Kas visus inficējis ar koronavīrusu? Covid-19 "nulles pacients"

151
(atjaunots 13:20 17.04.2020)
ASV telekanāls Fox News no anonīmiem "avotiem" uzzinājis, kas bijis "nulles pacients"¸ kurš pirmais inficējies ar koronavīrusu, un ko patiesībā izstrādājusi Ķīna Uhaņas pilsētā.

RĪGA, 17. marts - Sputnik. Telekanāls Fox News apgalvo, ka noskaidrojis, kas bijis Covid-19 "nulles pacients", vēsta RIA Novosti.

Saskaņā ar datiem, ko Fox News saņēmis no anonīmiem avotiem, kuri "pazīstami ar Ķīnas valdības agrīnās rīcības niansēm un redzējuši atbilstošos dokumentus", pirmais ar koronavīrusu esot inficējies Virusoloģijas institūta darbinieks Uhaņā.

Telekanāls izmeklējis, ka šis cilvēks patiešām inficējies no sikspārņa, un ar viņa starpniecību slimība izplatījusies Uhaņas iedzīvotāju vidū.

Tāpat Fox News apgalvo, ka viens no tā avotiem apsūdz Ķīnu par to, ka tā esot īstenojusi "visdārgāko pierādījumu slēpšanas operāciju vesture".

Tiesa, Ķīna netiek apsūdzēta par bioloģiskā ieroča izstrādāšanu. Avoti uzskata, ka Ķīnas zinātnieku mērķis bijis nodemonstrēt izcilus rezultātus virusoloģijā.

ASV jau vairākkārt apsūdzējušas Ķīnu – tā esot slēpusi ar Covid-19 izplatību saistīto informāciju. Taču Ķīnas Ārlietu ministrija apliecināja, ka valdība kopš paša sākuma neko nav slēpusi.

Ziņas par "vīrusa noplūdi" un citus pieņēmumus Ķīnas ĀM komentēja lakoniski: "Tām nav nekādu zinātnisku pierādījumu."

2019.gada 31.decembrī Ķīnas valdība informēja Pasaules veselības organizāciju par nezināmas pleimonijas uzliesmojumu Uhaņas pilsētā valsts centrālajā daļā. Speciālisti identificēja patogēnu – tas bija jauns koronavīruss.

PVO atzina uzliesmojumu par starptautiska mēroga ārkārtas situāciju un piešķīra slimībai oficiālu nosaukumu – Covid-19. Vēlāk slimības izplatība pasaulē tika atzīta par pandēmiju.

Slimība izplatījusies visā pasaulē. Eiropas Savienīa slēgusi robežas. Daudzās valstīs noteikta stingray karantīna. Savukārt Ķīna jau informēja, ka vīrusu valstī izdevies apturēt.

Uhaņa, no kurienes izplatījās slimība, bija slēgta gandrīz 76 dienas – no 23.janvāra. Bija aizliegts iebraukt pilsētā un pamest to, tikai ar īpašu atļauju.

7.aprīļa naktī varasiestādes atvēra ceļus, kas ved no pilsētas, un atļāva cilvēkiem izbraukt savās automašīnās.

Jāpiebilst, ka pēdējās diennakts laikā Ķīnā fiksēti tikai 46 jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi.

151
Tagi:
koronavīruss, Ķīna
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (618)
Pēc temata
Eksperts: Ķīnai ir zīmīgs arguments par labu tam, ka ASV ir koronavīrusa avots
"Visiem viss ir zināms". Kas noticis Uhaņā un kāds tam sakars ar ASV armiju
Pasaulē ir jau trīs Covid-19 veidi: vīruss mutē, lai "lauztu" cilvēka imunitāti
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

4
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

4
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē
Dienvidosetija, foto no arhīva

Krievijas politiķis pamatoja Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarības atzīšanas motīvus

4
(atjaunots 18:59 08.08.2020)
2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Maskava atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību, jo nevarēja pieļaut, ka Aizkaukāzs pārvērstos par pulvera mucu, konstatēja Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs, kurš 2008. gadā bija Krievijas prezidents, vēsta RIA Novosti.

"Šodien aprit 12 gadi kopš brīža, kad mūsu valsts atbildēja uz Gruzijas toreizējā prezidenta noziedzīgo rīcību. (..) Tieši tāpēc es toreiz pieņēmu grūtu, tomēr vienīgo pareizo lēmumu – aizsargāt Abhāziju un Dienvidosetiju, vispirms pasargājot tās no agresijas, pēc tam, saskaņā ar pilsoņu lūgumu, atzīstot to pilnīgu neatkarību. Pretējā gadījumā Aizkaukāzs būtu pārvērties par pulvera mucu, un tas Krievijai, kas vienmēr atbalstījusi stabilu mieru kaimiņvalstīs, bija absolūti nepieņemami," viņš pastāstīja savā lapā sociālajā tīklā VKontakte.

Politiķis uzsvēra, ka Krievija vienmēr ir atbalstījusi stabilitāti kaimiņvalstīs un pie tam nekad nepieļaus uzbrukumu saviem pilsoņiem.

"Mūsu atbilde vienmēr būs absolūti adekvāta situācijai ar mērķi uzturēt stabilitāti un drošību gan mūsu valstī, gan visā pasaulē," atgādināja Medvedevs.

Abhāzijas Republikas karogs
© Sputnik / Алексей Никольский

2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu. Krievija, aizsargājot Dienvidosetijas iedzīvotājus, kuru vidū daudzi pieņēma Krievijas pilsonību, ieveda karaspēkus un pēc piecas dienas ilgas karadarbības padzina Gruzijas kareivjus no reģiona.

2008. gada 26. augustā Krievija atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas suverenitāti. Krievijas valdība norādīja, ka šis lēmums atbilst pašreizējai realitātei un nav pārskatām. Tomēr Tbilisi atsakās atzīt republiku neatkarību.

 

4
Tagi:
Dienvidosetija, Abhāzija