Boriss Džonsons

Boriss Džonsons pastāstīja par tirdzniecības darījuma noslēgšanu ar ES

31
(atjaunots 10:01 08.09.2020)
Lai 2021. gadā īstenotu tirdzniecības darījumu par brīvo tirdzniecību starp Lielbritāniju un ES, atbilstošā vienošanās jāpanāk pirms Eiropas Padomes sēdes 15. oktobrī.

RĪGA, 8. septembris – Sputnik. Lielbritānijai un Eiropas Savienībai ir laiks līdz 15. oktobrim, lai vienotos par tirdzniecības darījumu pēc Brexit. Pretējā gadījumā vienošanās netiks noslēgta, un sekojas abu pušu tālāko tirdzniecisko attiecību stingrais scenārijs. Par to liecina Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona paziņojums pirms Londonas un Briseles pārrunu noslēguma posma sākuma, kas norit Londonā, vēsta RIA Novosti.

Lai 2021. gadā īstenotu tirdzniecības darījumu par brīvo tirdzniecību starp Lielbritāniju un ES, atbilstošā vienošanās jāpanāk pirms Eiropas Padomes sēdes 15. oktobrī.

"Ja līdz tam brīdim mēs nevarēsim vienoties, nedomāju, ka noslēgsim vienošanos par brīvo tirdzniecību, um mums tas būs jāpieņem un jādodas tālāk," konstatēja Džonsons.

Ja darījums netiks noslēgts, Lielbritānijas un ES tirdznieciskās attiecības no 2021. gada 1. janvāra turpināsies tāpat kā patlaban – starp ES un Austrāliju.

"Es gribu absolūti skaidri paziņot: kā jau mēs teicām pašā sākumā, tas būtu labs rezultāts Lielbritānijai," paskaidroja Džonsons.

Premjerministrs akcentēja, ka Lielbritānijas valdības prioritāte ir savas valsts likumu, noteikumu un zvejas kontrole: "Mēs varēsim brīvi noslēgt tirdzniecības darījumus ar visām pasaules valstīm. Un rezultātā mūs gaida uzplaukums."

Vienlaikus Lielbritānija neatsakās apspriest sadarbību ar ES arī pēc pārrunu izgāšanās. "Mēs būsim gatavi atrast saprātīgus risinājumus praktiskos aspektos, piemēram, jautājumā par aviosatiksmi, kravas pārvadājumiem vai zinātnisko sadarbību, ja ES to vēlēsies. Mūsu durvis nekad nebūs slēgtas, mēs tirgosimies kā draugi un partneri – tikai bez vienošanās par brīvo tirdzniecību," paskaidroja politiķis.

Lielbritānijas valdība apņēmusies saspringti strādāt pie pārrunām par tirdzniecības darījumu ar ES, tomēr nepieļaus kompromisu "par to, ko tas nozīmē – būt neatkarīgai valstij".

Iepriekšējā pārrunu posma gaitā puses nespēja vienoties par jautājumiem, kas skar zvejniecību. Pusēm radās domstarpības par zvejas zonu robežām.

Lielbritānija izstājās no ES 31. janvārī. Līdz šī gaa beigām ilgs pārejas periods, kurā puses cenšas vienoties par savu tālāko attiecību modeli.

Šajā laikā uz valsti attiecināti ES noteikumi, taču tā nepiedalās lēmumu pieņemšanā savienībā un nodrošina iemaksas ES kopējā budžetā. Ja puses nevarēs vienoties līdz gada beigām, viņu attiecībās iestāsies "stingrais" formāts.

31
Tagi:
Boriss Džonsons, Lielbritānija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Pat par brīvu nevajag: eksperts paskaidroja, kādēļ Londona noraida migrantus no Baltijas
Krievijas "diversija": caurums budžetā liek grīļoties Eiropas Savienībai
Eiropa pārdzīvos epidēmiju. Bet kā būs ar Eiropas Savienību?
Djego Maradona

Mūžībā aizgājis Djego Maradona

3
(atjaunots 19:31 25.11.2020)
Novembra sākumā slavenais futbolists pārcieta galvas smadzeņu operāciju – viņam likvidēts asinsizplūdums smadzenēs.

RĪGA, 25. novembris — Sputnik. 60 gadu vecumā miris par vienu no futbola vēsturē dižākajiem spēlētājiem uzskatītais argentīnietis Djego Maradona, vēsta RIA Novosti.

30. oktobrī Maradona tika hospitalizēts medicīniskās izmeklēšanas laikā. Vēlāk kļuva zināms, ka viņš pārcieta galvas smadzeņu operāciju – viņam likvidēts asinsizplūdums smadzenēs. 12. novembrī viņš izrakstīts no slimnīcas.

Djego Armando Maradona dzimis 1960. gada 30. oktobrī Buenosairesas priekšpilsētā. Trīs gadu vecumā, saņēmis dāvanā futbola bumbu, viņš sāka aizrautīgi spēlēt. 10 gadu vecumā nokļuva bērnu komandā – futbola kluba "Argentinos Juniors" jauniešu sekcijā. Kluba pamatsastāvā zēns debitēja nepilnu 16 gadu vecumā. 1977. gadā sāka spēlēt nacionālās izlases sastāvā.

1981. gadā Maradonu par 3,6 miljoniem dolāru lielu pārejas naudu Maradona sāka spēlēt komandā "Boca Juniors". 1982. gadā pēc pasaules čempionāta viņš noslēdza pirmo ārvalstu kontraktu ar "Barcelona" (Spānija). Transfera summa – 8 miljoni dolāru. Tobrīd viņš kļuva par dārgāko sportistu futbola vēsturē. Šajā klubā viņš nospēlēja 73 mačus, iesita 45 vārtus, izcīnīja Spānijas kausu un Spāņu līgas kausu.

1984. gadā Maradona pārcēlās uz Itālijas klubu "Napoli". Šajā komandā viņš spēlēja līdz 1991. gadam – labākos savas karjeras gadus.

1991. gadā futbolists tika diskvalificēts uz 15 mēnešiem – dopinga kontrole konstatēja viņa asinīs kokaīna pēdas.

1994. gadā Maradona kļuva par treneri un sāka vadīt komandu "Mandiyú" no Korjentesas.

Divus mēnešus pēc darba sākuma, pēc konflikta ar vienu no kluba īpašniekiem Maradona atkāpās no posteņa un sāka darbu ar "Racing Club" (1995. gadā), tomēr būtiski panākumi izpalika.

Pēdējos sporta karjeras gadus līdz 1997. gadam viņš pavadīja klubā "Boca Juniors", nospēlēja 29 mačus, iesita 7 vārdus. Pēdējā mačā 1997. gada 25. oktobrī Djego melndzeltejanā "Boca" krekliņā pēdējo reizi izgāja laukumā pret komandu "River Plate". 30. oktobrī, savā 37. dzimšanas dienā, Maradona paziņoja, ka pieliek punktu karjerai.

Pēc sportista karjeras Maradona bija sporta komentētājs un kā eksperts piedalījas sporta programmās.

3
PVO

PVO: notiek vakcīnas pret Covid-19 izstrāde deguna aerosola veidā

14
(atjaunots 09:03 25.11.2020)
Patlaban visas vakcīnas pret koronavīrusu tiek izstrādātas injekcijās, tomēr notiek arī citu veidu vakcīnu izstrāde.

RĪGA, 25. novembris – Sputnik. Vairākas farmaceitiskās kompānijas visā pasaulē strādā pie vakcīnas pret koronavīrusu radīšanas deguna aerosola veidā. Par to paziņoja Pasaules Veselības organizācijas galvenā zinātniskā darbiniece Sumija Svaminatana, raksta Mixnews.lv.

Atbildot uz jautājumu par orālo vakcīnu pret Covid-19, PVO pārstāve uzsvēra, ka pašlaik vakcīna šādā formā nepastāv: tās visas tiek izstrādātas injekciju veidā. Tomēr izstrādē atrodas vairāki preparāti deguna aerosolu veidā, precizēja Svaminatana.

Oktobrī kļuva zināms, ka Krievijas zinātnieki veido vakcīnu pret koronavīrusu aerosola veidā. Ar tās izstrādi nodarbojas Sanktpēterburgas Gripas zinātniski pētnieciskais institūts. Zinātnieki veido to uz gripas vīrusa bāzes, pašlaik vakcīna iziet pirmsklīniskos izmēģinājumus uz dzīvniekiem. 2021. gadā plānots izmēģināt preparātu uz brīvprātīgajiem.

Iepriekš PVO paziņoja, ka Covid-19 pandēmijas gadījumā runa varētu būt par vairāk nekā vienu pirmreizējo inficēšanos, jo patogēna transmisija cilvēka organismā ir iespējama no vairākiem dzīvniekiem. Tā, koronavīruss varēja izplatīties ar vairāku avotu starpniecību un pat dažādos laika posmos.

Saskaņā ar 24. novembra datiem, pasaulē bija vairāk nekā 59,6 miljoni inficēšanās gadījumu, no tiem vairāk nekā 1,4 miljoni beidzās ar nāvi, savukārt 41,2 miljoni inficēto izveseļojās. Visvairāk inficēšanās gadījumu reģistrēts ASV, Indijā, Brazīlijā, Francijā un Krievijā.

14
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
PVO: pasaulē reģistrēts Covid-19 saslimstības rekords vienas diennakts laikā
Atstūmām, bet neuzveicām: PVO uzstājas par ierobežojumu ieviešanu Covid-19 dēļ
PVO saņēmusi dokumentus par ASV izstāšanos no organizācijas
Izbeidziet izvazāt Covid-19 pa pasauli: PVO aicina kārtīgi apdomāt ceļojumu nepieciešamību