Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, foto no arhīva

Sirmgalvjiem karantīna ES var saglabāties līdz gada beigām

40
(atjaunots 12:01 13.04.2020)
Eiropas Komisijas vadītāja Urzula fon der Leiena cer, ka vakcīna pret koronavīrusu tiks izstrādāta līdz gada beigām.

RĪGA, 13. aprīlis – Sputnik. Sirmgalvji ES, visticamāk, būs spiesti palikt izolācijā "vismaz" līdz gada beigām gadījumā, ja netiks izgudrota vakcīna pret koronavīrusu, paziņoja intervijā vācu izdevumam Bild Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena.

"Kamēr nav vakcīnas, ir maksimāli jāierobežo vecāku cilvēku kontakti. Es zinu, ka tas ir smagi un ka izolācija spiež, taču tas ir dzīvības un nāves jautājums, tādēļ mums ir jāturpina būt disciplinētiem un pacietīgiem," paziņoja fon der Leiena.

"Bērni un jaunieši agrāk saņems vairāk pārvietošanās brīvību, nekā sirmgalvji, un tie, kam ir (slikta) slimības vēsture," paziņoja Eiropas Komisijas vadītāja, uzsverot, ka "cer", ka "līdz gada beigām" tiks izstrādāta vakcīna.

Atzīmēsim, ka "veco ļaužu" kategorijā ietilpst arī pati fon der Leiena – viņai ir 61 gads.

Virkne valstu, tādas kā Austrija un Dānija, jau informējušas ES par nolūku uzsākt pakāpenisku ierobežojošo pasākumu atcelšanu. Taču pagājušajā nedēļā Eiropas Komisija atlika rekomendāciju pieņemšanu saistībā ar koordinētu izolācijas pasākumu atcelšanu Eiropas Savienībā valstu dažādās gatavības šim posmam dēļ, un ieteica pagarināt ES ārējo robežu slēgšanas termiņu vismaz līdz 15. maijam.

Iepriekš Francijas prezidents Emanuels Makrons izteica pieņēmumu, ka Šengenas zonas valstu robežas var palikt slēgtas līdz pat septembrim Covid-19 uzliesmojuma dēļ.

Svētdien, 12. aprīlī, koronavīrusa upuru skaits Eiropā sasniedza 75 tūkstošus, turklāt 80% nāvju bija četrās valstīs – Itālijā, Spānijā, Francijā un Lielbritānijā. Kopumā pasaulē no Covid-19 izraisītām veselības problēmām nomiruši vairāk nekā 114 tūkstoši cilvēku.

Darbu pie vakcīnas izstrādes pret Covid-19 veic zinātnieki dažādās pasaules valstīs. Dienvidkoreja vairākās zinātniskajās laboratorijās farmaceitiskajās kompānijās ar nopietnu valdības atbalstu veic nopietnu darbu zāļu izstrādē. Vācu farmaceitiskā kompānija "CureVac" šovasar plāno uzsākt vakcīnas klīniskos pētījumus. Oksfordas Universitātes pētnieku grupa plāno izveidot vakcīnu līdz šī gada septembrim. Covid-19 apkarošanas programmas īsteno arī Sanktpēterburgas Vakcīnu un serumu zinātniski pētnieciskais institūts.

40
Tagi:
karantīna, Eiropa, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (679)
Pēc temata
Itālija brīdina: Eiropa var nepārdzīvot epidēmiju
Lietuvas Veselības ministrija sniedz padomus, kā saglabāt mieru karantīnas laikā
Francijas prezidents: Šengenas zonu varētu slēgt līdz rudenim
Eiropa un ASV gatavojas bada dumpjiem
Aisbergs pie Franča Jozefa Zemes

Jūras ledus platība Arktikā sasniegusi gada minimālo rādītāju

11
(atjaunots 13:33 26.09.2020)
Zinātnieki vēsta, ka Arktikas jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Arktiskā jūras ledus platība – viens no globālo klimata pārmaiņu indikatoriem, ir sasniegusi savu minimālo gada rādītāju, brīfingā informēja Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas (PMO) oficiālā pārstāve Klēra Nullisa, vēsta RIA Novosti.

"ASV Sniega un ledus datu nacionālais centrs (NSIDC) informēja, ka 15. septembrī jūras ledus platība sastādījusi 3,74 miljonus kvadrātkilometru. Alfrēda Vegenera institūts apstiprināja šo rādītāju, savukārt, pēc Brēmenes universitātes datiem tā sastāda 3,8 miljonus kvadrātkilometru," viņa pastāstīja.

Nullisa piezīmēja, ka tas ir minimālais gada rādītājs, kas radies pēc kušanas procesa vasaras sezonā un anomāli augstās gaisa temperatūras ietekmes, kas šovasar tika reģistrēta Sibīrijā.

Jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

Organizācijas pārstāve atgādināja, ka ledus platības zemākais līmenis reģistrēts 2012. gadā. Tomēr dati par šo gadu ir provizoriski, jo siltā gaisa izplatīšanās var vēl vairāk samazināt ledus platību. Savukārt tas liecina par Arktikas ledus segas samazināšanās tendenci.

11
Tagi:
Arktika, klimata pārmaiņas
Pēc temata
Sinoptiķi konstatējuši: klimata pārmaiņu pazīmes pastiprinās
Nāvējoši atradumi. Zinātnieki atklājuši seno ledāju noslēpumus
Zinātnieki fiksējuši neparasti karstu punktu Antarktīdā
Cilvēce atsviedīs Zemi trīs miljonus gadu tālā pagātnē, uzskata zinātnieki
Ķirurģiskie instrumenti, foto no arhīva

Ukrainietei ārsti atdevuši vīra amputētās kājas

19
(atjaunots 12:45 26.09.2020)
Sieviete saņēmusi slimnīcā vīra amputētās ķermeņa daļas un mājupceļā zaudējusi samaņu.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Sieviete Novijbuhas pilsētā Ukrainā zaudējusi samaņu, nesot mājup vīra amputētās kājas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu "Tut.info"

Sievietes draudzene, kuru viņa bija palūgusi pieskatīt bērnus, pastāstīja, ka sievietei ārsti likuši pagaidīt, līdz beigsies dzīvesbiedra operācija.

"Viņai slimnīcā teica: "No rīta atnāksi, pasēdēsi, kamēr beigsies operācija, un saņemsi kājas," sievietes draudzene stāstīja rajona padomes sesijā.

Sievietei atdodas vīra amputētās ķermeņa daļas, taču pa ceļam viņa zaudējusi samaņu.

Slimnīcas galvenais ārsts, kurā tika veikta operācija, paskaidroja, ka pacienta dzīvesbiedre neesot zinājusi darbību algoritmu, ko viņai vajadzēja ievērot. Mediķis klāstīja: ja sievietei ir iespēja apglabāt kājas kapos, kur vēlāk būtu apglabāts viņas vīrs, viņai kājas vajadzēja saņemt. Pretējā gadījumā viņai vajadzējis vērsties pie nodaļas vadītāja vai augstākas vadības. Tad šo jautājumu būtu risinājusi rajona vai pilsētas administrācija.

Slimnīcas galvenais ārsts pasūkstījās, ka pirms 15 gadiem slimnīcā bijis utilizācijas centrs, taču vietējie iedzīvotāji to esot izzaguši un nodevuši metāllūžņos.

Sievietes izturēšanos viņš nodēvēja par "kaprīzēm".

19
Tagi:
Ukraina
Kompānijas Tallink prāmis Romantika, foto no arhīva

"Tallink" īslaicīgi pārtrauc maršruta Rīga-Helsinki apkalpošanu

0
(atjaunots 23:04 26.09.2020)
Ņemot vērā Latvijas valdības pieņemto lēmumu par ceļošanas ierobežojumu ieviešanu un prasību ievērot desmit dienu karantīnu pēc ieceļošanas Latvijā no Somijas, kompānija Tallink Grupp aptur Helsinki-Rīga maršruta darbību.

RĪGA, 27. septembris — Sputnik. Piektdien, 25. septembrī, kompānija Tallink Grupp pieņēma lēmumu apturēt prāmju satiksmi starp Helsinki un Rīgu, raksta Err.ee.

Latvijas valdība piektdien iekļāva Somiju tā saucamajā "dzelteno" valstu sarakstā, jo pēdējās nedēļās inficēšanās līmenis Somijā ir ievērojami pieaudzis.

"No augusta vidus pasažieru skaits Helsinki-Rīga maršrutā samazinās, kaut līdz šim tas bija pietiekami liels, lai mēs varētu turpināt apkalpot maršrutu bez jebkādiem zaudējumiem. Tomēr izsludināto ierobežojumu apstākļos mēs nevaram turpināt maršruta ekspluatāciju, jo jau pēc pavasara pieredzes zinām, ka tiklīdz tiks ieviesti ierobežojumi braucieniem, pasažieru skaits nokritīs strauji un uzreiz. Tāpēc mēs esam situācijā, kad mums nav citas izvēles, kā vien apturēt šī populārā maršruta darbu," komentēja lēmumus Tallink Grupp valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene.

Atbilstoši atjaunotajam Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra sarakstam, sākot ar sestdienu, pašizolācija Latvijā jāievēro pēc atgriešanās no visām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu, ar kuru Latvijai nav tiešās aviosatiksmes. Pēdējās nedrošo valstu grupā tika iekļautas Somija, Kipra un Lihtenšteina.

0
Tagi:
Somija, Latvija, pasažieru pārvadājumi, Tallink
Pēc temata
Katram igaunim atņems 250 eiro: kā glābs "Tallink"
Reklāma krievu valodā, apkalpošana latviski: vīrietis neapmierināts ar Tallink
Tallink palaidīs prāmi no Helsinkiem uz Rīgu