurus jaunā izolācija pārsteigusi nesagatavotus.

Latvijas valdība pieņēmusi lēmumu pārtraukt pasažieru pārvadājumus ar Lielbritāniju, kad tika saņemta informācija par jauno koronavīrusa štammu, kas atrasts valstī. Līdzīgus lēmumus piņēmušas arī Lietuvas un Igaunijas valdības.

Lidosta Rīga
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

"Nekur neplānoju doties, mēs ar ģimeni domājām pavadīt svētkus šeit. Tā sakot, mūs arī tepat tīri labi baro... Tomēr sestdien pie mums no Lietuvas atbrauca draugi, bet svētdien visu slēdza. Nezinām, ko tagad iesākt. Nevienam nav ne jausmas," pastāstīja britu būvuzņēmuma direktors lietuvietis Povils.

Pēc viņa domām, robežu slēgšana nav saistīta ar jaunu vīrusa tipu, runa drīzāk ir par Brexit.

"Vienkārši par to ziņoja jau sen, bet te pēkšņi vienas dienas laikā slēdza robežas... Es domāju, runa nav par vīrusu. Tas nenotiek tāpat vien. Iespējams, tam ir sakars ar Brexit, iespējams, politika," viņš teica.

Savukārt Igaunijas iedzīvotāja Jeļena noraizējusies, ka nevarēs aizbraukt uz Londonu – tur dzīvo viņas meita, un viņa drīz laidīs pasaulē mazuli.

"Londonā man ir meita, viņa ir gaidībās, man jālido uz turieni februārī pieskatīt vecāko mazmeitu un palīdzēt meitai pēc dzemdībām, bet tagad nezinu, vai mani ielaidīs, vai kaut kas lidos," pastāstīja Jeļena.

Sieviete pastāstīja arī par savu paziņu, kura Lielbritānijā ārstējas no vēža, bet svētkos nolēmusi atlidot uz Tallinu – apraudzīt ģimeni.

"Ja viņai nav naudas, lai šeit par maksu skrietu pie ārsta, nezinu, kā būs," žēlojās Jeļena.

Sestdien Lielbritānijas Jauno respiratoro vīrusu infekciju konsultatīvā padome apstiprināja, ka valstī reģistrētais koronavīrusa štamms izplatās ar lielāku ātrumu un prasa no iedzīvotājiem lielākus piesardzības pasākumus. Provizoriskās aplēses liecina, ka vīrusa jaunā mutācija, iespējams, ir par 70% infekciozāka nekā parastais vīruss, tomēr pagaidām nekas neliecina, ka tas ir bīstamāks no letalitātes vai hospitalizācijas viedokļa.

Reisus no Lielbritānijas vairs nepieņem virkne ES valstu, kā arī Turcija, Izraēla un Saūda Arābija, kas nolēmusi uz nedēļu slēgt iebraukšanu valstī caur sauszemes robežu un uz šo laiku apturēt arī visus starptautiskos reisus.

Duvras osta paziņoja, ka nepieņems prāmjus – ne pasažieru, ne kravas transportu – uz Eiropu. Līdzīgus soļus spērušas arī citas ostas. Uz 48 stundām slēgts dzelzceļa tunelis zem Lamanša.

66
Tagi:
pandēmija, ierobežojumi, Lielbritānija
Pēc temata
Uhaņā viss ir kārtībā: kā dzīvo pilsēta pēc koronavīrusa pandēmijas
Zinātnieki pierādījuši, ka koronavīruss bojā smadzenes. Kādas ir sekas?
"Nespēlēsim krievu ruleti": ārsts pastāstīja, ko nogādā slimnīcā smagā stāvoklī
Ziemeļu straume 2

"Acīmredzama viltība": Vācijas un ASV strīda par "ZS 2" jaunais posms

5
(atjaunots 09:53 20.01.2021)
Bundestāgā noraidīja Džo Baidena padomnieka ierosinājumu attiecībā uz "Ziemeļu straumes 2" likteni. Politologs Jurijs Svetovs radio Sputnik ēterā pastāstīja par situāciju ar Krievijas gāzes vada būvniecību.

Bundestāga Enerģētikas komitejas vadītājs Klauss Ernsts nosauca par nepiedienīgu Džo Baidena padomnieka ierosinājumu attiecībā uz "Ziemeļu straumi 2".

Nikolass Bērnss, kas iepriekš konsultēja ASV prezidentu, piedāvāja Vašingtonai uz laiku atcelt sankcijas pret gāzes vadu, bet Eiropas uzņēmumiem ‒ apturēt tā būvniecību. Tas tiek ierosināts, lai puses varētu saskaņot pozīcijas.

"Es joprojām uzskatu, ka tas ir nepiedienīgi, lai mēs apspriestu ar ASV mūsu enerģētikas politiku. Tāpēc es noraidu šo priekšlikumu... "Ziemeļu straumes 2" būvniecība tā ir vienīgi Eiropas lieta, tai ir visas nepieciešamās atļaujas un tāpēc tai jābūt ātri pabeigtai," norādīja Ernsts.

Politologs un žurnālists Jurijs Svetovs radio Sputnik ēterā novērtēja to, kas pašreiz notiek amerikāņu un eiropiešu diskusijā par Krievijas gāzes vada būvniecību.

"Ir tāda laba paruna: lai tur vai plīst, vai lūst. Amerikāņu mērķis ir par katru cenu apturēt "Ziemeļu straumes" celtniecību. Un šajā ziņā demokrāti un republikāņi neatšķiras. Viņi grib iespiest Eiropas tirgū savu sašķidrināto gāzi, kas ir daudz dārgāka. Un tagad izdomāja jaunu paņēmienu: "runāsim par to". Taču kas ir galvenais? "Apturēsim to (būvniecību ‒ red.), tad runāsim." Tātad tā ir tāda acīmredzama viltība," uzskata Jurijs Svetovs.

Pēc viņa vārdiem, turpmāka situācijas attīstība daudzējādā ziņā ir atkarīga no Vācijas pozīcijas.

"Tas, ka tagad par Kristīgo demokrātu apvienību ievēlēja (Armīnu) Lašetu ‒ cilvēku, kurš ir ne vien politiķis, bet vada valsts lielāko federālo zemi un saprot Vācijas reālās ekonomikas vajadzības, dod cerību, ka viņš turpinās (kancleres Angelas) Merkeles līniju, proti, ka "Ziemeļu straume 2" ir nepieciešama Vācijai ekonomisku apsvērumu dēļ un tas jāpabeidz," domā Jurijs Svetovs.

Sestdien Ziemeļreinas-Vestfālenes premjerministrs Armīns Lašets tika ievēlēts par jauno Vācijā valdošās Kristīgo demokrātu savienības līderi. Tagad Lašets tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem kandidātiem kanclera amatam.

"Ziemeļu straume 2" piegādās gāzi no Krievijas uz Eiropu pa Baltijas jūras gultni. Gāzesvada jauda ir 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā. Tā nav pirmā reize, kad ASV ievieš sankcijas pret projekta dalībniekiem, lai izgāztu tā realizāciju. Krievijā un Eiropā uzskata, ka tādējādi amerikāņi vēlas uzspiest ES savu dārgāko sašķidrināto gāzi.

1. janvārī ASV Senāts nobalsoja par budžetu 2021. finanšu gadam. Dokuments tai skaitā paredz pirms gada ieviesto sankciju paplašināšanu pret "Ziemeļu straumi 2".

Decembrī tika pabeigta 2,6 kilometru cauruļvada būvniecība Vācijas ūdeņos.

5
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Vācija, ASV
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Norvēģu kompānija DNV GL atteikusies no "Ziemeļu straumes 2" sertifikācijas
Analītiķis ierosinājis risinājumu "Ziemeļu straumes 2" sertifikācijas problēmai
"Ziemeļu straumes 2" pēdējo posmu sāks būvēt 15. janvārī
Eksperts paskaidroja, kāpēc Eiropa nevar atteikties no "Ziemeļu straumes 2"
Mihails Hazins

Ekonomists: ASV jaunā administrācija pat necentīsies saglabāt valsts varenību

27
(atjaunots 16:19 19.01.2021)
Ne Trampam, ne Baidenam nav nekādas konstruktīvas pozīcijas par to, kā rīkoties krīzes apstākļos, uzskata ekonomists Mihails Hazins.

RĪGA, 19. janvāris – Sputnik. Uzbrukums Kapitolijam parādīja, ka ASV iestājas jauna ēra, kurā vairs noteikti nebūs "tāpat kā agrāk", radiostacijas "Govorit Moskva" ēterā konstatēja ekonomists Mihails Hazins.

"ASV jaunā administrācija pat nepūlēsies saglabāt Savienoto Valstu varenību. Vienīgais, kas tai ir vajadzīgs, ir vispasaules dolāru sistēma, kas ļauj iekasēt no visiem nodevas," Hazina viedokli citēja Sputnik Baltkrievija.

Viņš atgādināja, ka sākotnēji amerikāņu sistēmas pamatā bija globālā konservatīvā projekta idejas. Tomēr vispirms varu ASV pārtvēra liberāļi, pēc tam 1913. gadā radīja modeli ar Federālo rezervju sistēmu pamatā, un 1944. gadā pacēla vispasaules līmenī Rietumu darba dalīšanas sistēmu.

"Ne Trampam, ne Baidena nav ne jausmas, ko darīt krīzes apstākļos. Paši Baidens un Tramps ir veidojušies pirms 1975. gada, bet visi viņu padotie – jau pēc tam, kad visu sistēmu, arī ekonomiku jau pārtvēra baņķieri. Un cilvēki nesaprot, kā darīt kaut ko atšķirīgu no šī liberālā modeļa," uzskata eksperts.

Pēc Hazina domām, ASV jaunā vadība jau tagad cenšas likvidēt vecos – konservatīvos un arhetipiskos fundamentus, jo tie nepieļauj straujas kustības. Taču bez straujām kustībām vairs nav iespējams saglabāt status quo.

27
Tagi:
ASV
Pēc temata
Bizness sarauj saites ar Trampu: Ņujorka atteikusies pat no slidotavām
Impīčments Trampam un Baidena inaugurācija: kas notiek Vašingtonā
Demokrāti iznīcina Ameriku. Pasaulei nāktos gatavoties
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju