Krievijas vēstniecība Vašingtonā

Krievijas vēstniecībai izteikti draudi pēc publikācijas ASV preses izdevumā

31
(atjaunots 09:39 27.06.2020)
Krievijas vēstniecība ASV ieteica varasiestādēm veikt pasākumus starptautisko saistību izpildei Vīnes konvencijas ietvaros.

RĪGA, 27. jūnijs – Sputnik. Krievijas vēstniecība Vašingtonā informēja, ka New York Times publicējusi nepatiesu informāciju par to, ka Maskava esot finansējusi kaujiniekus Afganistānā. Diplomātiskā misija pieprasīja ASV varasiestāžu adekvātu reakciju pēc draudiem, ko diplomāti saņem, ņemot vērā melīgās ziņas, liecina misijas publikācija Twitter.

Iepriekš avīze New York Times, atsaucoties uz nenosauktiem amerikāņu specdienestu pārstāvjiem, publicēja rakstu, kurā apgalvots: Krievijas militārā izlūkošana esot piedāvājusi atalgojumu ar talibiem saistītiem kaujiniekiem par uzbrukumiem amerikāņu kareivjiem Afganisktānā. Nekādus pierādījumus izdevums nesniedz, vēsta RIA Novosti.

"Beidziet ražot melu ziņas, kas rada draudus dzīvībai," vēstniecība vērsās pie New York Times redakcijas.

Diplomāti aicināja arī ASV varasiestādes "īstenot efektīvus pasākumus starptautisko saistību nodrošināšanai un izpildīšanai saskaņā ar Vīnes konvenciju par diplomātiskajām attiecībām no 1961. gada". pierādījumam vēstniecība publicēja ekrānuzņēmumus, kuros redzami draudi tās darbiniekiem no Twitter lasītāja puses. Tie parādījās pēc minētajām publikācijām.

​Iepriekš Republikāņu partijas paŗstāvji ASV Kongresā publicēja pārskatu, kurā cita starpā apsūdzēja Krieviju par "Taliban" sponsorēšanu un aicināja pieņemt stingrākas sankcijas pret Maskavu.

Krievijas vēstniecība Afganistātā iepriekš vairākkārt atspēkoja paziņojumus par to, ka Krievijas palīdzot talibiem. Diplomāti tos uzskata par "režisētu ziņu", kuras mērķis ir diskreditēt Maskavas konstruktīvos centienus sekmēt mierīgas un stabilas Afganistānas tapšanu".

ASV sāka militāru operāciju pret "Taliban" 2001. gadā. Vašingtona paskaidroja, ka talibi noslēpuši grupējuma "Al Kaida" kaujiniekus, kuri pastrādāja 11. septembra teroraktus. Talibu valdība tika gāzta, pie varas nāca ASV lojāli politiķi, ar kuriem "Taliban" sāka bruņotu konfrontāciju.

Februārī ASV un radikālā kustība "Taliban" parakstīja pirmo miera līgumu pēc vairāk nekā 18 gadus ilga kara. Vienošanās paredz ārvalstu spēku izvešanu no Afganistānas 14 mēnešu laikā (viena no talibu galvenajām prasībām) un dialoga sākumu valstī pēc gūstekņu apmaiņas.

31
Tagi:
New York Times, viltus ziņas, Afganistāna
Pēc temata
Eksperts: ASV biedē Baltiju ar Krieviju, lai slēptu savus nedarbus
Klincēvičs: ASV sāka apmācīt teroristus jau Afganistānā
Kāpēc ASV uzaudzināja monstru: ben Ladena labākais draugs
ASV un "Taliban" parakstījuši miera līgumu

ES Zāļu aģentūra sākusi sarunas ar vakcīnas "Sputnik V" ražotāju

27
(atjaunots 07:29 26.11.2020)
Eiropas Komisijas rīcībā vēl nav datu par Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu.

RĪGA, 26. novembrisSputnik. Eiropas Zāļu aģentūra (EMA) sākusi pārrunas ar Krievijas koronavīrusa vakcīnas "Sputnik V" ražotāju, sarunā ar ziņu aģentūru RIA Novosti pastāstīja Eiropas Komisijas oficiālais pārstāvis.

"Ar aģentūru EMA sazinājies izstrādātājs, tagad viņi sākuši pirmo sarunu posmu," viņš pastāstīja.

Pie tam RIA Novosti sarunbiedrs precizēja, ka EMA nav saņēmusi pieteikumus "Sputnik V" pārdošanai Eiropas tirgū.

Pēc viņa vārdiem, Eiropas Komisijas rīcībā pagaidām nav datu par Krievijā izstrādāto vakcīnu.

Viņs piebilda, ka EMA sagatavos rekomendācijas, kas tiks publicētas organizācijas vietnē.

Iepriekš Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs informēja, ka 22. oktobrī organizācija iesniegusi pieteikumu preparāta apstiprināšanai Eiropas medicīnas asociācijā, un pieļāva, ka būtu iespējama tā ražošana Vācijā.

Vakcīna "Sputnik V"

Augusta sākumā Krievijas Veselības ministrija reģistrēja pirmo vakcīnu pasaulē Covid-19 profilaksei, ko izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktā Nacionālā epidemioloģijas un infekciju centra speciālisti sadarbībā ar Tiešo investīciju fondu. Vakcīnai tika izmantota labi izpētītā cilvēka adenovīrusa vektora platforma. Tā ieguva nosaukumu "Sputnik V"

Vasarā preparāts sekmīgi pārvarēja divas izmēģinājumu stadijas ar brīvprātīgajiem 18-60 gadu vecuma grupā. Rezultātā viņiem izveidojās imūnatbilde un antiķermenīši pret SARS-CoV-2.

Mēģinājumu nākamā fāze sākās septembrī. Līdz ar Krieviju preparāta pētījumi notiek AAE, Venecuēlā, Indijā un Baltkrievijā.

Vakcīnas klīnisko pētījumu otrā starpposmu analīze demonstrēja efektivitāti 91,4% apmērā 28. dienā pēc pirmās injekcijas un vairāk nekā 95% - 42. dienā.

Trešajā pētījumu stadijā piedalās 40 tūkstoši brīvprātīgo. Viņu vidū pirmo injekciju saņēmuši vairāk nekā 22 tūkstoši cilvēku, vēl 19 tūkstoši saņēmuši abas injekcijas.

Novembrī Rūpniecības un tirdzniecības ministrija informēja, ka Maskava apspriež ar Budapeštu vakcīnas ražošanu Ungārijā. Valstī jau tiek veidotas ražošanas platības.

27
Tagi:
vakcīna, Krievija, Eiropas Komisija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Ārsts pastāstīja par cilvēku vecumā virs 60 gadiem reakciju uz vakcīnu "Sputnik V"
Krievijā atklāti dati par vakcīnas "Sputnik V" efektivitāti
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Krievijas AM

Trampa administrācija sagatavojusi sankciju projektu pret Krievijas AM

20
(atjaunots 07:22 26.11.2020)
Sankciju saraksta projekts paredz ierobežojumus, kuru rezultātā ASV kompānijas būs spiestas saņemt īpašu licenci, lai turpinātu jebkādus sakarus ar Krievijas uzņēmumiem.

RĪGA, 26. novembris — Sputnik. Savienotās Valstis varētu ieviest sankcijas pret Krievijas Aizsardzības ministriju, virkni aizsardzības un civilās rūpniecības sfērā strādājošu uzņemumu, ar Vladimira Putina administrāciju saistītu federālo valsts unitāro uzņēmumu, kā arī Ņižegorodskas apgabala Galveno iekšlietu pārvaldes ekspertu-kriminālistu centru, vēsta RIA Novosti.

Par to liecina pašreizējā prezidenta Donalda Trampa administrācijas gatavotā sankciju saraksta projekta melnraksts, ar ko izdevies iepazīties ziņu aģentūrai. Jaunie pasākumi saistīti ar ierobežojumiem, ko plānots vērst pret 89 Ķīnas kompānijām, kas sadarbojas ar bruņotajiem spēkiem, un 28 Krievijas organizācijām aviācijas, raķešu kosmiskajā un kodolenerģētikas nozarēs, iekārtu un dzinēju būves jomā, kā arī zinātniskajiem centriem.

Citu starpā sarakstā varētu iekļūt valsts korporācijas "Rosatom" institūti, kas piedalījās perspektīvā bruņojuma izstrādē, divi "Roskosmos" uzņēmumi, kā arī helikopteru un aviācijas dzinēju ražotāji, aviācijas materiālu un gaisa satiksmes organizācijas sistēmu izstrādātāji un piegādātāji.

Ziņu aģentūras informācijas avots konstatēja: ja sankcijas tiks apstiprinātas, ASV kompānijas būs spiestas saņemt īpašu licenci, lai turpinātu jebkādus sakarus ar Krievijas uzņēmumiem.

Iepriekš ASV Valsts departaments informēja par sankcijām pret trim Krievijas uzņēmumiem ("Aviazapčastj", AAS "Elekon" un "Nilco Group") saskaņā ar likumu par masu iznīcības ieroču neizplatīšanu. Tās aizliedz jebkādām ASV valdības struktūrām sadarboties ar minētajām kompānijām un liedz tiesības izsniegt licences eksporta kontrolē esošo preču nodošanu.

20
Tagi:
sankcijas, Donalds Tramps, Krievija, ASV
Pēc temata
Pompeo piedraudējis ar sankcijām visiem, kas piegādās ieročus Irānai
Vai Krievijai draud "ellīgas sankcijas" Baidena varas apstākļos
NYT: Tramps plānojis uzbrukumu kodolobjektam Irānā
Nodedzināt tiltus. Ko Baidens mantos pēc Trampa

Stop, mašīna! Krievijas mierneši rūpējas par drošību Lačinas koridorā

0
(atjaunots 16:21 26.11.2020)
Krievijas miernešu kontingenta karavīri nenogurstoši kontrolē galveno transporta artēriju starp Armēniju un Kalnu Karabaha republiku.

Krievijas miernešu vienības neatzītajā Kalnu Karabaha republikā kontrolē trīspusējā miera līguma un uguns pārtraukšanas režīma ievērošanu. Karavīri diennaktī kontrolē situāciju 23 novērošanas posteņos pie saskarsmes līnijas. Mierneši rūpējas par satiksmes drošību Lačinas koridorā – tā ir galvenā transporta artērija starp Armēniju un Kalnu Karabaha republiku. Pa to, Krievijas kareivju pavadīti, Karabahā jau atgriezušies vairāk nekā 11 tūkstoši bēgļu.

Miernešu kontingents no Krievijas palīdz vietējiem iedzīvotājiem un varasiestādēm atjaunot mierīgu dzīvi. Sapieri atmīnē karadarbībā cietušās teritorijas. Inženieru vienības attīra ceļus, palīdz sakārtot transporta kustību reģionā, kā arī atjauno ūdens, elektroenerģijas un siltuma padevi dzīvojamos rajonos. Krievijas miernešu patruļas pavada kolonnas ar bēgļiem un transportu ar pārtikas produktiem uz attālinātiem Kalnu Karabahas rajoniem.

0