ASV karavīri, foto no arhīva

Starptautiskā koalīcija pamet Tadži armijas bāzi Irākā

16
(atjaunots 19:29 24.08.2020)
Koalīcija nodevusi Irākas valdībai iekārtas, īpašumus un objektus ar kopējo vērtību 347 miljonu dolāru apmērā.

RĪGA, 25. augusts — Sputnik. Starptautiskā koalīcija ar ASV vadībā informēja, ka pamet Tadži armijas bāzi Irākā un nodot Irākas bruņotajiem spēkiem bāzes teritorijā izvietotos objektus un iekārtas.

Tadži armijas bāze izvietota uz ziemeļiem no Irākas galvaspilsētas Bagdādes. Šogad tā jau vairākkārt apšaudīta ar raķetēm.

"Ceremonijas gaitā 2020. gada 23. augustā operācijas Inherent Resolve apvienotā operatīvā grupa nodevusi Irākas drošības spēkiem objektu, ko koalīcijas spēki aizņēma Tadži nometnē Irākā," vēstīts koalīcijas paziņojumā.

"Koalīcija nodevusi Irākas valdībai iekārtas, īpašumus un objektus ar kopējo vērtību 347 miljonu dolāru apmērā," atzīmēts paziņojumā.

5. janvārī Irākas parlaments ar balsu vairākumu atbalstīja ārvalstu bruņoto spēku izvešanu no valsts teritorijas, kā arī nolēma pārskatīt sadarbību ar ASV vadīto starptautisko antiteroristisko koalīciju. Šie soļi tika sperti, atbildot uz operāciju, ko ASV organizēja 2. janvāri Bagdādes starptautiskās lidostas rajonā. Tās rezultātā gājis bojā Irānas ģenerālis, Islāma revolūcijas sargu korpusa speciālo uzdevumu vienības komandieris Kasems Suleimani un Irākas šiītu zemessargu komandiera vietnieks Abu Mahdi al Muhandiss. Vašingtona uzskata, ka viņi ir vainojami par uzbrukuma organizāciju ASV vēstniecībai Bagdādē 2019. gada 31. decembrī. Atbildot uz slepkavību, Irāna uzbruka amerikāņu armijas bāzēm Irākā.

Pēc šiem notikumiem starptautiskā koalīcija ar ASV vadībā nodevusi Irākas bruņotajiem spēkiem virkni objektu, kuros līdz šim bija dislocēti amerikāņu karavīri, arī vairākas aviobāzes un koalīcijas militāro padomnieku galveno mītni. ASV prezidents Donalds Tramps iepriekš informēja, ka starptautiskās koalīcijas spēki tiks pilnībā izvesti no Irākas trīs gadu laikā.

16
Tagi:
ASV, Irāka
Pēc temata
Irāka vēlas apspriest ar ASV pārstāvjiem bruņoto spēku kontingenta izvešanu
Mediji informē: ASV izmanto Irākā baltā fosfora lādiņus
Latvijas ārlietu ministrs attaisno ASV apšaudes Irākā
Eiropas Komisija

Latvija un Eiropas Komisija izstrādās kopīgus noteikumus ceļojumiem Covid-19 apstākļos

2
(atjaunots 17:22 23.09.2020)
Vairākās Eiropas valstīs vērojams koronavīrusa infekcijas gadījumu pieaugums, tāpēc tūrisma nozares atjaunošanai un stabilas tūristu plūsmas atbalstam vajadzīgi kopīgi principi visām valstīm šajos sarežģītajos apstākļos.

RĪGA, 23. septembris — Sputnik. Latvija aicinās Eiropas Komisiju izstrādāt vienotus principus tūrisma nozarei Covid-19 apstākļos, stāsta Ekonomikas ministrijas ziņojums par jautājumiem, kas tiks izskatīti ES tūrisma ministru videokonferencē, stāsta Tvnet.lv.

Konference sasaukta pēc Vācijas iniciatīvas.

Eiropā patlaban tiek reģistrēts aizvien lielāks infekcijas gadījumu skaits, tāpēc Vācija vēlas kopīgiem spēkiem izstrādāt risinājumus, kā labāk atjaunot tūrisma nozari un atbalstīt stabilu tūrisma plūsmu, atklāja ministrija.

Latvijas pārstāvji videokonferencē pastāstīs par kritisko situāciju tūrisma nozarē valstī.

Latvija uzskata, ka sabiedriskā veselība ir prioritārs jautājums, tomēr vienlaikus nepieciešama sabalansēta pieeja, lai nodrošinātu ekonomika atjaunošanu un Šengenas zonas veselumu.

Jautājumā par Baltijas valstīm Latvija uzskata, ka transporta un tūrisma plūsmu uzturēšanai valstīm ir jāvienojas par kopīgu kumulatīvo rādītāju, kura apstākļos ir jāievēro pašizolācija, kā arī par citiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem.

ES tūrisma ministru videokonference notiks septembra beigās.

2
Tagi:
koronavīruss, tūrisms, Eiropas Komisija, Latvija
Pēc temata
Ekonomists: jauna robežu slēgšana var kļūt fatāla priekš Eiropas Savienības
Vīrusa viļņos. Valstis gatavojas jauniem uzliesmojumiem
Eirodeputāts: izņemot Igauniju un Latviju, neviens neatceļ avioreisus
Repatriācijas reisu nebūs: Latvijas ĀM iesaka nebraukt tālāk par Igauniju
Baltkrievija

Lukašenko slepeni stājies Baltkrievijas prezidenta postenī

9
(atjaunots 15:56 23.09.2020)
Prese nebija informēta par Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko inaugurācijas ceremonijas dienu un laiku.

RĪGA, 23. septembris – Sputnik. Aleksandrs Lukašenko stājies Baltkrievijas prezidenta postenī, informēja Sputnik Baltkrievijaь.

Inaugurācijas diena un laiks tika turēti slepenībā. Augstie viesi tika ielūgti ierasties Neatkarības pilī – Baltkrievijas prezidenta rezidencē – pēdējā brīdī. Centrālā vēlēšanu komisija pat pusstundu pirms svinīgās ceremonijas atteicās apstiprināt, ka CVK vadītāja Lidija Jermošina piedalās prezidenta inaugurācijā.

Ceremonijā piedalījās parlamenta deputāti, ierēdņi, kā arī valsts mediju pārstāvji un sabiedriskie darbinieki.

Lukašenko nodeva zvērestu baltkrievu valodā. Viņš zvērēja "uzticīgi kalpot Baltkrievijas Republikas tautai, cienīt un sargāt cilvēka un pilsoņa tiesības un brīvības, ievērot un aizsargāt Baltkrievijas Republikas Konstitūciju, svēti un godprātīgi pildīt uzliktos pienākumus".

Pēc tam valsts vadītājs parakstīja aktu par zvēresta nodošanu, un CVK vadītāja Lidija Jermošina pasniedza viņam Baltkrievijas Republikas prezidenta apliecību.

Valsts vadītājs paziņoja, ka ir lepns par baltkrieviem, kuri pārvarējuši pārbaudījumu par uzticību saviem uzskatiem.

"Diena, kad prezidents stājas amatā – tā ir visu mūsu uzvaras diena, pārliecinošas un liktenīgas. Mēs ne tikai ievēlējām valsts prezidentu, mēs aizsargājām savas vērtības, savu mierīgo dzīvi, suverenitāti un neatkarību. Un šajā ziņā mums vēl daudz darba ir priekšā," Lukašenko brīdināja.

Viņš konstatēja, ka šis gads ieies valsts vēsturē kā ļoti emocionāls gads, jo valstiskumam mests izaicinājums uz suverēnu valstu iznīcināšanas tehnoloģijas bāzes.

"Taču mēs esam vieni no retajiem, iespējams, pat vienīgie, kur krāsainā revolūcija nenotika. Un tā ir baltkrievu izvēle, kuri nekādā gadījumā nevēlas zaudēt valsti," viņš uzskata.

Pie tam, pēc viņa vārdiem, notikumi valstī parādīja, ka lielākā daļa baltkrievu mīl savu valsti un vēlas dzīvot mierā.

"Neskatoties uz velnišķīgi izmalcinātajiem pamudinājumiem no ārienes, saglabājām savstarpēju cieņu," uzsvēra prezidents.

Opozīcijas Koordinācijas padome paziņoja, ka pieprasa jaunas vēlēšanas un atbalsta beztermiņa nepakļaušanās akciju. Pie Neatkarības pils notikusi kārtējā protesta akcija.

Augusta beigās Baltijas valstis noteica sankcijas pret 30 Baltkrievijas amatpersonām, ieskaitot valsts prezidentu Aleksandru Lukašenko. Latvija, Lietuva un Igaunija apsūdz ierēdņus prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanā un mierīgu protestu apspiešanā. 

Baltkrievijas CVK informēja, ka prezidenta vēlēšanās uzvaru izcīnījis pašreizējais valsts vadītājs. Opozīcija neatzina balsošanas rezultātus un izveidoja Koordinācijas padomi "varas nodošanai". Ģenerālprokuratūra uzskata to par nacionālo apdraudējumu un ierosinājusi krimināllietu saskaņā ar pantu par aicinājumiem sagrābt varu.

9
Tagi:
Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Aiz saprāta robežas: Baltkrievijas ĀM izvērtēja ANO Cilvēktiesību padomes rezolūciju
Sočos tikušies Krievijas un Baltkrievijas prezidenti
Krievijas iedzīvotāji pauda viedokli par Krievijas un Baltkrievijas apvienošanos