Marija Zaharova

Krievijas ĀM pārstāve uzdevusi jautājumus Vācijai Alekseja Navaļnija lietā

102
(atjaunots 11:28 07.09.2020)
Krievijas ĀM oficiālā pārstāve pauda neizpratni par to, kāpēc par pacienta izmeklēšanu un diagnozēm spriež politiķi, nevis Vācijas likumsargājošo un veselības aprūpes iestāžu pārstāvji.

RĪGA, 7. septembris — Sputnik. Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova reaģēja uz Vācijas ārlietu ministra Haiko Māsa apgalvojumu par to, ka Berlīne apstiprinājusi Krievijas tiesiskās palīdzības pieprasījumu Alekseja Navaļnija lietā, un uzdeva virkni jautājumu, vēsta RIA Novosti.

ĀM pārstāve savā lapā Facebook, atsaucoties uz medijiem, pastāstīja, ka H.Māss  informējis: "Vācijas varasiestādes jau sen devušas pozitīvu atbildi Krievijas tiesiskās palīdzības pieprasījumam Alekseja Navaļnija lietā – nav iemesla to nedarīt, tomēr pagaidām vēl turpinās pacienta izmeklēšana klīnikā."

Tāpat, vēstīja ĀM pārstāve, Māss atzīmējis, ka Krievijas vēstnieks Sergejs Ņečajevs jau informēts: pieprasījuma saskaņošanai šķēršļi netiek likti.

To komentējot, Zaharova konstatēja, ka viņai ir vairāki jautājumi Vācijas Ārlietu ministrijai.

"Ja turpinās pacienta izmeklēšana, kā var sniegt politiskus paziņojumus, turklāt vēl izteikt apsūdzības?" viņa jautāja.

Krievijas ĀM oficiālā pārstāve pauda neizpratni arī par to, kāpēc par pacienta izmeklēšanu un diagnozēm spriež politiķi, nevis Vācijas likumsargājošo un veselības aprūpes iestāžu pārstāvji.

"Gan tiesībsargājošo iestāžu līnijā, gan ārstu līnijā (ir formāls pieprasījums – red.) Tas bija nosūtīts jau augustā. Nesen izskanēja papildu sadarbības ierosinājums no Krievijas mediķu puses. Un Vācijas ĀM tas ir labi zināms," piebilda Zaharova.

"Kāpēc tad informācijas apmaiņa nav sākusies? Kāpēc nav sācies šajā jautājumā kompetento speciālistu praktiskais darbs, bet gan turpinās politiski lozungi ekspertu slēdzienu vietā?" viņa turpināja.

Tāpat Zaharova painteresējās, kādus "faktoloģiskos datus Vācijas puse iesniegusi partneriem NATO un ES, kas pamudinājusi viņus nākt klajā ar identiskiem politiskajiem paziņojumiem", un  apjautājās, kad Krievijas vēstniecība Berlīnē varēs saņemt oficiālas atbildes uz pieprasīto informāciju, lai nodotu to Maskavai.

"Kāpēc tad īsti Vācija neatklāj datus, uz ko atsaucas?" taujāja Zaharova.

27. augustā Krievijas Ģenerālprokuratūra nosūtīja tiesiskās palīdzības pieprasījumu Vācijas federālajam tieslietu resoram. 4. septembrī Tieslietu ministrija informēja, ka apstiprinājusi to un nodevusi Berlīnes Tieslietu pārvaldei, kas savukārt informēja, ka izskata pieprasījumu sadarbībā ar federālajām iestādēm, lēmums par tā saskaņošanu tiks pieņemts altbilstoši konsultāciju rezultātam.

20. augustā lidmašīna, kurā Navaļnijs devās no Tomskas uz Maskavu, veica ārkārtas nosēšanos Omskā tāpēc, ka opozicionāram kļuva slikti. Viņš tika nogādāts ātrās palīdzības slimnīcā, un reģionālā Veselības ministrija informēja, ka pacients atrodas reanimācijā. Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša iepriekš izteica pieņēmumu, ka Navaļnijam ir toksiska saindēšanās. Omskas mediķi nekonstatēja nekādas indes vai to pēdas pacienta asinīs un urīnā. Slimnīcas galvenais ārsts pastāstīja žurnālistiem, ka par galveno darba diagnozi uzskata vielmaiņas traucējumus, kas radījuši krasu cukura satura krišanos asinīs.

Aleksejs Navaļnijs, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Одиноков

Pēc Krievijas un Vācijas ārstu konsīlija un Navaļnija stāvokļa stabilizēšanas tuviniekiem tika dota atļauja nogādāt viņu Vācijā.

Dažas dienas pēc blogera pārvešanas uz Vāciju valdība, atsaucoties uz kara mediķiem, apgalvoja, ka viņš esot "saindēts" ar substanci no militāro vielu grupas "Novičok".

Iepriekš H. Māss piedraudēja Krievijai ar Vācijas un tās partneru "reakciju", ja Maskava nesniegs "skaidrojumus" šajā lietā. Berlīne uzskata, ka Navaļnijs tika saindēts un cer, ka "nopietnais noziegums" tiks atklāts. Ministrs pauda pārliecību, ka Krievijas valdībai jābūt ieinteresētai sniegt pierādījumus, ja tai nav nekāda sakara ar uzbrukumu.

Jāpiebilst, ka Zaharova norādīja: Maskava nav pārliecināta, vai Vācijas valdība nespēlē dubultu spēli. Viņa akcentēja, ka Krievija ir gatava sadarboties ar Vāciju 24 stundas diennaktī.

102
Tagi:
Zaharova, Haiko Māss
Pēc temata
Vācijas ārlietu ministrs sniedza komentārus jautājumā par Navaļniju
Kāpēc mums cenšas iegalvot, ka Navaļnijs ir saindēts
Medicīnas eksperts komentēja Vācijas klīnikas informāciju par Navaļniju
Aisbergs pie Franča Jozefa Zemes

Jūras ledus platība Arktikā sasniegusi gada minimālo rādītāju

7
(atjaunots 13:33 26.09.2020)
Zinātnieki vēsta, ka Arktikas jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Arktiskā jūras ledus platība – viens no globālo klimata pārmaiņu indikatoriem, ir sasniegusi savu minimālo gada rādītāju, brīfingā informēja Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas (PMO) oficiālā pārstāve Klēra Nullisa, vēsta RIA Novosti.

"ASV Sniega un ledus datu nacionālais centrs (NSIDC) informēja, ka 15. septembrī jūras ledus platība sastādījusi 3,74 miljonus kvadrātkilometru. Alfrēda Vegenera institūts apstiprināja šo rādītāju, savukārt, pēc Brēmenes universitātes datiem tā sastāda 3,8 miljonus kvadrātkilometru," viņa pastāstīja.

Nullisa piezīmēja, ka tas ir minimālais gada rādītājs, kas radies pēc kušanas procesa vasaras sezonā un anomāli augstās gaisa temperatūras ietekmes, kas šovasar tika reģistrēta Sibīrijā.

Jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

Organizācijas pārstāve atgādināja, ka ledus platības zemākais līmenis reģistrēts 2012. gadā. Tomēr dati par šo gadu ir provizoriski, jo siltā gaisa izplatīšanās var vēl vairāk samazināt ledus platību. Savukārt tas liecina par Arktikas ledus segas samazināšanās tendenci.

7
Tagi:
Arktika, klimata pārmaiņas
Pēc temata
Sinoptiķi konstatējuši: klimata pārmaiņu pazīmes pastiprinās
Nāvējoši atradumi. Zinātnieki atklājuši seno ledāju noslēpumus
Zinātnieki fiksējuši neparasti karstu punktu Antarktīdā
Cilvēce atsviedīs Zemi trīs miljonus gadu tālā pagātnē, uzskata zinātnieki
Ķirurģiskie instrumenti, foto no arhīva

Ukrainietei ārsti atdevuši vīra amputētās kājas

14
(atjaunots 12:45 26.09.2020)
Sieviete saņēmusi slimnīcā vīra amputētās ķermeņa daļas un mājupceļā zaudējusi samaņu.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Sieviete Novijbuhas pilsētā Ukrainā zaudējusi samaņu, nesot mājup vīra amputētās kājas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu "Tut.info"

Sievietes draudzene, kuru viņa bija palūgusi pieskatīt bērnus, pastāstīja, ka sievietei ārsti likuši pagaidīt, līdz beigsies dzīvesbiedra operācija.

"Viņai slimnīcā teica: "No rīta atnāksi, pasēdēsi, kamēr beigsies operācija, un saņemsi kājas," sievietes draudzene stāstīja rajona padomes sesijā.

Sievietei atdodas vīra amputētās ķermeņa daļas, taču pa ceļam viņa zaudējusi samaņu.

Slimnīcas galvenais ārsts, kurā tika veikta operācija, paskaidroja, ka pacienta dzīvesbiedre neesot zinājusi darbību algoritmu, ko viņai vajadzēja ievērot. Mediķis klāstīja: ja sievietei ir iespēja apglabāt kājas kapos, kur vēlāk būtu apglabāts viņas vīrs, viņai kājas vajadzēja saņemt. Pretējā gadījumā viņai vajadzējis vērsties pie nodaļas vadītāja vai augstākas vadības. Tad šo jautājumu būtu risinājusi rajona vai pilsētas administrācija.

Slimnīcas galvenais ārsts pasūkstījās, ka pirms 15 gadiem slimnīcā bijis utilizācijas centrs, taču vietējie iedzīvotāji to esot izzaguši un nodevuši metāllūžņos.

Sievietes izturēšanos viņš nodēvēja par "kaprīzēm".

14
Tagi:
Ukraina
Laborante, foto no arhīva

Krievijas zinātnieki atklājuši revolucionāru dabisku antibiotiku

0
(atjaunots 14:55 26.09.2020)
Atrastā viela palīdz efektīvi cīnīties ar lielāko daļu cilvēku un dzīvnieku infekcijas slimību, ko izraisa baktērijas un sēnītes.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Tjumeņas valsts universitātes zinātnieki atklājuši universālu dabisku antibiotiku, kas pārvar patogēnu noturību pret farmaceitiskajiem preparātiem, vēsta RIA Novosti. Pētījuma teksts publicēts žurnālā Applied Biochemistry and Microbiology.

Autori apgalvo, ka atrastā viela palīdz efektīvi cīnīties ar lielāko daļu cilvēku un dzīvnieku infekcijas slimību, ko izraisa baktērijas un sēnītes.

Raksta autori atzīmē, ka viens no farmakoloģijas uzdevumiem ir meklēt dabiskas antibiotikas, kas spēj cīnīties ar mikroroganismiem, kam raksturīga multirezistence (multi-drug resistant, MDR) vai absolūta rezistence (extreme-drug resistant, XDR) pret tirgū esošajām antibiotikām.

Pētnieki no TVU pirmie pasaulē nodemonstrēja no alkalofilas miceliālās sēnes Emericellopsis alkaline izdalītā peptīda emericilipsīna A unikālo īpašību. Eksperti pastāstīja, ka viela slāpē baktēriju spēju veidot bioplēvītes, tāpēc šo patogēnu rezistence pret antibiotikām tiek nivelēta.

Darba autori paskaidroja, ka izpētītās vielas galvenā terapeitiskā īpatnība ir universālā iedarbība. Pret emericilipsīnu A neaizsargātas ir ne tikai MDR un XDR baktēriju formas, bet arī gandrīz jebkuri patogēnie eikarioti, piemēram, miceliālās sēnes un raugs.

"Emericilipsīns A iedarbojas uz eikariotiem un prokariotiem, pateicoties dažādiem molekulārajiem mehānismiem. Eikarioti – sēnes un audzēju šūnas – iet bojā, jo peptīds iznīcina to šūnu membrānas, bet prokariotu virulence tiek apspiesta, pateicoties bioplēvīšu veidošanās novēršanai," pastāstīja TUV Antimikrobu rezistences labrotarorijas X-BIO vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Jevgeņijs Rogožins.

Zinātnieki atzīmēja, ka emericilipsīns A palīdzēs cīnīties gan ar audzējiem, gan ar visdažādākajām bakteriālajām un sēnīšu infekcijām.

TUV speciālisti uzskata, ka emericilipsīns A ir perspektīvs gan kā patstāvīgs farmaceitiskais līdzeklis, gan kā kompleksu preparātu elements. Terapijā iespējams pielietot injekcijas vai izmantot vietējo ārstēšanu – tieši apstrādājot cietušos audus.

Pētījums veikts ciešā sadarbībā ar kolēģiem no Gauzes Jauno antibiotiku zinātniski pētnieciskā institūta, Rospotrebnadzor Centrālā epidemioloģijas zinātniski pētnieciskā institūta un Krievijas Zinātņu akadēmijas Šemjakina un Ovčiņņikoca Bioorganiskās ķīmijas institūta.

Nākotnē zinātnieku kolektīvs plāno pāriet no darba ar šūnu modeļiem pie preparāta izmēģinājumiem laboratorijā.

0
Tagi:
Krievija, zinātnieki
Pēc temata
Krievijas zinātnieki izdomājuši, kā gūt labumu no toksiskajiem atkritumiem
"Ātrs un precīzs". Krievijā izgudrojuši ierīci, kura nosaka Covid-19 klātbūtni gaisā
Zinātnieki novērtējuši iespēju ārstēt Covid-19 ar radiāciju