Donalds Tramps

Donalds Tramps izvirzījis ultimātu PVO

36
(atjaunots 09:38 19.05.2020)
Vašingtona pilnībā pārtrauks PVO finansēšanu un izvērtēs tālākās dalības izredzes, ja organizācija 30 dienu laikā neveiks ASV pieprasītās reformas.

RĪGA, 19. maijs — Sputnik. Vašingtona pilnībā pārtrauks PVO finansēšanu un izvērtēs tālākās dalības izredzes, ja organizācija 30 dienu laikā neveiks ASV pieprasītās reformas, teikts ASV prezidenta Donalda Trampa vēstulē Pasaules Veselības organizācijas vadītājam Tedrosam Adanomam Gebrejesusam, vēsta RIA Novosti.

Baltā nama vadītājs atklāja, ka viņa administrācija izmeklējusi, viņaprāt, neveiksmīgo PVO reakciju koronavīrusa pandēmijas apstākļos.

"Šī pārbaude apstiprinājusi virkni nopietnu bažu, par ko runāju pēdējā mēneša laikā, un konstatējusi citas, uz ko PVO vajadzēja reaģēt, ir īpaši satraucošo organizācijas neatkarības trūkumu no ĶTR," teikts Trampa vēstulē, ko viņš publicējis savā lapā Twiter.

ASV prezidents pieprasa PVO "veikt būtiskus uzlabojumus", kuru vidū ir "neatkarības demonstrācija no Ķīnas".

"Skaidrs, ka jūsu sistemātiskās kļūdas un organizācijas kļūdas atbildē uz pandēmiju pasaulei izmaksājušas ārkārtīgi dārgi," uzsvēra ASV prezidents.

Pasaules Veselības organizācijas vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss , foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Tāpat Tramps atzīmēja, ka jau sācis apspriest ar PVO jautājumu par organizācijas reformēšanu. Aprīlī ASV prezidents informēja, ka aptur organizācijas finansēšanu, apsūdzot to par nepietiekami operatīvu reakciju pēc koronavīrusa uzliesmojuma un nesavlaicīgu informācijas sniegšanu sabiedrībai.

Kritika izskanējusi apstākļos, kad ASV epidemioloģiskā situācija ir ļoti sarežģīta: valsts ieņem pirmo vietu pasaulē inficēto un mirušo skaita ziņā, turklāt pats prezidents saņem pārmetumus par to, ka pārāk vēlu ieviesis pandēmijas apkarošanai nepieciešamos pasākumus. Jaunākie dati liecina, ka pasaulē inficēti gandrīz 4,4 miljoni cilvēku, vairāk nekā 300 tūkstoši ir miruši. Savienotajās Valstīs fiksēts vairāk nekā 1,5 milj. gadījumu, vairāk nekā 90 tūkstoši no tiem jau beigušies letāli.

36
Tagi:
Tramps, Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss, Ķīna, ASV
Pēc temata
AP: Ķīna slēpusi datus par koronavīrusu, lai palielinātu medikamentu krājumus
PVO komentēja ASV versiju par Covid-19 mākslīgo izcelsmi
PVO izsludinājusi jaunā koronavīrusa pandēmiju
Ķīnieši sagrābuši vispasaules veselības aprūpi. Kas tagad notiks?

PVO tehniskie eksperti sniedza vērtējumu Krievijā reģistrētajai vakcīnai pret Covid-19

2
(atjaunots 11:41 13.08.2020)
Pasaules Veselības organizācijas eksperti nosauca Krievijā reģistrēto vakcīnu pret koronavīrusu par kopēju labumu un uzskata par nepieciešamu nodrošināt ātru piekļuvi tai.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik. Krievija pirmā pasaulē piereģistrēja vakcīnu pret jauno koronavīrusu. Par šo pasaules nozīmes notikumu 11. augustā paziņoja KF prezidents Vladimirs Putins.

Vakcīnai piešķirt nosaukums "Sputnik V" un, kā pastāstīja Krievijas prezidents, vakcīna ir ne vien drošā, bet arī veido stabilu imūno atbildi.

Pasaules Veselibas organizācijas (PVO) tehniskie eksperti paziņoja, ka vakcīna kļūs par kopēju labumu, kā jebkura droša un efektīva vakcīna, kura spēs apturēt Covid-19 pandēmiju, vēsta RIA Novosti.

"PVO sveic visus sasniegumus vakcīnas pret Covid-19 pētījumu un izstrādājumu jomā un aicina īstenot ātru, taisnīgu un vienlīdzīgu piekļuvi jebkādām šādām vakcīnām visā pasaulē," uzsver PVO.

Tāpat ir zināms, ka iepriekš PVO ziņoja, ka apspriež ar KF iespēju veikt vakcīnas "Sputnik V" pirmskvalifikāciju, lai noteiktu atbilstību starptautiskiem standartiem.

KF Ārstniecisko līdzekļu valsts reģistrā pastāstīja, ka vakcīna būs maisījuma veidā ievadīšanai muskuļos. Un ar to potēs pakāpeniski – sākumā izmantos I komponenti, savukārt pēc trīs nedēļām – II komponenti. Šāda shēma ir nepieciešama ilgstošākas imunitātes izveidošanai, kurai jāsaglabājas divu gadu garumā.

Krievijas Tiešo investīciju fonds (KTIF) jaunajai vakcīnai "Sputnik V" veltītās mājaslapas www.sputnikvaccine.com pirmajā darbības diennaktī piefiksēja augstu starptautisku interesi par to.

Mājaslapu apmeklēja lietotāji no 188 pasaules valstīm.

2
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
Rietumi pārdzīvo par "Putina izmēģinājuma jūrascūciņām"
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu
Baltkrievija

Latvija otrā pēc Krievijas: ar ko un par ko veic pārrunas Baltkrievijas ĀM

19
(atjaunots 08:16 13.08.2020)
Baltkrievijas un Latvijas ārlietu ministri telefonsarunā apsprieda situāciju Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām un tur notikušajām nekārtībām.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik. Baltkrievijas un Latvijas ĀM vadītāji Vladimirs Makejs un Edgars Rinkēvičs telefonsarunā apsprieda situāciju Baltkrievijā pēc tur notikušajām prezidenta vēlēšanām. Makejs paziņoja par ārējas iejaukšanās mēģinājumiem, savukārt Rinkēvičs aicināja deeskalēt situāciju valstī.

Baltkrievijas ĀM savā mājaslapā vēsta, ka ministrs Makejs detalizēti informēja Rinkēviču par Baltkrievijā izveidojušos situāciju pēc prezidenta vēlēšanām un par ārējas iejaukšanās centieniem valsts iekšpolitiskajā situācijā.

Tiek atzīmēts, ka ārpolitikas iestāžu vadītāji apsprieda arī Baltkrievijas un ES attiecību attīstības perspektīvas.

"Konstatēts svarīgums saglabāt komunikācijas kanālus un turpmāko dialoga uzturēšanu starp Minsku un Briseli dažādos līmeņos," teikts Baltkrievijas ĀM paziņojumā.

Savukārt Edgars Rinkēvičs savā Twitter mikroblogā paziņoja, ka telefonsarunas laikā ar Makeju aicināja Baltkrievijas varasiestādes deeskalēt situāciju valstī.

"Telefonsarunā ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju apspriedām iekšpolitisko situāciju Baltkrievijā, aicināju deeskalēt situāciju, uzsākt politisko dialogu ar opozīciju, atbrīvot mierīgos demonstrantus un žurnālistus," teikts Rinkēviča paziņojumā.

​Atzīmēsim, ka, spriežot pēc oficiālajiem paziņojumiem Baltkrievijas ĀM mājaslapā, Makejs laikā pēc vēlēšanām vakar bija veicis telefonsarunas tikai ar KF un Latvijas ĀM vadītājiem. Pirms pašām vēlēšanām viņš tikās ar Krievijas vēstnieku Baltkrievijā Dmitriju Mezencevu, kā arī ar pagaidu ASV pilnvaroto lietvedi Baltkrievijas Republikā Džefriju Džuku.

Devītajā augustā Baltkrievijā notika prezidenta vēlēšanas. Saskaņā ar precizētajiem CVK datiem, esošais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguva 80,08% balsu. Viņš vada valsti vairāk nekā 26 gadus. Otrajā vietā ir Svetlana Tihanovska ar 10,09%.

Devītā augusta vakarā vairākās Baltkrievijas pilsētās sākās masveida nesankcionētas protesta akcijas, kuru rezultātā tika aizturēti 3000 cilvēku, cietuši aptuveni 100 cilvēku. Protesti dažādās Baltkrievijas pilsētās turpinās joprojām.

19
Tagi:
prezidenta vēlēšanas, Ārlietu ministrija, Baltkrievija, Latvija
Pēc temata
Protesti Baltkrievijā: karsta nakts pēc vēlēšanām
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Baltijas valstu ĀM vadītāji aicina Baltkrieviju uzsākt dialogu ar opozīciju