Organizācijas Islāma valsts kaujinieks, foto no arhīva

Ne tikai atmaksa vien: specvienības veterāns paskaidroja, ar ko saistīts terorakts Vīnē

50
(atjaunots 14:47 04.11.2020)
Terorakts nav organizēts tikai atriebības dēļ, kā to skaidro džihādisti, - uzbrukums Vīnē ir jānovērtē pasaules notikumu kontekstā.

RĪGA, 4. novembris – Sputnik. Nezināmu personu grupa pirmdienas vakarā organizēja uzbrukumu sēriju Vīnē. Vietējo varasiestāžu dati liecina, ka uzbrukumos sešās vietās Austrijas galvaspilsētā gājuši bojā 4 cilvēki, 18 – ievainoti. Viens no kaujiniekiem ir likvidēts. IeM ziņoja, ka likvidētais strēlnieks bija "Islāma valsts" (vairākās valstīs aizliegts teroristisks grupējums) piekritējs.

Ņemot vērā atklātos avotos pieejamo informāciju, var droši teikt, ka uzbrukumu nav organizējuši vientuļi teroristi, sarunā ar radio Sputnik norādīja antiterora grupas "Alfa" veterānu asociācijas loceklis, atvaļinātais apakšpulkvedis Andrejs Popovs.

"Tā ir izplānota akcija un labi sagatavota specoperācija. Kad sešos punktos sākas apšaude, tas nozīmē, ka teroristu pagrīdes rīcībā ir labi konspirētu aģentu tīkls, kuri dzīvo kā parasti Austrijas pilsoņi," paskaidroja Popovs.

Eksperts atzīmēja, ka pēdējo desmit gadu laikā terors tiek izmantots gandrīz jebkādu – gan ekonomisku, gan politisku problēmu risināšanai.

"Terorakti notiek ne tikai atriebības dēļ, kā to skaidro džihādisti. Vispirms terors paredzēts baiļu eskalācijai. Tas ir mēģinājums ietekmēt sabiedrisko viedokli un varasiestāžu lēmumus vai centieni novērst uzmanību no kaut kā. Tāpēc teroraktu Vīnē jāizskata paralēli notikumiem pasaulē," viņš teica.

Pie tam, pēc Popova domām, paši teroraktu izpildītāji tiek izmantoti akti. "Neviens viņiem neskaidro patiesos mērķus un uzdevumus. Izpildītāji no sirds tiks ideāliem, kuru labā strādā," uzsvēra eksperts.

Sputnik sarunbiedrs piebilda, ka tagad galvenais terorisma apkarošanā ir informācijas apmaiņa.

"Krievija to vairākkārt uzsvērusi un piedāvājusi sadarbību šajā jautājumā. Starp tiem, kas saistīti ar ISIS sagraušanu, galvenā ir Krievija ir milzīgo pieredzi, praktiskajām prasmēm un faktisko rezultātu: Krievijas specdienesti novērsuši milzīgu skaitu teroraktu," atgādināja Popovs.

Aizvadītajā nedēļā Francijā notika vairāki ar nažiem bruņotu ļaundaru uzbrukumi. Netālu no baznīcas Nicā nezināmas personas uzbrukumā gājuši bojā trīs cilvēki, noziedznieks ir aizturēts. Aviņonā vīrietis mēģināja nodurt policistus un tika likvidēts. Lionā policija aizturēja ar nazi bruņotu vīrieti, kurš gatavojās uzbrukt. Francijas varasiestādes apsolīja tūlītēju atbildi terora vilnim.

Oktobra vidū Parīzes priekšpilsētā gāja bojā vēstures skolotājs Semjuels Patī, kurš mācību nodarbībās demonstrēja karikatūras par pravieti Muhamedu. Viņam tika nogriezta galva. Uzbrucēju likvidēja policija.

50
Tagi:
Eiropa, teroristi, terorakts
Pēc temata
Terora vilnis Francijā: valdība sola stingru atbildi
Tunisijā aizturēts cilvēks, kurš uzņēmās atbildību par teroraktu Nicā
Pēc skolotāja slepkavības Francijā izdos reliģisku karikatūru grāmatu
Ramzans Kadirovs pauda viedokli par skolotāja slepkavību Francijā
Kodolsprādziens. Foto no arhīva

ASV pastāstīja, NATO mācības teju vai izraisījušas kodolkaru ar PSRS

9
(atjaunots 10:36 26.02.2021)
1983. gada 2. novembrī Vācijas Demokrātiskajā Republikā dislocētā 16. Sarkankarogotā aviācijas armija bija kaujas gatavībā – ar kodolraķetēm bruņotajām lidmašīnām bija jāiznīcina pretinieka mērķi pirmajā līnijā.

RĪGA, 26. februāris — Sputnik. 1983. gadā NATO plašo mācību "Able Archer" dēļ PSRS gatavojās kodolkaram ar ASV, stāsta izdevums The Drive, atsaucoties uz ASV Valsts departamenta atslepenotajiem materiāliem.

Dokumentā sniegta detalizēta informācija par nestabilo situāciju, kas radās 1983. gadā, publicēts arī gandrīz nerediģētais augstu stāvoša ASV izlūkdienesta ierēdņa, ģenerālleitnanta Leonarda Perruta ziņojums, vēsta RIA Novosti.

Saskaņā ar šiem materiāliem, 1983. gada 2. novembrī Vācijas Demokrātiskajā Republikā dislocētā 16. Sarkankarogotā aviācijas armija bija kaujas gatavībā – ar kodolraķetēm bruņotajām lidmašīnām bija jāiznīcina pretinieka mērķi pirmajā līnijā.

PSRS gatavošanos karam eksperti skaidroja ar nopietno saprašanās trūkumu NATO mācību "Able Archer" rezultātā. Manevru mērķis bija "Eiropā un aiz tās robežām dislocēto alianses spēku spēju reālistiska pārbaude piedalīties kodolkarā".

Saskaņā ar Prezidenta konsultaltīvās ārējās izlūkošanas padomes (PFIAB) atskaiti, PSRS un Varšavas līguma organizācijas reakcija uz mācībām "Able Archer" bija neredzēta.

"1983. gadā mēs varējām netīši novest mūsu attiecības ar Padomju Savienību līdz mata tiesai no kodolkara," secināja PFIAB.

Iepriekš portāla Overt Defence autors, balstoties uz Militārā jūras analītiskā centra datiem, atklāja Ziemeļatlantijas alianses preventīvā trieciena scenāriju Kaļiņingradas apgabalam. Tas ietver raķešu kompleksu "Iskander" un sistēmu S-400 iznīcināšanu, Baltijas blokādi un bruņoto spēku likvidāciju.

9
Tagi:
Vēsture, militārās mācības, PSRS, NATO, ASV
Pēc temata
Pēdējais ASV vēstnieks PSRS: kodolkarš nav risinājums
Kodolkarš ģenerāļa Klauzevica acīs
Simt sekundes līdz Pastardienai. Zinātnieki prognozē globālo katastrofu
Viens solis no atomelles. Kļūdas, kas varēja maksāt cilvēcei dzīvību
Aleksejs Navaļnijs

Viņš nav "sirdsapziņas gūsteknis": Amnesty International atteikusies no Navaļnija

10
(atjaunots 10:03 26.02.2021)
Organizācija Amnesty International paskaidroja, kāda iemesla dēļ Navaļnijam atņemts "sirdsapziņas gūstekņa" statuss.

RĪGA, 26. februāris – Sputnik. Autoritatīvā starptautiskā tiesību aizsardzības organizācija "Amnesty International" atteikusies atzīt Alekseju Navaļniju par "sirdsapziņas gūstekni" – šādu status tiesībsargi piešķir politiskajiem ieslodzītajiem, vēsta Sputnik Meedia.

Telekanāla RT kanāls Telegram vēsta, ka attiecīgo informāciju Twitter tīklā publicējis amerikāņu žurnālists Ārons Mate.

Viņš publicēja "Amnesty International" Lielbritānijas nodaļas elektroniskās vēstules kopiju. Tajā norādīts, ka iepriekš blogeris "atbalstījis vardarbību un diskrimināciju" un līdz šim "nav atteicies no tamlīdzīgiem izteikumiem". Šī iemesla dēļ viņš vairs nevar pretendēt uz "sirdsapziņas gūstekņa" statusu.

Ārons Mate publicēja arī video ierakstu ar atbilstošajiem Navaļnija izteikumiem.

Iepriekš tiesībsargu organizācija piešķīra Navaļnijam "sirdsapziņas gūstekņa" statusu – tas notika aptuveni pirms mēneša, kad opozicionārs tika aizturēts Šeremetjevo lidostā Maskavā.

Iepriekš vēstīts, ka Krievijas blogeris Navaļnijs patlaban atrodas soda izciešanas vietā. Tiesa sankcionējusi blogera arestu pēc Federālā sodu izpildes dienesta lūguma. To atbalstīja arī Krievijas Ģenerālprokuratūra.

Iepriekš Navaļnijam bija piespiesta brīvības atņemšana nosacīti par laupīšanu kompānijā "Iv Roše Vostok".

Saskaņā ar FSID paziņojumu, likumpārkāpējs atteicies izpildīt pienākumu periodiski reģistrēties atbilstošajās iestādēs – to paredz likums nosacīti notiesātajiem. Rezultātā tiesa lēma aizvietot nosacīto termiņu pret reālo.

Patlaban Navaļnijs atrodas izolatorā Maskavā un gaita etapu uz koloniju. Ja nekas nemainīsies, blogeris izcietīs sodu kolonijā līdz 2023. gada vasarai.

Bez tam, saskaņā ar tiesas lēmumu Navaļnijam piespriesta soda nauda 850 tūkstošu rubļu apmērā (aptuveni 9,5 tūkstoši eiro) par Lielā Tēvijas kara veterāna Ignāta Artjomenko apmelošanu.

Rietumi popularizē savu "pasaules kārtības" koncepciju

Kad Navaļnijam piespriestais nosacītais sods tika nomainīts pret reālu brīvības atņemšanu, Rietumos sākās kampaņa viņa atbalstam, ES vadība pieprasīja atbrīvot blogeru un piedraudēja Krievijai ar jaunām sankcijām.

Maskava tamlīdzīgus aicinājumus uzskata par iejaukšanos suverēnās valsts iekšējās lietās.

Atbildot uz ES draudiem ieviest ierobežojumus, Krievijas ĀM pauda nožēlu par to, ka, pakļaujoties bloka disciplīnai un Krievijai nedraudzīgiem stereotipiem, Brisele atkal instinktīvi ķeras pie nestrādājošās sankciju "pogas".

"Acīmredzot, Eiropas Savienībā nevēlas sekot starpvalstu attiecību ētikai, bet gan, izmantojot mītu par savu taisnību cilvēktiesību jomā, ko ik dienas apgāž policijas patvaļas ainas daudzu Eiropas pilsētu ielās, augošie uzbrukumi mediju brīvībai un krievu valodas pielietojuma sfērai, popularizē savu "uz noteikumiem balstītās pasaules kārtības" koncepciju," norādīja KF Ārlietu ministrijā.

Iepriekš Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs brīdināja, ka tāda Eiropas partneru izturēšanās var novest pie Krievijas pilnīgas attiecību saraušanas ar ES.

"Mēs nevēlamies izolēties no pasaules dzīves, tomēr jābūt tam gataviem. Ja gribi mieru, gatavojies karam," teica Sergejs Lavrovs nesenajā intervijā YouTube kanālam "Solovjov Live".

10
Tagi:
Navaļnijs, Eiropas Cilvēktiesības
Pēc temata
Krievijas tauta pati atrisinās savas problēmas: Gobzems kritizē rezolūciju par Navaļniju
Tiesībsargi pieteikuši karu Google un Facebook. Krievijai par to atliek tikai priecāties
Sergejs Lavrovs: situācija ar Navaļniju ir Rietumu inscenējums
Kā būtu ar krievu tiesībām Latvijā? Zaharova atgādināja par spriedumu Navaļnijam

Upē pie Brestas parādījusies ideāli līdzena gigantiska ledus ripa

0
(atjaunots 10:44 26.02.2021)
Netālu no Brestas fiksēta unikāla dabas parādība – upē Ļesnaja parādījusies rotējoša ledus ripa vairāku desmitu metru diametrā. Paskatieties video, kāda tā izskatās.

Kameņecas pilsētas rajonā, Baltkrievijas dienvidrietumos fiksēta reta dabas parādība. Uz Ļesnaja upes virsmas parādījusies rotējoša ledus ripa.

Kadros redzams, kā ideālas formas ledus gabals vairāku desmitu metru diametrā lēnām griežas pulksteņrādītāja kustības virzienā.

Tamlīdzīga parādība pagadās ļoti reti un tikai upēs ar lēnu straumi. Dažādas temperatūras ūdeņs slāņi saskaroties rada virpuļus. Ūdens savērpjas un griež atšķelto ledus gabalu. Tā malas, pamazām nodeldējoties, iegūst ideāla apļa formu.

0