"Eiropa iespītējusies": eksperts par "Ziemeļu straumes 2" noslēgumu

43
(atjaunots 18:15 07.12.2020)
Vācija noraida eksteritoriālās sankcijas, ko ASV varētu vērst pret gāzesvada "Ziemeļu straume 2" projektā iesaistītajiem uzņēmumiem. Krievijas kuģis, kas spēj pabeigt "Ziemeļu straumi 2", ieradies nepabeigtā gāzesvada rajonā.

RĪGA, 8. decembris – Sputnik. Vācija noraida eksteritoriālās sankcijas, ko ASV varētu vērst pret gāzesvada "Ziemeļu straume 2" projektā iesaistītajiem uzņēmumiem, informēja Vācijas Enerģētikas ministrijas pārstāve Anna Sofija Aihlere, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš ASV vēstnieka Vācijā pienākumu izpildītāja Robina Kvīnvila nāca klajā ar paziņojumu avīzē Handelsblatt, kurā ieteikca ES un Vācijai noteikt moratoriju gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbiem – pēc viņas domām, šāds lēmums liktu saprast, ka ES vairs nesamierināsies ar "Krievijas pastāvīgo ļaunprātīgo uzvedību". Viņa klāstīja, ka Krievijas gāzesvads esot politisks instruments un tā mērķis – apiet Ukrainu un sašķelt Eiropu.

"Jūs zināt mūsu viedokli par "Ziemeļu straumi 2", pareizāk sakot par iespējamām sankcijām. Mēs tās noraidām, jo neuzskatām, ka eksteritoriālās sankcijas būtu atbilstošas starptautiskajām tiesībām. Šajā ziņā nekas nav mainījies. Jautājumā par būvdarbu turpināšanu jums vajadzētu vērsties pie uzņēmumiem," Aihlere norādīja preses brīfingā pirmdien, atbildot uz lūgumu komentēt Kvīnvilas izteikumus.

Krievijas kuģis "Akademik Chersky", kas spēj pabeigt "Ziemeļu straumi 2", ieradies nepabeigtā gāzesvada rajonā un nostājies pie gāzesvada punkta, no kura jāturpina būvdarbi, informēja RBK.

Saskaņā ar kuģu izsekošanas portāla Marine Traffic datiem, kuģis atrodas starp Polijas un Bornholmas salas krastiem ierobežotas manevrētspējas režīmā. Cauruļvada būvdarbu rajonā atrodas arī sagādes kuģi, - "Ivan Sidorenko", "Umka", "Finval", "Baltijskij issledovatel" regulāri pieiet pie "Chersky", pēc tam atgriežas Mukranas ostā, būvdarbu loģistikas bāzē.

Būvdarbu noslēgšanai kompānijai Nord Stream AG alicis uzbūvēt apmēram 6% cauruļvada. Iepriekš Vācija nolēma atļāva "Akademik Chersky" un "Fortune" turpināt būvdarbus no 5. februāra.

Krievijas Nacionālās enerģētikas institūta ģenerāldirektora vietnieks Aleksandrs Frolovs radio Sputnik ēterā pauda viedokli, ka minēto kuģu un to iespēju pietiks, lai projektu pabeigtu.

"Kuģu projekta pabeigšanai, protams, pietiks. Kā saprotu, cauruļvadu būves kuģis "Akademik Chersky" ir modernizēts, turklāt tas jau lielā mērā atbilda prasībām, kas izvirzītas gāzesvada būvei dziļumā, kādā jānoslēdz "Ziemeļu straumes 2" atlikušais iecirknis. Savukārt barža "Fortune" jau piedalījas gāzesvada būvdarbos Krievijas teritorijā, tāpēc jau zināms, ka tā varēs noteiktos apstākļos izbūvēt cauruļvadu šajā projektā," norādīja Aleksandrs Frolovs.

Pēc viņa domām, ASV sankcijas un citi spiediena instrumenti nespēj kavēt būvdarbu noslēgšanu.

"Protams, ASV paudis dažādus protestus, centīsies verbāli un neverbāli piespiest Eiropas politiķus un Eiropas biznesu. Tomēr, manuprāt, Eiropa jau ir iespītējusies. Visticamākais, ASV neko nespēs izdarīt šajā jomā," atzīmēja eksperts.
43
Tagi:
Ziemeļu straume 2, sankcijas, Krievija, Vācija, Eiropa, ASV
Temats:
Ziemeļu straume 2 (256)
Pēc temata
Džo Baidens var palīdzēt "Ziemeļu straumei 2"? Polijas baisais sapnis
Bild: Baidens apglabās gāzesvadu "Ziemeļu straume 2"
Baidens pārvērtīs ASV par Eiropas marioneti
Izšķirošā cīņa par "Ziemeļu straumi 2". Ar ko Baidens draud projektam
NATO

Amerikāņu ģenerālis uzskata, ka Krievija apdraud ASV pastāvēšanu

6
(atjaunots 08:46 27.02.2021)
Maskava izmanto netradiionālus instrumentus, piemēram, privātās militārās kompānijas, cenšoties iebiedēt, novājināt un sašķelt ASV un to sabiedrotos, uzskata amerikāņu ģenerālis.

RĪGA, 27. februāris – Sputnik. Krievija destabilizē situāciju visā pasaulē un apdraud Savienotās Valstis, kā arī vairākus to sabiedrotos.

Šādu viedokli paudis ASV Bruņoto spēku Eiropā komandieris, NATO apvienoto spēku Eiropā virspavēlnieks ģenerālis Tods Volterss, vēsta RIA Novosti.

Viņa uzrunā Gaisa kara asociācijas simpozija ietvaros, ko citēja Pentagons, atzīmēts, ka, neskatoties uz "vispārējo nosodījumu" un sankciju politiku, Krievijas "ļaundabīgās darbības" novērojamas Eiropā un vairākos citos pasaules reģionos.

Maskava izmanto netradicionālus instrumentus, piemēram, privātās militārās kompānijas, cenšoties iebiedēt, novājināt un sašķelt ASV un to sabiedrotos, turpināja Volterss.

Ģenerālis piebilda, ka vienlaikus Krievija cenšoties saglabāt savu padomju laika ietekmes sfēru un šiem nolūkiem pret virkni pēcpadomju valstu izmantojot spēku un piespiešanu.

Iepriekš radio Sputnik informēja: Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova salīdzināja  ar cirku ES iespējamās sankcijas Alekseja Navaļnija lietā.

ASV spēku Eiropā un NATO apvienoto spēku Eiropā virspavēlnieka ģenerāļa Toda Voltersa izteikumi par Krievijas draudiem ir rutīna, atkārtojas tas, kas izskanējis pēdējo gadu laikā dažādos līmeņos, - tā Voltersa izteikumus komentēja Krievijas Starptautisko lietu padomes direktors Ivans Timofejevs.

ASV un NATO cenšas dēmonizēt Krieviju, uzskata militārais eksperts.

"Viņi to atkārto jau ļoti sen, vismaz pēdējos septiņus gadus, iespējams, pat ilgāk. Tāpēc Volterss neko jaunu nav paziņojis – tas viss rakstīts daudzos NATO un ASV dokumentos. Varēja arī kaut ko oriģinālāku izdomāt. Tā ir rutīna, vienu un to pašu stāsta dažādos līmeņos. Kārtējais ģenerālis atkārtojis to, ko stāsta jau vairākus gadus," Timofejevs konstatēja sarunā ar RIA Novosti.

Voltersa izteikumi nekādi nav saistīti ar ES jaunajām sankcijām pret Maskavu.

"Vienkārši attiecības ir sliktas, tāpēc ideoloģija un sankcijas iet roku rokā, un valda iluzija, ka tās ir koordinētas lietas. Patiesībā tā nav. Nebūt ne vienmēr," atzīmēja KSLP direktors.

 

6
Tagi:
draudi, Krievija, ASV
Pēc temata
Krievijas ĀM: Savienoto Valstu manevri Melnajā jūrā apdraud mieru
Zaharova atbildēja uz NATO izteikumiem par draudiem no Krievijas puses
Krievijā komentēja ASV paniku par "vienotību ar NATO" un "graušanu"
COVID-19

Ņujorkā reģistrēts jauns koronavīrusa variants

21
(atjaunots 13:59 26.02.2021)
Jaunajam koronavīrusa variantam mediķi piešķīruši nosaukumu B.1.526. Zinātnieki uzskata, ka tā variācijas, iespējams, var samazināt vakcīnu efektivitāti.

RĪGA, 26. februāris — Sputnik. Ņujorkā izplatās jauns koronavīrusa SARS-CoV-2 variants, kura mutācijas, iespējams, var samazināt vakcīnu efektivitātim, stāsta avīze New York Times, atsaucoties uz zinātniekiem no Kalifornijas tehnoloģiskā institūta un Kolumbijas universitātes zinātnieku pētījumiem.

Jaunajam koronavīrusa variantam mediķi piešķīruši nosaukumu B.1.526. Pirmo reizi tas reģistrēts novembrī, līdz februāra vidum tas izplatījies jau visnotaļ plaši.

"Mēs novērojam gadījumus Vestčesterā, Bronksā, Kvīnsā un Manhetenas lejas daļā, kā arī Bruklinā. Tāpēc domājam, ka tas ir plaši izplatīts. Tas nav atsevišķš uzliesmojums," Kolumbijas universitātes Pētījumu centra "Aaron Diamond AIDS" direktora, doktora Deivida Ho teikto citēja RIA Novosti.

Pēc zinātnieku domām, Ņujorkā reģistrētā koronavīrusa varianta mutācijas līdzinās tām, kas agrāk atrastas citās valstīs, arī DĀR.

Pasaulē jau reģistrēta virkne SARS-CoV-2 štammu, to vidū vairāki – Lielbritānijas, DĀR un Brazīlijas – rada īpašas bažas.

Lielbritānijā jaunā vīrusa mutācija fiksēta decembra vidū. Zinātnieki uzskata, ka šis koronavīrusa variants varētu būt par 70% virulentāks nekā parastais, tāpēc no iedzīvotājiem tiek pieprasīta īpaša piesardzība.

Dienvidāfrikas štamms 501.V2 fiksēts oktobrī. Kopš tā laika tkas kļuvis par dominējošo vīrusa paveidu reģionā. Tāpat kā britu variants, arī tas ir virulentāks nekā parastais. Tomēr pagaidām nav saņemti dati, kas liecinātu: jaunie štammi būtu bīstamāki no letalitātes viedokļa vai padarīt smagāku slimības gaitu.

21
Tagi:
ASV
Pēc temata
PVO ziņo par jauna Covid-19 paveida izplatīšanu Eiropā
Nosauktas metodes plaušu nostiprināšanai pirms un pēc Covid-19
Trešais vilnis ar jaunu štammu ir lieks: ierobežojumi saglabāsies vēl pusgadu
Ko varam gaidīt no "EpiVakKorona". Informācija par peptīdu vakcīnu Covid-19 profilaksei

Skabarga latviešu acīs: kam nedeva mieru piemineklis karavīriem Jēkabpilī

0
(atjaunots 11:31 27.02.2021)
Piemineklis padomju karavīriem – Jēkabpils atbrīvotājiem no nacistiskajiem okupantiem sagrauts 23. februāra naktī.

Jēkabpilī pazudis lielgabals no pieminekļa karavīru brāļu kapos. Kāds to naktī demontēja un aizveda nezināmā virzienā. Vietējie iedzīvotāji pieļāva, ka lielgabals norauts no postamenta ar smago tehniku un izvilkts cauri parkam, pa ceļam laužot kokus.

Videonovērošanas kameras ierakstā redzams traktors, no kura kausa vīd lielgabals. Kas apgānījis padomju karavīru memoriālu? Kā ziņu uztvēra nacionālisti? Vai kāds spēs apturēt vandāļus Latvijā? Par to – Sputnik video.

0