Aleksandrs Lukašenko

Pat nepārdzīvojiet: Lukašenko apgalvo, ka Baltkrievijā no Covid-19 neviens nenomirs

114
(atjaunots 12:14 14.04.2020)
Baltkrievijā nav nedz koronavīrusa izraisītu nāves gadījumu, nedz pašizolācijas: republikas prezidents Aleksandrs Lukašenko aicināja baltkrievus neuztraukties.

RĪGA, 14. aprīlis – Sputnik. Nevienas koronavīrusa izraisītas nāves Baltkrievijā nav un nebūs, paziņoja republikas prezidents Aleksandrs Lukašenko tikšanās laikā ar Veselības ministrijas, prezidenta administrācijas, Republikas Padomes un Drošības padomes vadītājiem.

"Lai pat nepārdzīvo. Neviens no koronavīrusa mūsu valstī nenomirs. Es paziņoju par to publiski. Tā ir mana stingra pārliecība, balstoties ne tikai uz iepriekšējo gadu analīzi. Mums jau šī gada pieredze ir," citē Lukašenko vārdus Sputnik Baltkrievija.

Attiecībā uz pacientu nāves gadījumiem, kas bijuši slimi ar Covid-19, tad, pēc Baltkrievijas prezidenta domām, visa lieta ir hroniskajās slimībās. "Mums valstī no koronavīrusa nav miris neviens cilvēks… Viņi nomira no buķetes hronisku slimību, kuras tiem bija," sacīja Lukašenko.

Valsts vadītājs paziņoja, ka Baltkrievijas ārsti zina, kā ārstēt ar koronavīrusa infekciju saslimušos. "Mēs jau redzam, kā jāstrādā, mēs esam atraduši zāļu kombināciju, lai glābtu šos cilvēkus," sacīja Lukašenko.

Viņš aicināja saslimušos nenolaist degunu: "Mēs par katru cilvēku nevis cīnīsimies, bet gan kausimies. Un ja šis cilvēks nebūs nolaidis rokas, viņš noteikti atveseļosies," apsolīja Lukašenko.

Baltkrievijas prezidents pievērsa uzmanību tam, ka iedzīvotāji izrāda apziņu aizliegumu trūkumā un tiem nav nepieciešami papildu ierobežojumi.

"Neko neaizliedzam, taču pateicām, ka dzīvība ir jūsu rokās. Tur, kur cilvēks nevēlas iet, viņš neiet. Neko neaizliedzam, nekādas karantīnas, neko neieviesām. Šobrīd cilvēku, kuri bezrūpīgi klīst apkārt, uz ielām nav. tātad cilvēki reaģēja, cilvēki to saprot. Un nevajag viņus dzīt iekšā dzīvokļos, ieslēgt viņus tur," uzsvēra Lukašenko.

Pēc viņa sacītā, pašizolācijas republikā nav – ārsti nosaka tiem, kas kontaktējuši inficētajiem, ārstēties ambulatori mājas apstākļos.

"Teiksim atklāti – mums nav nekādas pašizolācijas. Faktiski tā ir ambulatorā ārstēšanās. Mēs taču šajā pašizolācijā sūtām cilvēkus pēc ārsta rīkojuma," paskaidroja Lukašenko, aicinot mediķus nesūtīt šādus "atveseļojošos" pacientus uz ilgāku slimības lapu "drošības pēc".

Tāpat republikas vadītājs paziņoja, ka neierobežos baznīcu apmeklēšanu Lieldienās ar nosacījumu, ka tiek ievērotas sanitārās normas, un arī pats grasās apmeklēt kādu no baznīcām.

Saskaņā ar aktuālākajiem Veselības ministrijas datiem, Baltkrievijā tika atklāti 3281 koronavīrusa infekcijas saslimšanas gadījums, 203 cilvēki ir atveseļojušies. Miruši 33 pacienti ar virkni hronisku slimību un atklāto koronavīrusa infekciju, ziņo iestāde.

Amerikāņu Džona Hopkinsa universitāte ziņo, ka koronavīrusa pandēmija patlaban ir skārusi 210 valstis un aizjūras teritorijas. Ir reģistrēti 1 929 995 inficēšanās gadījumi, letālo gadījumu skaits ir sasniedzis 119 789.

114
Tagi:
koronavīruss, Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (723)
Pēc temata
Sirmgalvjiem karantīna ES var saglabāties līdz gada beigām
Ukrainas prezidents samaksās miljonu dolāru par zālēm pret koronavīrusu
Piegāde kaut vai pusnaktī: kā Covid-19 izmainījis pārtikas pasūtīšanu tiešsaistē Latvijā
Latvijā cilvēki neiet pārbaudīties uz Covid-19, ministre nezina, kā lai liek to darīt
Lockheed Martin F-35 Lightning II

ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju

8
(atjaunots 20:25 24.10.2020)
Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Amerikas piektās paaudzes iznīcinātājs F-35 ir vienīgā lidmašīna, kura spēs pretoties Krievijai iespējamā konflikta gadījumā Eiropā, vēsta RIA Novosti.

Par to teikts stratēģiskās analītikas centra RAND ziņojumā.

"NATO iespējas intensīva konflikta apstākļos ar Krieviju uzlabosies līdz ar simtiem piektās paaudzes iznīcinātāju parādīšanos 2020. gados," pārliecināti amerikāņu eksperti.

Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

Tādējādi, alianses valstīm, kuras parakstījušas F-35 piegādes līgumus, būs jāpilnveido sava gaisa flote, lai nākotnē rīkotu savstarpējas operācijas ar jaunā iznīcinātāja dalību, uzskata organizācijā.

F-35 ir piektās paaudzes iznīcinātājs-bumbvedējs, kurš, izņemot ASV, atrodas vairāku to sabiedroto bruņojumā (nelielā skaitā). Lockheed Martin F-35 Lightning II radīšanas programma jau ir izmaksājusi aptuveni 1,5 triljonus dolāru – tā ir dārgākā ieroču ražošanas programma vēsturē.

Pērnā gada novembrī ASV Valsts kontrole paziņoja, ka Pentagons saskāries ar problēmām jaunā iznīcinātāja apkalpošanā rezerves daļu trūkuma dēļ un nepilnībām autonomās loģistikas informācijas sistēmas darbā.

8
Tagi:
ieroči, NATO, ASV
Pēc temata
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Nelaimīgie "Zibeņi". Kāpēc F-35 joprojām ir pats neveiksmīgākais iznīcinātājs
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā
COVID-19

Vēl vienam pasaules politiskajam līderim atklāts koronavīruss

9
(atjaunots 13:34 24.10.2020)
Oktobra sākumā kļuva zināms, ka ASV prezidentam Donaldam Trampam izrādījās pozitīvs koronavīrusa tests, viņš ātri atlaba, tagad Covid-19 ir atklāts vēl vienam valsts vadītājam.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Vakar veiktais Polijas prezidenta Andžeja Dudas koronavīrusa tests izrādījies pozitīvs, par to savā Twitter lapā paziņoja Dudas preses sekretārs Blažejs Spihaļskis, raksta RIA Novosti.

​Tāpat Spihaļskis pastāstīja, ka Polijas līderis jūtas labi, viņš pastāvīgi konsultējas ar mediķiem.

Zināms, ka pagājušajā nedēļā Polijas līderis viesojās Kijevā, kur tikās ar savu kolēģi Vladimiru Zeļenski.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce aizgāja attālinātā darba režīmā, jo viņam bijis kontakts ar inficētu cilvēku.

​Tāpat vakar kļuva zināms, ka Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pēc tikšanās ar savu Slovēnijas kolēģi Anže Logaru arī devās pašizolācijā, jo Logaram izrādījās pozitīvs Covid-19 tests. Latvijas ministrs savā Twitter lapā paziņoja, ka turpinās darbu attālināti.

9
Pēc temata
Otrais Covid-19 vilnis: cik Latvijas iedzīvotāju plāno ierobežot sociālos kontaktus
Latvijā antirekords pēc Covid-19 inficēšanās gadījumu skaita, viens cilvēks miris
Covid-19: valdība pastiprina drošības pasākumus
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi