Eirokomisārs tirdzniecības lietās Fils Hogans, foto no arhīva

Eirokomisārs demisionēja golfa spēles dēļ

19
(atjaunots 17:06 27.08.2020)
Golfa spēlētāju pusdienas noveda pie vairāku Īrijas augstāko amatpersonu un viena eirokomisāra demisijas.

RĪGA, 27. augusts – Sputnik. Eirokomisārs tirdzniecības lietās Fils Hogans (Īrija) iesniedza atkāpšanās iesniegumu pēc tā saucamā golf-gate – skandāla, kas saistīts ar Covid-19 apkarošanas noteikumu neievērošanu, ko viņš pieļāva brauciena laikā uz Īriju.

"Šovakar es iesniedzu atlūgumu no ES tirdzniecības lietu komisāra amata… Kļuva arvien acīmredzamāks, ka domstarpības sakarā ar manu neseno vizīti Īrijā novērsa manu uzmanību no mana darba ES komisāra amatā un varēja iedragāt manu darbu gaidāmajos zīmīgajos mēnešos," teikts Hogana paziņojumā, kurš publicēts Eiropas Komisijas mājaslapā.

BBC vēsta, ka 19. augustā Īrijā Hogans piedalījās pusdienās, kuras sarīkoja Īrijas parlamenta golfa spēlētāju biedrība. Pusdienas, kurās atradās aptuveni 80 cilvēki, tika sarīkotas dienā pēc tam, kad Īrijas valdība, ņemot vērā pasliktinājušos situāciju ar Covid-19, samazināja pieļaujamo pasākumu dalībnieku skaitu. Iepriekš golf-gate kļuva par Īrijas lauksaimniecības ministra un parlamenta vicespīkera demisijas iemeslu.

Hogans, kurš turklāt nedevās divu nedēļu pašizolācijā atbilstoši noteikumiem personām, kuras ierodas Īrijā, trīs reizes atvainojās par notikušo, taču ar to izrādījās par maz.

"Es dziļi nožēloju to, ka mans brauciens uz Īriju – valsti, kuru es ar lepnumu pārstāvu valsts ierēdņa kārtā lielāko daļu savas dzīves, izraisīja šādu uztraukumu. Es vienmēr esmu centies ievērot visus attiecīgos Covid-19 noteikumus Īrijā un sapratu, ka esmu ievērojis visas attiecīgās sabiedriskās veselības aprūpes rekomendācijas, sevišķi pēc negatīvā Covid-19 testa rezultāta. Es atkārtoju savu visdziļāko atvainošanos Īrijas tautai par kļūdām, kuras pieļāvu savas vizītes laikā," teikts paziņojumā.

"Svarīgi atzīmēt, ka es neesmu pārkāpis nekādus likumus, taču kā sabiedrības pārstāvim man vajadzēja stingrāk pieturēties pie Covid-19 rekomendāciju ievērošanas," paziņoja viņš.

Eiropas komisijas vadītāja atzīmēja, ka ciena Hogana lēmumu.

"Komisārs Fils Hogans iesniedza demisijas prasību. Es cienu viņa lēmumu. Esmu ļoti pateicīga viņam par nemitīgo darbu tirdzniecības lietu komisāra amatā kopš šī mandāta sākuma (pērnā gada beigās – red.) un par viņa veiksmīgo atrašanos lauksaimniecības lietu komisāra amatā iepriekšējā (eirokomisāru -red.) kolēģijas sastāvā. Viņš bija vērtīgs un cienījams kolēģijas loceklis. Es novēlu viņam visu to labāko nākotnē," teikts fon der Leienas paziņojumā.

19
Tagi:
koronavīruss, Eiropas Komisija
Pēc temata
Viņķele par Covid-19: rudenī var atgriezt maskas, labāk nebraukt pat pie kaimiņiem
Visi jaunie Covid-19 gadījumi Latvijā ir atbraukušajiem – no Īrijas, ASV, Ukrainas
Repatriācijas reisu nebūs: Latvijas ĀM iesaka nebraukt tālāk par Igauniju

Medijs: Lielbritānija pastiprinājusi patrulēšanu pie Krievijas robežām

5
(atjaunots 11:04 21.09.2020)
Tostarp iznīcinātāji Typhoon pirmo reizi tika nosūtīti aiz Ziemeļu polārā loka patrulēšanai Murmanskas tuvumā, kur atrodas galvenās Krievijas zemūdeņu bāzes.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Lielbritānijas GKS iznīcinātāji un britu JKS kuģi ievērojami pastiprinājuši patrulēšanu pie Krievijas robežām ar mērķi atklāt Krievijas aizsardzības "vājās puses", vēsta RIA Novosti ar atsauci uz izdevumu Sunday Times.

Saskaņā ar tā datiem, laika posmā no augusta pēdējās nedēļas pie Krievijas robežām Melnās jūras rajonā, kā arī Kolas pussalas krastiem tika nosūtītas vismaz 28 karalisko GKS lidmašīnas, turklāt lidojumus vienlaikus piedalījās līdz pat piecām lidmašīnām.

Izdevums atzīmē, ka tālajos lidojumos piedalījās iznīcinātāji Typhoon un degvielas uzpildes lidmašīnas Voyager, kā arī izlūkošanas lidmašīnas Sentinel, RC-135 un Sentry E-3 AWACS. Pirms divām nedēļām izdevums ziņoja par pirmajiem iznīcinātāju Typhoon lidojumiem virs Ukrainas, un, kā uzsver avīze, "militārie avoti un dati no lidmašīnu izsekošanas portāliem apstiprināja, ka kopš tā laika patrulēšana virs Melnās jūras ir pastiprinājusies".

Turklāt tiek atzīmēts, ka iznīcinātāji Typhoon pirmo reizi tika nosūtīt aiz Ziemeļu polārā loka patrulēšanai Murmanskas tuvumā, kur atrodas galvenās Krievijas zemūdeņu bāzes.

Augsta līmeņa informators britu izlūkdienestā paziņoja avīzei, ka šādu misiju rezultātā iegūtā informācija palīdzēt Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas ekspertiem "atklāt pretinieku vājās puses un censties izmantot tās".

KF BS Ģenerālštāba Galvenās operatīvās vadības priekšnieks, pirmais Ģenerālštāba priekšnieka vietnieks Sergejs Rudskojs piektdien paziņoja, ka ārzemju izlūkošanas lidmašīnas sākušas par 40% biežāk, nekā pērn, parādīties Melnās jūras reģionā. Pēc viņa sacītā, vēl vairāk pieaugusi izlūkošanas no gaisa veikšanas aktivitāte Krimas pussalas tuvumā.

5
Tagi:
iznīcinātājs, robeža, Lielbritānija, Krievija
Pēc temata
NATO mācības Sea Breeze 2020 Melnajā jūrā – spēles ar pulvera mucu
Krievija atjauno flotes tradīcijas: mācības "Okeāna vairogs" Baltijas jūrā
Kāpēc Krievijas bezpilota "Okhotnik" tik ļoti satrauc ASV un NATO
Lietuvas prezidents Gitans Nausēda

Lietuvas prezidents draud atbildēt uz ES atteikšanos ieviest sankcijas pret Minsku

9
(atjaunots 10:11 21.09.2020)
Kādas darbības var veikt Lietuvas varasiestādes, valdības vadītājs nepaskaidroja. Pati Lietuva sankcijas pret Baltkrieviju ieviesa jau augusta beigās.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Viļņa reaģēs ar apņēmības pilnām darbībām uz Eiropas Savienības atteikšanos ieviest sankcijas pret Baltkrieviju, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz TASS un Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas paziņojumu.

"Ja līdz ceturtdienai nesekos nekādi lēmumi par ES sankcijām pret Baltkrieviju, mēs celsim šo jautājumu visasākajā veidā," sacīja Nausēda.

Kā tieši grasās reaģēt Viļņa šādā gadījumā, prezidents neprecizēja.

Lietuvas valsts vadītājs atgādināja, ka Lietuva, Latvija un Igaunija jau ir pieņēmušas sankciju sarakstu pret 30 Baltkrievijas amatpersonām par "saikni ar vēlēšanu falsificēšanu" un mierīgu protestu apspiešanu.

"Taču nekādas nacionālās sankcijas nevar kļūt par aizvietojumu vienotam principiālam ES lēmumam, kuru mēs arī gaidām," paziņoja Nausēda.

Augusta beigās trīs Baltijas valstis, nesagaidot kopīgu Eiropas Savienības lēmumu, saskaņoja sankciju sarakstu attiecībā pret Baltkrievijas varasiestādēm, kurā iekļāva arī Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko.

Viļņā vairākkārt paziņojuši, ka neuzskata šo sarakstu par galīgo un var paplašināt to nepieciešamības gadījumā.

Baltkrievijas varasiestādes vairākkārt paziņojušas, ka Lietuva sistemātiski iejaucas kaimiņu republikas lietās, un tas ir nepieņemami. Tieši uz Viļņu pēc divām dienām pēc prezidenta vēlēšanu dienas aizbrauca bijusī prezidenta amata kandidāte Svetlana Tihanovska. Gandrīz uzreiz pēc ierašanās Lietuvā viņa sāka uzstāties ar aicinājumiem protestēt un streikot.

Kā atzīmēja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, pēc ierašanās Lietuvā ar Tihanovsku notiek "uzskatāmas metamorfozes" , kuras iespējamas dēļ tā, ka "viņa atrodas Viļņā, Lietuvas galvaspilsētā, kura tostarp neslēpj savas ambīcijas attiecībā pret Baltkrieviju un tās nākotni".

9
Tagi:
Gitans Nausēda, sankcijas, Eiropas Savienība, Baltkrievija
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju
Baltkrievija ir gatava: ĀM vadītājs pastāstīja, kā valsts atbildēs uz ES sankcijām
ES liek likmi uz sankcijām, lai mainītu varu valstīs: Krievija aicina mainīt kursu

Vārds "saindēšana" šeit neiederas: "Novičok" izstrādātājs par Navaļniju

0
(atjaunots 11:32 21.09.2020)
Viens no "Novičok" izstrādātājiem RT intervijā komentēja Krievijas blogera Alekseja Navaļnija "saindēšanas" versijas, pastāstot, kā organismam būtu jāreaģē uz šo indīgo vielu.

Pēc "Novičok" izstrādātāju grupas locekļa, ķīmijas zinātņu doktora Leonīda Rinka sacītā, Krievijas blogeris Aleksejs Navaļnijs nevarēja būt saindēts ar šo vielu, jo tādā gadījumā viņš nebūtu bijis spējīgs iziet no viesnīcas pat ar vismazākās devas nokļūšanu organismā.

Saindēšanas versijas Rinks dēvē par neiespējamām.

Plašāk skatieties RT videomateriālā.

Krievijas blogeris Aleksejs Navaļnijs tika nogādāts Omskas slimnīcā 20. augustā pēc pašsajūtas pasliktināšanās lidmašīnā lidojuma laikā. Pēc divām dienām viņu pārveda uz Berlīnes klīniku Charite. Atsaucoties uz militārajiem mediķiem, VFR valdība paziņoja, ka Navaļnijs it kā tika saindēts ar substanci no "Novičok" kaujas indīgo vielu grupas.

Maskava aicināja Vāciju ar dokumentiem apstiprināt savu paziņojumu un atgādināja, ka, saskaņā ar Krievijas izmeklējumu rezultātiem, indes Navaļnija analīzēs netika atrastas.

0