Krievijas vēstniecība Vašingtonā

KF vēstniecība ASV atbildēja uz Pentagona apsūdzībām pret RT un Sputnik

35
(atjaunots 13:49 14.04.2020)
Ja amerikāņu militārpersonas nemazgā rokas, tad tā noteikti nav Krievijas mediju vaina, paziņoja KF vēstniecībā.

RĪGA, 14. aprīlis – Sputnik. Krievijas vēstniecība Vašingtonā nosauca Pentagona apsūdzības pret Sputnik un RT par dezinformāciju saistībā ar Covid-19 par absurdām.

Brīfingā Pentagonā izskanēja informācija par to, ka norādītie mediji it kā izplata nepatiesas ziņas par koronavīrusa pandēmiju ASV. Analoģiskus brīfingus rīko arī ASV Valsts departaments.

KF atbildēja uz šīm apsūdzībām savā sociālo tīklu lapā.

"Aicinām ASV aizsardzības iestādi novirzīt visus spēkus koronavīrusa infekcijas apkarošanai. Pirmām kārtām savā ierindā… Absurdi par kaut ko vainot Sputnik un RT," teikts vēstniecības komentārā.

Vēstniecībā atzīmēja, ka, ja amerikāņu militārpersonas "nemazgā rokas, tad tā noteikti nav Krievijas mediju vaina".

Krievijas ĀM
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Žurnālisti dara savu darbu – informē auditoriju par notiekošo. Taču uzbrukumus no Pentagona puses var skatīt jau kā faktoru, kas ietekmē Krievijas preses darbinieku drošību Amerikā. Tam ir jāpievērš uzmanība tiesībsargājošajām organizācijām," teikts vēstniecības paziņojumā.

Krievijas diplomāti atgādināja, ka Krievija un ASV regulāri dalās informācijā par pandēmiju visaugstākajā līmenī.

"Neviens nav ieinteresēts jau tā sarežģītās situācijas kurināšanā. Šajos apstākļos vadošajos Amerikas medijos turpinās bezkaunīga rusofobija, kura smeļ nepatiesas ziņas no šādiem Pentagona un Valsts departamenta brīfingiem. Šāda bezatbildība izraisa nožēlu un nepatiku," paziņoja diplomāti.

Viņi atgādināja, ka Krievija sniedz palīdzību citām valstīm, un tas nav iemesls nomelnošanai.

"Laiks apzināties, ka tikai apvienojot spēkus mēs varam pārvarēt šo kopīgo nelaimi. Un tikai pēc tam varēs filmēt asa sižeta filmas par kāda līderību šajā cīņā," nobeigumā sacīja vēstniecībā.

Situācija ar Krievijas medijiem Rietumos pēdējo gadu laikā kļūst arvien sarežģītāka. 2016. gada novembrī Eiropas Parlaments pieņēma rezolūciju, kurā teikts par nepieciešamību pretoties Krievijas medijiem, tostarp par galvenajiem draudiem dokumentā tika nosaukti Sputnik un RT. Virkne rietumu politiķu, to skaitā amerikāņu senatori un kongresmeņi, kā arī Francija prezidents, apsūdzēja Sputnik un RT par iejaukšanos vēlēšanās ASV un Francijā, taču nesniedza nekādus pierādījumus. Krievijas oficiālie pārstāvji nosauca šādus paziņojumus par nepamatotiem.

Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" preses dienestā pastāstīja, ka februārī viņi saņēma pieteikumu no amerikāņu izdevuma Newsweek žurnālista, kuram tapa zināms par ASV militārpersonu darbībām, kuri seko līdzi Sputnik profiliem sociālajos tīklos, meklējot pazīmes par it kā nepatiesas informācijas izplatību par koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu.

35
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (729)
Pēc temata
Amerikāņu medijs pastāstīja par Krievijas kompleksu, no kura baidās NATO
ASV izmanto pandēmiju, lai palīdzētu kaujiniekiem Sīrijā
Latvijā cilvēki neiet pārbaudīties uz Covid-19, ministre nezina, kā lai liek to darīt
ĶTR prognozē jaunu Covid-19 vilni
BelAES, foto no arhīva

Eksperts paskaidroja, no izbijusies Lietuva pirms BelAES palaišanas

14
(atjaunots 16:32 28.10.2020)
Lietuva ir aptvērusi, jo zaudējusi: reģiona valstu piekļuve lētajai elektroenerģijai no Baltkrievijas ir viens no svarīgākajiem faktoriem ekonomikas atjaunošanā pēc pandēmijas.

RĪGA, 28. oktobris – Sputnik. Lietuva nosūtījusi Baltkrievijas Ārlietu ministrijai protesta notu jautājumā par Baltkrievijas AES pirmā bloka gaidāmo startu, vēsta Sputnik Lietuva. Viļņa nosauca to par "sasteigtu" un "bīstamu lietuviešiem, baltkrieviem un ES pilsoņiem".

Baltkrievijas atomelektrostacijas palaišana ir ļoti svarīga visa reģiona ekonomikai, ieskaitot Krieviju, Baltkrieviju un Baltijas valstis, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja ekonomists Vladislavs Giņko.

"Patlaban reģiona ekonomika ir nokļuvusi tuvu zemākajam attīstības punktam, pie tā novedusi koronavīrusa pandēmija. Visu reģiona valstu ekonomikas ir saskārušās ar vērienīgiem izaicinājumiem, bijušas spiestas pārveidoties. Tas attiecas gan uz sašķidrināto gāzi, gan elektroenerģijas piegādēm, gan valstu tirdzniecisko apgrozījumu. Tāpēc ir ļoti svarīgi, ka darbu sāks Baltkrievijas AES, – kad reģiona valstu ekonomika sāks augt, elektroenerģijas pieprasījums būs viens no svarīgākajiem," paskaidroja Giņko.

Eksperts norādīja, ka valstīs, kam ir droša piekļuve lētajai elektroenerģijai no Baltkrievijas, ekonomika atjaunosies ātrāk.

"BelAES dāvās jaunas enerģētiskās iespējas Baltkrievijas un Krievijas ekonomikai, bet Lietuva saprot, ka tādēļ cietīs sakāvi," akcentēja Giņko.

Kad Krievijas un Baltkrievijas enerģētisko kopprojektu cenšas nepamatoti un nelaicīgi kritizēt, skaidrs, ka tas notiek politisku apsvērumu dēļ, norādīja eksperts. "Tādējādi cenšas aizskart arī Krieviju," viņš piebilda.

Pirmā atomstacija Baltkrievijā ir lielākais Maskavas un Minskas kopprojekts kodolenerģētikas nozarē. Stacija ar diviem reaktoriem VVER-1200 ar kopējo noteikto jaudu 2400 MW apjomā uzbūvēta Astravjecas pilsētā Grodņas apgabalā saskaņā ar mūsdienīgu Krievijā izstrādātu 3+ paaudzes projektu, kas atbilst visām starptautiskajām normām un IAEA rekomendācijām drošības jomā.

Kopš Baltkrievijas AES būvdarbu sākuma Lietuva turpina plašu kampaņu – tās politiķi apgalvo, ka stacija nav droša. Viļņa uzskata, ka atomstacija apdraudot Lietuvu, un aicināja kaimiņus boikotēt Baltkrievijā ražoto elektroenerģiju. Oktobrī BelAES pirmajā blokā tika aizsākta ķēdes reakcija minimāli kontrolējamā līmenī. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņoja, ka AES pirmā energobloka starts ieplānots 7. novembrī.

14
Tagi:
Krievija, Baltkrievija, elektroenerģija, Lietuva, BelAES
Pēc temata
BelAES saņēma atļauju pirmā energobloka palaišanai
Lietuva iebiedē pilsoņus ar "avāriju BelAES": Viļņā sāks izdalīt joda tabletes
"Krievija izrakstīs latviešiem sertifikātus": Lietuvā strīdas par BelAES boikotēšanu
Latvija un citas ES valstis aicināja Minsku "nekavējoties" atrisināt BelAES problēmas
Krievijas zemūdens raķešnesējs Orel, foto no arhīva

Daily Mail: Krievijas zemūdeņu skaits Atlantijā "satriec"

21
(atjaunots 15:41 28.10.2020)
Uz Lielbritānijas flotes operāciju zonu Krievija tagad sūta divas vai trīs zemūdenes, nevis vienu, kā agrāk, pastāstīja izdevuma informācijas avots no valsts Jūras kara spēkiem.

RĪGA, 28. oktobris - Sputnik. Atlantijas ziemeļu daļā strādājošo Krievijas zemūdeņu skaits ir krasi palielinājies, saviem lasītājiem vēsta britu izdevums Daily Mail, stāsta RIA Novosti.

Saskaņā ar izdevuma datiem, Apvienotās Karalistes krastu tuvumā manītas Krievijas grūti fiksējamās daudzfunkcionālās atomzemūdenes "Schuka B" (NATO klasifikācijā – "Akula").

"Ziemeļatlantijā ieejošo Krievijas zemūdeņu skaits ir satriecošs," Daily Mail citēja savu informācijas avotu no Lielbritānijas Jūras kara spēkiem.

Uz Lielbritānijas flotes operāciju zonu Krievija tagad sūta divas vai trīs zemūdenes, nevis vienu, kā agrāk, pastāstīja izdevuma sarunbiedrs. Pēc viņa domām, situācija esot "nopietna".

Jūlijā avīze Wall Street Journal, atsaucoties uz NATO pārstāvjiem un militārajiem analītiķiem, informēja, ka patlaban Krievija izvērš lielāku skaitu zemūdeņu uz ilgāku laiku tajos Atlantijas okeāna rajonos, kur tās var apdraudēt NATO kara kuģus un svarīgus ASV infrastruktūras objektus.

Iepriekš amerikāņu militārpersonas jau vairākkārt sūkstījās par to, ka Krievijas zemūdenes atņēmušas viņu flotei "kluso ostu". Piemēram, viceadmirālis Endrjū Vudijs Luiss paziņoja, ka Pentagons jau zaudējis neapstrīdamo līdera vietu Atlantijā. Pēc viņa vārdiem, Maskava izmanto tehniku ar "nāvējošākām bruņojuma sistēmām", tāpēc amerikāņu flotes sagatavošanās dažādām operācijām kļūst aizvien sarežģītāka. Viņš piebilda, ka aiz ASV Jūras spēku Atlantijas flotes galvenās jūras kara bāzes robežām karavīri nejūtoties drošībā.

21
Tagi:
zemūdenes, Krievija
Pēc temata
Krievijas JKF papildinājis jaunākais raķešu zemūdens kreiseris
Amerikāņu admirāli satraukušas Krievijas zemūdenes Vidusjūrā
Jaudīgi kuģi, neredzamas zemūdenes un ātras raķetes: Krievija atzīmē JKF dienu
"Tie ir tikai pirmie soļi": kāpēc ASV pārvieto zemūdenes Krievijas krastu tuvumā