Flāvija amfiteātris (Kolizejs) Romā, foto no arhīva

Eiropa glābj tūrismu: kuras valstis tiek atvērtas un strādās transports

41
(atjaunots 18:34 14.05.2020)
Gaidāmā vasara Eiropas Savienības tūrisma jomā nebūs normāla esošās jaunā koronavīrusa izplatības apkarošanas dēļ, taču šī sezona var nebūt pilnībā pazaudēta, uzskata Eiropas Komisijā.

RĪGA, 15. maijs – Sputnik. Eiropu gaida vasaras tūrisma sezona, neraugoties uz situāciju, kas radusies saistībā ar Covid-19 pandēmiju, paziņoja eirokomisārs ekonomikas lietās Paolo Džentiloni intervijā avīzei País, vēsta RIA Novosti.

"Mūsu vēstījums ir tas, ka šovasar mums būs tūrisma sezona, lai arī ar drošības pasākumiem un ierobežojumiem, kuru iepriekš nav bijis," paziņoja Džentiloni.

Pēc viņa sacītā, šī sektora atjaunošanas pūliņi koncentrēsies trīs virzienos. "Pirmkārt, drošības pasākumi, kas tiks piemēroti transportā un izmitināšanās laikā atpūtas vietās. Otrkārt, robežu atvēršanas koordinēšana… Un visbeidzot, ir jāsaglabā patērētāju tiesības… krīze tūrisma sektorā nav jāapmaksā patērētājiem," paziņoja Džentiloni.

Uz jautājumu par to, kādu aktivitātes līmeni tūrisma nozarē Džentiloni prognozē pēc pandēmijas beigām, viņš atbildēja, ka "dati liecina par 40% kritumu". Eirokomisārs piebilda, ka dažādās valstīs situācija var būt atšķirīga.

Virknē Eiropas valstu sākuši pakāpeniski atcelt koronavīrusa dēļ ieviestos ierobežojumus, tostarp pārvietošanās aizliegumu valsts ietvaros, tiek atvērtas kafejnīcas, restorāni, pludmales. Tiek mīkstināti ierobežojumi arī uz dažu valstu robežām, piemēram, Baltijas valstis atļaus saviem pilsoņiem brīvi pārvietoties reģiona robežu ietvaros no 15. maija. No 16. maija robežkontroles režīma mīkstināšana notiks arī uz Vācijas robežām ar Austriju, Šveici un Franciju. Tur tik atvērti visi robežkontroles punkti, kontrole nebūs sistemātiska, bet gan atlases kārtā. No 15. maija nav paredzēts pagarināt kontroli uz robežām ar Luksemburgu un Dāniju.

Tomēr tūristu braucieniem ES ārējās robežas pagaidām paliks slēgtas.

Eiropas Komisija iesaka sākumā atvērt robežas starp ES dalībvalstīm, kurām ir līdzīga epidemioloģiskā situācija, jeb starp tām valstīm, kur jaunā koronavīrusa izplatība tiek kontrolēta.

"Tā kā dalībvalstīm izdodas ierobežot vīrusa izplatību, vispārējie brīvās pārvietošanās ierobežojumi ir jāaizstāj ar mērķtiecīgākiem pasākumiem. Ja vispārējo ierobežojumu atcelšanu nepieļauj situācija veselības aprūpes nozarē, Eiropas Komisija piedāvā pakāpenisku un koordinētu pieeju, kura sākas ar ierobežojumu atcelšanu starp rajoniem vai ar dalībvalstīm ar pietiekami līdzīgu epidemioloģisko situāciju," teikts EK paziņojumā.

Eiropas Komisija prezentējusi arī virkni ieteikumu attiecībā uz transporta satiksmes un tūrisma atjaunošanu šogad. Ieteikumi transporta jomā iekļauj virkni punktu.

"Ēdienu, dzērienus un citas preces vairs nedrīkst pārdot uz klāja, lai minimizētu kontaktus," teikts vienā no tiem.

Tāpat pasažieriem piedāvā pirkt biļetes un reģistrēties tiešsaistē, bagāžas nodošanas vietās un drošības kontroles zonā ir jāievēro distancēšanās prasības. Turklāt pasažieru skaitam uz transportlīdzekļa klāja jābūt samazinātam – vilcienos, autobusos, prāmjos. Vietās, kur fizisku distancēšanos nodrošināt ir sarežģītāk, piedāvāts ieviest citus aizsardzības pasākumus, piemēram sejas masku nēsāšanu. Turklāt tiek runāts par iespēju uzstādīt barjeras starp šoferiem un pasažieriem.

Transportlīdzekļos un dažāda transporta veida ostās jābūt roku dezinfekcijas gēliem. Paši transportlīdzekļi ir regulāri jādezinficē. Tāpat ir jāpastiprina ventilācija, taču, kur tas ir iespējams, ir jādod priekšroka dabiskai telpu vēdināšanai.

41
Tagi:
koronavīruss, tūrisms, Eiropa
Pēc temata
Eksperts pastāstīja, kādas valstis pirmās atvērs robežas tūristiem
Analītiķis: tūrisma nozare Latvijā var neatgūties no krīzes
"Staigājošie miroņi": Latvijas tūrisma bizness noasiņo
"Lux Express" autobusi atkal savienos Rīgu un Tallinu
Džo Baidens

Eksperts sniedza prognozi par Baidena politiku pēcpadomju valstīs

3
(atjaunots 17:12 15.01.2021)
Eksperts uzskata, ka Krievijas attiecībās ar Rietumiem pēcpadomju teritorijā valdīs nevis spēku, bet gan vājuma līdzsvars.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. ASV jaunā administrācija sāks aktīvāku darbu pēcpadomju valstīs, it īpaši Krievijas rietumu perifērijā, uzskata Krievijas Ārlietu padomes ģenerāldirektors Andrejs Kortunovs, vēsta RIA Novosti.

"(ASV nākamajam prezidentam) Džo Baidena acīs pēcpadomju valstīm, it īpaši Krievijas rietumu perifērijai ir lielāka nozīme, nekā pēc (ASV pašreizējā prezidenta) Donalda Trampa domām," eksperts konstatēja videokonferencē, kas bija veltīta gada rezultātiem pēcpadomju telpā.

Nelielas cerības: kā mainīsies ASV un Krievijas attiecības
Ruptly / Joe Biden Campaign / US Department of Defense / Kremlin.ru

"Es domāju, mēs ieraudzīsim aktīvākas amerikāņu darbības šajā teritorijā, būtiskāku mijiedarbību ar šo valstu valdībām, maigās diplomātijas, informācijas kara instrumentu enerģiskāku izmantošanu," uzskata politologs.

Tomēr, pēc Kortunova domām, ja arī tas notiks, nav saskatāmi resursi un politiskā griba pilnā mērā likt lietā iespējas Rietumu ietekmes pastiprināšanai.

"Tāpēc Krievijas un Rietumu attiecībās pēcpadomju teritorijā valdīs nevis spēku, bet gan vājuma līdzsvars," konstatēja eksperts.

Politologa vērojumi liecina, ka patlaban tiek galīgi nostiprināti Padomju Savienības sabrukuma rezultāti.

"Varētu teikt, ka nav saskatāmas vispār nekādas likumsakarības un Krievijas vispārēja pieeja šai teritorijai, tas ir, Krievijas politika kļūst elastīgāka, individualizēta un profesionālāka," norādīja analītiķis.

Viņa ieskatā, Krievija sāk iecietīgāk vērtēt ārvalstu ietekmes paplašināšanos bijušās PSRS teritorijā, ja vien runa ir ar Ķīnas klātbūtni, piemēam, Centrālāzijā, vai Turcijas ietekmi Dienvidkaukāzā.

Tāpat eksperts uzskata, ka virkne Krievijas partneru un sāncenšu pēcpadomju telpā, pārsvarā – no rietumvalstu vidus, pamazām zaudē interesi par to, un dažos gadījumos būtu gatavi pieņemt Krievijas līdera pozīcijas.

"Vienā brīdī var notikt tā, ka dažas pēcpadomju valstis izjutīs grūtības, kas saistītas nevis ar lielvalstu mēģinājumiem iejaukties viņu iekšējās lietās, bet gan, drīzāk, ar šo lielvalstu intereses krišanos par bijušās Padomju Savienības teritoriju," secināja politologs.

3
Tagi:
Džo Baidens, ASV
Pēc temata
Baidena komada ir kā vilku bars
"Var iznākt gluži pretēji". Politologs par padomu Baidenam Krievijas aspektā
Mest pie malas nicinājumu. Trampa bijusī padomniece devusi padomu Baidenam
Beigas spēlītēm – krieviem izdevies uzlauzt amerikāņu apziņu

Bizness sarauj saites ar Trampu: Ņujorka atteikusies pat no slidotavām

11
(atjaunots 17:01 15.01.2021)
Ņujorka pievienojusies korporācijām, kas novērsušās no amerikāņu prezidenta Donalda Trampa pēc nekārtībām Kapitolijā.

RĪGA, 15. janvāris - Sputnik. Nekārtības Kapitolijā radījušas grūtības ne tikai ASV prezidenta Donalda Trampa politiskajai karjerai, bet arī biznesam, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Ņujorka pievienojusies tiem, kas nevēlas nekādā mērā saistīties ar Trump Organization, pilsētas mēra Billa de Blazio teikto citēja telekanāls ВВС.

Bez slidotavām, karuseļiem un golfa

Starp Trump Organization un Ņujorku noslēgti līgumi par divu slidotavu, karuseļa un golfa laukuma uzturēšanu. Darījumi ienes kompānijai aptuveni 17 miljonus dolāru gadā. Ņujorkas mērs pastāstīja, ka juristi apliecina: ir pamats lauzt līgumus.

Toties prezidenta dēls Ēriks Tramps paziņoja: pilsētai nav tiesību lauzt līgumus, un šajā gadījumā tai nāksies izmaksāt viņa tēva kompānijai 30 miljonus dolāru.

"Tā ir vienīgi politiska diskriminācija, un mēs plānojam apņēmīgi stāties tai pretī," paziņoja Ēriks Tramps.

Par savu lēmumu atteikties no darījumiem ar Trampa kompāniju pazinoja arī viena no lielākajām komerciālo nekustamo īpašumu kompānijām – Cushman & Wakefield. Firma iznomā virkni objektu, tostarp arī "Trampa Torni" – debesskrāpi Ņujorkā.

Savukārt viena no pirmajām nodomu novērsties no Trampa pauda Profesionālā golfa asociācija. Jau pirmdien tā informēja, ka PGA čempionāts 2022. gadā tiek pārcelts no prezidenta kluba uz Ņūdžersiju.

Attiecības ar Trampu nolēmušas pārtraukt divas bankas – Deutsche Bank un Signature Bank.

"Mēs redzējām, kā Savienoto Valstu prezidents stimulēja dumpiniekus un atturējās izsaukt Nacionālo gvardi Kongresa aizsardzībai laikā, kad tas pilda savus pienākumus," teikts paziņojumā.

Piedevām – bloķēts tīklā

Twitter vadītājs Džeks Dorsijs sniedza komentārus par Trampa bloķēšanu savā mikroblogu tīklā. Pēc viņa domām, aizliegums bija "pareiza rīcība". Tomēr viņš atzina, ka zināmā mērā aizliegums bijis neveiksmīgs, jo Twitter nav veicis pietiekami daudz, lai veicinātu "veselīgu saziņu" savās platformās.

Iepriekš par prezidenta bloķēšanu sociālo tīklu ne tikai slavēja, bet arī nosodīja.

Iepriekš Twitter soli negatīvi novērtēja Vācijas kanclere Angela Merkele un Meksikas prezidents Andress Manuels Lopess Obradors. Pie tam abu valstu vadītājus nevar nosaukt par Trampa sabiedrotajiem.

KF ĀM ēka, foto no arhīva
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Merkele norādīja, ka, pēc viņas domām, aizliegums ir "problemātisks". Meksikas prezidents konstatēja: "Man nepatīk, ja kaut kas tiek pakļauts cenzūrai."

ASV jaunievēlētais prezidents Džo Baidens atzīmēja: viņš vēlētos, lai tādas kompānijas kā Facebook un Twitter darītu vairāk cīņā ar naida kurināšanu un nepatiesām ziņām.

Savukārt pats Dorsijs atzina, ka viņš nelepojas ar aizlieguma ieviešanu un viņu tas neiepriecina.

Viņš atzīmēja, ka prezidents esot bloķēts pēc "skaidra brīdinājuma".

"Mēs pieņēmām lēmumu, balstoties uz ticamākās informācijas, kas bija mūsu rīcībā, par fiziskās drošības apdraudējumu gan Twitter, gan aiz tā robežām," apgalvoja Dorsijs.

11
Tagi:
Donalds Tramps, ASV
Pēc temata
Kapitolija aplenkums ASV: masveida protesta akcija Vašingtonā