Protesti ASV, foto no arhīva

ASV protestētāji sarīkoja ugunsgrēku policistu arodbiedrības ēkā

17
(atjaunots 14:26 19.07.2020)
Vēlāk policija paziņoja, ka liesmas tika nodzēstas. Tiesībsargājošo iestāžu darbinieki sāka dzīt prom protestētājus un veikt aizturēšanas.

RĪGA, 19. jūlijs – Sputnik. Protestētāji Portlendā, ASV ielauzās policijas asociācijas ēkā un sarīkoja tajā ugunsgrēku, vēsta RIA Novosti uz Portlendas policijas publikāciju Twitter vietnē.

Saskaņā ar policijas datiem, pūlis sapulcējās pilsētas centrā un būvēja barikādes pie vietējās federālās tiesas nama. Vairāki cilvēki aizdedzināja atkritumu konteinerus. Pēcāk dažiem cilvēkiem izdevās ielauzties policistu arodbiedrības ēkā un sarīkot tajā ugunsgrēku.

Vēlāk policija paziņoja, ka liesmas tika nodzēstas. Tiesībsargājošo iestāžu darbinieki sāka dzīt prom protestētājus un veikt aizturēšanas.

Iepriekš Oregonas štata ģenerālprokurore Ellena Rozenblūma paziņoja par nolūku iesniegt prasību pret virkni federālo tiesībsargājošo iestāžu par to darbībām protesta akciju laikā Portlendas pilsētā, kur nekārtības nebeidzas jau pusotru mēnesi.

Pilsētas mērs Teds Vilers iepriekš pieprasīja federālo spēku izvešanu no Portlendas, kuri ieradās pilsētā pirms Neatkarības dienas 4. jūlija. Kopš tā brīža tie nodrošināja federālās tiesas nama apsardzi un palīdzēja vietējai policijas izdzīt protestus.

Saskaņā ar telekanāla OPB datiem, pēdējo dienu laikā federālie likumsargi patrulē pilsētu mašīnās bez atpazīšanas zīmēm un veic aizturēšanas bez iemeslu izskaidrošanas. Saskaņā ar piektdienas datiem, federālās iestādes izvirzījušas apsūdzības sakarā ar nekārtībām 13 aizdomās turamajiem.

Maija beigās – jūnija sākumā ASV pilsētās notika masveida protesta akcijas un nekārtības pēc tam, kad bojā gāja afroamerikānis Džordžs Floids, kad viņu aizturēja baltādainie policisti. Lokālas demonstrācijas joprojām turpinās.

17
Tagi:
nekārtības, ASV
Pēc temata
Valdība klusē, bet pie Brīvības pieminekļa atbalsta protestus ASV
Amerikai piedāvā izvēlēties starp rasismu un anarhiju
Amerika pret saviem varoņiem. Kāpēc amerikāņi vēlas atbrīvoties no policijas
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

12
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

12
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

12
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

12
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma