Gāzesvada Ziemeļu straume 2 būvdarbi

Ekonomists pastāstīja, ES var atbildēt uz ASV sankcijām pret "Ziemeļu straumi 2"

19
(atjaunots 15:02 16.08.2020)
ES valstu protests pret ASV lēmumu ieviests sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2" – tas ir labi, tomēr jāgaida, vai būs konkrēti pretestības pasākumi, norādīja ekonomists Staņislavs Mitrahovičs.

RĪGA, 16. augusts – Sputnik. Divdesmit četru Eiropas Savienības valstu pārstāvji pauduši protestu ASV sakarā ar Vašingtonas plānotajām jaunajām sankcijām pret cauruļvadu "Ziemeļu straume 2", informēja vācu izdevums Welt. Trīs valstis, kas demaršam nepievienojās, netika nosauktas.

Pagaidām ES tikai nāk klajā ar ziņojumiem par protestiem pret ASV sankcijām, taču nesper nekādus konkrētus atbildes soļus, intervijā Sputnik Latvija pastāstīja ekonomists, Krievijas valdības Finanšu universitātes un Nacionālās enerģētiskās drošības fonda eksperts Staņislavs Mitrahovičs.

"Piemēram, ja rīt noskaidrosies, ka Amerika noteikusi sankcijas kaut kādām kompānijām Eiropā par dalību projektā "Ziemeļu straume 2", mums jāredz atbildei ziņas, ka, teiksim, no ES fondiem tiks piešķirts finansiāls atbalsts vai kaut kādi kredīti ar privilēģijām šīm kompānijām, vai sākta alternatīvo, dolāram alternatīvu maksājumu sistēmu izveide, piemēram, SWIFT pakļaušana Eiropas Savienībai un tā tālāk," paskaidroja eksperts.

Ekonomists atzīmēja, ka gadījumā, ja ASV turpinās sankciju spiedienu, bet Eiropa nolems pretoties, tas nozīmēs tirdzniecības karu, kas nāks par labu Krievijai, jo ļaus tai ciešāk sadarboties ar ES.

"Te lielā mērā pēdējos mēnešos risināsies psiholoģisks jautājums – kas ir stiprāks: amerikāņu vēlme iebiedēt un apspiest, vai Eiropas gatavība pretoties," konstatēja Mitrahovičs.

19
Tagi:
ASV, Eiropas Savienība, Ziemeļu straume 2
Temats:
Ziemeļu straume 2 (218)
Pēc temata
Eksperts pastāstīja kā pabeigt "Ziemeļu straumi 2" Vācijā un izvairīties no ASV sankcijām
Vācijas ĀM atbildēja uz ASV draudiem "Ziemeļu straumei 2"
Eksperts pastāstīja, kādi riski vēl saistīti ar "Ziemeļu straumi 2"
"Fortuna" nomnieks atteicās piedalīties "Ziemeļu straumes 2" izbūves pabeigšanā
BelAES

BelAES saņēma atļauju pirmā energobloka palaišanai

2
(atjaunots 08:56 25.10.2020)
Baltkrievijas "Gosatomnadzor" izsniedza atļauju Baltkrievijas AES izpildīt pakāpenisku pirmā energobloka enerģētiskās palaišanas programmu.

RĪGA, 25. oktobris – Sputnik. Baltkrievijas AES izsniegta atļauja izpildīt pakāpenisku pirmā energobloka enerģētiskās palaišanas programmu, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz republikas "Gosatomnadzor".

"Baltkrievijas Republikas Ārkārtas situāciju ministrijas kolēģija pieņēmusi pozitīvu lēmumu par izmaiņu veikšanu valsts uzņēmuma "Belorusskaja AES" licencē par tiesībām īstenot darbību atomenerģijas un jonizējošā starojuma avotu izmantošanas jomā, kas ļauj ķerties klāt pakāpeniskas energobloka Nr.1 enerģētiskās palaišanas programmas izpildei," atzīmēts paziņojumā iestādes mājaslapā.

Tur tiek skaidrots, ka "šis lēmums bāzējas uz "Gosatomnadzor" slēdziena, kura atbilstoši spēkā esošai likumdošanai izskatīja dokumentu ekspertīzes rezultātus, kuri pamato drošību, un veica Baltkrievijas AES gatavības izpildīt pieteikto darbību pārbaudi".

2
Tagi:
Baltkrievija, BelAES
Pēc temata
Latvija un citas ES valstis aicināja Minsku "nekavējoties" atrisināt BelAES problēmas
Lietuva iebiedē pilsoņus ar "avāriju BelAES": Viļņā sāks izdalīt joda tabletes
"Krievija izrakstīs latviešiem sertifikātus": Lietuvā strīdas par BelAES boikotēšanu
Lietuvas prezidents aicinājis nepieļaut "nevienlīdzīgu konkurenci" ES enerģijas tirgū
Redžeps Erdogans

Redžeps Erdogans prognozē Eiropas galu

18
(atjaunots 07:52 25.10.2020)
Turcijas prezidents kontatēja, ka Eiropas valstu politika attiecībās ar musulmaņiem liecina par to, ka "Eiropas fašismā ir iestājusies jauna fāze".

RĪGA, 25. oktobris — Sputnik. Eiropa ir atklājusi fronti pret musulmaņiem. Līdz ar to tā sākusi gatavoties pati savam galam, norādīja Turcijas prezidents Redžeps Erdogans, uzstājoties Kaiseri pilsētā. Translācija tika nodrošināta valsts vadītāja lapā Twitter.

Savu viedokli Erdogans pauda, komentējot Vācijas policijas operāciju Mevlana mošejā Berlīnē trešdien. Tā aizritēja musulmaņu lūgšanas laikā, vēsta aģentūra RIA Novosti.

Saskaņā ar avīzes Sabah sniegto informāciju, aptuveni 150 policisti staigājuši pa musulmaņu lūgšanu paklājiem ar apaviem kājās.

Turcijas prezidents norādīja, ka tamlīdzīgi uzbrukumi musulmaņu tiesībām – Eiropas pilsoņiem – liecina par to, ka "Eiropas fašismā ir iestājusies jauna fāze".

"Ja tās (Eiropas valstis – red.) neatbrīvosies no tā pēc iespējas ātrāk, tāda slimība sagraus Eiropu no iekšienes," atzīmēja Erdogans.

Turcijas prezidents jau vairākkārt ir kritizējis Eiropas valstu politiku attiecībās ar musulmaņiem. Cita starpā viņš ieteica "ārstēt psihi" Francijas prezidentam Emanuelam Makronam pēc politiķa izteikumiem par "apgaismoto islāmu", kā arī nodomu atbrīvot šo reliģiju no "ārvalstu ietekmes un pastiprināt mošeju finansēšanas kontroli". Pēc Erdogana domām, ar saviem izteikumiem par cīņu ar islāmisko separātismu Francijas vadītājs vēlas "izrēķināties ar musulmaņiem". Pie tam Turcijas līderis pārmeta Makronam nodomu radīt totalitāru "antiislāma sistēmu".

18
Tagi:
Erdogans, Makrons, Eiropas Savienība
Pēc temata
Turcija draud Eiropai ar migrantu ordām, lai tā "ietekmētu Krieviju"
Makrons atkārtoti pārliecinājās par NATO "smadzeņu nāvi"
Pēc skolotāja slepkavības Francijā izdos reliģisku karikatūru grāmatu