Bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī, foto no arhīva

Savā grāmatā Sarkozī pastāstīja par tikšanos ar Putinu G8 samitā

40
(atjaunots 16:04 25.07.2020)
Tieši "Lielā astotnieka" samita ietvaros Vācijā notika pirmās abu prezidentu divpusējās pārrunas.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Pirmo Krievijas prezidenta Vladimira Putina un Nikolā Sarkozī, kurš 2007. gadā ieņēma Francijas prezidenta posteni, tikšanos iezīmēja kuriozs pēdējās šokolādes dēļ, atceras bijušais Francijas līderis memuāros "Vētru laiks" (Le Temps des Tempêtes), kuri šo piektdien nonāca pārdošanā, vēsta Sputnik Lietuva.

Abu prezidentu tikšanās klātienē notika G8 samita ietvaros Heiligendammā, Vācijā.

"Es sēdēju starp Vladimiru Putinu, kuru redzēju pirmo reizi, un Angelu Merkeli, kura brīdinoši apsēdināja mani pa kreisi no sevis, atstājot vietu labajā pusē Džordžam Bušam," citē Sarkozī RIA Novosti.

Starp visiem līderiem tikšanās organizatori novietoja šķīvīšus ar šokolādi, kura, pēc bijušā prezidenta atmiņām, iepatikās pēc garšas gan viņam pašam, gan viņa Krievijas kolēģim. Abi prezidenti cienājās ar saldumiem, kamēr uz šķīvja nebija palicis viens gabaliņš, pie kura vienlaikus stiepās divas rokas – Sarkozī un Putina roka.

"Izveidojās amizanta situācija - mēs abi izrādījāmies ar rokām virs šķīvja. Citi novēroja manevru. Nedz es, nedz Putins nepateicām ne vārdu. Mēs uzmanīgi skatījāmies viens uz otru, vaicājot sev, kurš padosies. Un pēc tam mēs pēkšņi sākām smieties, nolemjot, ka šeit nevar būt zaudētāju. Mēs nonācām pie piekrišanas, atstājot mierā pēdējo šokolādes gabaliņu un pastumjot malā minēto šķīvi," teikts grāmatā.

Sarkozī atceras, ka Krievijas kolēģis "daudz smējās" šajā sakarā un "ledus lūza".

Tieši šī G8 samita ietvaros notika arī abu prezidentu pirmās divpusējās pārrunas. Kopš tiem laikiem Putins un Sarkozī ir tikušies ne vienu reizi vien.

"Ar viņu ir viegli runāt. Viņš uzmanīgi klausās, ir ļoti pieklājīgs, pieejams, patīkams, tiecas smaidīt un smieties. Viņš ir uzticīgs saviem draugiem un saviem uzskatiem, var mainīt pozīciju, ja viņu (par kaut ko) pārliecina," raksta Sarkozī.

Viņš atzīmē, ka "iekarot (Krievijas līdera) uzticību ir ārkārtīgi svarīgi un ļoti grūti, taču, kad tas ir panākts, viņš kļūst par citu cilvēku, kuram ir vārds un kurš to tur".

"Ir lieta, kuru viņš ienīst – dubultā nozīme, tostarp komunikācijā ar presi. Citiem vārdiem sakot, nedrīkst būt ar viņu laipnam tête-à-tête tikšanās laikā un pēcāk kritizēt viņu no malas. Piespiest viņu kaut kam – arī nav labākais veids to panākt," uzsver bijušais Francijas prezidents.

Vladimirs Putins. Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Дружинин

Vienlaikus Putins saprot, ka sarunas biedram ir "sarkanās līnijas", kuras viņš nešķērsos, ja arī sarunas biedrs pieņems faktu, ka Krievijas līderis arī nepārkāps savas robežas.

"Viņš uzmanās no nejauši sacītiem vārdiem un solījumiem, kuri netiek izpildīti. Viņaprāt tikai darbībām ir nozīme, un viņš tās nekad neaizmirst – gan labās, gan sliktās, sevišķi, kad viņš uzskata, ka tika nodots," piebilst Sarkozī.

"Vētru laiks" nav pirmā bijušā prezidenta atmiņu grāmata. Pirms gada plauktos parādījās grāmata "Kaislības", kurā viņš stāsta par savu politisko ceļu līdz ienākšanai Elizejas pilī 2007. gadā. Grāmatas cena ir 23 eiro. Īpaša ažiotāža sakarā ar tās parādīšanos veikalu plauktos netiek novērota.

40
Tagi:
Sarkozī, Putins
Pēc temata
Francijā, Itālijā un Vācijā Vladimiru Putinu uzskata par spēcīgāko līderi pasaulē
Latvijas bijušais ģenerālkonsuls par Putinu: godīgs un Paula dziesmu prata padziedāt
Amerikāņu žurnāliste pastāstījusi par iespaidiem pēc intervijas ar Putinu
Makrons pastāstīja par cieņu pret Krieviju un nākamo tikšanos ar Putinu
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs

ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams

0
(atjaunots 13:10 18.09.2020)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Koronavīrusa uzliesmojums nav kontrolējams, paziņoja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, vēsta RIA Novosti.

"Covid-19 pandēmija ir krīze, kas nelīdzinās nevienai citai mūsu dzīvē, tātad arī Ģenerālasamblejas sesija šogad nebūs līdzīga nevienai agrākajai," konstatēja ANO ģenerālsekretārs.

Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka itin drīz cilvēce pārvarēs jaunu slieksni – miljonu koronavīrusa infekcijā mirušo, un nosauca pandēmiju par lielāko globālas drošības apdraudējumu.

Viņš atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

"Tomēr (..) vakcīna ir jāuzskata par vispārēju labumu, jo Covid-19 nezina robežas. Mums ir vajadzīga cenas ziņā pieņemama, visiem pieejama vakcīna – vakcīna cilvēkiem," piebilda ģenerālsekretārs.

Viņš aicināja būtiski paplašināt jaunu un jau esošo instrumentu pielietojumu, kuri varētu palīdzēt cīņā ar slimību un nodrošināt vitāli svarīgu ārstēšanu, it īpaši nākamo 12 mēnešu laikā.

0
Tagi:
koronavīruss, ANO
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē
Baltkrievijas un Lietuvas robeža, foto no arhīva

Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju

13
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko informēja par lēmumu slēgt valsts rietumu robežas ar Lietuvu un Poliju, kā arī nostiprināt valsts robežu ar Ukrainu.

RĪGA, 18. septembris - Sputnik. Baltkrievijas armija ir spiesta nostiprināt valsts robežu ar Lietuvu, Poliju un Ukrainu, informēja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, vēsta RIA Novosti.

"Atklāti sakot, mēs nezinām, ko viņi sastrādās tālāk. Mēs saprotam, ka viņu arsenālā atlikuši vien daži paņēmieni, pirms sākt karsto karu. Tāpēc mēs esam spiesti atsaukt karaspēku no ielām un, kā jau teicu, piecelt kājās pusi armijas un slēgt valsts robežu no rietumiem, vispirms – ar Lietuvu un Poliju," Lukašenko paziņoja sieviešu forumā "Par Baltkrieviju" Minskā.

Prezidents informēja, ka tiks nostiprināta arī valsts robeža ar Ukrainu.

"Mēs esam spiesti nostiprināt valsts robežu, par lielu nožēlu, ar mūsu brālīgo Ukrainu," piezīmēja Baltkrievijas prezidents.

"Pēdējās dienās kopā ar Krievijas prezidentu un aizsardzības ministru esmu spiests nostiprināt sabiedrotās valsts kopīgo aizsardzību, un mēs aktivizējām sen aizmirstas militārās mācības, kas šodien notiek mūsu valsts rietumos. Mēs esam pieņēmuši lēmumu organizēt šīs mācības, ņemot vērā saspringto situāciju, divos posmos. Otrais posms, kā jau lūdzu informēt Telegram kanālā, būs veltīs jums, mūsu sievietēm," teica Lukašenko.

13
Tagi:
robeža, Ukraina, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Amerikāņu tanki jau ir Lietuvā, 15 kilometrus no robežas: Baltkrievija sit trauksmes zvanu
Politologs: Polija iejaucas ne tikai Baltkrievijas lietās vien
Asociācija: Baltkrieviju varētu slēgt Lietuvas autopārvadātājiem
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus
Bijušais Baltkrievijas prezidenta kandidāts pārvāksies uz Poliju