ASV armijas karavīri, foto no arhīva

Kāpēc žvadzināt ieročus pie robežas? Krievija uzskata mācības Igaunijā par provokāciju

31
(atjaunots 14:07 02.09.2020)
Krievijas vēstniecība ASV uzskata par provokatīvām un bīstamām ASV armijas Igaunijā, kas notiek 1.-10. septembrī – tajās Krievijas robežu tiešā tuvumā tiek izmantotas reaktīvās zalves uguns sistēmas.

RĪGA, 2. septembris — Sputnik. Krievijas vēstniecība ASV nosauca par "demonstratīvu ieroču žvadzināšanu" amerikāņu artilēristu un igauņu kājnieku kopīgās mācības Tapas poligonā. Igaunijas rīcību diplomātiskā misija uzskata par provokatīvu un bīstamu reģionālajai stabilitātei.

No 1. līdz 10. septembrim Igaunijā, Aizsardzības spēku centrālajā poligonā Tapā notiek šaušanas mācības

Rail Gunner Rush. Tajās piedalās aptuveni 70 karavīri no ASV BS 41. lauka artilērijas brigādes 6. lauka artilērijas pulka 1. bataljona. Šī ir pirmā reize, kad karavīri no 41. brigādes devušies mācībās ārpus savas bāzes Vācijā, informēja ASV vēstniecība Tallinā. No Igaunijas puses mācībās tiks iesaistīti Aizsardzības spēku 1. kājnieku brigādes kareivji. Manevru mērķis – apstiprināt ASV Un Igaunijas "stabilās divpusējās partnerattiecības un pārbaudīt gatavību un iespējas brigādes dislokācijai, kā arī operatīvo atbilstību NATO sabiedrotajiem".

Krievijas vēstniecība Vašingtonā pievērsa uzmanību informatīvajam atbalstam, ko mācībām Igaunijā sniedz amerikāņu prese, arī Washington Times ar Krievijai naidīgiem izlēcieniem.

Krievijas diplomātiskā misija atzīmēja, ka Maskava jau vairākkārt ieteikusi Vašingtonai un tās sabiedrotajiem Ziemeļatlantijas aliansē ierobežot mācību un treniņu darbību un attālināt mācību zonas no Krievijas un NATO "saskarsmes līnijas".

"Uzskatām, ka ASV BS darbības Igaunijā ir provokatīvas un ārkārtīgi bīstamas no reģionālās stabilitātes viedokļa, - teikts vēstniecības paziņojumā Facebook. – Kāpēc vajadzīga šī demonstratīvā ieroču žvadzināšana? Kādu signālu NATO vēlas mums sūtīt? Kas patiesībā vairo spriedzi Eiropā? Un tas viss notiek politiskās situācijas saasināšanās apstākļos tajā Eiropas kontinenta rajonā.

Retorisks jautājums: kā reaģētu amerikāņi, ja tamlīdzīgas mācības mūsu karavīri sarīkotu pie ASV robežām?"

Iepriekš Krievijas Ārlietu ministrijas Otrā Eiropas departamenta direktors Sergejs Beļajevs, komentējot situāciju Baltijas reģionā, norādīja, ka NATO darbības bieži robežojas ar provokāciju un agresivitāti, un apstākļos, kad nav pilnvērtīga dialoga militārpersonu starpā, tas rada priekšnoteikumus konflikta potenciāla pieaugumam.

Diplomāts akcentēja, ka Krievijas bruņoto spēku aktivitāte Baltijā, kā arī Arktikā ir daudz zemāka nekā NATO aktivitāte. Krievija vairākkārt ieteikusi partneriem pasākumus militārās spriedzes deeskalācijai, kuru vidū ir militārpersonu dialoga atjaunošana, mācību rajona atvirzīšana no Krievijas un NATO saskarsmes līnijas. Tāpat Krievijas karavīri un diplomāti vēlas apspriest bīstamās militārās darbības un incidentu novēršanu Baltijas un Melnās jūras reģionos, piedāvājot noteikt minimālo distanci, tuvinoties lidmašīnām un kuģiem, izmantot transponderus, informēt viens otru par gaidāmajām mācībām, uzaicināt uz manevriem novērotājus.

Viņš atzīmēja, ka NATO pēc būtības ignorējusi Krievijas iniciatīvas.

31
Tagi:
Igaunija, militārās mācības, NATO, Krievija
Temats:
NATO austrumu flangā (219)
Pēc temata
NATO lidmašīnas pavadīja Krievijas pretzemūdeņu Tu-142 tālajā jūras zonā
Iznīcinātājs Su-30SM padzinis NATO izlūkošanas lidmašīnu no Krievijas robežām
"Tas ir kaut kas jauns": NATO izdomājuši, kā karot ar krievu tankiem
Izlūki tēmēklī: kā Krievija pavadīja NATO lidmašīnas virs Baltijas un Melnās jūras

ES Zāļu aģentūra sākusi sarunas ar vakcīnas "Sputnik V" ražotāju

14
(atjaunots 07:29 26.11.2020)
Eiropas Komisijas rīcībā vēl nav datu par Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu.

RĪGA, 26. novembrisSputnik. Eiropas Zāļu aģentūra (EMA) sākusi pārrunas ar Krievijas koronavīrusa vakcīnas "Sputnik V" ražotāju, sarunā ar ziņu aģentūru RIA Novosti pastāstīja Eiropas Komisijas oficiālais pārstāvis.

"Ar aģentūru EMA sazinājies izstrādātājs, tagad viņi sākuši pirmo sarunu posmu," viņš pastāstīja.

Pie tam RIA Novosti sarunbiedrs precizēja, ka EMA nav saņēmusi pieteikumus "Sputnik V" pārdošanai Eiropas tirgū.

Pēc viņa vārdiem, Eiropas Komisijas rīcībā pagaidām nav datu par Krievijā izstrādāto vakcīnu.

Viņs piebilda, ka EMA sagatavos rekomendācijas, kas tiks publicētas organizācijas vietnē.

Iepriekš Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs informēja, ka 22. oktobrī organizācija iesniegusi pieteikumu preparāta apstiprināšanai Eiropas medicīnas asociācijā, un pieļāva, ka būtu iespējama tā ražošana Vācijā.

Vakcīna "Sputnik V"

Augusta sākumā Krievijas Veselības ministrija reģistrēja pirmo vakcīnu pasaulē Covid-19 profilaksei, ko izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktā Nacionālā epidemioloģijas un infekciju centra speciālisti sadarbībā ar Tiešo investīciju fondu. Vakcīnai tika izmantota labi izpētītā cilvēka adenovīrusa vektora platforma. Tā ieguva nosaukumu "Sputnik V"

Vasarā preparāts sekmīgi pārvarēja divas izmēģinājumu stadijas ar brīvprātīgajiem 18-60 gadu vecuma grupā. Rezultātā viņiem izveidojās imūnatbilde un antiķermenīši pret SARS-CoV-2.

Mēģinājumu nākamā fāze sākās septembrī. Līdz ar Krieviju preparāta pētījumi notiek AAE, Venecuēlā, Indijā un Baltkrievijā.

Vakcīnas klīnisko pētījumu otrā starpposmu analīze demonstrēja efektivitāti 91,4% apmērā 28. dienā pēc pirmās injekcijas un vairāk nekā 95% - 42. dienā.

Trešajā pētījumu stadijā piedalās 40 tūkstoši brīvprātīgo. Viņu vidū pirmo injekciju saņēmuši vairāk nekā 22 tūkstoši cilvēku, vēl 19 tūkstoši saņēmuši abas injekcijas.

Novembrī Rūpniecības un tirdzniecības ministrija informēja, ka Maskava apspriež ar Budapeštu vakcīnas ražošanu Ungārijā. Valstī jau tiek veidotas ražošanas platības.

14
Tagi:
vakcīna, Krievija, Eiropas Komisija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Ārsts pastāstīja par cilvēku vecumā virs 60 gadiem reakciju uz vakcīnu "Sputnik V"
Krievijā atklāti dati par vakcīnas "Sputnik V" efektivitāti
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Krievijas AM

Trampa administrācija sagatavojusi sankciju projektu pret Krievijas AM

16
(atjaunots 07:22 26.11.2020)
Sankciju saraksta projekts paredz ierobežojumus, kuru rezultātā ASV kompānijas būs spiestas saņemt īpašu licenci, lai turpinātu jebkādus sakarus ar Krievijas uzņēmumiem.

RĪGA, 26. novembris — Sputnik. Savienotās Valstis varētu ieviest sankcijas pret Krievijas Aizsardzības ministriju, virkni aizsardzības un civilās rūpniecības sfērā strādājošu uzņemumu, ar Vladimira Putina administrāciju saistītu federālo valsts unitāro uzņēmumu, kā arī Ņižegorodskas apgabala Galveno iekšlietu pārvaldes ekspertu-kriminālistu centru, vēsta RIA Novosti.

Par to liecina pašreizējā prezidenta Donalda Trampa administrācijas gatavotā sankciju saraksta projekta melnraksts, ar ko izdevies iepazīties ziņu aģentūrai. Jaunie pasākumi saistīti ar ierobežojumiem, ko plānots vērst pret 89 Ķīnas kompānijām, kas sadarbojas ar bruņotajiem spēkiem, un 28 Krievijas organizācijām aviācijas, raķešu kosmiskajā un kodolenerģētikas nozarēs, iekārtu un dzinēju būves jomā, kā arī zinātniskajiem centriem.

Citu starpā sarakstā varētu iekļūt valsts korporācijas "Rosatom" institūti, kas piedalījās perspektīvā bruņojuma izstrādē, divi "Roskosmos" uzņēmumi, kā arī helikopteru un aviācijas dzinēju ražotāji, aviācijas materiālu un gaisa satiksmes organizācijas sistēmu izstrādātāji un piegādātāji.

Ziņu aģentūras informācijas avots konstatēja: ja sankcijas tiks apstiprinātas, ASV kompānijas būs spiestas saņemt īpašu licenci, lai turpinātu jebkādus sakarus ar Krievijas uzņēmumiem.

Iepriekš ASV Valsts departaments informēja par sankcijām pret trim Krievijas uzņēmumiem ("Aviazapčastj", AAS "Elekon" un "Nilco Group") saskaņā ar likumu par masu iznīcības ieroču neizplatīšanu. Tās aizliedz jebkādām ASV valdības struktūrām sadarboties ar minētajām kompānijām un liedz tiesības izsniegt licences eksporta kontrolē esošo preču nodošanu.

16
Tagi:
sankcijas, Donalds Tramps, Krievija, ASV
Pēc temata
Pompeo piedraudējis ar sankcijām visiem, kas piegādās ieročus Irānai
Vai Krievijai draud "ellīgas sankcijas" Baidena varas apstākļos
NYT: Tramps plānojis uzbrukumu kodolobjektam Irānā
Nodedzināt tiltus. Ko Baidens mantos pēc Trampa
John McCain

Daily Express: trešā pasaules kara risku radījis ASV eskadras kuģis

0
(atjaunots 11:53 26.11.2020)
Britu preses izdevums konstatēja, ka pēdējo dienu laikā notikuši divi vērā ņemami incidenti, kuros iesaistīti ASV Jūras kara spēki.

RĪGA, 26. novembris — Sputnik. Amerkāņu kara kuģu darbības pie Krievijas krastiem draud ar bīstamām sekām, pat ar pasaules karu, uzskata britu preses izdevuma Daily Express žurnālists Pols Viterss, vēsta RIA Novosti.

Raksta autors atzīmēja, ka pēdējo dienu laikā notikuši divi vērā ņemami incidenti, kuros iesaistīti ASV Jūras kara spēki. 23. novembrī Melnās jūras akvatorijā iegāja eskadras kuģis "Donald Cook" NATO operācijas "Atlantic Resolve" ietvaros ar mērķi nodrošināt "drošību jūrā". Savukārt dienu vēlāk eskadras mīnu kuģis "John McCain" pārkāpa Krievijas valsts robežu Primorskas novada dienvidos, Pētera Lielā līcī.

"Trešā pasaules kara draudi no jauna saasinājušies pēc tam, kad Krievijas kara kuģis padzina amerikaņu eskadras kuģi, kas, pēc Maskavas apgalvojuma, pārkāpis Krievijas robežu Pētera Lielā līcī," teikts rakstā.

24. novembrī eskadras kuģis pārkāpa Krievijas valsts robežas un par diviem kilometriem iedziļinājās tās teritoriālajos ūdeņos. "John McCain" tos pameta tikai pēc tam, kad lielais pretzemūdeņu kuģis "Admiral Vinogradov" brīdināja ārvalstniekus, tostarp – arī par tarāna risku.

Savienoto Valstu 7. flotes vadība apgalvoja, ka kuģis esot piedalījies "brīvas kuģošanas nodrošināšanas" operācijā.

Amerikāņi apgalvoja, ka ūdeņi, kuros iegājis viņu kuģis "nav Krievijas teritoriālā jūra, un ASV nepiekrīt paziņojumam, ka Pētera Lielā līcis ir "vēsturisks" saskaņā ar starptautiskajiem likumiem.

Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komitejas locekle Jeļena Paņina novērtēja ASV rīcību. Pēc viņas domām, tas ir Krievijas un ASV attiecību eskalācijas mēģinājums. Līdzīgu viedokli pauda arī Klusā okeāna flotes bijušais komandieris admirālis Viktors Fjodorovs. Savukārt Melnās jūras bijušais komandieris admirālis Vladimirs Komojedovs radiostacijas НСН ēterā nosauca amerikāņu militārpersonu operāciju par nekaunību un aicināja Krievijas vadību rūpīgāk pārdomāt valsts robežu aizsardzību.

0
Tagi:
Krievija, ASV
Pēc temata
NATO mācības Sea Breeze 2020 Melnajā jūrā – spēles ar pulvera mucu
Krievijas iznīcinātāju uzbrukums ASV eskadras kuģim: feļetons no kuģa klāja
ASV rada Melnajā jūrā vēl vienu spriedzes zonu