Krievijas prezidents Vladimirs Putins, foto no arhīva

"Jauns strīdu raunds". National Interest ir pārliecināts par Putina raksta panākumiem

91
(atjaunots 15:57 21.06.2020)
Krievijas prezidents savā rakstā pastāstīja par Otro pasaules karu, tā iemesliem un uztveri mūsdienu pasaulē. Viņš aicināja partnerus saglabāt vēsturisko patiesību.

RĪGA, 21. jūnijs – Sputnik. Amerikāņu žurnāla "National Interest" darbinieki cer, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina raksts radīs jaunas diskusijas par Otro pasaules karu.

Krievijas valsts prezidenta raksts "Lielās Uzvaras 75. gadadiena: mēs esam atbildīgi par pagātni un nākotni" tika publicēts žurnālā 18. jūnijā, vēlāk tas tika izvietots Kremļa vietnē un izdevumā "Rossijskaja gazeta". Tajā prezidents atklāja savu viedokli par Otro pasaules karu, tā iemesliem un uztveri mūsdienu pasaulē. Viņš aicināja partnerus saglabāt vēsturisko patiesību, kuras pamatā ir fakti, un apspriest pagātnes notikumus paškritiski un bez aizspriedumiem.

Valsts vadītāja preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, komentējot rakstu, paskaidroja, ka Kremlis orientējies uz godājamu izdevumu, ko lasa gudri cilvēki.

"Tas (raksts – red.) iepazīstināja Rietumu auditoriju ar Krievijas viedokli, kas tai nebija zināms," RIA Novosti citēja amerikāņu žurnāla galveno redaktoru Džeikovu Hailbrannu.

Pēc viņa domām, Putina raksts raisīs "strīdus par Otrā pasaules kara sākumu".

"To publicējot, mēs cerējām iniciēt plašākas debates par pagātni un nākotni. Nedomāju, ka tās ir beigušās. Domājams, tās nekad nebeigsies. Tas tikai provocē jaunu strīdu raundu par to, kas un ko darījis 1930. gados. Tas mudina cilvēkus atkal padomāt par to," atzina Hailbranns.

National Interest galvenais redaktors izskaidrojis, ka "šīs vēsturiskās debates ir mūžīgas".

"Es ceru, ka būs enerģiskas, nopietnas debates, tostarp arī tās, ko mēs, domājams, varēsim publicēt," piebilda Hailbranns.

Viņš pievērsa uzmanību tam, ka rakstu piedāvājusi Krievijas prezidenta administrācija, un redakcija to pieņēmusi. Hailbranns uzskata, ka viņa žurnāla izvēle raksta publikācijai bijusi loģiska.

"Mums ir vairāki miljoni unikālu apmeklētāju nedēļā, tātad mēs esam lielākā interneta vietne ASV ārpolitikas jautājumos. Mēs strādājam kopš 1985. gada un esam viens no galvenajiem izdevumiem ārpolitikā. Mēs vēršamies pie elitāras auditorijas, tas ir, pie izglītotas auditorijas. Jūs redzējāt publikācijas tūlītējo efektu – New York Times pastāstīja par to dažu stundu laikā. Domāju, tas bija loģisks lēmums – vērsties pie amerikāņu vietnes ar lielāko trafiku ārpolitikā. Tāpat žurnālam rakstījuši vai interviju devuši daudzi valsts darbinieki un ārlietu ministri," uzskata Hailbranns.

Žurnāla galvenais redaktors paskaidroja, ka ņem vērā reālās politikas principus.

"Mēs publicējam daudzveidīgus viedokļus, tomēr žurnāla pamatprincips kopš izdevuma darba sākuma ir amerikāņu nacionālo interešu virzība, kā jau teikts tā nosaukumā, un aicināt īstenot amerikāņu ārpolitiku reālistiskākā virzienā, pretēji vilsonismam vai "misionāru" diplomātijai," konstatēja Hailbranns.

Iepriekš radio Sputnik informēja, ka Igaunijas ārlietu ministrs nosodoši uztvēris vairākas tēzes Putina rakstā.

91
Tagi:
Otrais pasaules karš, Vladimirs Putins
Pēc temata
Amerikāņu veterāns aicinājis nemazināt PSRS lomu Otrajā pasaules karā
Putins nosaucis par murgiem mēģinājumus apsūdzēt PSRS par Otrā pasaules kara sākumu
Lietuva novērtējusi Vācijas paziņojumu par vainu Otrajā pasaules karā
Poļi vēlas pārbaudīt Krievijas dokumentus par Otro pasaules karu
Krievijas Su-30SM

Polijas izdevums novērtējis Krievijas Su-30SM spēku

4
(atjaunots 12:08 15.08.2020)
Mediji vēsta, ka Krievijas inženieri izstrādā principiāli jaunu bruņojumu daudzfunkcionālā iznīcinātāja Su-30SM vajadzībām.

RĪGA, 15. augusts - Sputnik. Krievijas iznīcinātāju Su-30SM spēks būtiski pieaugs, kad iznīcinātāji saņems "gaiss-virsma" tipa smago raķeti, kas tiek izgatavota uz šķidrā kurināmā hiperskaņas raķetes X-32 bāzes. Šādu viedokli paudis poļu izdevums Defence24.

Iepriekš avīze "Izvestija", atsaucoties uz avotiem militārās rūpniecības kompleksā, informēja, ka Krievijas inženieri izstrādā principiāli jaunu bruņojumu daudzfunkcionālā iznīcinātāja Su-30SM vajadzībām. Izdevuma aptaujātie eksperti uzskata, ka runa ir par šķidrā kurināmā hiperskaņas raķeti X-32 modifikāciju "Sukhoi" vajadzībām – agrāk to izmantoja tikai tālās aviācijas bumbvedēji Tu-22M3.

Pateicoties liela darbības rādiusa "gaiss-virsma" tipa smagajām raķetēm, "Su-30SM varēs papildināt bumbvedējus Tu-22 un Su-34, palielinot Krievijas uzbrukuma potenciālu gan operatīvajā, gan stratēģiskajā līmenī", atzīmēja raksta autori. Pēc viņu domām, šo hiperskaņas raķeti izmantos ne tikai Su-30SM, bet arī Tu-22 un iznīcinātāji-pārtvērēji MiG-31BM, ko patlaban pielāgo raķetēm "Kinzhal", stāsta RIA Novosti

Su-30SM – ir daudzfunkcionāls iznīcinātājs, paredzēts gaisa mērķu likvidācijai dienā un naktī, gan vienkāršos, gan sarežģītos meteoroloģiskajos apstākļos, kā arī zemes fonā, pielietojot aktīvos un pasīvos traucējumus, gaisa telpas kontroli, pretinieka aerodromu bloķēšanai lielā dziļumā un darbam pret objektiem uz zemes un jūrā. Su-30 iespējams izmantot arī grupas kaujas darbību vadībai, izcīnot pārsvaru gaisā, likvidējot pretinieka desantu gaisā, gaisa izlūkošanai un virszemes mērķu likvidācijai dažādos laikapstākļos.

X-32 – Krievijas gaisa bāzes "gaiss-virsma" klases spārnotā raķete ar darbības rādiusu līdz 1000 km un ātrumu 4-5,4 tūkst. kilometri stundā. Oficiāli pieņemta bruņojumā 2016. gada beigās.

4
Tagi:
gaisa kara spēki, Krievija
Pēc temata
Atbalsts sabiedrotajiem: Krievija sāk iznīcinātāju Su-30SM piegādes Baltkrievijai
Plakanā grīste un nestandarta nosēšanās: Su-57 divreiz pārsteidzis izstādē MAKS
Pārtvēra un pavadīja: Krievijas iznīcinātāji atkal sastapuši ziņkārīgus amerikāņus
"NATO pabrīnīsies": ar ko apbruņos Krievijas jauno iznīcinātāju
Vladimirs Šapovalovs

Politologs: Polija iejaucas ne tikai Baltkrievijas lietās vien

8
(atjaunots 12:08 15.08.2020)
Poļu politiķa ieteikums noteikt sankcijas Krievijai par notikumiem Baltkrievijā demonstrē zināšanu trūkumu par Baltkrievijas un Krievijas attiecībām, uzskata politologs Vladimirs Šapovalovs.

RĪGA, 15 augusts – Sputnik. Sankcijas par notikumiem Baltkrievijā, kur jau vairākas dienas pēc prezidenta vēlēšanām nenoklust protesti, ir jāievieš pret Krieviju, klāstīja Eiropas Parlamenta deputāts no Polijas Jaceks Sariušs-Voļskis.

Viņaprāt, sankcijas pret Minsku atgādina "sodu zobenam, ne rokai", un, ja būtu iespējams neitralizēt Krievijas iejaukšanos, baltkrievi it kā tiktu galā ar demokrātijas celšanu.

Maskavas valsts pedagoģijas universitātes Vēstures un politikas institūta direktora vietnieks, politologs Vladimirs Šapovalovs intervijā Sputnik Lietuva pastāstīja, ka pēdējos gadu desmitus Polijas politiku vada ASV.

"Domāju, poļu deputāts spriež pēc sevis, jo ir skaidrs, ka visas Polijas darbības pēdējos gadus, pat gadu desmitus vada ASV. Polijai ir izteikti ierobežota suverenitāte, un kaut vai fakts, ka Polija gatavojas maksāt par amerikāņu bruņoto spēku dislokāciju savā teritorijā, liecina par to, cik ierobežota ir Polijas valsts autoritāte, jo Polija ir atkarīga no ASV," konstatēja politologs.

Šapovalovs norādīja, ka poļu politiķa paziņojums jāuzskata par iekšpolitiskas iejaukšanās mēģinājumu Baltkrievijas lietās.

"Baltkrievija ir suverēna valsts, Krievija ciena Baltkrievijas suverenitāti, un, pats par sevi saprotams, nekādas iejaukšanās vēlēšanās Baltkrievijā nav un nevar būt. No šī viedokļa Polijas paziņojums ir rupja iejaukšanās Baltkrievijas lietās, Krievijas iekšējās lietās. Šis paziņojums jāuzskata par mēģinājumu ietekmēt Baltkrievijas iekšpolitiskās lietas. Protams, šis paziņojums ir nedraudzīgs Baltkrievijas tautai un Krievijas tautai," teica Šapovalovs.

Viņš uzskata, ka EP deputāta vārdi norāda: viņš absolūti neizprot politisko situāciju starp Baltkrieviju un Krieviju.

"Sankcijas pret Krieviju ir smieklīgas, jo pret mums jau ieviests tik daudz dažādu sankciju ar dažādiem iemesliem un bez jebkādiem iemesliem, ka jau ir grūti izdomāt, kādas vēl sankcijas vērst pret Krieviju. Protams, no rietumvalstu puses šis paziņojums ir bezatbildīgs. Paziņojumam, manuprāt, nav nekādas praktiskas jēgas, taču tas iekļaujas kopējā Krievijai naidīgajā kontekstā. (..) Uzskatu, ka poļu politiskais darbinieks apliecina savu nekompetenci – viņš neizprot situāciju Krievijas un Baltkrievijas attiecībās. Tomēr šajā gadījumā viņš ir tikai tāds propagandists, kurš piedalās informācijas karā pret Krieviju," teica politologs.

8
Tagi:
sankcijas, Baltkrievija, Krievija, Polija
Pēc temata
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Baltijas valstu ĀM vadītāji aicina Baltkrieviju uzsākt dialogu ar opozīciju
Baltijas valstis un Polija izstrādāja krīzes pārvarēšanas plānu Baltkrievijā
Eirodeputāts piedāvā ieviest sankcijas pret KF par notikumiem Baltkrievijā

Covid-19 atvesta no Francijas un Itālijas: Latvijā septiņi jauni inficēšanās gadījumi

0
(atjaunots 17:00 15.08.2020)
Latvijā reģistrēti septiņi jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi; epidemioloģiskā izmeklēšana parādījusi, ka divi inficētie atgriezušies no Francijas un Itālijas.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Pēdējās diennakts laikā Latvijā reģistrēti septiņi jaunio Covid-19 infekcijas gadījumi, liecina Slimības profilakses un kontroles centra dati. Valstī veikts 1881 tests. SPKC epidemioloģiskā izmeklēšana parādīja, ka četri inficētie kontaktējušies ar citiem pacientiem, divi atgriezušies no Francijas un Itālijas. Jautājumā par vienu inficēto centra speciālisti vēl noskaidro visus apstākļus.

​Pēdējo 24 stundu laikā viens pacients ar Covid-19 nogādāts slimnīcā. Stacionāros patlaban ārstējas četri pacienti, kam diagnosticēta Covid-19.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā veikti 224 412 izmeklējumi. Slimība reģistrēta 1315 cilvēkiem, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 pacienti miruši.

​Pie tam SPKC lūdz atsaukties autobusa Rēzekne-Daugavpils pasažierus, kurš izbrauca 13. augustā no Aglonas pieturas pl. 11:17. un autobusa Daugavpils-Priežmale pasažierus, kas izbrauca pl. 16:00 un brauca līdz Aglonai.

Diviem pasažieriem šajos reisos izrādījušies pozitīvi Covid-19 testi.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē