Krievijas pārstāvniecība ES atzīmēja virkni neskaidrību Navaļnija lietā

56
(atjaunots 09:37 16.09.2020)
Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ES uzskata, ka situācijā nepieciešama skaidrība, ņemot vērā spēcīgo informācijas kampaņu ES oficiālajās aprindās un medijos.

RĪGA, 16. septembris — Sputnik. Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība Eiropas Savienībā publicējusi savā vietnē komentāru Alekseja Navaļnija lietā, kurā norādīja uz virkni neskaidrību, vēsta RIA Novosti.

Diplomāti uzskata, ka situācijā nepieciešama skaidrība, ņemot vērā spēcīgo informācijas kampaņu ES oficiālajās aprindās un medijos.

"Nepretendējot uz ekspertu titulu toksikoloģijā, mēs tomēr uzskatām par nepieciešamu pievērst jūsu uzmanību virknei neatbilstību šajā lietā," vēstīts komentārā.

Vispirms pārstāvniecība pievērsa uzmanību jautājumai, vai ir kāds pamats domājamajm Krievijas valdības lēmumam "noindēt" Navaļniju ar militāras klases vielu pilsētā, kur dzīvo pusmiljons cilvēku, un pēc tam darīt visu iespējamo, lai izglābtu viņam dzīvību, un palaist ārstēties uz Vāciju, kur "Novičok" var identificēt.

Pēc tam diplomāti uzdeva jautājumu: kādam nolūkam Krievijas valdībai vajadzētu "indēt" Navaļniju, ņemot vērā to, ka, saskaņā ar neatkarīgā "Levada centra" neseno pētījumu, viņa popularitāte valstī nepārsniedz 2%.

Tāpat nav saprotams, kāpēc Vācijas valdība nevēlas nodot Maskavai toksikoloģisko pētījumu rezultātus vai publicēt tos, ja Berlīne ir pārliecināta, ka blogeris ir saindēts.

Pārstāvniecība uzsvēra: apgalvojumi, ka pierādījumus iespējams nodot Krievijai tikai ar pacienta piekrišanu, neatbilst virknei politisko paziņojumu, kas izskanēja Vācijā, kad Navaļnijs vēl bija komā.

Diplomāti atgādināja, ka tiek ignorēts fakts par to, ka vairākus gadus Rietumu speciālisti un NATO eksperti izstrādājuši ar grupu "Novičok" saistītās ķīmiskās vielas. Piemēram, ASV izsniegti vairāk nekā 150 patenti to pielietošanai.

Kāpēc Navaļniju pa ceļam uz hospitāli Charite pavadīja policija un specdienestu aģenti, vēl vienu jautājumu uzdeva pārstāvniecība. Kāpēc tika sperti ārkārtēji drošības pasākumi, kāpēc pati slimnīca tika pārvērsta par iestādi ar augstu drošības līmeni jau pirms domājamās indīgās vielas "atklāšanas" pacienta organismā.

"Vai tas nozīmē, ka Berlīne zināja kaut ko, kas nebija zināms ne Maskavai ne Omskai? Jāpiebilst, ka slimnīcā Omskā bija veiktas vairāk nekā 60 bioķīmiskās analīzes, un neviena no tām neuzrādīja nekādas saindēšanas pazīmes," norādīja pārstāvniecība.

Situācija ar Navaļniju

Krievijas Korupcijas apkarošanas fonda dibinātājs Aleksejs Navaļnijs tika hospitalizēts 20. augustā Omskā, kad viņam kļuva slikti lidmašīnā. Pēc izmeklēšanas mediķi diagnosticēja vielmaiņu traucējumu, kura rezultātā strauji krities cukura līmenis asinīs. Pagaidām nav zināms, kāds bijis tā iemesls, taču nekādas indes pacienta urīnā un asinīs netika atrastas.

Divas dienas vēlāk Navaļnijs tika pārvests uz Vāciju. Drīz pēc tam Vācijas valdība, atsaucoties uz kara mediķiem, paziņoja, ka Krievijas valstspiederīgais saindēts ar vielu no kaujas vielu grupas "Novičok".

Maskava nosūtīja pieprasījumu ar lūgumu sniegt sīkāku informāciju par Berlīnes laboratorijas analīžu rezultātiem, tomēr atbilde netika saņemta.

Iepriekš Vācijas valdība informēja, ka vācu ekspertu slēdzienus apstiprinājušas laboratorijas Zviedrijā un Francijā, vienlaikus Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW) pēc Berlīnes pieprasījuma sākusi savu izmeklēšanu.

Krievijas Ārlietu ministrijas ēka, foto no arhīva
© Sputnik / Наталья Селиверстова

7. septembrī klīnika Charite informēja, ka pacienta stāvoklis ir uzlabojies, viņš atmodināts no komas un atslēgts no mākslīgas plaušu ventikācijas aparāta. Vakar Navaļnijs publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju un pastāstīja, ka visu dienu varējis elpot patstāvīgi.

Jau Navaļnija hospitalizācijas dienā pārbaudes sāka prokuratūra un policija. Krievijas vēstniecība Vācijā norādīja, ka gaida no Vācijas varasiestādēm operatīvu atbildi uz Ģenerālprokuratūras pieprasījumu par tiesiskās palīdzības sniegšanu lietā. Krievija ir ieinteresēta un vēlas noskaidrot situāciju, taču šim nolūkam nepieciešama informācija no Vācijas, kas pagaidām nav saņemta, konstatēja prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Incidentā ar Navaļniju sākta izmeklēšana de facto. Ja tiks fiksēta indīgās vielas esamība, izmeklēšana tiks ierosināta arī de iure, teica Peskovs, atbildot uz žurnālistu jautājumiem.

56
Tagi:
Navaļnijs, Krievija, ES
Pēc temata
"Absolūti nepieņemami": Lavrovs bargi aizrādīja Berlīnei saistībā ar Navaļnija lietu
Krievijas Ģenerālprokuratūra nosūtījusi Vācijai jaunu pieprasījumu Navaļnija lietā
Djego Maradona

Mūžībā aizgājis Djego Maradona

2
(atjaunots 19:31 25.11.2020)
Novembra sākumā slavenais futbolists pārcieta galvas smadzeņu operāciju – viņam likvidēts asinsizplūdums smadzenēs.

RĪGA, 25. novembris — Sputnik. 60 gadu vecumā miris par vienu no futbola vēsturē dižākajiem spēlētājiem uzskatītais argentīnietis Djego Maradona, vēsta RIA Novosti.

30. oktobrī Maradona tika hospitalizēts medicīniskās izmeklēšanas laikā. Vēlāk kļuva zināms, ka viņš pārcieta galvas smadzeņu operāciju – viņam likvidēts asinsizplūdums smadzenēs. 12. novembrī viņš izrakstīts no slimnīcas.

Djego Armando Maradona dzimis 1960. gada 30. oktobrī Buenosairesas priekšpilsētā. Trīs gadu vecumā, saņēmis dāvanā futbola bumbu, viņš sāka aizrautīgi spēlēt. 10 gadu vecumā nokļuva bērnu komandā – futbola kluba "Argentinos Juniors" jauniešu sekcijā. Kluba pamatsastāvā zēns debitēja nepilnu 16 gadu vecumā. 1977. gadā sāka spēlēt nacionālās izlases sastāvā.

1981. gadā Maradonu par 3,6 miljoniem dolāru lielu pārejas naudu Maradona sāka spēlēt komandā "Boca Juniors". 1982. gadā pēc pasaules čempionāta viņš noslēdza pirmo ārvalstu kontraktu ar "Barcelona" (Spānija). Transfera summa – 8 miljoni dolāru. Tobrīd viņš kļuva par dārgāko sportistu futbola vēsturē. Šajā klubā viņš nospēlēja 73 mačus, iesita 45 vārtus, izcīnīja Spānijas kausu un Spāņu līgas kausu.

1984. gadā Maradona pārcēlās uz Itālijas klubu "Napoli". Šajā komandā viņš spēlēja līdz 1991. gadam – labākos savas karjeras gadus.

1991. gadā futbolists tika diskvalificēts uz 15 mēnešiem – dopinga kontrole konstatēja viņa asinīs kokaīna pēdas.

1994. gadā Maradona kļuva par treneri un sāka vadīt komandu "Mandiyú" no Korjentesas.

Divus mēnešus pēc darba sākuma, pēc konflikta ar vienu no kluba īpašniekiem Maradona atkāpās no posteņa un sāka darbu ar "Racing Club" (1995. gadā), tomēr būtiski panākumi izpalika.

Pēdējos sporta karjeras gadus līdz 1997. gadam viņš pavadīja klubā "Boca Juniors", nospēlēja 29 mačus, iesita 7 vārdus. Pēdējā mačā 1997. gada 25. oktobrī Djego melndzeltejanā "Boca" krekliņā pēdējo reizi izgāja laukumā pret komandu "River Plate". 30. oktobrī, savā 37. dzimšanas dienā, Maradona paziņoja, ka pieliek punktu karjerai.

Pēc sportista karjeras Maradona bija sporta komentētājs un kā eksperts piedalījas sporta programmās.

2
PVO

PVO: notiek vakcīnas pret Covid-19 izstrāde deguna aerosola veidā

14
(atjaunots 09:03 25.11.2020)
Patlaban visas vakcīnas pret koronavīrusu tiek izstrādātas injekcijās, tomēr notiek arī citu veidu vakcīnu izstrāde.

RĪGA, 25. novembris – Sputnik. Vairākas farmaceitiskās kompānijas visā pasaulē strādā pie vakcīnas pret koronavīrusu radīšanas deguna aerosola veidā. Par to paziņoja Pasaules Veselības organizācijas galvenā zinātniskā darbiniece Sumija Svaminatana, raksta Mixnews.lv.

Atbildot uz jautājumu par orālo vakcīnu pret Covid-19, PVO pārstāve uzsvēra, ka pašlaik vakcīna šādā formā nepastāv: tās visas tiek izstrādātas injekciju veidā. Tomēr izstrādē atrodas vairāki preparāti deguna aerosolu veidā, precizēja Svaminatana.

Oktobrī kļuva zināms, ka Krievijas zinātnieki veido vakcīnu pret koronavīrusu aerosola veidā. Ar tās izstrādi nodarbojas Sanktpēterburgas Gripas zinātniski pētnieciskais institūts. Zinātnieki veido to uz gripas vīrusa bāzes, pašlaik vakcīna iziet pirmsklīniskos izmēģinājumus uz dzīvniekiem. 2021. gadā plānots izmēģināt preparātu uz brīvprātīgajiem.

Iepriekš PVO paziņoja, ka Covid-19 pandēmijas gadījumā runa varētu būt par vairāk nekā vienu pirmreizējo inficēšanos, jo patogēna transmisija cilvēka organismā ir iespējama no vairākiem dzīvniekiem. Tā, koronavīruss varēja izplatīties ar vairāku avotu starpniecību un pat dažādos laika posmos.

Saskaņā ar 24. novembra datiem, pasaulē bija vairāk nekā 59,6 miljoni inficēšanās gadījumu, no tiem vairāk nekā 1,4 miljoni beidzās ar nāvi, savukārt 41,2 miljoni inficēto izveseļojās. Visvairāk inficēšanās gadījumu reģistrēts ASV, Indijā, Brazīlijā, Francijā un Krievijā.

14
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
PVO: pasaulē reģistrēts Covid-19 saslimstības rekords vienas diennakts laikā
Atstūmām, bet neuzveicām: PVO uzstājas par ierobežojumu ieviešanu Covid-19 dēļ
PVO saņēmusi dokumentus par ASV izstāšanos no organizācijas
Izbeidziet izvazāt Covid-19 pa pasauli: PVO aicina kārtīgi apdomāt ceļojumu nepieciešamību