Franču žurnālists prognozējis ASV Padomju Savienības likteni

100
(atjaunots 12:41 12.06.2020)
Žurnālists uzskata, ka Covid-19 epidēmija ASV kļuvusi par savdabīgu jaunu Pērlhārlboru, kas novedusi pie vēsturisku mērogu recesijas.

RĪGA, 12. jūnijs - Sputnik. 30 gadus pēc Padomju Savienības sabrukuma līdzīgs liktenis apdraud ASV. Tādu viedokli paudis Le Figaro analītiķis Nikolā Bavrē.

Pēc viņa domām, risku radījusi prezidenta Donalda Trampa "pašnāvnieciskā" politika, kurš iedzinis Savienotās Valstis pilsoņu kara ugunīs.

Autors raksta, ka patlaban Amerika pārdzīvo četras krīzes vienlaikus. Žurnālists uzskata, ka Covid-19 epidēmija ASV kļuvusi par savdabīgu jaunu Pērlhārlboru, kas jau aiznesusi 110 tūkstošus dzīvību. Tā novedusi pie vēsturisku mērogu recesijas – triju mēnešu laikā darbu zaudējuši 45 miljoni cilvēku, prognozes liecina, ka IKP 2020. gadā kritīsies par 6,5%. Džordža Floida bojāeja Mineapolisā izprovocēja rasu nekārtības un grautiņus amerikaņu pilsētās. Zināmā mērā tie atgādina protestus 1968. gadā pēc Mārtina Lutera Kinga slepkavības. Visbeidzot, Donalda Trampa populisms ar ieceri ķerties pie 1807.gada likuma par sacelšanās apspiešanu un uzticēt armijai kārtības atjaunošanu valstī, pretēji tiesiskas valsts principiem un militārās vadības iebildumiem, rada īstu haosu Savienotajās Valstīs, raksta žurnālists.

Analītiķis atzīmēja, ka ar darbībām, apejot Kongresu, spiedienu pret tiesām un armiju Baltā nama vadītājs iznīcina izveidojušos bremžu un atsvaru sistēmu. Neskatoties uz Trampa politikas nepārprotamajiem trūkumiem, viņam vēl ir izredzes tikt pārvēlētam 2020. gadā. Bavrē uzsvēra, ka tas lielā mērā skaidrojams ar demokrātu kandidāta Džo Baidena vājo pozīciju.

 • Protesti Ņujorkā
  Protesti Ņujorkā
  © Sputnik / Брайан Смит
 • Protestu dalībnieki Mineapolisā
  Protestu dalībnieki Mineapolisā
  © Sputnik / Стрингер
 • Protestu dalībnieki Mineapolisā
  Protestu dalībnieki Mineapolisā
  © Sputnik / Стрингер
 • Protesti Ņujorkā
  Protesti Ņujorkā
  © Sputnik / Брайан Смит
 • Protesti Ņujorkā
  Protesti Ņujorkā
  © Sputnik / Брайан Смит
1 / 5
© Sputnik / Брайан Смит
Protesti Ņujorkā

 

Iepriekš izdevums The Jerusalem Post uzrakstīja, ka ASV strauji atkāpjas no savām pozīcijām un "sāk pagrimt", bet to izmanto Krievija, Ķīna un citas valstis.

Materiāla autors uzskata, ka pagrimumu radījuši protesti, kas aptvēruši ASV, un koronavīrusa pandēmija.

Nesen Krievijas senators Aleksejs Puškovs paziņoja, ka ASV sākušies "juku laiki".

Pa ASV pilsētām vēlies protestu un nekārtību vilnis pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves Mineapolisā. Internetā parādījās video ieraksts, kurā redzams: policisti uzlika Floidam rokudzelžus, nogāza viņu no kājām, trijatā uzvēlās virsū, turklāt viens ar ceļgalu saspieda viņam kaklu. Floids dažas reizes atkārtoja, ka nevar elpot, pēc tam noklusa.

Afroamerikānis mira reanimācijā. Oficiālā tiesu medicīnas ekspertīze apstiprināja, ka viņš miris nosmokot..

100
Tagi:
ekonomiskā krīze, PSRS, ASV
Pēc temata
Le Monde žurnālisti pareģo: ASV zaudēs līdera pozīcijas pandēmijas rezultātā
"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"
Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā
KF vēstniecība Vašingtonā, foto no arhīva

Krievijas vēstniecība komentēja apsūdzības pret sešiem KF pilsoņiem ASV

0
(atjaunots 20:17 20.10.2020)
Iepriekš ASV Tieslietu ministrija un FIB izvirzīja apsūdzības sešiem Krievijas pilsoņiem par dalību hakeru uzbrukumu sērijā un kaitīgu programmu izplatīšanā ar mērķi uzbrukt citu valstu infrastruktūrai.

RĪGA, 20. oktobris — Sputnik. Krievijas vēstniecība Vašingtonā noraida ASV apsūdzības Krievijas pilsoņiem par destabilizējošu un hakeru darbību visā pasaulē, sarunā ar RIA Novosti paziņoja diplomātiskās misijas pārstāvis.

Iepriekš ASV Tieslietu ministrija un FIB izvirzīja apsūdzības sešiem Krievijas pilsoņiem par dalību hakeru uzbrukumu sērijā un kaitīgu programmu izplatīšanā ar mērķi uzbrukt citu valstu infrastruktūrai. Cita starpā viņi apsūdzēti par vīrusa NotPetya izplatību 2017. gadā. Apgalvots, ka šīs personas esot Galvenās izlūkošanas pārvaldes darbinieki, kuri cita starpā esot organizējuši kiberuzbrukumus Olimpiādei Dienvidkorejā. Gandrīz vienlaikus Lielbritānijā izskanēja apgalvojumi, ka Krievijas izlūkdienesti esot plānojuši arī kiberuzbrukumu Olimpisko spēļu organizatoriem Tokijā pirms tās tika atliktas.

"Absolūti skaidrs, ka šādām ziņām nav nekā kopēja ar realitāti, to mērķis ir vienkārši saasināt rusofobo noskaņojumu amerikāņu sabiedrībā, "raganu medību" izvēršanos un spiegu māniju. Tāda jau vairākus gadus ir Vašingtonas politiskās dzīves īpatnība. ASV vadība konsekventi grauj agrāk pragmatiskās Krievijas un ASV attiecības un mākslīgi uzspiež iedzīvotājiem toksisku iespaidu par Krieviju un visu, kas ar to saistīts," komentēja vēstniecības pārstāvis. 

Aģentūras sarunbiedrs uzsvēra, ka Krievijai nav un nav arī bijuši nodomi nodarboties ar "destabilizējošām operācijām" visā pasaulē.

"Tas neatbilst mūsu ārpolitikai, nacionālajām interesēm, kā arī mūsu izpratnei par, to, kā veidojas valstu attiecības. Krievija ciena citu valstu suverenitāti un neiejaucas to darīšanās," viņš piezīmēja.

Informācijas avots Ārlietu ministrijā informēja, ka ASV un Lielbritānijas apsūdzības par Krievijas hakeru saiknēm ar dažādiem uzbrukumiem, arī Olimpisko spēļu organizatoriem Tokijā, ir nepamatotas un vērstas pret iekšējo auditoriju.

0
Tagi:
Krievijas vēstniecība, kiberuzbrukums, ASV
Ballistiskās raķetes Trident II D5 palaišana

"Vajag vismaz papūlēties": eksperts uzskata, ka pārrunas par NEW START ir iespējamas

2
(atjaunots 17:46 20.10.2020)
Iespējams, Vašingtonā tomēr ir politiķi, ar ko iespējams diskutēt par līguma NEW START pagarināšanu.

RĪGA, 20. oktobris – Sputnik. Kremlis, komentējot ASV politiķu izteikumus par līguma NEW START pagarināšanu, atzīmēja, ka sarunas ar Vašingtonu stratēģiskās stabilitātes jautājumos turpināsies, neskatoties uz Baltā nama atteikšanos no Krievijas prezidenta Vladimira Putina ierosinājuma pagarināt līgumu par stratēģiskā bruņojuma ierobežošanu uz vienu gadu, paziņoja prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

"Mēs ceram, ka jebkurā gadījumā tiks turpināti kontakti ar ASV. Protams, kopumā, kā jau teica prezidents, līguma pagarināšana dotu mums laiku, dotu šos 12 mēnešus substantīvām un nopietnām pārrunām bruņojuma kontroles jautājumos," Peskova teikto citēja RIA Novosti.

Viņš akcentēja, ka būtu sagaidāmas visai bēdīgas sekas, ja visai pasaulei tiktu atņemts šis "visas pasaules stabilitātes un drošības stūrakmens".

"Tāpēc, protams, mēs vēlētos tomēr izdzirdēt, ka mūsu partneri ASV ir gatavi pagarināt šo dokumentu," atzīmēja prezidenta preses sekretārs.

Pagaidām, pēc viņa vārdiem, vēlamais progress nav redzams. Tomēr tāda situācija nenozīmē, ka "visi kontakti ir pilnībā jāaptur".

Krievijas Zinātņu akadēmijas Drošības problēmu pētījumu centra vadošais zinātniskais darbinieks, amerikānists, politologs Konstantins Blohins radio Sputnik ēterā pauda viedokli, ka līguma liktenis lielā mērā ir atkarīgs no tā, kas uzvarēs gaidāmajās prezidenta vēlēšanās ASV.

"Republikāņu partijas pārstāvis Donalds Tramps, pirmkārt, ienīst Ķīnu un saista NEW START ar Ķīnu. Otrkārt, Republikāņu partija tradicionāli cenšas sagraut bruņojuma kontroli. Atgādināšu, ka Džordža Buša, jaunākā administrācijas laikā amerikāņi izstājās no PRA līguma, pats Tramps izstājās no līguma par vidēja un maza darbības rādiusa raķetēm un Atklāto debesu līguma. Ja viņš uzvarēs vēlēšanās, izstāšanās no NEW START ir ļoti iespējama," uzskata Konstantins Blohins.

Ja uzvarēs demokrātu pārstāvis Džo Baidens, pēc politologa domām, pastāv izredzes pagarināt līgumu.

"Demokrātiskā partija tradicionāli atbalsta dialogu ar krieviem par stratēģisko stabilitāti. Atgādināšu, ka tieši Obamas administrācija kopā ar Medvedevu pagarināja tagadējo līgumu. Tomēr, lai kas uzvarētu, ir gandrīz neiespējami noslēgt jaunu līgumu dažu mēnešu laikā. Tāpēc vismaz jāpapūlas pagarināt esošo līgumu, lai gada laikā noslēgtu jaunu. Šī ideja tomēr ir interesanta," atzīmēja politologs.

Līgums NEW START, kas parakstīts 2010. gadā, patlaban ir vienīgā spēkā esošā Krievijas un ASV vienošanās par bruņojuma ierobežošanu.

Līgums NEW START stājās spēkā 2011. gada 5. februārī. Saskaņā ar to abu pušu pienākums un samazināt kodolarsenālu tā, lai pēc 7 gadiem un turpmāk bruņojums kopumā nepārsniegtu 700 starpkontinentālās ballistiskās raķetes, ballistiskās raķetes uz zemūdenēm un smagajiem bumbvedējiem, kā arī 1550 kodolgalviņas un 800 izvērstas un neizvērstas starta iekārtas. Vienošanās paredz Krievijas un ASV informācijas apmaiņu par kodolgalviņu un kodolieroču nesēju skaitu divreiz gadā.

2018. gada 5. februārī pienāca galējais termiņš, līdz kuram Krievijai un ASV bija jāsasniedz kontroles rādītāji saskaņā ar līgumu. Līguma termiņš beidzas 2021. gada februārī. Vašingtona dažādos līmeņos uzsver, ka Pekina jāiesaista pārrunās ar mērķi izstrādāt jaunu trīspusēju kodolvienošanos starp Krieviju, Ķīnu un ASV. Ķīna šo ieceri noraida. Sergejs Lavrovs ne vienu reizi vien ir uzsvēris, ka Maskava atbalsta līguma NEW START pagarināšanu bez iepriekšējiem noteikumiem.

2
Tagi:
NEW START līgums, Krievija, ASV
Pēc temata
Putins ierosinājis pagarināt NEW START uz gadu bez jebkādiem noteikumiem
Lavrovs par tiesībām, ASV nekaunību, New START un Navaļniju
Militārais eksperts: ASV nav vajadzīgs NEW START līgums, tās atpaliek no Krievijas
"Solis pretī pasaules galam". Kas sekos pēc ASV izstāšanās no NEW START