Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, foto no arhīva

Lukašenko uzaicināja bijušās PSRS valstu vadītājus apmeklēt Uzvaras dienas parādi Minskā

42
(atjaunots 13:21 06.05.2020)
Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko ielūdza citu valstu vadītājus uz Uzvaras parādi 9. maijā Minskā.

RĪGA, 6. maijs – Sputnik. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko uzaicināja citu valstu vadītājus atbraukt uz Minsku uz Uzvaras dienas parādi, vēsta "Belta".

Otrdien, 5. maijā, Baltkrievijas līderis apmeklēja Nacionālās Zinātņu akadēmijas Apvienotā mašīnbūves institūta mobilo mašīnu izmēģinājumu poligonu.

"Publiski aicinu valstu vadītājus, vismaz bijušās Savienības, atbraukt uz Minsku," pateica prezidents. "Pareizi būtu sapulcēties Minskā. Tā ir republika, kura tika noslaucīta no zemes virsmas, kura pirmā uzņēma triecienu. Tā ir visvairāk cietusī republika – dzīvs kara piemineklis."

Tāpat Lukašenko atzīmēja, ka ir adekvāti jāreaģē uz kritiku, kas skan sakarā ar valsts vadības plāniem 9. maijā Minskā sarīkot militāro parādi.

"Ja pret tevi vērš apsūdzības, izvirza versijas, protams, ir jāreaģē," sacīja Lukašenko.

Iepriekš Baltkrievijas līderis paziņoja, ka Uzvaras parāde – tas ir emocionāls un dziļi ideoloģisks pasākums, un tūkstošiem baltkrievu vienkārši nesapratīs prezidentu, ja viņš atcels svinības.

Viņš atzīmēja, ka daudz domājis par to, vai tik vērienīgu pasākumu ir vērts rīkot pandēmijas apstākļos. Un beigās nolēma sarīkot svētkus.

Pēc viņa domām, nedrīkst aizmirst par to, ka kara dalībnieki mira ne tikai no lodēm, bet arī no vīrusiem un citām slimībām. Taču tolaik tas viss nebija svarīgi.

"Viņi atveda savas dzīves par mums, lai arī cik pārspīlēti tas neskanētu. Un padomājiet, ko teiks cilvēki. Varbūt ne uzreiz, pēc dienas, pēc divām, – pateiks, ka nobijās," pauda Lukašenko.

Viņš atzīmēja, ka tie, kas nevēlas riskēt ar savu veselību un piedalīties pasākumā, var palikt mājās. Taču būtībā Baltkrievijā ir vairāk to cilvēku, kas vēlas atnākt uz parādi. Tomēr Lielā Tēvijas kara veterānus republikas varasiestādes organizēti nevedīs uz 9. maija parādi par godu Uzvaras 75. gadadienai.

"Mēs ļoti uzmanīgi attiecamies pret šo pasākumu (parādi – red.). Mēs lūdzām Lielā Tēvijas kara veterānus, viņu jau ir palicis pavisam nedaudz, daži tūkstoši cilvēku, un arī tiem jau ir vairāk nekā 90 gadu, lai viņi neuzstāj, lai mēs, kā tas parasti ir bijis, aizvestu viņus uz parādi," teic Lukašenko.

Pēc viņa sacītā, veterāni nav aizmirsti un nav palikuši bez uzmanības. Pirmssvētku dienās viņus personīgi apsveic sabiedrisko organizāciju pārstāvji, veterāniem tiek pasniegtas jubilejas medaļas, veiktas paredzētās izmaksas.

42
Tagi:
Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko, Uzvaras 75. gadadienas svētki
Pēc temata
Nils Ušakovs: "Parādīsim, ka simtiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju svin Uzvaras dienu!"
Iznīcinātāji debesīs virs Maskavas gatavojas Uzvaras parādei
Lockheed Martin F-35 Lightning II

ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju

9
(atjaunots 20:25 24.10.2020)
Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Amerikas piektās paaudzes iznīcinātājs F-35 ir vienīgā lidmašīna, kura spēs pretoties Krievijai iespējamā konflikta gadījumā Eiropā, vēsta RIA Novosti.

Par to teikts stratēģiskās analītikas centra RAND ziņojumā.

"NATO iespējas intensīva konflikta apstākļos ar Krieviju uzlabosies līdz ar simtiem piektās paaudzes iznīcinātāju parādīšanos 2020. gados," pārliecināti amerikāņu eksperti.

Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

Tādējādi, alianses valstīm, kuras parakstījušas F-35 piegādes līgumus, būs jāpilnveido sava gaisa flote, lai nākotnē rīkotu savstarpējas operācijas ar jaunā iznīcinātāja dalību, uzskata organizācijā.

F-35 ir piektās paaudzes iznīcinātājs-bumbvedējs, kurš, izņemot ASV, atrodas vairāku to sabiedroto bruņojumā (nelielā skaitā). Lockheed Martin F-35 Lightning II radīšanas programma jau ir izmaksājusi aptuveni 1,5 triljonus dolāru – tā ir dārgākā ieroču ražošanas programma vēsturē.

Pērnā gada novembrī ASV Valsts kontrole paziņoja, ka Pentagons saskāries ar problēmām jaunā iznīcinātāja apkalpošanā rezerves daļu trūkuma dēļ un nepilnībām autonomās loģistikas informācijas sistēmas darbā.

9
Tagi:
ieroči, NATO, ASV
Pēc temata
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Nelaimīgie "Zibeņi". Kāpēc F-35 joprojām ir pats neveiksmīgākais iznīcinātājs
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā
COVID-19

Vēl vienam pasaules politiskajam līderim atklāts koronavīruss

10
(atjaunots 13:34 24.10.2020)
Oktobra sākumā kļuva zināms, ka ASV prezidentam Donaldam Trampam izrādījās pozitīvs koronavīrusa tests, viņš ātri atlaba, tagad Covid-19 ir atklāts vēl vienam valsts vadītājam.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Vakar veiktais Polijas prezidenta Andžeja Dudas koronavīrusa tests izrādījies pozitīvs, par to savā Twitter lapā paziņoja Dudas preses sekretārs Blažejs Spihaļskis, raksta RIA Novosti.

​Tāpat Spihaļskis pastāstīja, ka Polijas līderis jūtas labi, viņš pastāvīgi konsultējas ar mediķiem.

Zināms, ka pagājušajā nedēļā Polijas līderis viesojās Kijevā, kur tikās ar savu kolēģi Vladimiru Zeļenski.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce aizgāja attālinātā darba režīmā, jo viņam bijis kontakts ar inficētu cilvēku.

​Tāpat vakar kļuva zināms, ka Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pēc tikšanās ar savu Slovēnijas kolēģi Anže Logaru arī devās pašizolācijā, jo Logaram izrādījās pozitīvs Covid-19 tests. Latvijas ministrs savā Twitter lapā paziņoja, ka turpinās darbu attālināti.

10
Pēc temata
Otrais Covid-19 vilnis: cik Latvijas iedzīvotāju plāno ierobežot sociālos kontaktus
Latvijā antirekords pēc Covid-19 inficēšanās gadījumu skaita, viens cilvēks miris
Covid-19: valdība pastiprina drošības pasākumus
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi