NATO militārās mācības Baltops 2019 Lilastē, foto no arhīva

Politologs: Baltija pieprasa NATO nodemonstrēt "vairogu"

56
(atjaunots 14:35 02.09.2020)
Baltijas valstu dalība alianses militārajās mācībās ir šo valstu intensīvās lobēšanas rezultāts organizācijas vadībā, uzskata politisko zinātņu kandidāts Pāvels Feldmans.

RĪGA, 2. septembris – Sputnik. Krievijas vēstniecība Vašingtonā uzskata, ka ASV Bruņoto spēku mācības Igaunijā 1.-10. septembrī Krievijas robežu tiešā tuvumā ir provokatīvas un ārkārtīgi bīstamas no reģiona stabilitātes viedokļa.

Diplomāti akcentēja, ka Maskava jau vairākkārt ieteikusi ASV un to sabiedrotajiem ierobežot mācību un treniņu darbību un attālināt mācību zonas no Krievijas robežām.

Krievijas Tautu draudzības universitātes Stratēģisko pētījumu un prognožu institūta direktora vietnieks, politikas zinātņu kandidāts Pāvels Feldmans atzīmēja, ka minētās mācības ir nedraudzīgs vēstījums Krievijai, stāsta Sputnik Lietuva.

"Šķiet, visskumjākais ir tas, ka viņi imitē sauszemes karu, tieši sauszemes – to vēlos uzsvērt, jo sauszemes karu NATO pie savām robežām patiesībā var sākt vienīgi ar Krieviju. Skaidrs, ka tādā veidā viņi liek mums saprast, ka, sak, izstrādā tādu scenāriju, viņiem tas ir starp stratēģiskajiem plāniem. Iespējams, katram gadījumam, iespējams, pavisam nopietni, un, protams, Krievija bija spiesta nosodīt to pa diplomātiskajiem kanāliem, taču vajadzīga atbilde arī pa militārajiem kanāliem, piemēram, pašu mācības, varbūt kopā ar Baltkrieviju," viņš teica intervijā radio Sputnik.

Feldmans atzīmēja: kad mācības notiek pie citas valsts robežas, pastāv liels kļūdu vai provokāciju risks, kas, savukārt, var novest pie nekontrolējamām sekām.

"Kad mācības notiek ar Baltijas valstu dalību, jāsaprot, ka tas vienmēr ir ļoti intensīvas šo valstu lobēšanas darbības rezultāts NATO vadībā. Viņi burtiski izlūdzas, lai visi karadarbības mēģinājumi notiktu ar viņu klātbūtni, lai NATO tādējādi parādītu savu Baltijas "vairogu". Nu re, vairogs ir, paskatīsimies, cik efektīvi tas darbojas. Tāpēc mūsu karavīri būs spiesti šajā brīdī būt modri, rīkoties adekvāti, savaldīgi, taču vienlaikus sūtot atbilstošu signālu NATO. Mēs kontrolējam situāciju," paziņoja eksperts.
56
Tagi:
Baltija, militārās mācības, NATO
Temats:
NATO austrumu flangā (247)
Pēc temata
Eksperts: NATO palielinās militāro mācību skaitu Baltijā
Eksperts paskaidroja, kāpēc NATO slēpj no Krievijas militārās mācības Latvijā
Baltijas jūrā startēja NATO jūras militārās mācības
Krievija atteikusies no militārajām mācībām pie NATO valstu robežām
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

53
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

53
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

35
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

35
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

0
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

0
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu