Pandēmijas laikā cilvēku kļuvuši nabadzīgāki: Latvijā pieaug zādzību skaits no mājokļiem

24
(atjaunots 13:47 05.09.2020)
Latvijas Valsts policija brīdina: zagļi visbiežāk iekļūst dzīvoklī caur neslēgtiem logiem vai durvīm.

RĪGA, 5. septembris - Sputnik. Latvijā pieaudzis zādzību skaits no mājokļiem – šī gada septiņos mēnešos tikai Rīgas reģionā notika 686 zādzības no dzīvokļiem un privātmājām, bet 2019. gadā šajā pašā periodā – 538. Augustā zādzību skaits palielinājies arī Zemgales reģionā. Valsts policijā šādu statistiku skaidro arī ekonomiskās situācijas pasliktināšanos valstī Covid-19 pandēmijas fonā, vēsta Latvijas Radio 4.

"Vairums zādzību notika brīvas pieejas dēļ, jo zaglim nekas netraucēja, bija atvērts logs vai durvis, un zaglis vienkārši ienāca un paņēma to, ko gribēja," stāsta Valsts policijas inspektore Olga Podžuna.

Pēc Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes, Jelgavas iecirkņa vadītāja Igora Helmaņa vārdiem, zādzības bieži notiek pašu iedzīvotāju modrības nepietiekamības dēļ.

"Klasiskais zādzības no mājokļa variants ir dienas laikā, jo aktīvie cilvēki mācās vai strādā," viņš pastāstīja.

Kā cēloņus mājokļu zādzību skaita pieaugumam Valsts policijas pārstāve Olga Podžuna nosauc divus: iedzīvotāju neuzmanību un ekonomiskās situācijas pasliktināšanos valstī koronavīrusa pandēmijas fonā.

Helmanis uzsvēra, ka būtiska loma zādzības novēršanā ir komunikācija ar kaimiņiem un elementāra piesardzība.

"Cilvēki naivi domā, ka ar viņiem tā nenotiks, un necenšas pasargāt sevi ar elementāriem piesardzības pasākumiem – vismaz aizvērt durvis, kad iznāk izmest atkritumus vai pie kurjera. Aizvērt durvis un logus, lūgt kaimiņiem ziņot par aizdomīgām personām, lūgt izņemt pastu no pastkastītes, lai nebūtu sajūtas, ka dzīvoklī neviens neatrodas," viņš pastāstīja.

Valsts policija stingri iesaka Latvijas iedzīvotājiem aprīkot savus mājokļus ar signalizāciju un paslēpt no garāmgājēju acīm vērtīgas lietas.

24
Tagi:
zādzība
Pēc temata
Latvijā trūkst rezerves daļu, gaidiet zādzības: kādas automašīnas ir riska zonā
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs

ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams

4
(atjaunots 13:10 18.09.2020)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Koronavīrusa uzliesmojums nav kontrolējams, paziņoja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, vēsta RIA Novosti.

"Covid-19 pandēmija ir krīze, kas nelīdzinās nevienai citai mūsu dzīvē, tātad arī Ģenerālasamblejas sesija šogad nebūs līdzīga nevienai agrākajai," konstatēja ANO ģenerālsekretārs.

Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka itin drīz cilvēce pārvarēs jaunu slieksni – miljonu koronavīrusa infekcijā mirušo, un nosauca pandēmiju par lielāko globālas drošības apdraudējumu.

Viņš atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

"Tomēr (..) vakcīna ir jāuzskata par vispārēju labumu, jo Covid-19 nezina robežas. Mums ir vajadzīga cenas ziņā pieņemama, visiem pieejama vakcīna – vakcīna cilvēkiem," piebilda ģenerālsekretārs.

Viņš aicināja būtiski paplašināt jaunu un jau esošo instrumentu pielietojumu, kuri varētu palīdzēt cīņā ar slimību un nodrošināt vitāli svarīgu ārstēšanu, it īpaši nākamo 12 mēnešu laikā.

4
Tagi:
koronavīruss, ANO
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē
Baltkrievijas un Lietuvas robeža, foto no arhīva

Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju

13
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko informēja par lēmumu slēgt valsts rietumu robežas ar Lietuvu un Poliju, kā arī nostiprināt valsts robežu ar Ukrainu.

RĪGA, 18. septembris - Sputnik. Baltkrievijas armija ir spiesta nostiprināt valsts robežu ar Lietuvu, Poliju un Ukrainu, informēja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, vēsta RIA Novosti.

"Atklāti sakot, mēs nezinām, ko viņi sastrādās tālāk. Mēs saprotam, ka viņu arsenālā atlikuši vien daži paņēmieni, pirms sākt karsto karu. Tāpēc mēs esam spiesti atsaukt karaspēku no ielām un, kā jau teicu, piecelt kājās pusi armijas un slēgt valsts robežu no rietumiem, vispirms – ar Lietuvu un Poliju," Lukašenko paziņoja sieviešu forumā "Par Baltkrieviju" Minskā.

Prezidents informēja, ka tiks nostiprināta arī valsts robeža ar Ukrainu.

"Mēs esam spiesti nostiprināt valsts robežu, par lielu nožēlu, ar mūsu brālīgo Ukrainu," piezīmēja Baltkrievijas prezidents.

"Pēdējās dienās kopā ar Krievijas prezidentu un aizsardzības ministru esmu spiests nostiprināt sabiedrotās valsts kopīgo aizsardzību, un mēs aktivizējām sen aizmirstas militārās mācības, kas šodien notiek mūsu valsts rietumos. Mēs esam pieņēmuši lēmumu organizēt šīs mācības, ņemot vērā saspringto situāciju, divos posmos. Otrais posms, kā jau lūdzu informēt Telegram kanālā, būs veltīs jums, mūsu sievietēm," teica Lukašenko.

13
Tagi:
robeža, Ukraina, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Amerikāņu tanki jau ir Lietuvā, 15 kilometrus no robežas: Baltkrievija sit trauksmes zvanu
Politologs: Polija iejaucas ne tikai Baltkrievijas lietās vien
Asociācija: Baltkrieviju varētu slēgt Lietuvas autopārvadātājiem
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus
Bijušais Baltkrievijas prezidenta kandidāts pārvāksies uz Poliju