Situācija ar koronavīurusu Beļģijā, foto no arhīva

Totāla karantīna? Kas patlaban notiek Eiropas pilsētās

48
(atjaunots 19:45 20.11.2020)
Eiropa palikusi bez ierastās Ziemassvētku maģijas – gadatirgu nebūs gandrīz nekur. Uz Kārļa tilta Prāgā var nofotografēties pilnīgā vientulībā, vietējie iedzīvotāji tiekas degvielas uzpildes stacijās.

Parīzieši zīlē, vai svētkos viņus izlaidīs pastaigāties. Londonā nedrīkst aicināt ciemos tuviniekus, toties aukli – drīkst. Itālijā kafejnīcas un bāri strādā no pulksten pieciem rītā, taču tikai līdz sešiem vakarā. Par to, kādi ierobežojumi vēl stājušies spēkā Eiropā, portālā RIA Novosti stāsta Svetlana Bajeva. 

Tiksimies DUS!

"Prāgas centrā, kas izdzīvo no tūrisma, ir ļoti tukšs. Kafejnīcas, restorāni, bāri ir slēgti. Mēģina pārdot ēdienus līdzņemšanai, bet nav jau neviena, kam pārdot!" stāsta gide Uļjana. Karantīna izsludināta no 22. oktobra līdz 3. novembra, tagad pagarināta jau līdz 21. novembrim. Visdrīzāk, pagarinās vēl. Čehija viena no pirmajām Eiropā izjuta koronavīrusa otro vilni, viesi no kaimiņvalstīm nav redzami kopš vasaras.

© Sputnik / Эдуард Эрбен
Situācija ar koronavīrusu Prāgā

Kinoteātri, muzeji, galerijas, bibliotēkas, pilis, zooloģiskie dārzi pārtrauca apmeklējumus jau pirms karantīnas. Strādā tikai pirmās nepieciešamības preču veikali: produkti, sadzīves ķīmija, aptiekas. Arī tie – tikai līdz pulksten 9 vakarā (vēlāk ir aizliegts iziet uz ielas bez vajadzības).

Svētdienās ir slēgti arī veikali. Visi iepērkas savlaicīgi. Ja neizdodas, vienīgais variants ir tirdzniecības vietas DUS. Turpat pilsētnieki tiekas, aprunājas, iedzer kafiju.

"Nekādi Ziemassvētku festivāli nav gaidāmi, - stāsta Uļjana. – Tiesa, fermeru tirgi strādā. Tur, domājams, pārdos, piemēram, svētku kulināriju. Taču kaut ko nopirkt un apēst uz vietas, kā agrāk, nevar."

Pēc tam atkal slēgs

Karantīna Francijā pagarināta vismaz līdz decembra sākumam, stāsta Parīzes gide Kira Potija. "Tiesa, otrā karantīna nav tik stingra: skolas strādā, parki ir vaļā, - viņa stāsta. – Tomēr kafejnīcas, restorāni un veikali, kas nepiedāvā pirmās nepieciešamības preces, ir slēgti. Pastaigāties var ne vairāk kā stundu, viena kilometra attālumā no mājas." Lai izietu no mājām, vajadzīga speciāla rakstiska apliecība, ko pilsētnieks aizpilda pats.

Par gaidāmajiem svētkiem pagaidām nekas nav skaidrs: "Pesimisti uzskata, ka sēdēsim arī Ziemassvētkos, optimisti – ka izlaidīs papriecāties, pēc tam atkal slēgs."

Pretrunīgi noteikumi

Lielbritānijā dzīvojoša krieviete stāsta, ka izolācija turpināsies līdz 2. decembrim. Noteikumi ir pretrunīgi. No vienas puses, ļauts iziet no mājām tikai pēc produktiem, uz aptieku vai pie ārsta. No otras – apsveicamas pastaigas parkos. Aizliegts aicināt ciemos, piemēram, draudzeni, bet aukli vai mājkalpotāju ielaist drīkst.

"Tikties var tikai zem atklātas debess ne vairāk kā sešu cilvēku kompānijā, - precizēja Nataļja Skļarova no Londonas. – Ieeja botāniskajos dārzos un muižās ir ierobežota, tādus pasākumus jāplāno savlaicīgi internetā."

Skolas, universitātes, koledžas, pat izglītojošie kursi strādā. Tur tiekas tik tikko savā starpā pazīstami cilvēki. "Ja kāds saslimst, izolē visu klasi uzreiz kopā ar skolēnu ģimenes locekļiem," teica Nataļja.

© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс
Situācija ar koronavīrusu Londonā

Tirdzniecības vietas ir slēgtas, strādā tikai pirmās nepieciešamības preču pārdošanas vietas. Šajā sarakstā iekļauti, piemēram, būvmateriālu veikali. Daudzi servisi strādā, bet frizētavas un sporta zāles – ne.

Sabiedriskās ēdināšānas vietās paēst nevar, daudzi pabi un bāri ir slēgti. Restorāni pārsvarā piegādā ēdienus mājās vai izsniedz klientiem līdzņemšanai pa durvīm vai lodziņu. Dažām kafejnīcām izdevies pierādīt, ka tās tirgo pirmās nepieciešamības preces, piebilda Nataļja. Piemēram, ceptuve var pārdot maizi un kūkas, taču pie galdiņiem nesēž neviens.

Koncertzāles un klubi ir ciet kopš marta. Muzeji strādāja dažus mēnešus pēc biļešu iepriekšējas rezervēšanas principa, bet tagad arī tie ir slēgti. Teātri (ne visi) arī mazliet "pavērās", tagad – atkal ciet. Daudzi kultūras objekti – pilis, muižas – nav redzējuši ciemiņus kopš pavasara.

Dzīve "sarkanajā zonā"

Reģioni Itālijā sadalīti trijās zonās pēc ierobežojumu pakāpes: "dzeltenā" (saudzīgs režīms), "oranžā" (stingrāks) un "sarkanā" (totāla izolācija). Novembra sākumā lielākā daļa valsts bija "dzeltena", tagad pārsvarā redzama oranža un sarkana krāsa.

© AP Photo / Riccardo De Luca
Līgavu protesta akcija Romā

"Es dzīvoju Toskānā, tā tagad ir "sarkanā zona". Mums aizliegts iziet no mājām, tikai pēc produktiem, uz aptieku, pie ārsta vai uz darbu," stāsta Tatjana Aļoškina no Florences.

Citos reģionos noteikta komendanta stunda no pl. 22:00 līdz 5:00. Bāri, krogi, restorāni, kafejnīcas, konditorejas strādā no 5:00 līdz 18:00, tiem jānorāda, kāds ir maksimālais apmeklētāju skaits. Atļauts apmeklēt parkus, villas un skvērus, taču lielas grupas nav pieļaujamas.

Muzeji, kinoteātri, teātri un koncertzāles visur ir slēgtas. Aizliegti pasākumi telpās un zem atklātas debess, folkloras festivāli, gadatirgi un tamlīdzīgi pasākumi.

Sporta klubi nestrādā nekur, tomēr "dzeltenajā zonā" ļauts trenēties uz ielas, atzīmēja Tatjana.

Vairāk nekā sešiem pulcēties aizliegts

Īpašais režīms Spānijā ieviests līdz 2021. gada 9. maijam. Visur, izņemot Kanāriju salas, - komendanta stunda no pl. 23:00 līdz 6:00. Daži reģioni nolēmuši "ieslēgt" iedzīvotājus jau no 22:00. No mājām ļauts iziet tikai ar objektīvu iemeslu, pulcēties vairāk nekā sešiem cilvēkiem – aizliegts.

© Sputnik / Сергей Пивоваров
Cilvēki aizsargmaskās Madridē

Vietvaras var papildināt īpašo režīmu. "Pie mums, Katalonijā, slēgtas kafejnīcas, bāri, teātri, kinoteātri un daudzi muzeji. Vismaz līdz novembra beigām vai decembra sākumam, - stāsta Sergejs Zaharovs, Barselonas gids. – Dažos rajonos, piemēram, Madridē tik radikāli pasākumi nav ieviesti. Tur restorāni uzņem klientus ierobežotā skaitā."

Viņš atzina, ka tūristu nav. Tikai Kanāriju salās ir pilns ar britiem un vāciešiem, kam tajās ir drošs tūrisma koridors.

Sergejs piebilda, ka paši spāņi cenšas izbraukt ārpus pilsētām – "visi dodas kalnos", kur nav jāvalkā maskas.

Pilnīga un ierobežota karantīna

Grieķijā karantīna ieviesta no 7. novembra. Jānosūta īsziņa varasiestādēm, lai izietu no mājām. "Pasākumi noteikti uz trim nedēļām. Atļausimies sev normālāku decembri, lai svētki līdzinātos agrākajiem," teica valsts premjerministrs Kiriaks Micotakis. Jau iepriekš durvis slēdza restorāni, kafejnīcas, bāri, muzeji, trenažieru zāles un kinoteātri.

Kopš 17. novembra pilnīga izolācija ieviesta Austrijā. Nestrādā frizētavas un tirdzniecības vietas, atvērti tikai veikali ar pirmās nepieciešamības precēm, pasts, bankas un aptiekas.

48
Tagi:
karantīna, koronavīruss, Eiropa
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (766)
Pēc temata
ES izveidos Eiropas Veselības savienību, lai koordinētu darbu cīņā ar Covid-19
Eiropas Savienībai jābūt gatavai jaunām pandēmijām un ārkārtējām situācijām
Eiropas Savienībā noteikuši iespējamos vakcinācijas pret Covid-19 uzsākšanas termiņus
COVID-19

Elpot ir bīstami: PVO iesaka valkāt maskas visur

45
(atjaunots 11:17 03.12.2020)
Iepriekš Pasaules Veselības organizācija sakarā ar pandēmiju ieteica valkāt maskas slēgtās telpās, savukārt ielā elpot svaigu gaisu, taču tagad noskaidrojies, ka Covid-19 ir krietni viltīgāks.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Pēc Pasaules Veselības organizācijas pārstāves Margarētes Harisas sacītā, lai pasargātu sevi no Covid-19, maskas ir jāvalkā ne tikai iekštelpās, vēsta RIA Novosti.

Maskas, pēc viņas sacītā, ir jāvalkā arī uz ielas, ja tur nav iespējams ievērot sociālo distanci.

Tas pats attiecas arī uz labi vēdināmām telpām. Ja turēties tālāk vienam no otra neizdodas, tad atteikties no maskas nebūtu ieteicams.

Harisa atzīmē, ka tas ir viens no visnopietnākajiem ierobežojumiem kopš koronavīrusa pandēmijas sākuma.

Tiek atzīmēts, ka pasaulē kopš pandēmijas sākuma ar koronavīrusu inficējušies vairāk nekā 63 miljoni cilvēku. No tiem gandrīz pusotrs miljons nomira.

Atgādināsim, ka Latvijā no šodienas atļauts pulcēties kopā ne vairāk kā diviem cilvēkiem (izņēmums – ģimenes), tāpat ir jāievēro 2 metru distance, savukārt maskas kļūst obligātas visur, izņemot mājokli.

Skolās pēc 4. janvāra maskas nāksies valkāt visiem – gan skolēniem, gan skolotājiem – gan mācību stundās, gan starpbrīžos. No 7. decembra visā valstī 5.-6. klašu skolēni pāriet pie tālmācībām.

Tiek atcelti visi privātie pasākumi, ballītes, pulcēšanās, ierobežota veikalu darbība. Tiek pārtraukts ierastais ēdnīcu un kafejnīcu darbs uzņēmumos: tie drīkstēs izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai.

45
Tagi:
koronavīruss, maska, Pasaules Veselības organizācija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (766)
Pēc temata
Covid-19 testēšanu neveiks noteiktu profesiju pārstāvjiem
Covid-19 testu turpmāk būs iespējams veikt vēl piecās vietās
Covid-19 ierobežojumu pārkāpumus varētu pielīdzināt genocīdam
Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus

Ķīna pastumj malā ASV naftas pārstrādē: vai Krievija no kaut ko iegūs

33
(atjaunots 17:49 02.12.2020)
Saskaņā ar ĶTR Valsts statistikas biroja datiem, oktobrī naftas pārstrāde valstī palielinājusies par 2,5%, sasniedzot vēsturisku rekordu – 14,09 miljoni barelu diennaktī.

RĪGA, 2. decembris – Sputnik. Pekina liek uzsvaru uz benzīnu un dīzeļdegvielu, palielinot naftas pārstrādes jaudu. Jau nākamgad ĶTR pēc šī rādītāja apsteigs ASV. Pastāv augsta varbūtība, ka amerikāņi piekāpsies arī IKP ziņā. Tomēr, kā norāda analītiķi, ķīniešiem varētu traucēt otrais pandēmijas vilnis, raksta RIA Novosti materiālā Irina Badmajeva.

Līdera maiņa

Saskaņā ar ĶTR Valsts statistikas biroja datiem, oktobrī naftas pārstrāde valstī palielinājusies par 2,5%, sasniedzot vēsturisku rekordu – 14,09 miljoni barelu diennaktī. ASV septembrī bija vien 13,5 miljoni.

Londonas panorāma, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Вильф

Un ķīnieši negrasās pie tā apstāties. Nākamā gada beigās darbu sāks divas jaunas naftas pārstrādes rūpnīcas (NPR), teikts Starptautiskās enerģētikas aģentūras novembra ziņojumā. Bija gaidīts, ka tas notiks ne ātrāk kā 2023. gadā.

Tiek būvētas vēl četras – ar kopējo jaudu 1,2 miljoni barelu dienā. Tik daudz tiek pārstrādāts, piemēram, visā Lielbritānijā.

Ķīna jau vairākas desmitgades cenšas apmierināt augošo benzīna un dīzeļdegvielas pieprasījumu. Pūles nav bijušas veltīgas.

"Kopš 2000. gada valsts ir palielinājusi naftas produktu ražošanu par trim reizēm. Līdz 2025. gadam naftas pārstrāde sasniegs 20 miljonus barelu diennaktī," atzīmē Marks Gojhmans, Informācijas analītiskā centra "TeļeTrejd" galvenais ekonomists.

ASV piekāpsies līderībā, kuru turēja savās rokās kopš aizpagājušā gadsimta, jau 2021. gadā, uzskata aģentūras sarunbiedrs.

Amerikāņi slēdz NPR zemā maržinālisma dēļ, kurš noslīdēja lejā kopā ar naftas cenām. Aizejošajā gadā melnais zelts vairākas reizes atjaunoja minimālo cenu. Piemēram, 18. martā Brent marka kļuva par 15% lētāka un pirmo reizi kopš 2003. gada tika tirgota ar atzīmi 24,52 dolāri par barelu.

Samazinājās arī degvielas pieprasījums pasaulē. Tādēļ naftas pārstrāde samazinājās par rekordlielajiem 1,7 miljloniem barelu. Turklāt lauvas daļu sastādīja tieši Amerikas NPR. "Vienas rūpnīcas tiek slēgtas, bet citas prasa investīcijas modernizācijā un atjaunošanā pēc viesuļvētrām, kuras katru gadu pārnesas pāri Meksikas līča piekrastei, kura arī atrodas ievērojama daļa ASV naftas pārstrādes jaudas," precizē Marks Gojhmans.

Zaļā enerģētika: kurš iegūs un kurš zaudēs

Vēl viens Ķīnas veiksmes iemesls ir efektīva cīņa ar koronavīrusu, uzskata "Alor Broker" galvenais analītiķis Aleksejs Antonovs. ĶTR ekonomika atjaunojas un demonstrē stabilitāti, savukārt Eiropā un ASV turpinās lejupslīde.

Ne jau nejauši ķīnieši ieņem līderpozīcijas ne vien naftas pārstrādē, bet arī metalurģijā. "Faktiskais primāro resursu patērēšanas centrs, Ķīna tagad attīsta augstāku robežu pārstrādes rūpniecību," saka Marks Gojhmans.

Tās pašas tendences vērojamas gan Indijā, gan Tuvajos Austrumos, atzīmē ekonomists. Tas noved pie daudzu novecojušu rietumu kompāniju rūpnīcu slēgšanas pat Āzijas reģionā, piemēram, Singapūrā.

Turklāt ASV un Vecā pasaule pakāpeniski atsakās no ogļūdeņražiem par labu alternatīviem enerģijas avotiem. Savukārt Ķīnai nav striktu ekoloģisku saistību.

"Savienotās Valstis liek uzsvaru uz zaļo enerģētiku, sniedzot ĶTR netīras rūpniecības platformas lomu. Ekonomiski attīstītas valstis finansēs pāreju pie atjaunojamiem resursiem uz pārējo rēķina un vēl liks tiem maksāt "ekoloģijas nodokļus". Baltā nama administrācijā pie tā ķersies klāt politiskais smagsvars Džons Kerijs, kurš kļūs par jaunā prezidenta speciālo pārstāvi klimata jautājumos," norāda Antons Grinšteins, investīciju kompānijas Hamilton eksperts.

No naftas atkarīgajai Krievijai zaļai scenārijs draud ar augošām kompāniju izmaksām un budžeta ienākumu kritumu. "Saglabājot izejvielu struktūru, pašmāju (Krievijas – Sputnik) ekonomikai ir izdevīgāk, lai ASV saglabā līderpozīciju naftas pārstrādē," uzskata sarunbiedrs.

Krievijai derētu nopietni aizdomāties par citiem budžeta ienākumu avotiem, lai pēc 15-20 gadiem aizstātu izkrītošos naftas ienākumus, piebilst Marks Gojhmans.

Tuvākajā perspektīvā naftas produktu patēriņa pieauguma Ķīnā fonā ir jāpārorientējas uz izejvielas eksportu šajā virzienā.

Pandēmija: Āzijas scenārijs

Tomēr visam kādreiz pienāk beigas. Pastāv augsta varbūtība, ka jau 2025. gadā ražošanas jaudas pieaugums ĶTR apsteigs pieprasījumu. Saskaņā ar Ķīnas naftas un gāzes korporācijas CNPC datiem, pēc pieciem gadiem valstī ir iespējams naftas produktu pārpalikums 1,4 miljonu barelu apmērā diennaktī.

"Šobrīd saspringtu attiecību apstākļos ar Savienotajām Valstīm Ķīnas naftas pārstrādātājus virza vēlme atspēlēties par ierobežojumiem ārējā tirdzniecībā. Un tādā veidā pacelt valsts prestižu," uzskata Aleksejs Antonovs.

Tādēļ, ekstrapolējot patreizējās tendences uz trim pieciem gadiem uz priekšu, var sagaidīt līderu izmaiņas ne tikai naftas pārstrādes nozarē, bet arī galvenajā ekonomikas rādītājā – IKP apmērā.

"Pirms pandēmijas Ķīnai trūka pieci gadi, lai apsteigtu Amerikas ekonomiku. Tagad, pateicoties efektīvākai cīņai ar koronavīrusa izplatību, ķīnieši var izlauzties priekšgalā agrāk," uzskata Antons Grinšteins.

Cits jautājums – vai ASV ir gatavas nodot pozīcijas. Amerikas elite centās atrisināt problēmu ekonomiski un diplomātiski, norāda analītiķis. Bet tas nenostrādāja. Un šobrīd prezidenta-biznesmeņa vietā nāk prezidents-politiķis.

Turklāt straujš naftas pārstrādes produktu pieprasījuma kāpums ĶTR ir saistīts ar epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos. Tomēr otrais vilnis netiek izslēgts arī Āzijā. Saslimstības uzliesmojumi jau ir reģistrēti Indonēzijā, Japānā, Dienvidkorejā. Tas spēj kardināli mainīt spēku izkārtojumu starp ASV un Ķīnu.

33
Tagi:
naftas tirgus, nafta, Ķīna, Krievija, ASV
Pēc temata
Vai Krievijai draud "ellīgas sankcijas" Baidena varas apstākļos
Krievu hakeri var uzpīpēt: kas sagrābis savās rokās varu ASV
"Gazprom" gāzes cena Polijai pieaugs. Kā atbildēs Varšava?
Radikālas izmaiņas: pirmo reizi Krievijas ogles Rīgas ostā piekāpušās konteineriem
Latvijas karogs, foto no arhīva

VDD organizējis kratīšanu pie krievvalodīgajiem žurnālistiem Jakovļeva un Lindermana

0
(atjaunots 18:37 03.12.2020)
Latvijas Valsts drošības dienesta darbinieki šodien ieradušies pie portāla Baltnews.lv bijušā galvenā redaktora Andreja Jakovļeva un publicista Vladimira Lindermana.

RĪGA, 3. decembris — Sputnik. Latvijas Valsts drošības dienesta darbinieki organizējuši kratīšanu pie portāla Baltnews.lv bijušā galvenā redaktora Andreja Jakovļeva, informēja žurnālists, portāla IMHOClub galvenais redaktors Jurijs Aleksejevs. No rīta kratīšana notika arī publicista Vladimira Lindermana mājās, patlaban viņš tiek nopratināts, informēja žurnāliste Alla Berezovska.

"Pie Andreja Jakovļeva un Irinaas Ļitvinovas turpinās kratīšana. Latvijas VDD. Zvanīja viņu dēls Artjoms. Detaļas nezināja. Pagaidām neviens nezina," Aleksejevs uzrakstīja Facebook.

Berezovska informēja, ka Jakovļeva dēls pastāstījis: pēc kratīšanas viņa tēvu plānots vest uz nopratināšanu, pēc tam esot solījuši atlaist. Nekas sīkāk nav zināms. Aleksejeva publikacijas komentētāji izteica pieņēmumu, ka VDD vizīte, iespējams, saistīta ar filmu "Latvijas valsts standarts: krievu – non grata".

Berezovska atzīmēja, ka Andrejs Jakovļevs vienmēr strādājis saskaņā ar Satversmes 100. pantu par vārda un viedokļa brīvību un nekad nav pārkāpis likumus. Viņa ir pārliecināta, ka tā ir vajāšana par atšķirīgu viedokli.

"Jā, protams, tā ir citādi domājoša cilvēka vajāšana – protams, viņš nefilmēja to, kas būtu paticis varasvīriem. Tomēr esmu droša – Andrejs nekad nepieļāva nekādus tiesisko normu pārkāpumus. Viss pārējais ir tikai politiska interpretācija... Kauns! Neprot uzvarēt godīgā žurnālistiskā diskusijā, ķeras pie vardarbīga spiediena metodēm!" viņa pastāstīja Facebook.

"Vienu laiku viņš vadīja portāla "Baltnews.lv" redakciju, taču jau divus gadus tur nestrādā, pat neko nepublicē portālā. Kā redzam, tas neko nenozīmē, ja gestapo ir ieķēries, tik vienkārši neatlaidīs. Citādi vēl, nedod Dievs, kādam radīsies doma, ka viņi neko nedara, samazinās vēl budžetu... Tā pēc Latvijas krievvalodīgo žurnālistu un blogeru Aleksejeva, Lindermana, Gapoņenko, Fileja no pirksta izzīstajām lietām nobriedusi arī Jakovļeva lieta. Vai tagad ir kārtībā, naudiņa ir atpelnīta?" žurnāliste vaicāja.

Profesors Aleksandrs Gapoņenko informēja, ka Jakovļevs viņam nesen pastāstījis: VDD ierosinājis pret viņu lietu par sadarbību ar Krievijas medijiem, taču viņš nav vēlējies šo faktu publiskot.

"Nesen Andrejs man stāstīja, ka VDD ierosinājis pret viņu krimināllietu par to, ka viņš sadarbojies ar Krievijas medijiem. Es ierosināju informēt sabiedrību. Viņš atteicās, jo nejuta, ka būtu vainīgs. Domāja, viss nokārtosies. Nenokārtojās.

Terors pret krievu inteliģenci Latvijā turpinās. Vārda brīvība jau sen kļuvusi par tukšu skaņu. Specdienesti regulē visus politiskos un nepolitiskos procesus valstī," Gapoņenko pastāstīja Facebook.

Vēlāk Alla Berezovska informēja, ka kratīšana notikusi arī pie publicista Vladimira Lindermana, patlaban viņš tiek nopratināts, uz zvaniem neatbild.

Latvijas Krievu savienība ziņoja, ka kratīšanas laikā no Lindermana dzīvokļa izņemtas visas iekārtas.

"Šodien pazīstamā publicista un sabiedriskā darbinieka Vladimira Lindermana dzīvoklī notika kratīšana, izņemtas visas iekārtas – dators, telefons, diski, arī bankas kartes. Pats Vladimirs aizturēts, tagad atrodas nopratināšanā VDD.

Kratīšanas un aizturēšanas iemesli nav zināmi.

Mēs uzskatām, ka tamlīdzīga atkārtota attieksme pret cilvēku, kurš vienkārši pauž savu viedokli, atšķirīgu no valsts uzskatiem, nav pieļaujama," teikts partijas publikācijā Facebook.

0
Tagi:
Vladimirs Lindermans, Drošības dienests
Pēc temata
Pēc šādas shēmas par spiegu var padarīt ikvienu: Lindermans par spriedumu Burakam
"Bīstamajiem" aktīvistiem aizbāztas mutes: vecāku sapulces dalībnieki saņēmuši "piedošanu"
Jurijs Aleksejevs: "Atšķirībā no ASV, krievu "ņegri" Latvijā patiešām ir beztiesiski"
"Kriminalizēta jebkāda sadarbība ar Krieviju": Lindermans par rusofobiju Latvijā