Gāzesvada Ziemeļu straume 2 caurules, foto no arhīva

"Ziemeļu straume" uz 20 gadiem atbrīvota no ES Gāzes direktīvas normām

42
(atjaunots 18:11 21.05.2020)
Vācijas varasiestādes neattiecina ES Gāzes direktīvas galvenās prasības uz gāzesvadu "Ziemeļu straume". Gāzesvada operators "Nord Stream AG" atzinīgi novērtēja šo lēmumu, tomēr nolēmis nogaidīt. Zināmi jaunumi ir arī par "Nord Stream 2 AG".

RĪGA, 21. maijs – Sputnik. Vācijas federālā tīkla aģentūra atbrīvojusi gāzesvadu "Ziemeļu straume" no ES Gāzes direktīvas noteikumiem valsts teritorijā uz 20 gadiem, informēja "Nord Stream AG". Lēmums attiecas uz gāzesvada iecirkni Vācijas teritorijā, ieskaitot teritoriālo jūru. Lēmums stājies spēkā retrospektīvi no Enerģētikas likuma grozījumu apstiprināšanas dienas – 2019. gada 12. decembra.

"Mēs esam gandarīti par Federālās tīkla aģentūras pozitīvo lēmumu. Tādējādi apstiprināta šīs cauruļvadu sistēmas nozīme Eiropas drošai enerģētiskajai sagādei," regulatora lēmumu komentēja "Nord Stream AG" direktors Aleksejs Zaicevs.

Vienlaikus Eiropas Augstākā tiesa noraidījusi kompāniju "Nord Stream" un "Nord Stream 2" prasību par likumdošanas normu attiecināšanu uz gāzesvadiem no trešajām valstīm.

"Direktīva tieši neskar "Nord Stream 2 AG" un "Nord Stream AG"intereses," teikts instances preses relīzē.

"Nord Stream 2 AG" lēmumam nepiekrita un pieļāva, ka centīsies panākt tā pārskatīšanu, jo ES tiesa nav izskatījusi prasību pēc būtības, lēmums skar procesuālos jautājumus, tāpēc to var pārsūdzēt divu mēnešu laikā.

Iepriekš Vācijas federālā tīkla aģentūra atteicās atbrīvot gāzesvadu "Ziemeļu straume 2" no ES Gāzes direktīvas noteikumiem. Lēmums pamatots ar to, ka gāzesvads nav pabeigts līdz 2019. gada 23. maijam, kad stājās spēkā grozījumi, kuri attiecina ES Trešās energopaketes normas uz GTS starp Eiropas Savienības valstīm un trešajām valstīm.

Cita starpā šīs prasības paredz sadalīt gāzes ieguves un transportēšanas darbību, tas ir, ieguves kompānijai nevar vienlaikus piederēt cauruļvads, pa kuru tiek transportēta tās gāze.

Tāpat tiek pieprasīta citu gāzes piegādātāju piekļuve cauruļvadam, tātad, tas var nozīmēt, ka gāzesvads "Ziemeļu straume 2" var būt noslogots tikai uz pusi. Pie tam projekta operators nebija apmierināts ar izņēmumu izsniegšanas nelielo termiņu. Tomēr šos argumentus Eiropas tiesa Luksemburgā noraidīja.

Tomēr no "Ziemeļu straumes" viedokļa ziņas ir neapšaubāmi pozitīvas, no "Ziemeļu straumes 2" viedokļa – mēreni pozitīvas. "Ziemeļu straumei 2" tas nozīmē, ka gāzesvads būs uz pusi pilns, nevis uz pusi tukšs.

42
Tagi:
Vācija, Krievija, Ziemeļu straume 2
Temats:
Ziemeļu straume 2 (215)
Pēc temata
Mediji: Vācija atteiksies atbrīvot "Ziemeļu straumi 2" no ES direktīvas
Baltijas jūrā ienācis kuģis, kurš spēj pabeigt "Ziemeļu straumes 2" būvniecību
"Gazprom" cauruļvadu izbūves kuģis "Akademik Cherskiy" jau atrodas Vācijā
Noskaidrojies, kā tiks pabeigta "Ziemeļu straume 2"
Baltkrievijas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs

Baltkrievija ir gatava: ĀM vadītājs pastāstīja, valsts atbildēs uz ES sankcijām

2
(atjaunots 16:13 19.09.2020)
Minska neiniciēs attiecību pasliktināšanos ar svarīgu partneri – Eiropas Savienību, taču viennozīmīgi ir gatava sniegt adekvātu atbildi uz šāda veida graujošām darbībām.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Baltkrievija ir gatava veikt atbildes pasākumus gadījumā, ja Eiropas Savienība ieviesīs ierobežojošos pasākumus, paziņoja republikas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs.

Eiropas Parlamenta deputāti pēc 14.-17. septembra plenārsesijas pieņēma rezolūciju par situāciju Baltkrievijā. Dokumentā teikts, ka Eiropas parlamentārieši neatzīst prezidenta vēlēšanu rezultātus un neuzskata Aleksandru Lukašenko par leģitīmu Baltkrievijas prezidentu. Eiropas Parlaments atbalsta sankciju ieviešanu pret Lukašenko, tiek atzīmēts rezolūcijā.

"Protams, gadījumā, ja pret Baltkrieviju tiks pieņemti kaut kādi sankciju pasākumi, tad, domāju, arī Baltkrievijas valsts spers attiecīgus soļus, kas saistīti ar valstu iekšpolitisko funkcionēšanu," paziņoja Makejs.

Pēc Baltkrievijas ĀM vadītāja sacītā, pasākumi var skart gan politisko sistēmu, gan Baltkrievijā akreditēto ārvalstu mediju funkcionēšanu, kā arī citus virzienus.

Makejs atgādināja, ka ES valstu ārlietu ministri 21. septembrī sapulcēsies, lai apspriestu sankcijas attiecībā pret Baltkrievijas oficiālajām amatpersonām.

"Mēs esam gatavi tam. Mēs nekad neiniciēsim kaut kādas darbības, kas tiek virzītas uz attiecību pasliktināšanu ar mūsu svarīgo partneri – Eiropas Savienību – un atsevišķām dalībvalstīm. Taču mēs viennozīmīgi esam gatavi tam, lai sniegtu adekvātu atbildi šāda veida graujošajām darbībām," uzsvēra Baltkrievijas ĀM vadītājs.

Baltkrievijā joprojām nerimstas protesti pēc prezidenta vēlēšanām, kurās, saskaņā ar CVK datiem, uzvarēja Lukašenko. Opozīcija nepiekrita rezultātiem un aicināja organizēt atkārtotu balsojumu. Ar mērķi "nodot varu" Baltkrievijā radīta opozīcijas koordinācijas padome. Ģenerālprokuratūra uzskata, ka tā apdraud Baltkrievijas valstiskumu un ierosināja krimināllietu.

Baltijas valstis augusta beigās ieviesa personālās sankcijas pret 30 Baltkrievijas amatpersonām, kuras, viņuprāt, it kā ir saistītas ar vēlēšanu rezultātu falsifikāciju un nežēlīgu mierīgo protestu apspiešanu. Pirmajās dienās kārtības sargi pielietoja spēka metodes akciju padzīšanai, tikai aizturēti vairāk nekā 6,7 tūkstoši cilvēku, ziņots par simtiem cietušo un trim bojāgājušajiem. Vēlāk kārtības sargi atteicās no protestu apspiešanas.

2
Tagi:
sankcijas, ES, Baltkrievija
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Lietuvā Tihanovsku atzinuši par Baltkrievijas prezidenti
Rinkēvičs pastāstīja, cik vīzu Latvija ir izsniegusi baltkrievu opozicionāriem
Politologs nosauca valstis, kuras ir ieinteresētas varas maiņā Baltkrievijā
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs

ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams

23
(atjaunots 13:10 18.09.2020)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Koronavīrusa uzliesmojums nav kontrolējams, paziņoja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, vēsta RIA Novosti.

"Covid-19 pandēmija ir krīze, kas nelīdzinās nevienai citai mūsu dzīvē, tātad arī Ģenerālasamblejas sesija šogad nebūs līdzīga nevienai agrākajai," konstatēja ANO ģenerālsekretārs.

Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka itin drīz cilvēce pārvarēs jaunu slieksni – miljonu koronavīrusa infekcijā mirušo, un nosauca pandēmiju par lielāko globālas drošības apdraudējumu.

Viņš atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

"Tomēr (..) vakcīna ir jāuzskata par vispārēju labumu, jo Covid-19 nezina robežas. Mums ir vajadzīga cenas ziņā pieņemama, visiem pieejama vakcīna – vakcīna cilvēkiem," piebilda ģenerālsekretārs.

Viņš aicināja būtiski paplašināt jaunu un jau esošo instrumentu pielietojumu, kuri varētu palīdzēt cīņā ar slimību un nodrošināt vitāli svarīgu ārstēšanu, it īpaši nākamo 12 mēnešu laikā.

23
Tagi:
koronavīruss, ANO
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē