Kims Čenuns

Kims Čenuns pirmo reizi 20 dienu laikā parādījies publikas priekšā

21
(atjaunots 09:56 02.05.2020)
Dienvidkorejas ziņu aģentūra informēja, ka KTDR līderis Kims Čenuns pēc trīs nedēļas ilgas prombūtnes piedalījās rūpnīcas atklāšanas ceremonijā.

RĪGA, 2. maijs - Sputnik. Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pirmo reizi 20 dienu laikā parādījies publikas priekšā, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Dienidkorejas ziņu aģentūru Yonhap.

Ziemeļkorejas mediji pastāstīja, ka 1.maijā Kims Čenuns piedalījies minerālmēslu rūpnīcas atklāšanā Sunčhonas pilsētā Phjonannamdo provincē.

"Atskanot apsveikuma maršam, godājamais augstākais vadītājs biedrs Kims Čenuns parādījās ceremonijā un personīgi pārgrieza lentīti. Pēc tam viņš sirsnīgi pamāja ar roku, apsveicot klātesošos un celtniekus, kuri ar entuziasmu kliedza "Urā!"," aģentūra Yonhap citēja Ziemeļkorejas Centrālās telegrāfa aģentūras paziņojumu.

Iepriekš Krievijas senators Aleksejs Puškovs sniedza komentārus par Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna rīcību – viņa trīs nedēļas ilgo prombūtni politiķis nosauca par sekmīgu pašreklāmu ar mērķi radīt intrigu.

"Tas viss bija smalki organizēts PR, mistifikācija ar mērķi radīt intrigu ap viņu kā vienu no labāk manāmajām mūsdienu pasaules personībām. Un tā ir izdevusies," Puškovs pauda viedokli savā Twitter.

Ziemeļkorejas līderis nebija redzams publiski kopš 12.aprīļa. Pēc Dienvidkorejas izdevuma "Daily NK" publicētās informācijas par to, ka Kims Čenuns ārstējas pēc operācijas, vairākos medijos un sociālajos tīklos sāka izplatīties baumas par draudiem KTDR līdera veselībai un pat par viņa nāvi.

Vienlaikus Dienvidkorejas vadība vēstīja, ka, saskaņā ar Seulas datiem, Kims Čenuns ir sveiks un vesels. Krievijas parlamenta draudzības ar KTDR deputātu grupas vadītājs Kazbeks Taisajevs, atsaucoties uz Ziemeļkorejas vēstniecības Krievijā pārstāvi, informēja, ka Kims Čenuns strādā.

21
Tagi:
Kims Čenuns, Ziemeļkoreja, Dienvidkoreja
Pēc temata
"Es ticu Putinam". Atklāta Donalda Trampa panākumu formula
Bruņu vilciens ceļā: Kims Čenuns izbrauca uz Vjetnamu, lai tiktos ar Trampu
Kims Čenuns izmēģinājis "jaunu ieroci"
Stoltenbergs

Baltija, Krima un tālāk: NATO satrauc Krievijas militārā spēka pieaugums

5
(atjaunots 11:25 16.01.2021)
Ziemeļatlantijas alianse satraukti un vērīgi seko, kā Krievija pastiprina militāro klātbūtni vairākos reģionos, paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

RĪGA, 16. janvāris – Sputnik. Krievijas militārās klātbūtnes pastiprināšanās no Baltijas līdz Ziemeļāfrikai rada NATO satraukumu, paziņoja alianses ģenerāldirektors Jenss Stoltenbergs.

Viņš informēja, ka NATO novēro Krievijas nostiprināšanos ne tikai Āfrikā, bet arī Tuvajos Austrumos, Sīrijā, Melnās jūras reģionā, Krimā, Baltijas jūras rajonā, galējos Ziemeļos. "Esam par to nopietni satraukušies, mēs ļoti uzmanīgi sekojam Krievijas militārā spēka pieaugumam," uzsvēra alianses ģenerālsekretārs.

Stoltenbergs atzīmēja, ka Krievija ne tikai paplašina militāro klātbūtni reģionā, bet arī principiāli pastiprina savas militārās iespējas. "Šī iemesla dēļ citu starpā NATO audzē savas iespējas," norādīja Ziemeļatlantijas bloka ģenerālsekretārs.

NATO nerimstoši paplašina savu klātbūtni Baltijas reģionā, aizbildinoties ar it kā augošo Krievijas agresiju. ASV aizsardzības ministrs Marks Esperts iepriekš paziņoja, ka Pentagons pēta iespējas pārvietot daļu savu spēku no Vācijas uz Baltijas valstīm, Rumāniju vai Bulgāriju un dislocēt uz ilgstošu laika periodu. Espers klāstīja: jo tālāk uz austrumiem Eiropā atrodas valsts, jo vairāk ASV tur varot darīt sabiedroto sirdsmieram.

Savukārt Krievijas ārlietu ministra vietnieks Aleksandrs Gruško uzsvēra, ka Maskava vērīgi seko ASV plāniem pārvietot savus karavīrus Eiropā un vērtē šo soļu iespējamās militārās sekas no reģionālās drošības viedokļa.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu jau vairākkārt norādījis, ka NATO jau dislocējusi Baltijas reģionā virkni daudznacionālo bataljonu, bet mācību laikā alianses karavīru skaits Krievijas robežu tuvumā pieaug vairākkārt. Šoigu norādīja, ka Maskava ir spiesta spert adekvātus atbildes soļus Rietumu stratēģiskajā virzienā, kas rada lielākos drošības riskus Krievijai.

5
Tagi:
Stoltenbergs, bruņojums, drošība, aizsardzība, Krievija, NATO
Pēc temata
ASV eskadras kuģis "ganās" Baltijā: eksperts paskaidroja, kādu labumu no tā gūst Krievija
Rokas par īsām. Kāpēc NATO noder tikai Krievijas provocēšanai
"Audzē bruņojumu, izturas nekaunīgi un agresīvi": Krimā norāja NATO
ASV Jūras spēkiem pavēlēts agresīvāk rīkoties pret Krieviju
Džo Baidens

Eksperts sniedza prognozi par Baidena politiku pēcpadomju valstīs

27
(atjaunots 17:12 15.01.2021)
Eksperts uzskata, ka Krievijas attiecībās ar Rietumiem pēcpadomju teritorijā valdīs nevis spēku, bet gan vājuma līdzsvars.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. ASV jaunā administrācija sāks aktīvāku darbu pēcpadomju valstīs, it īpaši Krievijas rietumu perifērijā, uzskata Krievijas Ārlietu padomes ģenerāldirektors Andrejs Kortunovs, vēsta RIA Novosti.

"(ASV nākamajam prezidentam) Džo Baidena acīs pēcpadomju valstīm, it īpaši Krievijas rietumu perifērijai ir lielāka nozīme, nekā pēc (ASV pašreizējā prezidenta) Donalda Trampa domām," eksperts konstatēja videokonferencē, kas bija veltīta gada rezultātiem pēcpadomju telpā.

Nelielas cerības: kā mainīsies ASV un Krievijas attiecības
Ruptly / Joe Biden Campaign / US Department of Defense / Kremlin.ru

"Es domāju, mēs ieraudzīsim aktīvākas amerikāņu darbības šajā teritorijā, būtiskāku mijiedarbību ar šo valstu valdībām, maigās diplomātijas, informācijas kara instrumentu enerģiskāku izmantošanu," uzskata politologs.

Tomēr, pēc Kortunova domām, ja arī tas notiks, nav saskatāmi resursi un politiskā griba pilnā mērā likt lietā iespējas Rietumu ietekmes pastiprināšanai.

"Tāpēc Krievijas un Rietumu attiecībās pēcpadomju teritorijā valdīs nevis spēku, bet gan vājuma līdzsvars," konstatēja eksperts.

Politologa vērojumi liecina, ka patlaban tiek galīgi nostiprināti Padomju Savienības sabrukuma rezultāti.

"Varētu teikt, ka nav saskatāmas vispār nekādas likumsakarības un Krievijas vispārēja pieeja šai teritorijai, tas ir, Krievijas politika kļūst elastīgāka, individualizēta un profesionālāka," norādīja analītiķis.

Viņa ieskatā, Krievija sāk iecietīgāk vērtēt ārvalstu ietekmes paplašināšanos bijušās PSRS teritorijā, ja vien runa ir ar Ķīnas klātbūtni, piemēam, Centrālāzijā, vai Turcijas ietekmi Dienvidkaukāzā.

Tāpat eksperts uzskata, ka virkne Krievijas partneru un sāncenšu pēcpadomju telpā, pārsvarā – no rietumvalstu vidus, pamazām zaudē interesi par to, un dažos gadījumos būtu gatavi pieņemt Krievijas līdera pozīcijas.

"Vienā brīdī var notikt tā, ka dažas pēcpadomju valstis izjutīs grūtības, kas saistītas nevis ar lielvalstu mēģinājumiem iejaukties viņu iekšējās lietās, bet gan, drīzāk, ar šo lielvalstu intereses krišanos par bijušās Padomju Savienības teritoriju," secināja politologs.

27
Tagi:
Džo Baidens, ASV
Pēc temata
Baidena komada ir kā vilku bars
"Var iznākt gluži pretēji". Politologs par padomu Baidenam Krievijas aspektā
Mest pie malas nicinājumu. Trampa bijusī padomniece devusi padomu Baidenam
Beigas spēlītēm – krieviem izdevies uzlauzt amerikāņu apziņu