Bitcoin

Eksperti: pieaug interese par bitmonētu

22
(atjaunots 17:22 27.07.2020)
Svētdien populārākās kriptovalūtas – bitmonētas – cena pirmo reizi kopš jūnija sākuma pārsniedza 10 tūkstošu dolāru atzīmi.

RĪGA, 27. jūlijs – Sputnik. Interese par populārāko kriptovalūtu – bitmonētu – turpina pieaugt, investori tic tās perspektīvām, un cenas rekords vēl ir priekšā, uzskata RIA Novosti aptaujātie eksperti.

Svētdien populārākās kriptovalūtas – bitmonētas – cena pirmo reizi kopš jūnija sākuma pārsniedza 10 tūkstošu dolāru atzīmi, sasniedzot 10 018 ASV dolārus. Plkst. 11:19 pēc Latvijas laika pirmdien bitmonētas cena turpināja celties un sasniedza 10 166 dolārus.

Krievijas Kriptoindustrijas un blockchain prezidents Jurijs Pripačkins uzskata, ka tā ir dabiska situācija tirgū, jo pieprasījums pārsniedz piedāvājumu. "Minecraft samazina pārdošanas apjomus, savukārt gribētāju skaits ieguldīt līdzekļus aug. Ņemot vērā, kādus līdzekļus FRS un centrālās bankas iegulda ekonomikā – šis process turpinās augt… Interese nekur nav zudusi – cilvēki tic tās perspektīvām. Mēs vēl redzēsim tās rekorda cenas," paziņoja viņš.

Tam, ka bitmonētai ir fundamentāli izaugsmes iemesli, piekrīt arī analītiskās aģentūras "BiznesDrom" vadītājs, KF Valsts domes Digitālās ekonomikas ekspertu padomes loceklis Arsēnijs Pojarkovs. Pie šādiem iemesliem eksperts attiecināja vienīgās drošās, decentralizētās, attiecīgi anonīmās kriptovalūtas statusu, naudas masas palielinājumu pasaulē, fiskālo spiedienu uz saimnieciskās darbības dalībniekiem visā pasaulē.

"Šādos apstākļos bitmonēta ir nolemta uz izaugsmi. No otras puses, vairāku apstākļu dēļ šis aktīvs pārredzamā nākotnē saglabās augstu nepastāvību, tādēļ izaugsme un nopietni kritumi regulāri aizvieto viens otru," secināja Pojarkovs.

22
Pēc temata
Zaudējumi ir lieli: hakeri uzbrukuši vienai no lielākajām kriptobiržām pasaulē
Narvā tiks izveidots Ziemeļeiropā lielākais skaitļošanas centrs
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs

ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams

2
(atjaunots 13:10 18.09.2020)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Koronavīrusa uzliesmojums nav kontrolējams, paziņoja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, vēsta RIA Novosti.

"Covid-19 pandēmija ir krīze, kas nelīdzinās nevienai citai mūsu dzīvē, tātad arī Ģenerālasamblejas sesija šogad nebūs līdzīga nevienai agrākajai," konstatēja ANO ģenerālsekretārs.

Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka itin drīz cilvēce pārvarēs jaunu slieksni – miljonu koronavīrusa infekcijā mirušo, un nosauca pandēmiju par lielāko globālas drošības apdraudējumu.

Viņš atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

"Tomēr (..) vakcīna ir jāuzskata par vispārēju labumu, jo Covid-19 nezina robežas. Mums ir vajadzīga cenas ziņā pieņemama, visiem pieejama vakcīna – vakcīna cilvēkiem," piebilda ģenerālsekretārs.

Viņš aicināja būtiski paplašināt jaunu un jau esošo instrumentu pielietojumu, kuri varētu palīdzēt cīņā ar slimību un nodrošināt vitāli svarīgu ārstēšanu, it īpaši nākamo 12 mēnešu laikā.

2
Tagi:
koronavīruss, ANO
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē
Baltkrievijas un Lietuvas robeža, foto no arhīva

Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju

13
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko informēja par lēmumu slēgt valsts rietumu robežas ar Lietuvu un Poliju, kā arī nostiprināt valsts robežu ar Ukrainu.

RĪGA, 18. septembris - Sputnik. Baltkrievijas armija ir spiesta nostiprināt valsts robežu ar Lietuvu, Poliju un Ukrainu, informēja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, vēsta RIA Novosti.

"Atklāti sakot, mēs nezinām, ko viņi sastrādās tālāk. Mēs saprotam, ka viņu arsenālā atlikuši vien daži paņēmieni, pirms sākt karsto karu. Tāpēc mēs esam spiesti atsaukt karaspēku no ielām un, kā jau teicu, piecelt kājās pusi armijas un slēgt valsts robežu no rietumiem, vispirms – ar Lietuvu un Poliju," Lukašenko paziņoja sieviešu forumā "Par Baltkrieviju" Minskā.

Prezidents informēja, ka tiks nostiprināta arī valsts robeža ar Ukrainu.

"Mēs esam spiesti nostiprināt valsts robežu, par lielu nožēlu, ar mūsu brālīgo Ukrainu," piezīmēja Baltkrievijas prezidents.

"Pēdējās dienās kopā ar Krievijas prezidentu un aizsardzības ministru esmu spiests nostiprināt sabiedrotās valsts kopīgo aizsardzību, un mēs aktivizējām sen aizmirstas militārās mācības, kas šodien notiek mūsu valsts rietumos. Mēs esam pieņēmuši lēmumu organizēt šīs mācības, ņemot vērā saspringto situāciju, divos posmos. Otrais posms, kā jau lūdzu informēt Telegram kanālā, būs veltīs jums, mūsu sievietēm," teica Lukašenko.

13
Tagi:
robeža, Ukraina, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Amerikāņu tanki jau ir Lietuvā, 15 kilometrus no robežas: Baltkrievija sit trauksmes zvanu
Politologs: Polija iejaucas ne tikai Baltkrievijas lietās vien
Asociācija: Baltkrieviju varētu slēgt Lietuvas autopārvadātājiem
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus
Bijušais Baltkrievijas prezidenta kandidāts pārvāksies uz Poliju