Flāvija amfiteātris (Kolizejs) Romā, foto no arhīva

Eiropa glābj tūrismu: kuras valstis tiek atvērtas un strādās transports

30
(atjaunots 18:34 14.05.2020)
Gaidāmā vasara Eiropas Savienības tūrisma jomā nebūs normāla esošās jaunā koronavīrusa izplatības apkarošanas dēļ, taču šī sezona var nebūt pilnībā pazaudēta, uzskata Eiropas Komisijā.

RĪGA, 15. maijs – Sputnik. Eiropu gaida vasaras tūrisma sezona, neraugoties uz situāciju, kas radusies saistībā ar Covid-19 pandēmiju, paziņoja eirokomisārs ekonomikas lietās Paolo Džentiloni intervijā avīzei País, vēsta RIA Novosti.

"Mūsu vēstījums ir tas, ka šovasar mums būs tūrisma sezona, lai arī ar drošības pasākumiem un ierobežojumiem, kuru iepriekš nav bijis," paziņoja Džentiloni.

Pēc viņa sacītā, šī sektora atjaunošanas pūliņi koncentrēsies trīs virzienos. "Pirmkārt, drošības pasākumi, kas tiks piemēroti transportā un izmitināšanās laikā atpūtas vietās. Otrkārt, robežu atvēršanas koordinēšana… Un visbeidzot, ir jāsaglabā patērētāju tiesības… krīze tūrisma sektorā nav jāapmaksā patērētājiem," paziņoja Džentiloni.

Uz jautājumu par to, kādu aktivitātes līmeni tūrisma nozarē Džentiloni prognozē pēc pandēmijas beigām, viņš atbildēja, ka "dati liecina par 40% kritumu". Eirokomisārs piebilda, ka dažādās valstīs situācija var būt atšķirīga.

Virknē Eiropas valstu sākuši pakāpeniski atcelt koronavīrusa dēļ ieviestos ierobežojumus, tostarp pārvietošanās aizliegumu valsts ietvaros, tiek atvērtas kafejnīcas, restorāni, pludmales. Tiek mīkstināti ierobežojumi arī uz dažu valstu robežām, piemēram, Baltijas valstis atļaus saviem pilsoņiem brīvi pārvietoties reģiona robežu ietvaros no 15. maija. No 16. maija robežkontroles režīma mīkstināšana notiks arī uz Vācijas robežām ar Austriju, Šveici un Franciju. Tur tik atvērti visi robežkontroles punkti, kontrole nebūs sistemātiska, bet gan atlases kārtā. No 15. maija nav paredzēts pagarināt kontroli uz robežām ar Luksemburgu un Dāniju.

Tomēr tūristu braucieniem ES ārējās robežas pagaidām paliks slēgtas.

Eiropas Komisija iesaka sākumā atvērt robežas starp ES dalībvalstīm, kurām ir līdzīga epidemioloģiskā situācija, jeb starp tām valstīm, kur jaunā koronavīrusa izplatība tiek kontrolēta.

"Tā kā dalībvalstīm izdodas ierobežot vīrusa izplatību, vispārējie brīvās pārvietošanās ierobežojumi ir jāaizstāj ar mērķtiecīgākiem pasākumiem. Ja vispārējo ierobežojumu atcelšanu nepieļauj situācija veselības aprūpes nozarē, Eiropas Komisija piedāvā pakāpenisku un koordinētu pieeju, kura sākas ar ierobežojumu atcelšanu starp rajoniem vai ar dalībvalstīm ar pietiekami līdzīgu epidemioloģisko situāciju," teikts EK paziņojumā.

Eiropas Komisija prezentējusi arī virkni ieteikumu attiecībā uz transporta satiksmes un tūrisma atjaunošanu šogad. Ieteikumi transporta jomā iekļauj virkni punktu.

"Ēdienu, dzērienus un citas preces vairs nedrīkst pārdot uz klāja, lai minimizētu kontaktus," teikts vienā no tiem.

Tāpat pasažieriem piedāvā pirkt biļetes un reģistrēties tiešsaistē, bagāžas nodošanas vietās un drošības kontroles zonā ir jāievēro distancēšanās prasības. Turklāt pasažieru skaitam uz transportlīdzekļa klāja jābūt samazinātam – vilcienos, autobusos, prāmjos. Vietās, kur fizisku distancēšanos nodrošināt ir sarežģītāk, piedāvāts ieviest citus aizsardzības pasākumus, piemēram sejas masku nēsāšanu. Turklāt tiek runāts par iespēju uzstādīt barjeras starp šoferiem un pasažieriem.

Transportlīdzekļos un dažāda transporta veida ostās jābūt roku dezinfekcijas gēliem. Paši transportlīdzekļi ir regulāri jādezinficē. Tāpat ir jāpastiprina ventilācija, taču, kur tas ir iespējams, ir jādod priekšroka dabiskai telpu vēdināšanai.

30
Tagi:
koronavīruss, tūrisms, Eiropa
Pēc temata
Eksperts pastāstīja, kādas valstis pirmās atvērs robežas tūristiem
Analītiķis: tūrisma nozare Latvijā var neatgūties no krīzes
"Staigājošie miroņi": Latvijas tūrisma bizness noasiņo
"Lux Express" autobusi atkal savienos Rīgu un Tallinu
MiG-29SMT

Sīrija saņēmusi Krievijas iznīcinātāju MiG-29 otro partiju

7
(atjaunots 17:44 04.06.2020)
MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs, paredzēts darbam pret visu tipu gaisa mērķiem vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai.

RĪGA, 4. jūnijs - Sputnik. Sīrijas armija saņēmusi no Krievijas pilnveidoto iznīcinātāju MiG-29 otro partiju, vēsta Krievjas vēstniecība Sīrijā savā lapā Twitter.

Lidmašīnas nodotas Sīrijai abu valstu militāri tehniskās sadarbības ietvaros, informēja diplomātiskā misija.

Diplomāti precizeja, ka Tuvo Austrumu valsts piloti jau sākuši lidojumus ar šiem iznīcinatājiem.

Laikā, kad Sīrijā sākās militārais konflikts, valsts Gaisa spēku bruņojumā bija vairāki desmiti MiG-29, to piegādes turpinājās kopš 80. gadu sāuma. Bez tam Krievijas Gaisa Kosmiskie spēki izmantoja vairākus MiG-29SMT operācijā pret teroristiem Arābu republikā.

MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs. Tas paredzēts visu tipu gaisa mērķu likvidācijai ar vadāmo raķešu un borta lielgabala palīdzību vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, brīvā telpā un zemes fonā, arī traucējumu apstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai ar nevadāmiem lādiņiem vizuālas redzamības apstākļos.

MiG-29 pirmo reizi pacēlās gaisā 1977. gadā. Piecus gadus vēlāk to saņēma Bruņotie spēki, zināmu laiku tas bija Krievijas Gaisa kara spēku galvenais iznīcinātājs. Patlaban lielākā daļa šo lidmašīnu GKS aizvietota pret jaunāka tipa mašīnām.

7
Tagi:
Sīrija, Krievija
Pēc temata
Nevajag kļūt nekaunīgiem: Krievijas Su-35 sastapušas ASV spiegu pēc visiem noteikumiem
Krievijas GKS iznīcinātāji un trieciennieki sacensībās "Aviadarts"
MiG-31 maksimālā ātrumā un augstumā: pārtveršana stratosfērā
Kādiem nolūkiem Krievijai tālā darbības rādiusa raķešu bumbvedēji Tu-22M3
ASV

Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā

21
(atjaunots 13:49 04.06.2020)
Notikumi ASV liecina, ka valsts nemaz nav tik visspēcīga un nevainojama, kā cenšas parādīt, raksta Polijas izdevums.

RĪGA, 4. jūnijs - Sputnik. ASV imidžs "grūst acu priekšā" valstī notiekošo nekārtību fonā, raksta viens no lielākajiem poļu izdevumiem Rzeczpospolita.

Notikumi ASV liecina, ka valsts nemaz nav tik visspēcīga un nevainojama, kā cenšas parādīt, uzskata materiāla autori. Pie tam vienkāršie iedzīvotāji, tāpat kā varas pārstāvji, patlaban nejūtas drošībā, stāsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu.

ASV pastāv milzīga sociālā nevienlīdzība, un tuvākajā nākotnē tā tikai padziļināsies, konstatēja poļu žurnālisti.

Virkne pilsētu Savienotajās Valstīs saskārās ar protestu un nekārtību vilni pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves no policistu rokām Mineapolē. Internetā parādījies video ieraksts, kurā redzams, kā policisti uzlika Floidam rokudzelžus, nogāza viņu no kājām un trijatā uzgāzās viņam virsū, pie tam viens no viņiem ar ceļgalu saspieda vīrieša kaklu. Ierakstā dzirdams, ka Floids vairākas reizes iesaucās, ka viņam trūkst elpas. Pēc tam viņš apklusa. Vīrietis mira reanimācijā. Pēc nekārtību sākuma četri policisti tika atlaisti no darba, vienam no viņiem izvirzīta apsūdzība slepkavībā.

21
Tagi:
protesti, Polija, ASV
Pēc temata
"Liktenīga kļūda": Zaharova atbildēja uz apsūdzībām KF saistībā ar nekārtībām ASV
Marodieri vai tiesību aizstāvji: latvieši strīdas par nekārtībām Amerikā
Protesti ASV: kā amerikāņi cenšas uzvelt vainu Krievijai
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis