Donalds Tramps

Tramps paziņoja par PVO finansēšanas apturēšanu

34
(atjaunots 18:54 15.04.2020)
ASV prezidents Donalds Tramps ir zaudējis uzticēšanos Pasaules Veselības organizācijai koronavīrusa pandēmijas dēļ.

RĪGA, 15. aprīlis – Sputnik. ASV pārstāja finansēt Pasaules Veselības organizāciju (PVO), vēsta RIA Novosti.

"Es apturu Pasaules Veselības organizācijas finansēšanu, kamēr viņi izmeklē kļūdas reaģēšanā un koronavīrusa izplatības slēpšanu," paziņoja trešdien žurnālistiem ASV prezidents Donalds Tramps.

Pēc viņa sacītā, PVO nesniedza informāciju savlaicīgi, kā arī nepaziņoja patiesību pasaules sabiedrībai, un tai ir jāatbild par savām kļūdām. Viņš apsūdzēja organizāciju tajā, ka tā neizmeklēja uzticību pelnījušās ziņas no Uhaņas, kas bija pretrunā ar Ķīnas varasiestāžu oficiālo informāciju.

"Bija uzticību nopelnījusī informācija par iespēju nodot vīrusa no cilvēka cilvēkam 2019. gada decembrī, kam bija jāmudina PVO veikt izmeklēšanu un darīt to nekavējoties," turpināja Tramps.

Pēc viņa sacītā, PVO bezdarbības rezultātā tika pazaudēts daudz laika. Ja uz Ķīnu savlaicīgi būtu nosūtīti PVO speciālisti situācijas novērtēšanai, tad no vīrusa uzliesmojuma, liela upuru skaita un ekonomiskajām sekām būtu bijis iespējams izvairīties, pārliecināts ASV prezidents. Turklāt PVO uzstāja, ka nav nepieciešamības apturēt aviosatiksmi.

"Amerika un pasaule nolēma uzticēties PVO par precīzas un savlaicīgas informācijas sniegšanu, lai dotu svarīgas rekomendācijas un pieņemtu lēmumus par veselības aizsardzību. Ja mēs nevaram tam uzticēties, un tas ir tas, ko esam saņēmuši no PVO puses, mūsu valsts būs spiesta meklēt citus variantus strādāt ar pārējām valstīm, lai sasniegtu mērķus veselības aprūpes jomā. Mums nav citas izvēles," sacīja Tramps.

Arī ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo paziņoja, ka PVO Covid-19 gadījumā neizpildīja savu darbu.

"Mums ir nepieciešamas atbildes uz jautājumiem, mums ir nepieciešams caurspīdīgums… Mums ir nepieciešams, lai PVO pilda savu darbu, īstenojot savu pamatfunkciju – lai pasaulei ir precīza, savlaicīga, efektīva, patiesa informācija par to, kas notiek globālajā veselības aprūpes jomā. Un šajā gadījumā viņi to neizdarīja," sacīja Pompeo intervijā telekanālam Fox News.

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs paziņoja, ka šobrīd nav laiks samazināt resursus, kas tiek piešķirti PVO vai jebkurai citai humanitārajai organizācijai, kas cīnās ar vīrusu.

​"Kā jau iepriekš teicu, šobrīd ir pienācis laiks vienotībai un tam, lai starptautiskā sabiedrība kopīgiem spēkiem un solidāri strādātu pie tā, lai apturētu šo vīrusu un tā postošās sekas," piebilda ANO ģenerālsekretārs.

ASV apsūdzības pret PVO ir mēģinājums pārlikt atbildību par epidemioloģisko situāciju valstī, uzskata KF ĀM.

"Straujās jaunās koronavīrusa infekcijas izplatības fonā pasaulē izraisa uztraukumu. Atsevišķās valstīs vērojami mēģinājumi pārlikt atbildību par pasliktinošos epidemioloģisko situāciju savu robežu ietvaros uz citiem. Uzskatām, ka tieši tā ir jāvērtē nesenās skaļās apsūdzības no Amerikas vadības puses pret Pasaules Veselības organizāciju, kura it kā "palaida garām" bīstamo slimību, savukārt pandēmijas attīstības gaitā nepamatoti daudz uzmanības veltīja Ķīnai, radot zaudējumus citām valstīm," teikts iestādes paziņojumā Facebook.

Krievijas ĀM nosauca šādu pozīciju par nekonstruktīvu, savukārt šāda veida paziņojumus – par nesavlaicīgiem un neproduktīviem.

"Uzskatām par ārkārtīgi svarīgu izvairīties no situācijas politizācijas saistībā ar pandēmiju, kas rada globālu izaicinājumu visai starptautiskajai sabiedrībai un prasa sakārtotas visu valstu darbības," atzīmēja iestādē.

Tāpat ĀM atgādināja par notikumu hronoloģiju, kas saistīti ar infekcijas atklāšanu un izplatību, kā arī par to lomu, ko pandēmijas apkarošanā spēlē PVO.

34
Tagi:
finansēšana, koronavīruss, Pasaules Veselības organizācija, ASV
Pēc temata
Koronavīruss uzbrūk Rietumu flotēm un armijām
Dzimtajā Latvijā ieslēgtu bezdarbnieku pūļi: pie kā koronavīruss novedīs valsti
Koronavīruss pasaulē: kas ir zināms līdz 12. aprīļa rītam
Pasaulē ir jau trīs Covid-19 veidi: vīruss mutē, lai "lauztu" cilvēka imunitāti
NLO

CNN: Pentagons veidos darba grupu NLO pētīšanai

1
(atjaunots 19:06 15.08.2020)
Jūlijā ASV Kongresā izskanēja bažas sakarā ar neidentificētiem lidojošajiem objektiem – politiķi pieļāva, ka tie, iespējams, ir vietējās izcelsmes lidaparāti – "potenciālo pretinieku" izlūklīdzekļi.

RĪGA, 15. augustsSputnik. ASV Aizsardzības ministrija pieņēmusi lēmumu veidot darba grupu neidentificētu lidojošo objektu pētījumiem, ar ko sastapušies Gaisa spēku lidotāji, vēsta telekanāls CNN, atsaucoties uz informācijas avotiem Pentagonā.

"Aizsardzības ministra vietnieks Deivids Norkvists vadīs darba grupu, kuras sastāvu plānots oficiāli paziņot tuvākajās dienās," telekanāla ziņoto citēja RIA Novosti.

CNN atgādināja, ka jūlijā ASV Kongresā izskanēja bažas sakarā ar neidentificētiem lidojošajiem objektiem – politiķi pieļāva, ka tie, iespējams, ir vietējās izcelsmes lidaparāti – "potenciālo pretinieku" izlūklīdzekļi.

Gados pēc Otrā pasaules kara ASV jau vairākkārt veidojušas dažāda līmeņa grupas NLO pētījumiem.

Aprīļa beigās Pentagons publicēja savā vietnē videoierakstus, kuros iemūžinātas "neidentificētas parādības". Resors pastāstīja, ka viens no trim atklāti pieejamajiem Jūras kara spēku video ieraksiem nofilmēts 2004. gada novembrī, abi pārējie – 2015. gada janvārī. Tie visi 2007. un 2017. gg. nokļuva internetā bez Pentagona sankcijas. ASV Jūras kara spēki atzina to autentiskumu. Vēlāk nāca klajā vairākas atskaites, kurās piloti stāsta par NLO novērojumiem no 2013. gada 27. jūnija līdz 2019. gada 13. februārim.

Jūnijā ASV prezidents Donalds Tramps atklāja, ka viņam zināma virkne interesantu lietu par iespējamo NLO avāriju Ņūmeksikas štatā 1947. gadā, un izteica iespēju, ka informācija par incidentu tiks atklāta. Dažādos avotos ļoti populāra bija versija, ka objekts, kas cieta katastrofā netālu no Rozvelas pilsētas, bija ārpuszemes kuģis, tā pilots – citplanētietis, kuru ASV valdība sagūstījusi un noslēpusi. Savukārt ASV Gaisa spēku oficiālā versija pauž, ka pie Rozvelas nogāzusies meteozonde, kas tika izmantota slepenas programmas ietvaros.

1
Tagi:
NLO, Pentagons, ASV
Pēc temata
Kā NLO rotaļājās ar padomju MiGiem Dienvidslāvijas debesīs
"Krievijas iebrukums": internetā izsmietas amerikāņu F-15 un NLO sacīkstes
Gobi tuksnesī atrasts milzīgs mīklains objekts
Parādiet NLO: amerikāņi apņēmušies uzbrukt slepenajai 51.zonai
Krievijas Su-30SM

Polijas izdevums novērtējis Krievijas Su-30SM spēku

4
(atjaunots 12:08 15.08.2020)
Mediji vēsta, ka Krievijas inženieri izstrādā principiāli jaunu bruņojumu daudzfunkcionālā iznīcinātāja Su-30SM vajadzībām.

RĪGA, 15. augusts - Sputnik. Krievijas iznīcinātāju Su-30SM spēks būtiski pieaugs, kad iznīcinātāji saņems "gaiss-virsma" tipa smago raķeti, kas tiek izgatavota uz šķidrā kurināmā hiperskaņas raķetes X-32 bāzes. Šādu viedokli paudis poļu izdevums Defence24.

Iepriekš avīze "Izvestija", atsaucoties uz avotiem militārās rūpniecības kompleksā, informēja, ka Krievijas inženieri izstrādā principiāli jaunu bruņojumu daudzfunkcionālā iznīcinātāja Su-30SM vajadzībām. Izdevuma aptaujātie eksperti uzskata, ka runa ir par šķidrā kurināmā hiperskaņas raķeti X-32 modifikāciju "Sukhoi" vajadzībām – agrāk to izmantoja tikai tālās aviācijas bumbvedēji Tu-22M3.

Pateicoties liela darbības rādiusa "gaiss-virsma" tipa smagajām raķetēm, "Su-30SM varēs papildināt bumbvedējus Tu-22 un Su-34, palielinot Krievijas uzbrukuma potenciālu gan operatīvajā, gan stratēģiskajā līmenī", atzīmēja raksta autori. Pēc viņu domām, šo hiperskaņas raķeti izmantos ne tikai Su-30SM, bet arī Tu-22 un iznīcinātāji-pārtvērēji MiG-31BM, ko patlaban pielāgo raķetēm "Kinzhal", stāsta RIA Novosti

Su-30SM – ir daudzfunkcionāls iznīcinātājs, paredzēts gaisa mērķu likvidācijai dienā un naktī, gan vienkāršos, gan sarežģītos meteoroloģiskajos apstākļos, kā arī zemes fonā, pielietojot aktīvos un pasīvos traucējumus, gaisa telpas kontroli, pretinieka aerodromu bloķēšanai lielā dziļumā un darbam pret objektiem uz zemes un jūrā. Su-30 iespējams izmantot arī grupas kaujas darbību vadībai, izcīnot pārsvaru gaisā, likvidējot pretinieka desantu gaisā, gaisa izlūkošanai un virszemes mērķu likvidācijai dažādos laikapstākļos.

X-32 – Krievijas gaisa bāzes "gaiss-virsma" klases spārnotā raķete ar darbības rādiusu līdz 1000 km un ātrumu 4-5,4 tūkst. kilometri stundā. Oficiāli pieņemta bruņojumā 2016. gada beigās.

4
Tagi:
gaisa kara spēki, Krievija
Pēc temata
Atbalsts sabiedrotajiem: Krievija sāk iznīcinātāju Su-30SM piegādes Baltkrievijai
Plakanā grīste un nestandarta nosēšanās: Su-57 divreiz pārsteidzis izstādē MAKS
Pārtvēra un pavadīja: Krievijas iznīcinātāji atkal sastapuši ziņkārīgus amerikāņus
"NATO pabrīnīsies": ar ko apbruņos Krievijas jauno iznīcinātāju