Zenītraķešu sistēma S-400 Triumf

ASV izdevums atklājis Savienoto Valstu un Izraēlas plānus cīņā ar S-400

120
(atjaunots 12:36 17.08.2020)
Raksta autori pastāstīja, ka ASV un Izraēlas karavīri organizējuši kopīgas mācības, kuru mērķis bija izspēlēt pretgaisa aizsardzības sistēmu un aviācijas neitralizāciju ar iznīcinātāju palīdzību.

RĪGA, 17. augusts — Sputnik. ASV un Izraēla gatavojas scenārijam, kura ietvaros Krievija varētu pārdot Irānai zenītraķešu sistēmas S-400 "Triumf", vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Breaking Defense.

Izdevums atzīmēja, ka Teherānas lēmums iegādāties Krievijā ražotos kompleksus ir iespējams, ja tiks atcelts bruņojuma embargo pret Irānu.

Raksta autori atgādināja, ka iepriekš ASV un Izraēlas karavīri organizējuši kopīgas mācības, kuru mērķis bija izspēlēt pretgaisa aizsardzības sistēmu un aviācijas neitralizāciju ar iznīcinātāju F-35 palīdzību. Atzīmēts, ka tamlīdzīgu taktiku iespējams izmantot arī cīņā pret kompleksiem S-400.

Breaking Defense uzsvēra, ka 2019. gadā Teherāna jau mēģinājusi uzsākt pārrunas ar Maskavu par "Triumf" iegādi, taču toreiz tās lūgums noraidīts. Tomēr, pēc analītiķu domām, ieroču embargo atcelšanas izredzes pieaug, un vienlaikus var pastiprināties abu valstu sadarbība militārajā sfērā.

Pērn Irānas valdība pieļāva iespēju iegādāties S-400. Pie tam valsts Federālais militāri tehniskās sadarbības dienests atzīmēja: Krievija ir gatava piegādāt minētos kompleksus, taču pagaidām Irānas pieteikums nav saņemts.

120
Tagi:
Izraēla, ASV, S-400
Pēc temata
Redzamas kā mušas uz griestiem: Turcija izmēģina S-400 pret ASV iznīcinātājiem
Pretinieks neizlauzīsies: Krievijas Baltijas flotes PGA S-400 komandas organizē mācības
ASV Senātā tika rosināts iegādāties Krievijas S-400 no Turcijas
Krievija paskaidroja kompleksu S-400 izvietošanu Arktikā
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs

ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams

0
(atjaunots 13:10 18.09.2020)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Koronavīrusa uzliesmojums nav kontrolējams, paziņoja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, vēsta RIA Novosti.

"Covid-19 pandēmija ir krīze, kas nelīdzinās nevienai citai mūsu dzīvē, tātad arī Ģenerālasamblejas sesija šogad nebūs līdzīga nevienai agrākajai," konstatēja ANO ģenerālsekretārs.

Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka itin drīz cilvēce pārvarēs jaunu slieksni – miljonu koronavīrusa infekcijā mirušo, un nosauca pandēmiju par lielāko globālas drošības apdraudējumu.

Viņš atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

"Tomēr (..) vakcīna ir jāuzskata par vispārēju labumu, jo Covid-19 nezina robežas. Mums ir vajadzīga cenas ziņā pieņemama, visiem pieejama vakcīna – vakcīna cilvēkiem," piebilda ģenerālsekretārs.

Viņš aicināja būtiski paplašināt jaunu un jau esošo instrumentu pielietojumu, kuri varētu palīdzēt cīņā ar slimību un nodrošināt vitāli svarīgu ārstēšanu, it īpaši nākamo 12 mēnešu laikā.

0
Tagi:
koronavīruss, ANO
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē
Baltkrievijas un Lietuvas robeža, foto no arhīva

Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju

13
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko informēja par lēmumu slēgt valsts rietumu robežas ar Lietuvu un Poliju, kā arī nostiprināt valsts robežu ar Ukrainu.

RĪGA, 18. septembris - Sputnik. Baltkrievijas armija ir spiesta nostiprināt valsts robežu ar Lietuvu, Poliju un Ukrainu, informēja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, vēsta RIA Novosti.

"Atklāti sakot, mēs nezinām, ko viņi sastrādās tālāk. Mēs saprotam, ka viņu arsenālā atlikuši vien daži paņēmieni, pirms sākt karsto karu. Tāpēc mēs esam spiesti atsaukt karaspēku no ielām un, kā jau teicu, piecelt kājās pusi armijas un slēgt valsts robežu no rietumiem, vispirms – ar Lietuvu un Poliju," Lukašenko paziņoja sieviešu forumā "Par Baltkrieviju" Minskā.

Prezidents informēja, ka tiks nostiprināta arī valsts robeža ar Ukrainu.

"Mēs esam spiesti nostiprināt valsts robežu, par lielu nožēlu, ar mūsu brālīgo Ukrainu," piezīmēja Baltkrievijas prezidents.

"Pēdējās dienās kopā ar Krievijas prezidentu un aizsardzības ministru esmu spiests nostiprināt sabiedrotās valsts kopīgo aizsardzību, un mēs aktivizējām sen aizmirstas militārās mācības, kas šodien notiek mūsu valsts rietumos. Mēs esam pieņēmuši lēmumu organizēt šīs mācības, ņemot vērā saspringto situāciju, divos posmos. Otrais posms, kā jau lūdzu informēt Telegram kanālā, būs veltīs jums, mūsu sievietēm," teica Lukašenko.

13
Tagi:
robeža, Ukraina, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Amerikāņu tanki jau ir Lietuvā, 15 kilometrus no robežas: Baltkrievija sit trauksmes zvanu
Politologs: Polija iejaucas ne tikai Baltkrievijas lietās vien
Asociācija: Baltkrieviju varētu slēgt Lietuvas autopārvadātājiem
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus
Bijušais Baltkrievijas prezidenta kandidāts pārvāksies uz Poliju