Laboratorijas darbiniece, foto no arhīva

Zinātnieki aplēsuši Covid-19 infekcijas reālo līmeni

71
(atjaunots 11:41 18.04.2020)
Stenfordas universitātes profesors vēsta par zinātnisku pētījumu, kas liecina: ar koronavīrusa inficēto skaits var būt daudz lielāks, nekā fiksē oficiālā statistika, tātad tā mirstības līmenis ir proporcionāli zemāks.

RĪGA, 18. aprīlis – Sputnik. Amerikāņu pētnieku grupa konstatējusi, ka ar koronavīrusu inficēto cilvēku skaits, iespējams, ir desmitiem reižu lielāks, nekā fiksē oficiālā statistika. Pētījuma provizoriskie rezultāti publicēti resursā medRxiv.

Zinātnieki veica eksperimentu Santaklāras apgabalā Kalifornijas ziemeļu daļā – tas bija viens no pirmajiem ASV, kur tika fiksēta infekcijas izplatība. Pētnieki pārbaudījuši 3,3 tūkstošus brīvprātīgo no vietējo iedzīvotāju vidus, lai pārbaudītu antiķermenīšu saturu asinīs – tas ļautu novērtēt, kāds skaits cilvēku iepriekš inficējušies ar jauno koronavīrusu.

Eksperimenta autoru aplēses rāda, ka 2,5-4,2% apgabala iedzīvotāju varētu būt antiķermenīši pret koronavīrusu, kas liecina – viņi ir pārcietuši Covid-19, vēsta RIA Novosti.

"Šie izplatības vērtējumi atspoguļo diapazonu no 48 līdz 81 tūkst. cilvēku, kuri inficēti Santaklāras apgabalā aprīļa sākumā – tas 50 līdz 85 reizes pārsniedz apstiprināto slimības gadījumu skaitu," norāda pētnieki.

Viens no publikācijas autoriem, Stenfordas universitātes profesors Džejs Bhatačarja intervijā CNN pastāstīja, ka pētījums varētu sniegt arī patiesāku priekšstatu par mirstību Covid-19 infekcijā.

Министерство обороны РФ

Viņš norāda: ja ar koronavīrusu inficēto skaits ir daudz lielāks, nekā fiksē oficiālā statistika, Covid-19 mirstības līmenis varētu būt proporcionāli zemāks par pašreiz aprēķināto.

11. martā Pasaules Veselības organizācija izsludināja koronavīrusa Covid-19 pandēmiju. Jaunākie dati liecina, ka inficējušies vairāk nekā divi miljoni cilvēku, aptuveni 140 tūkstoši ir miruši. ASV fiksēti vairāk nekā 700 tūkstoši inficēšanās gadījumu.

 

71
Tagi:
pasaule, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (730)
Pēc temata
Eiropu gatavo neatgriezeniskām pārmaiņām
Izmēģinājuma afrikāņi. Francijā izcēlies skandāls saistībā ar vakcīnu pret vīrusu
Pasaulē ir jau trīs Covid-19 veidi: vīruss mutē, lai "lauztu" cilvēka imunitāti
Latvija izglābs pasauli no koronavīrusa? Akadēmiķis – par zāļu ražošanas iespējām
Laboratorijas darbiniece, foto no arhīva

Latvijā ievests jauns Covid-19 paveids

4
(atjaunots 19:47 29.10.2020)
Spānijas izcelsmes jauno Covid-19 paveidu vasarā ieveda Eiropas valstīs, kā arī Honkongā un Jaunzēlandē.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Zinātnieki atklāja jaunu koronavīrusa paveidu, kurš parādījās Spānijā 2020. gada vasarā un ātri izplatījās visā Eiropā, tiek ziņots Bāzeles Universitātes mājaslapā.

Lai gan pagaidām nekādu pierādījumu tam, ka šis SARS-CoV-2 paveids ir bīstamāks, viņa izplatība var sniegt priekšstatu par politikas efektivitāti ceļojumu nozarē, kuru Eiropas valstis pieņēma vasarā.

Tiek skaidrots, ka zinātnieki izanalizēja un salīdzināja vīrusa genoma secības, kas tika paņemtas Covid-19 pacientiem visā Eiropā, lai izpētītu patogēna evolūciju un izplatību. Analīze atklāja, ka paveids 20A.EU1 parādījās Spānijā vasarā un pirmo reizi tika konstatēts lauksaimniecības strādniekiem.

Saskaņā ar zinātnieku datiem, jaunais Covid-19 paveids pārvietojās kopā ar ceļotājiem pa visu Eiropu kopš 20. jūlija līdz ar robežu atvēršanu, un tagad tas ir atklāts 12 Eiropas valstīs, kā arī Honkongā un Jaunzēlandē.

Tiek atzīmēts, ka 20A.EU1 veido 90% koronavīrusa inficēšanās gadījumu Lielbritānijā, aptuveni 80% - Spānijā, 60% - Īrijā un no 30 līdz 40% - Šveicē un Nīderlandē. Jaunais vīrusa paveids tika atklāts arī Francijā, Beļģijā, Vācijā, Itālijā, Latvijā, Norvēģijā un Zviedrijā.

Eiropas pētnieki uzskata, ka šī Covid-19 paveida izplatību veicinājuši braucienu atvieglojumi un sociālās distancēšanās pasākumu pārkāpumi vasarā.

Pēc starptautisko reisu atsākšanas jūnija vidū Covid-19 tiek atklāts vidēji vienam no 8000 pasažieriem lidostā "Rīga". Saskaņā ar Civilās aviācijas aģentūras datiem, vairums Covid-19 inficēto cilvēku atlidoja uz Latviju no Lielbritānijas, Spānijas un Itālijas.

4
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Gripa vai masalas? Akadēmiķis aprakstījis SARS-CoV-2 evolūcijas scenārijus
Covid-19 apdraud visu cilvēka nervu sistēmu, uzskata zinātnieki
Nosaukta koronavīrusa bīstamākā īpašība
Ārste pastāstīja par neizskaidrojamām koronavīrusa sekām
Krievijas vakcīna pret Covid-19

Uzmanību, krāpnieki: eiropiešiem sola vakcinēšanās tūres uz Krieviju

13
(atjaunots 19:31 29.10.2020)
Eiropas Savienībā krāpnieki jau ir sākuši organizēt tūres tiem, kas vēlas saņemt Krievijas vakcīnu pret Covid-19.

RĪGA, 29. oktobris – Sputnik. Biznesmenis no Čehijas piedāvā eiropiešiem tūres uz Krieviju, lai piedalītos masveida vakcinācijas programmā pret Covid-19, taču KF Veselības ministrijā uzņēmēju dēvē par krāpnieku, vēsta "Kommersant".

Prāgā dzīvojošais Krievijā dzimušais biznesmenis Andrejs Konstantinovs plāno organizēt Eiropas tūristiem tūres, kuras ietver sevī vakcināciju pret Covid-19. Kopējā tūres cena sākas no 30 tūkstošiem Čehijas kronu (aptuveni 1090 eiro), braucienu organizēšanai biznesmenis plāno ķerties klāt masveida vakcinācijas uzsākšanas laikā Krievijā.

Veselības ministrijas vadītāja palīgs Aleksejs Kuzņecovs nosauca šo tūrisma projektu par vienkāršu krāpšanu.

"Vakcinācija pret Covid-19 uz komerciāla pamata, turklāt tūristiem, nav iespējama. Vakcinācija jau notiek, un pilsoņiem tā ir par brīvu, absolūta prioritāte vakcinācijā ir Krievijas iedzīvotājiem. Un tikai pēc iekšējo vajadzību apmierināšanas, kad būs vakcinētas visas riska grupas un visi gribētāji, varēs runāt par kaut kādām komerciālām piegādēm," paziņoja viņš.

Čehijas Veselības ministrijas un ekspertu sabiedrības pārstāvji paziņoja, ka neiesaka valsts pilsoņiem šādus ceļojumus.

KF Veselības ministrija augustā piereģistrēja pasaulē pirmo vakcīnu Covid-19 profilaksei, kuru izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktais zinātniski pētnieciskais centrs, – "Sputnik V". Oktobrī piereģistrēja vēl vienu Krievijas preparātu "EpiVacCorona", kurš tapis "Rospotrebnadzor" centrā "Vektor". Tāpat klīniskie izmēģinājumi šobrīd notiek arī Krievijas Zinātņu akadēmijas Čumakova imunbioloģisko preparātu izpētes un izstrādes centra vakcīnai.

Pēc veselības ministra Mihaila Muraško sacītā, masveida vakcinācija sāksies pēc vakcīnas palaišanas ražošanā lielos apjomos un būs brīvprātīga un bez maksas.

13
Tagi:
Čehija, krāpniecība, vakcīna
Pēc temata
Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu
Britu vakcīnas izmēģinājumu dalībnieka nāve: KF pastāstīja, kāpēc testi turpinās
Kā jūtas brīvprātīgie, kuri pirmie izmēģināja Krievijas vakcīnu "Sputnik V"
Amerikai nepietiek naudas vakcīnai