BelAES, foto no arhīva

Lukašenko deva uzdevumu zinātniekiem padomāt, kur izmantot BelAES elektroenerģiju

35
(atjaunots 10:04 12.09.2020)
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņoja, ka uz valsti turpina izdarīt spiedienu saistībā ar BelAES būvniecību, un lūdz zinātniekus meklēt risinājumus, kur novirzīt papildu enerģiju no stacijas.

RĪGA, 12. septembris – Sputnik. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko gaida no baltkrievu zinātniekiem piedāvājumus, kur varētu tikt izmantotas BelAES elektroenerģijas pārpalikumi, vēsta Belta.

Lukašenko atzīmēja, ka valstī jau tiek veikti stimulējoši pasākumi elektroenerģijas patēriņa palielināšanai gan sadzīves vajadzībām, gan tautsaimniecības nozarēm. "Visur liksim uzsvaru uz elektrību," sacīja Baltkrievijas līderis un uzdeva zinātniekiem iesniegt piedāvājumus elektroenerģijas izmantošanas paplašināšanai.

"Jūs mums pateiksiet priekšā to, ko mēs, varbūt, neredzam – kur šo enerģiju var izmantot," sacīja Lukašenko.

Tāpat prezidents paziņoja, ka ir pārliecināts lēmuma uzbūvēt Baltkrievijas AES pareizībā.

"Mums jānodarbojas ar saviem atklājumiem un izgudrojumiem. Pateicoties tam, mēs apgūstam arī miera atoma enerģiju mūsu pirmajā atomelektrostacijā. Tas ir viens no spiediena iemesliem uz mums. Polijā drīkst plānot (jaunu staciju viņiem uzbūvēs amerikāņi), bet mums nē. Somijā drīkst būvēt atomreaktorus, bet mums nedrīkst," pievērsa uzmanību Aleksandrs Lukašenko.

Tāpat viņš atzīmēja, ka AES darbojas arī apkārt Baltkrievijai, tomēr, neraugoties uz to, uz valsti vienalga tiek izdarīts spiediens savas AES būvniecības jautājumā. "Bez manis vai ar mani jūs sapratīsies, kas ir atomstacija. Tas nav tikai dižs sasniegums un lēta enerģija. Tā ir lielākā drošība mūsu valstij," uzsvēra Lukašenko.

Iepriekš ziņots, ka Latvija, Lietuva un Igaunija vienojās par elektroenerģijas tirdzniecības izbeigšanu ar Baltkrieviju pēc atomstacijas palaišanas.

Baltija plāno izmantot elektroenerģijas izcelsmes sertifikātu sistēmu. Samazinātā apjomā tirdzniecība turpināsies uz Krievijas un Latvijas robežas, kam tiks izmantotas paliekošās jaudas no iekšējās tirdzniecības starp Baltijas valstīm. Starp Lietuvu un Kaļiņingradas apgabalu elektroenerģijas tirdzniecība turpināsies esošajā apjomā.

Neskaitot to, tika panāktas vienošanās par jaudas samazināšanu tirdzniecībai ar trešajām valstīm un par vienotu tarifu par infrastruktūras izmantošanu. Šis tarifs tiks ieviests 2021. gada pirmā ceturkšņa beigās, kad tiks pieņemti attiecīgi likumi Latvijā un Lietuvā. Igaunijas spēkā esošā likumdošana jau šobrīd ļauj ieviest šādu tarifu.

Paredzēts, ka elektroenerģijas tirdzniecība starp Baltiju un trešajām valstīm samazināsies divas reizes. Vienošanās būs spēkā līdz Latvijas, Lietuvas un Igaunijas energosistēmu sinhronizācijai ar Centrāleiropu, kas ir ieplānota 2025. gada beigās.

35
Tagi:
BelAES, Aleksandrs Lukašenko
Pēc temata
Lietuva var izstāties no Nord Pool biržas, lai nodrošinātu BelAES boikotu
Lietuvas viltīgais plāns: atstāt Baltkrieviju bez elektrības un nopelnīt
Politologs: Lietuva jau pieķerta revolūcijai Baltkrievijā paredzēto CIP līdzekļu izzagšanā
Lietuvas un Igaunijas prezidenti pastāstīja, kāpēc BelAES vajadzīga Krievijai
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

53
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

53
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

35
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

35
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

0
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

0
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu