Britu eskadras mīnu kuģis Duncan Odesas ostā, foto no arhīva

Britu žurnālists pravieto "krievu lāča uzbrukumu"

61
(atjaunots 12:46 19.12.2020)
Žurnālists stāsta, kā britu Jūras spēki pavada Krievijas JKS kuģus, un brīdina, ka krievu lācis metīšoties virsu, ja kaut uz mirkli vājināsi uzmanību.

RĪGA, 19. decembris — Sputnik. Britu preses izdevuma žurnālists pastāstīja par valsts Bruņoto spēku bēdīgo stāvokli un pravietoja "krievu lāča uzbrukumu", vēsta RIA Novosti.

Žurnālists Marks Almonds preses izdevumā Daily Mail stāsta, ka no gada sākuma Karaliskie Jūras spēki esot bijuši spiesti 17 reizes pavadīt "untumainos" Krievijas kuģus – ievērojami biežāk nekā gadu iepriekš.

"Ja kaut uz mirkli vājināsi uzmanību, krievu lācis tūlīt metīsies virsū," apgalvoja žurnālists.

Autors atzīmēja, ka nākamgad Lielbritānija palielinās militāros izdevumus par 16 miljardiem sterliņu mārciņu un īpašu uzmanību veltīs Jūras kara spēkiem. Tomēr šo ieguldījumu rezultāti būs manāmi tikai pēc ilgiem gadiem.

"Britānija vēl joprojām ir ļoti vāji aizsargāta, un tas rada bažas," brīdina Almonds.

Viņš atgādināja, ka briti taupības apsvērumu dēļ atcēluši JKS rezervistu mācības. Pēc viņa domām, Kremlis nepalaidīs garām Londonas skopumu un izmantos jebkuru iespēju, lai savāktu izlūkošanas datus.

Britu žurnālisti regulāri izceļas ar apšaubāmiem izteikumiem un "Krievijas draudiem" veltītām prognozēm. Piemēram, pēc nesenā incidenta starp Krievijas un ASV kara kuģiem Pētera Lielā līcī Primorjē izdevuma Daily Express žurnālists Pols Viterss pareģoja trešo pasaules karu, kas sākšoties pēc Krievijas un ASV sadursmes.

Savukārt Daily Mail iepriekš apgalvoja, ka Maskava varot uzbrukt ASV pilsētām ar jaunākajiem kodolieročiem. Uz tādām domām žurnālistus uzvedināja video ieraksti, kuros redzami raķetes "Cirkon" izmēģinājumi.

 

61
Tagi:
Krievijas Jūras kara flote, Krievijas Bruņotie spēki, krievu ierocis, Krievija, Lielbritānija, Rietumi
Pēc temata
Lielbritānijā stāsta par Krievijas raķetes "Burevestnik" radītajiem draudiem
Lielbritānija pārmet Krievijai bruņojuma izmēģinājumus kosmosā
Medijs: Lielbritānija pastiprinājusi patrulēšanu pie Krievijas robežām
Viņu atbilde "Iskanderiem". Kā pasauli apdraud ASV jaunās raķetes
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

53
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

53
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

35
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

35
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

0
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

0
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu