Atomledlauzis Arktika, foto no arhīva

National Interest nosaucis spēcīgāko Krievijas ieroci Arktikā

77
(atjaunots 12:16 13.06.2020)
Amerikāņu izdevuma analītiķis uzskata, ka Krievija ir gatava "ieņemt" Arktikas reģionu un šiem nolūkiem tai nebūs vajadzīgi ne hiperskaņas ieroči, ne neredzamās lidmašīnas.

RĪGA, 13. jūnijs — Sputnik. Amerikāņu izdevuma The National Interest eksperts Kālebs Larsons uzskata, ka Krievijas ledlauži ir ierocis Arktikas ieņemšanai. Savā materiālā viņš pastāstīja par to īpatnībām un priekšrocībām, vēsta RIA Novosti.

Pēc viņa domām, Krievija ir gatava "ieņemt" Arktikas reģionu un šiem nolūkiem tai nebūs vajadzīgi ne hiperskaņas ieroči, ne neredzamās lidmašīnas, bet gan "Arktika" tipa ledlauži.

Eksperts atzīmēja, ka 70. gados izstrādātā ledlauža "Arktika" korpuss ir dubults: biezs ārējais korpuss, kas ļauj salauzt ledu un vēl biezāks iekšējais korpuss. Starp tiem balastam tiek izmantots jūras ūdens.

Pretēji plaši izplatītajam viedoklim, ledlauži netaranē ledu – viņi uzbrauc uz tā un salauž ar savu masu. Šajā darbā tiem palīdz noapaļotais priekšvadnis (kuģa priekšdaļa – red.), atzīmēja Larsons.

"Pēc būtības, ledlauzis uzsēžas uz ledus un sēž uz tā tik ilgi, līdz tas padodas," lasītājiem paskaidroja autors.

Eksperts piebilda, ka "Arktika" neizceļas ar lielu gaitas ātrumu atklātā okeānā, toties spēj salauzt trīs metrus biezu ledus slāni.

Eksperts aprakstīja vēl vienu Krievijas ledlauža īpatnību – tas var izlaist strūklu karstu tvaiku, kas savukārt padara ledu plānāku un ļauj vieglāk prognozēt lūzuma vietu. 

Īpašu uzmanību Larsons veltīja atomdzinējam, kas darbina trīs dzenskrūves.

"Ledlauzim "Arktika" ir gandrīz neierobežota gaitas rezerve, jo tam nav jāuzpilda degviela," viņš raksta.

Eksperts atzīmēja, ka kuģa iespējas ierobežo tikai ekipāžas vajadzības un dzeramā ūdens, kā arī pārtikas produktu krājums.

"Pat avārija šim lielajam kuģim nesagādā grūtības," piebilda eksperts un precizēja, ka ledlauzis apgādāts ar rezerves daļām, kas ļauj veikt remontdarbus jūrā.

Larsons uzsvēra, ka pasaulē jūtami aug ledlaužu pieprasījums, neskatoties uz globālo sasilšanu.

"Jebkura valsts, kas interesējas par Arktiku, būs spiesta lauzt ledu. (..) Uzvarēs tas, kurš nokļūs tur pirmais. Un Maskavai ir lielas priekšrocības," secināja Kālebs Larsons.

77
Tagi:
ieroči, Arktika, Krievija
Pēc temata
Lielbritānija gatavojas paplašināt spēkus Arktikā aizsardzībai no Krievijas
ASV atradušas "Ķīnas un Krievijas superieroci"
ASV "Arktikas doktrīna: Ziemeļu jūras ceļš tiks bloķēts
Ekstremāla karantīna: par izdzīvošanu izolācijā stāsta polārnieki
Solitaire

Eksperts nosauca "Ziemeļu straumes 2" palaišanas termiņu

27
(atjaunots 16:17 24.02.2021)
Iepriekš ukraiņu ārējais izlūkdienests paziņoja, ka projekts tiks pabeigts 12. jūnijā, lai "pēc padomju tradīcijas" saistītu gāzesvada palaišanu ar Krievijas dienas svinībām.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Krievijas valdības Finanšu universitātes eksperts, Nacionālās enerģētiskās drošības fonda vadošais analītiķis Igors Juškovs nosaucis gāzesvada "Ziemeļu straume 2" nodošanas ekspluatācijā provizorisko termiņu, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš ukraiņu ārējais izlūkdienests paziņoja, ka projekts tiks pabeigts 12. jūnijā, lai pēc "padomju tradīcijas" saistītu gāzesvada palaišanu ar Krievijas dienas svinībām.

Juškovs atzīmēja, ka tie ir tikai Ukrainas izlūkošanas aģentūras minējumi.

Eksperts precizēja, ka "Ziemeļu straumes 2" ieviešana ekspluatācijā norisināsies četros posmos. Pirmajā posmā jāpabeidz cauruļvadu izbūve Vācijas ūdeņos. Otrajā - Dānijas zonā. Trešais posms ietver regulēšanas un palaišanas darbus, tostarp kompresijas pārbaudi, bufera gāzes iesūknēšanu, cauruļvada dažādu darbības režīmu pārbaudi. Ceturtais posms ir projekta komerciāla palaišana.

"Palaišana ekspluatācijā notiks ne ātrāk kā septembrī, nevis 12. jūnijā," viņš atzīmēja.

Juškovs paskaidroja, ka "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu pabeigšana netiks saistīta ne ar kādu kalendāra dienu.

"Ukraina cenšas radīt iespaidu, ka Krievija ir Padomju Savienības mantinieks, kur bija pieņemts saistīt kārtējās būves pabeigšanu ar svētku datumu," viņš secināja.

Projekts paredzēts divu gāzesvada cauruļu izbūvi ar kopējo jaudu 55 miljardu kubikmetru apmērā gadā no Krievijas piekrastes pāri Baltijas jūrai līdz Vācijai. Cauruļvads tiek izbūvēts caur Somijas, Zviedrijas un Dānijas teritoriālajiem ūdeņiem vai ekskluzīvajām ekonomiskajām zonām.

Pret "Ziemeļu straumi 2" iebilst Ukraina, kas nevēlas zaudēt Krievijas gāzes tranzīta nestos ienākumus, ASV, kas aktīvi cenšas pārdot ES savu sašķidrināto dabasgāzi, kā arī Polija, Latvija un Lietuva, kas to uzskata par politisku projektu.

27
Tagi:
Ziemeļu straume 2
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
"Ziemeļu straume 2" noteiks Vācijas un ASV attiecību likteni
ASV paskaidroja, kādu pozīciju ieņem "Ziemeļu straumes 2" jautājumā
Vācija varētu "izpirkt" "Ziemeļu straumi 2", lai izvairītos no ASV sankcijām
Berlīnē aicināja nesaistīt "Ziemeļu straumi 2" ar Navaļniju
Krievijas armijas karavīri, foto no arhīva

The National Interest: kara gadījumā Krievija saraus NATO gabalos

87
(atjaunots 22:52 22.02.2021)
Eksperti atzīmē, ka Krievija pastiprinājusi un modernizējusi Rietumu militāro apgabalu un tajā "koncentrētas kompetentākās militārās vienības".

RĪGA, 23. februāris — Sputnik. Amerikāņu izdevuma The National Interest analītiķis Džons Rosomando pastāstīja, kas sagaida NATO konflikta gadījumā ar Krieviju Eiropā, vēsta RIA Novosti.

Raksta autors atgādināja par manevriem "Ziema 20" Polijā – to gaitā domājamais pretinieks no austrumu puses sakāva valsts armiju tikai piecu dienu laikā. Polijas armija tika sagrauta, lai arī teorētiskajā konfliktā tika ņemti vērā tādi faktori, kā piektās paaudzes lidmašīnas F-35, ko Polijas Bruņotie spēki vēl nav saņēmuši, pretraķešu aizsardzības sistēmas Patriot un zalves uguns reaktīvās sistēmas HIMARS.

"Mācības parādīja, ka Ziemeļatlantijas alianses austrumu flangs ir viegli ievainojums Krievijas iebrukuma gadījumā," raksta eksperts.

Viņš atzīmēja ka Krievija pastiprinājusi un modernizējusi Rietumu militāro apgabalu un tajā "koncentrētas kompetentākās militārās vienības", kas bruņotas ar mūsdienīgajiem tankiem T-90, T-72B3M, bruņutransportieriem BTR-82, BMP-3, kā arī sarežģītām pretgaisa aizsardzības sistēmām, kas ietver zenītkompleksus "Tunguska", "Pancir S1" un S-400.

Speciālists uzskata, ka Krievijas spēku grupējums ātri sakaus NATO vienības Polijā un Baltijā, ja ASV nepaplašinās savu klātbūtni šajā flangā.

"Kara gadījumā Krievijas un Baltkrievijas armijas ieņems NATO teritoriju gar robežu un tādējādi saraus alianses spēkus uz pusēm, pārraujot loģistikas mezglus, kas savieno Poliju un Lietuvu," uzskata raksta autors.

Autors piedāvā ASV palīdzēt Polijai nomainīt novecojušo bruņojumu pret mūsdienīgiem ieročiem, kas atbilst alianses standartiem. Turklāt sabiedrotajiem NATO ir jāatjauno sagādes līnijas, kas pastāvēja Rietumeiropā līdz aukstā kara beigām, viņš secināja.

Maskava jau vairākkārt uzsvērusi, ka nelolo agresīvus nodomus pret citām valstīm, pie tam konstatē ASV un NATO bloka augošo militāro aktivitāti pie savām robežām. Aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu norāda, ka Ziemeļatlantijas alianses darbībām raksturīgi Krievijai naidīgi soļi. Viņš uzsvēra, ka resors dara visu iespējamo, lai robežas būtu droši aizsargātas.

87
Tagi:
militārās mācības, NATO, Krievija
Pēc temata
NATO uzveļ Krievijai atbildību par konfrontāciju
Diplomāts paskaidroja, kādi NATO soļi demonstrē Krievijai naidīgo noskaņojumu
Zaharova atbildēja uz NATO izteikumiem par draudiem no Krievijas puses
Militārie zinātnieki: Krievijas aizsardzībai no NATO vajadzīgs preventīvs trieciens
(0:31 / 3.34Mb / просмотров видео: 1759)

Lavrovs pastāstīja par krievvalodīgo cilvēku tiesību pārkāpumiem Baltijā un Ukrainā

0
(atjaunots 08:58 25.02.2021)
Tas nav pieļaujams, ka valsts valodas aizsardzībai izmantotas represijas attiecībā uz mazākumtautībām, uzsvēra Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Krievvalodīgo iedzīvotāju diskriminācija Baltijas valstīs un Ukrainā rada dziļas bažas, norāda Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, uzstājoties ANO Cilvēktiesību padomē. Diplomāts kā piemēru minēja to, ka krievu valoda ir dzimtā aptuveni 30-50 procentiem Ukrainas iedzīvotāju, bet to izspiež gan no sabiedriskās, gan izglītības sfēras. Tiek pārkāptas miljoniem cilvēku tiesības, bet ANO cilvēktiesību padome klusē. Lavrova paziņojumu skatieties Sputnik video.

0