Krievijas Ziemeļu kara flotes kuģi

KF JKF bāze Sudānā: Krievija nostiprinās Āfrikā

25
(atjaunots 16:01 18.11.2020)
Vladimirs Putins uzdeva Sergejam Šoigu Krievijas vārdā parakstīt vienošanos par Krievijas JKF materiāltehniskā nodrošinājuma punkta izveidošanu Sudānā. Tas ļaus Maskavai nodrošināt drošas ieroču piegādes reģionā un cīnīties ar jūras pirātiem.

RĪGA, 18. novembris – Sputnik. Maskava pēdējā laikā parakstījusi ar Āfrikas valstīm ieroču piegādes līgumus, kuru kopējā summa pārsniedz 2,5 miljardus dolāru. Tostarp tai pašai Sudānai. Šīm vienošanām, ņemot vērā nestabilitāti atsevišķās reģiona valstīs, nepieciešams garantēts nodrošinājums, raksta radio Sputnik autors Sergejs Iļjins.

Taču pats galvenais – Krievija pilnvērtīgi atgriezīsies Pasaules okeānā. Un tas nozīmē, ka Krievijas jūrniekiem būs, kur ienākt ilgstošu pāreju laikā bez speciāla saskaņojuma. Tas, starp citu, attiecas arī uz militārajiem kodola kreiseriem. Tur, nepieciešamības gadījumā, varēs nosēsties arī lidmašīnas: bāze paredz skrejceļa izbūvi.

Большой противолодочный корабль Адмирал Пантелеев в порту Лимассол
© Photo Пресс-служба Восточного военного округа

Turklāt Krievija saņems iespēju ievest un izvest cauri šīs valsts jūras ostām un lidostām jebkāda veida iekārtas un aprīkojumu, kurš būs nepieciešams bāzes funkcionēšanai un militāro kuģu uzdevumu izpildīšanai. Par to netiks iekasētas nodevas un citas iemaksas. Īpaši vērts atzīmēt, ka Hartuma piešķīrusi zemi Krievijas bāze uz bezatlīdzības pamata.

Maskava drīkst izvietot savā objektā ne vairāk par 300 personāla cilvēkiem un ne vairāk par četriem kuģiem, ieskaitot kuģi ar atomenerģijas iekārtu.

Savukārt Sudānas vadībā jau pirms dažiem gadiem atzīmēja, ka Krievijas bāze palīdzēs cīņā ar pirātismu, kontrabandu un vergu tirdzniecību, ņemot vērā to, ka Āfrikas valsts jūras robeža regulāri tiek pārkāpta.

Militārie eksperti norāda, ka iepriekš PSRS ārzemju militārās bāzes Āfrikā bija izvietotas izdevīgāk. Piemēram, Jemenas Adenā, Somālijā un Etiopijā, kas ļāva kontrolēt ienākšanu Sarkanajā jūrā un iziešanu no tās. Taču šodien, dažādu iemeslu dēļ, atgriešanās šajos stratēģiski svarīgos un ērtos punktos pārredzamā perspektīvā neizskatās iespējama.

Sīrijas karavīri ar Krievijas karogu, foto no arhīva
© Sputnik / Дмитрий Виноградов

Par šī reģiona nozīmi liecina arī fakts, ka nesen Ķīna ķērās klāt vērienīgu uzdevumu īstenošanai, kuri ir paredzēti tuvākajiem 30 gadiem, attiecībā uz savu bruņoto spēku izvietošanu ārvalstu teritorijās.

Pekinas jaunā militārā stratēģija paredz akcentu nobīdi no "nacionālās teritorijas aizsardzības" pie "nacionālo interešu aizstāvēšanas ārpus valsts robežām". Pirms trim gadiem ĶTR uzsāka pirmā savu MJS materiāltehniskā nodrošinājuma ārzemju punkta ekspluatāciju Džibutijas Republikā, kura kopā ar Sudānu atrodas Āfrikas austrumdaļā

25
Tagi:
Krievijas Jūras kara flote, Āfrika, Krievija
Pēc temata
Krievijas GKS nākamgad saņems liela darbības rādiusa dronus
KF Baltijas flotes spēki aug: to paplašinās raķešu kuģi "Karakurt"
"Melnais caurums". Kādu pārsteigumu amerikāņiem sagādājusi zemūdene "Volhov"
Pirmais "Fords" jāslīcina. Kāpēc ASV superkuģis vēl joprojām nav cīņasspējīgs
Krievijas vakcīna pret Covid-19, foto no arhīva

Ungārijai drīkst, pārējiem nē: Brisele paziņoja lēmumu par vakcīnu Sputnik V

5
(atjaunots 14:12 01.12.2020)
Eiropas Komisijā uzsvēra, ka Ungārijas valsts pati nes atbildību par Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu Sputnik V pielietošanu.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Krievijas vakcīna pret koronavīrusu Sputnik V, tās ārkārtas apstiprināšanas un pielietošanas gadījumā Ungārijā, nevarēs tikt izmantota citās Eiropas Savienības valstīs, citē RIA Novosti Eiropas Komisijas pārstāvja paziņojumu Briseles brīfingā.

"ES dod priekšroku tam, lai visas vakcīnas, kuras tiek piedāvātas Eiropas pilsoņiem, saņem apstiprinājumu Eiropas Zāļu aģentūrā (EMA). Taču steidzamas procedūras ietvaros valsts var ārkārtas kārtībā atļaut vakcīnas izmantošanu savā teritorijā un tās izplatību savu pilsoņu vidū. Taču mēs iestājamies par to, lai būtu maksimāls caurspīdīgums vakcīnas jautājumos," sacīja viņš.

EK paskaidroja, ka dotajā gadījumā runa varētu būt par "laikā ierobežotu un ārkārtas lēmumu, par kuru valsts pati nes atbildību".

"Ja šo vakcīnu atļauj pielietot Ungārijas varasiestādes, tad runa ir tikai par pielietošanu Ungārijas teritorijā," uzsvēra EK pārstāvis.

Augusta sākumā Krievijas Veselības ministrija reģistrēja pirmo vakcīnu pasaulē Covid-19 profilaksei, ko izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktā Nacionālā epidemioloģijas un infekciju centra speciālisti sadarbībā ar Tiešo investīciju fondu. Vakcīnai tika izmantota labi izpētītā cilvēka adenovīrusa vektora platforma. Tā ieguva nosaukumu "Sputnik V"

Krievijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrija pēc Krievijas rūpniecības un tirdzniecības ministra Denisa Manturova un Ungārijas ārlietu ministra Petera Sijarto pārrunām paziņoja, ka Krievija apspriež Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu Sputnik V ražošanu, šajā valstī tiek gatavota ražošanas platforma. Sijarto 27. novembrī paziņoja, ka decembrī valstij sāks piegādāt mazas vakcīnas Sputnik V partijas, janvārī būs lielākas.

Eiropas Zāļu aģentūra iepriekš paziņoja par kontaktiem ar Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu Sputnik V izstrādātāju, atzīmējot, ka šādu preparātu apstiprināšanas termiņi ir grūti paredzami. Tajā pašā laikā EMA uzsvēra, ka ES koncentrē resursus šo procesu paātrināšanai un izpētes un atļauju izsniegšanas termiņu samazināšanai vakcīnām pret Covid-19.

Otrā starpposma vakcīnas Sputnik V klīniskā izmēģinājuma datu analīze nodemonstrēja 91,4% efektivitāti 28. dienā pēc pirmās injekcijas, vakcīnas efektivitāte 42. dienā pēc pirmās injekcijas pārsniedz 95%.

5
Tagi:
Eiropa, vakcīna, Krievija, Ungārija
Pēc temata
Koronavīruss skāris G20 samitu. Taču Rietumi necietīs Krievijas vakcīnu
Eiropas Komisija apstiprinājusi līgumu par vakcīnas iepirkumu ES dalībvalstu vārdā
Krievijā nosauca Sputnik V vakcīnas dozas cenu ārvalstīm
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Kravu tranzīts, foto no arhīva

"Dīvaina laime": KF izvērtēja Latvijas panākumus pēdējo 16 gadu laikā

22
(atjaunots 00:11 01.12.2020)
Tranzīta sabrukums, zivsaimniecības nozares iznīcināšana un masveida migrācija: kā varasiestādes "padarīja laimīgus" Latvijas iedzīvotājus tās dalības laikā Eiropas Savienībā.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Latvijas ir ieguvusi ​"dīvainu laimi​" pēc iestāšanās Eiropas Savienībā: ekonomika ir sagrauta, cilvēki aizbraukuši – konstatēja Krievijas politiķis, KF Federācijas padomes loceklis Aleksejs Puškovs.

​"2004. gadā iestājoties ES, Latvija nolēma, ka ir ieguvusi laimi. Iznākums: Latvijas tranzīta krahs, zivsaimniecības nozares, gandrīz visas rūpniecības iznīcināšana, alus darītavu slēgšana (PSRS laikā bija aptuveni 80, palikušas 3-4). 370 tūkstoši cilvēku pa šo laiku pametuši valsti. Dīvaina laime," uzrakstīja Puškovs Twitter.

​Krievijas politiķis jau bija atzīmējis, ka Latvijas ekonomikas sabrukums kļuva par Baltijas republikas varasiestāžu rusofobas politikas rezultātu. Pēc viņa sacītā, Latvija tik cītīgi pārrāva visas saiknes ar Krieviju, ar tik lielu sajūsmu uzbruka Maskavai EDSO un EPPA, ka Krievija sāka uz to reaģēt ilgi pirms Ukrainas krīzes. Uz ko cerēja Rīgā – nav skaidrs, pauž neizpratni Puškovs.

Krievijas senators pieņēma, ka Latvijas varasiestādes nedomāja par savas politikas un retorikas sekām, un "saņēma to, ko nevarēja nesaņemt". Puškovs piedāvāja adresēt jautājumus par tranzīta nozari Latvijas ĀM vadītājam Edgaram Rinkēvičam – "karstasinīgam politiskā kara ar Krieviju piekritējam": varbūt viņš atradīs kravas Latvijas dzelzceļiem un Rīgas ostām.

Latvijas Satiksmes ministrija aizvadītajā nedēļā vērsās pie Krievijas Transporta ministrijas ar lūgumu palīdzēt apturēt Krievijas tranzīta apjoma kritumu Latvijā. Iestādes vadītājs Tālis Linkaits pauda ieinteresētību "katrā kravas tonnā, kas varētu nākt cauri Latvijai vai uz Latviju".

Krievija konsekventi strādā ar mērķi pārorientēt savu tranzītu uz iekšzemes ostām. Baltijas valstis jau zaudējušas lielu daļu kravu no Krievijas, Latvijas ostas vienu mēnesi pēc otra ziņo, ka pārkraušanas apjomi krītas, bez Krievijas tranzīta cieš arī "Latvijas Dzelzceļš", kurš jau ir paziņojis par masveida darbinieku atlaišanu.

22
Tagi:
tranzīts, Latvija, Aleksejs Puškovs
Pēc temata
No nokdauna līdz nokautam jeb Latvijas tranzīts ringā
Ekonomiste: Latvija aprok tranzīta atliekas ar bļāvieniem "Krievija – ienaidnieks!"
Dzelzceļa kravu tranzīts Latvijas ostās krities par 56%
Palaiduši vējā, tāpat kā tranzītu: eksperts par Baltijas izredzēm elektroenerģijas tirgū