USS Ohio

"Signāls Krievijai". Priekš kam ASV nosūtīja pie Norvēģijas krastiem slepenu zemūdeni

60
(atjaunots 14:34 28.08.2020)
ASV nodeva "signālu Kremlim", nosūtot slepeno zemūdeni USS "Seawolf" pie Norvēģijas krastiem, raksta amerikāņu medijs. Radio Sputnik ēterā Amerikas pētnieks Vladimirs Batjuks pastāstīja, ko, viņaprāt, demonstrē amerikāņi.

RĪGA, 28. augusts – Sputnik. ASV paziņoja par zemūdenes "Seawolf" ierašanos pie Trumses krastiem Norvēģijā, nosūtot šādā veidā "signālu Krievijai", raksta The Drive.

Kā vēsta izdevums, šāda ziņu izpaušana ir netipiska taktikai, kas tiek izmantota attiecībā uz slepenām zemūdenēm. Raksta autors izteica pieņēmumu, ka tādējādi Savienotās Valstis nosūta zināmu signālu Krievijas varasiestādēm.

Taču ārzemju komentētāji atzīmē, ka Norvēģijas pilsētas izvēlē nav nejauša, jo tā atrodas netālu no pazīstamākajiem Krievijas zemūdeņu maršrutiem.

Krievijas karogs, foto no arhīva
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Turklāt uz Trumsi tika nosūtīti seši amerikāņu stratēģiskie bumbvedēji B-52H, kuri spēj nest kodolieročus. Autors izvērtēja šādu Amerikas militārās komandēšanas soli kā "signālu, kurš ir virzīts tieši uz Maskavu".

Radio Sputnik ēterā galvenais zinātniskais darbinieks, Krievijas Zinātņu akadēmijas ASV un Kanādas institūta Militāri politisko pētījumu centra vadītājs Vladimirs Batjuks pauda viedokli, ka runa ir par cīņu par Arktiku.

"Starp lielvalstīm notiek cīņa par Arktiku – ņemot vērā globālo sasilšanu, notiek arktisko ledāju kušana un tādēļ pieejamāki kļūst Ziemeļu Ledus okeāna šelfa minerālie resursi. Turklāt pieejamāki kļūst jūras ceļi, tostarp Ziemeļu jūras ceļš. Saskaņā ar KF jūras stratēģiju, tam ir jāatrodas Krievijas kontrolē, taču amerikāņi ir kategoriski pret. Pie tam, šeit atduras viens pret otru vadošo lielvalstu drošības intereses. Pietiek pateikt, ka caur Arktiku iet īsākie starpkontinentālo ballistisko raķešu lidojuma ceļi, tas pats attiecas uz stratēģiskajiem bumbvedējiem. Tādēļ ir skaidrs, kādēļ Arktika ir svarīga. Šeit amerikāņi cenšas piesaistīt uzmanību tam, ka viņi nenodod savas pozīcijas," uzskata Vladimirs Batjuks.

Zemūdene "Seawolf" un citas šī projekta zemūdenes "Connecticut" un "Jimmy Carter" sākotnēji tika ražotas no 1983. gada kā daudzu mērķu triecienuzbrukuma kodolzemūdenes, kurām bija jākļūst par galveno Amerikas zemūdens karaspēku balstu. Pēc aukstā kara beigām projekta izmaksu kāpums un budžeta samazināšana piespieda ASV JKS atteikties no 29 šī tipa zemūdeņu būvniecības, un pēc trīs zemūdeņu izlaišanas ražošana tika slēgta. Šobrīd "Seawolf" tipa zemūdenes tiek izmantotas speciālu uzdevumu veikšanai.

60
Tagi:
ASV
Pēc temata
Par tiem, kas jūrā: Rietumos valda satraukums par jaunumiem Krievijas JKF
"Nopietni iemesli": kāpēc Krievija pārvieto uz Ziemeļiem jaunāko bruņojumu
Zemūdenes glābšana Baltijas jūrā: kā aizritēja krievu jūrnieku mācības
Pazudusi zemūdene. Atradēji lūgti zvanīt karavīriem Eiropā
Medicīnas darbinieces, foto no arhīva

Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves

9
(atjaunots 18:21 29.11.2020)
"To jūs ieraudzīsiet, kad jūsu elpošana paātrināsies līdz 40 ieelpām minūtē, bet skābekļa līmenis kritīsies līdz 80," pastāstīja Vašingtonas universitātes mediķis.

RĪGA, 28. novembris - Sputnik. Vašingtonas universitātes Medicīnas centra intensīvās terapijas nodaļas ārsts Kens Remī publicēja savā lapā Facebook video ierakstu, kurā ļoti daiļrunīgi parādīja, ko savas dzīves pēdējos mirkļos redz Covid-19 slimnieki, vēsta RIA Novosti.

Viņš atzīmēja, ka ieceri veidot tamlīdzīgu video ierakstu pamudinājusi kāda pacienta nāve – mediķis bija spiests personīgi informēt aizgājēja tuviniekus par slimnieka nāvi.

Video ieraksta sākumā Remī vairākas reizes pietuvināja un attālināja kameru no savas sejas. Viņš paskaidroja, ka tā apkārtējo redz cilvēks akūta skābekļa bada apstākļos, būdams par matu no nāves.

"To jūs ieraudzīsiet, kad jūsu elpošana paātrināsies līdz 40 ieelpām minūtē, bet skābekļa līmenis kritīsies līdz 80," precizēja Vašingtonas universitātes mediķis.

Pēc tam viņš parādīja elpošanas caurulīti un laringoskopu – tā mediķis imitēja pacienta intubāciju.

Ārsts aicināja: lai "neizbaudītu" līdzīgas izjūtas, visiem ir jāizmanto individuālās aizsardzības līdzekļi un jāievēro sociālā distance.

9
Tagi:
ārsts, koronavīruss
Pēc temata
Ļaužu pūļi TC un ballītes Rīgas centrā? Latvijā mazinājies jaunu Covid-19 gadījumu skaits
Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei
Ārsts no Daugavpils: kad Rīgu noslīcinās Covid-19 vilnis, mēs būsim nākamie
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Aploksnes, foto no arhīva

No vēža mirstoša sieviete publicējusi atklātu vēstuli ar aizkustinošiem padomiem

19
(atjaunots 15:12 29.11.2020)
"Vēzis tev iemācīs, ka tu vēl joprojām var nodarboties ar sportu, pastaigāties, dejot, dziedāt, gatavot ēdienus, mīlēt, strādāt, būt māsa, meitene un draugs," sieviete raksta pati sev.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Austrāliete Ruta Hanta pēc četrus gadus ilgas nesekmīgas cīņas ar krūts vēzi atrodas uz nāves sliekšņa. Viņa publicējusi emocionālu vēstuli sev pašai jaunībā, lai atgādinātu visiem, kas dzīvē patiešām ir svarīgs, stāsta RIA Novosti, atsaucoties uz telekanālu 7NEWS.

Sievietei diagnosticēts vēzis 34 gadu vecumā. Pēc vairākām operācijām un divpadsmit mēnešiem ķīmijterapijas sākusies remisija, tomēr drīz vien audzējs atgriezies. Tā nu austrāliete nolēma publicēt vēstuli cerībā, ka viņas domas palīdzēs citiem.

"Vēzis tev iemācīs, ka tu vēl joprojām var nodarboties ar sportu, pastaigāties, dejot, dziedāt, gatavot ēdienus, mīlēt, strādāt, būt māsa, meitene un draugs," sieviete raksta pati sev.

Hanta pieminēja galvenās mācības, ko viņai sniegusi slimība.

Mammorgāfijas iekārta. Foto no arhīva
© Sputnik / Игорь Онучин

- Lūdz palīdzību – tas ievērojami vienkāršos dzīvi.

- Vēzis tev iemācīs, ka ģimene ir pati galvenā.

- Mazāk stresa.

"Neuztraucies, ja mazliet nokavēsi – neviens to pat neatcerēsies," raksta Hanta.

- Suņi ir burvīgi; dažkārt vienkarši apskaut savu mīluli – tas ir viens no lielākajiem priekiem dzīvē.

- Ir jāprot teikt "nē" – tā nav tava problēma, ja tas kādam nepatīk.

- Ceļo pēc iespējas vairāk un tālāk.

"Augstu vērtējiet savu ģimeni un pavadiet kopā pēc iespējas vairāk laika," rakstīja austrāliete.

Vēstules noslēgumā sieviete piezīmēja: būtu bijis labāk, ja viņa būtu zinājusi šīs mācības pirms slimības.

19
Tagi:
vēzis
Pēc temata
Eurostat: mirstība no prostatas vēža Latvijā ir visaugstākā ES
Zinātnieki noskaidrojuši, kā vecums ierobežo vēža attīstību
Vēzis Latvijā ir bizness: bez naudas onkoloģijas slimnieki klusām nomirst
Vadošais vācu onkologs prognozējis vēža slimību skaitu pieaugumu pasaulē
Saldumi, kas var izraisīt vēzi

Latvija un Lietuva neuzdrošinājās, Igaunija uzņēmās risku: Ziemassvētku tirdziņš Tallinā

0
(atjaunots 18:26 29.11.2020)
Vienīgais visās Baltijas Ziemassvētku tirdziņš valstīs tika atklāts Tallinā, Latvija un Lietuva nolēma neriskēt, lai nepalielinātu inficēto un Covid-19 pandēmijas upuru skaitu.

No visām Baltijas valstīm tikai Igaunija nolēma šajā grūtajā gadā atvērt Ziemassvētku tirdziņu Rātslaukumā Tallinā. Latvija un Lietuva atturējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Turklāt Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi ir mīkstāki nekā citās Baltijas valstīs, un svētku pasākumi nav atcelti.

Bet igauņi joprojām nav apmierināti. Viņi pieprasa, lai valdība atceltu prasību visiem valkāt maskas, jo šādi pasākumi sašķel sabiedrību.

Vēlaties uzzināt vairāk? Skatieties video.

0
Tagi:
Igaunija, Ziemassvētki, Baltija