Kontrolpunkts Madridē, foto no arhīva

Koronavīruss pasaulē: kas ir zināms līdz 12. aprīļa rītam

63
(atjaunots 15:28 12.04.2020)
ASV iziet pirmajā vietā pasaulē pēc koronavīrusa upuru skaita, apsteidzot Itāliju: no Covid-19 mirušo skaits pārsniedzis 20 tūkstošus cilvēku

RĪGA, 12. aprīlis – Sputnik. Pasaules Veselības organizācija (PVO) vēsta, ka pasaulē ir reģistrēti jau vairāk nekā 1,78 miljoni koronavīrusa inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 109 tūkstoši ir miruši.

Eiropa

Apstiprināto koronavīrusa inficēšanās gadījumu skaits Vācijā diennakts laikā palielinājies par 3281 un sasniedza 125 452, vēsta Roberta Koha institūts.

Pēc tā informācijas, diennakts laika valstī miruši 135 cilvēki ar koronavīrusu. Kopējais letālo iznākumu skaits sastāda 2871. Mediķi ziņo, ka no inficēšanās visā periodā ir izārstējušies 57 400 cilvēki.

Saskaņā ar aktuālākajiem Veselības ministrijas datiem, Lielbritānijā ir atklāti vairāk nekā 78,9 tūkstoši inficēto ar koronavīrusu. Mirušo skaits sastāda 9 875.

Mirušo skaits no koronavīrusa Francijas slimnīcās un medicīniski sociālajās iestādēs ir pārsniedzis 13,8 tūkstošus cilvēku. Apstiprināti 96 314 aktīvi saslimšanas gadījumi.

Inficēto skaits Itālijā pārsniedz 103 tūkstošus cilvēku. Arī upuru skaits ir pieaudzis – par 619, līdz 19 468 cilvēkiem.

Krievija palīdz Itālijai

Krievijas un Itālijas medicīnas speciālisti diennakts režīmā uzņem un ārstē saslimušos mobilajā slimnīcā Bergamo, atveseļojušies un jau ir izrakstīti četri pacienti, vēsta Krievijas Aizsardzības ministrija.

"Uz mobilās slimnīcas bāzes ir organizēta diennakts dežūra koronavīrusa infekcijas slimnieku uzņemšanā un ārstēšanā. Patlaban slimnīcā ir 24 pacienti, kuriem Krievijas un Itālijas ārsti sniedz palīdzību… Jau ir pozitīva pieredze un četri pacienti, kuriem slimība noritēja vieglā formā, ir izrakstīti no slimnīcas," teikts paziņojumā

Tiek atzīmēts, ka mobilajā slimnīcā strādā astoņas Krievijas brigādes, kuras uzņem un ārstē slimniekus visās intensīvās terapijas nodaļās un nodaļās, kur ārstē pacientus ar vieglu vai smagu saslimšanas pakāpi. Kopumā pacientu ārstēšanā mobilajā slimnīcā ir iesaistīti 32 Krievijas militārie ārsti un medmāsas. Dežūra ir organizēta diennakts režīmā trīs maiņās.

"Visas mobilās slimnīcas nodaļas ir nokomplektētas ar nepieciešamo medicīnisko aprīkojumu. Viss internacionālo ārstu brigāžu personāls ir izgājis sagatavošanu pilsētas Pāvesta Džovanni 23. slimnīcā. Slimnīcā ir 142 gultas," piebilsts paziņojumā.

Bēdīgā statistika ASV

No koronavīrusa mirušo skaits ASV ir pārsniedzis 20 tūkstošus, liecina Džona Hopkinsa universitātes dati.

Sestdien ASV izgāja pirmajā vietā pasaulē pēc koronavīrusa upuru skaita, apsteidzot Itāliju.

Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, ASV ir 533 115 inficētie, no kuriem 20 580 cilvēki ir miruši.

Caurlaižu sistēma Maskavā

Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins parakstīja rīkojumu par speciālo caurlaižu ieviešanu galvaspilsētā uz pašizolācijas režīma laiku braucieniem ar privāto un sabiedrisko transportu, no 15. aprīļa to esamība kļūs obligāta. Caurlaides tiks izsniegtas trīs veidos: darbam līdz 30. aprīlim, uz medicīnas iestādēm un privātām darīšanām uz vienu dienu.

"Tiek ieviestas sekojošas digitālo caurlaižu kategorijas: braucieniem, kas saistīti ar darba pienākumu veikšanu. Tiek izsniegta līdz 30. aprīlim ieskaitot gadījumos, ja organizācija turpina strādāt un darbinieka atrašanās darba vietā ir absolūti nepieciešama," paziņoja Sobjaņins.

Viņš piebilda, ka šis caurlaižu veids ļauj braukt uz darbu un atpakaļ, kā arī atļauj dienesta izbraucienus, piemēram, preču piegādi kurjeriem. Braucienu skaits ir neierobežots.

"Braucieniem uz medicīnas iestādēm. Šīs kategorijas caurlaide tiek izsniegta uz vienu dienu un atļauj braucienu uz konkrētu medicīnas iestādi. Izsniedzamo caurlaižu skaits nedēļas laikā ir neierobežots," paziņoja Sobjaņins.

Trešais caurlaižu veids – privātiem braucieniem, kas atbilst paaugstinātas gatavības režīmam: uz veikalu, uz vasarnīcu, uz staciju un tamlīdzīgi.

Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, Maskavā patlaban ir reģistrēti vairāk nekā 10 tūkstoši inficēšanās gadījumu. Ar koronavīrusu saslimušo skaits Krievijā diennakts laikā pieaudzis par 2 186 cilvēkiem 52 reģionos – līdz 15 770. Diennakts laikā KF miruši 24 pacienti ar koronavīrusu, kopumā miruši 130 cilvēki.

63
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, pasaule, koronavīruss
Pēc temata
Henrijs Kisindžers: koronavīrusa pandēmija uz visiem laikiem mainīs pasaules kārtību
Mītiskā Rietumu vienotība: vai Krievija palīdzēs uzbūvēt "jauno pasauli"?
Eiropa un ASV gatavojas bada dumpjiem
Krievijas zinātnieki: pandēmija nesīs zināmu labumu ekonomikai
Solitaire

Eksperts nosauca "Ziemeļu straumes 2" palaišanas termiņu

8
(atjaunots 16:17 24.02.2021)
Iepriekš ukraiņu ārējais izlūkdienests paziņoja, ka projekts tiks pabeigts 12. jūnijā, lai "pēc padomju tradīcijas" saistītu gāzesvada palaišanu ar Krievijas dienas svinībām.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Krievijas valdības Finanšu universitātes eksperts, Nacionālās enerģētiskās drošības fonda vadošais analītiķis Igors Juškovs nosaucis gāzesvada "Ziemeļu straume 2" nodošanas ekspluatācijā provizorisko termiņu, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš ukraiņu ārējais izlūkdienests paziņoja, ka projekts tiks pabeigts 12. jūnijā, lai pēc "padomju tradīcijas" saistītu gāzesvada palaišanu ar Krievijas dienas svinībām.

Juškovs atzīmēja, ka tie ir tikai Ukrainas izlūkošanas aģentūras minējumi.

Eksperts precizēja, ka "Ziemeļu straumes 2" ieviešana ekspluatācijā norisināsies četros posmos. Pirmajā posmā jāpabeidz cauruļvadu izbūve Vācijas ūdeņos. Otrajā - Dānijas zonā. Trešais posms ietver regulēšanas un palaišanas darbus, tostarp kompresijas pārbaudi, bufera gāzes iesūknēšanu, cauruļvada dažādu darbības režīmu pārbaudi. Ceturtais posms ir projekta komerciāla palaišana.

"Palaišana ekspluatācijā notiks ne ātrāk kā septembrī, nevis 12. jūnijā," viņš atzīmēja.

Juškovs paskaidroja, ka "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu pabeigšana netiks saistīta ne ar kādu kalendāra dienu.

"Ukraina cenšas radīt iespaidu, ka Krievija ir Padomju Savienības mantinieks, kur bija pieņemts saistīt kārtējās būves pabeigšanu ar svētku datumu," viņš secināja.

Projekts paredzēts divu gāzesvada cauruļu izbūvi ar kopējo jaudu 55 miljardu kubikmetru apmērā gadā no Krievijas piekrastes pāri Baltijas jūrai līdz Vācijai. Cauruļvads tiek izbūvēts caur Somijas, Zviedrijas un Dānijas teritoriālajiem ūdeņiem vai ekskluzīvajām ekonomiskajām zonām.

Pret "Ziemeļu straumi 2" iebilst Ukraina, kas nevēlas zaudēt Krievijas gāzes tranzīta nestos ienākumus, ASV, kas aktīvi cenšas pārdot ES savu sašķidrināto dabasgāzi, kā arī Polija, Latvija un Lietuva, kas to uzskata par politisku projektu.

8
Tagi:
Ziemeļu straume 2
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
"Ziemeļu straume 2" noteiks Vācijas un ASV attiecību likteni
ASV paskaidroja, kādu pozīciju ieņem "Ziemeļu straumes 2" jautājumā
Vācija varētu "izpirkt" "Ziemeļu straumi 2", lai izvairītos no ASV sankcijām
Berlīnē aicināja nesaistīt "Ziemeļu straumi 2" ar Navaļniju
Krievijas armijas karavīri, foto no arhīva

The National Interest: kara gadījumā Krievija saraus NATO gabalos

77
(atjaunots 22:52 22.02.2021)
Eksperti atzīmē, ka Krievija pastiprinājusi un modernizējusi Rietumu militāro apgabalu un tajā "koncentrētas kompetentākās militārās vienības".

RĪGA, 23. februāris — Sputnik. Amerikāņu izdevuma The National Interest analītiķis Džons Rosomando pastāstīja, kas sagaida NATO konflikta gadījumā ar Krieviju Eiropā, vēsta RIA Novosti.

Raksta autors atgādināja par manevriem "Ziema 20" Polijā – to gaitā domājamais pretinieks no austrumu puses sakāva valsts armiju tikai piecu dienu laikā. Polijas armija tika sagrauta, lai arī teorētiskajā konfliktā tika ņemti vērā tādi faktori, kā piektās paaudzes lidmašīnas F-35, ko Polijas Bruņotie spēki vēl nav saņēmuši, pretraķešu aizsardzības sistēmas Patriot un zalves uguns reaktīvās sistēmas HIMARS.

"Mācības parādīja, ka Ziemeļatlantijas alianses austrumu flangs ir viegli ievainojums Krievijas iebrukuma gadījumā," raksta eksperts.

Viņš atzīmēja ka Krievija pastiprinājusi un modernizējusi Rietumu militāro apgabalu un tajā "koncentrētas kompetentākās militārās vienības", kas bruņotas ar mūsdienīgajiem tankiem T-90, T-72B3M, bruņutransportieriem BTR-82, BMP-3, kā arī sarežģītām pretgaisa aizsardzības sistēmām, kas ietver zenītkompleksus "Tunguska", "Pancir S1" un S-400.

Speciālists uzskata, ka Krievijas spēku grupējums ātri sakaus NATO vienības Polijā un Baltijā, ja ASV nepaplašinās savu klātbūtni šajā flangā.

"Kara gadījumā Krievijas un Baltkrievijas armijas ieņems NATO teritoriju gar robežu un tādējādi saraus alianses spēkus uz pusēm, pārraujot loģistikas mezglus, kas savieno Poliju un Lietuvu," uzskata raksta autors.

Autors piedāvā ASV palīdzēt Polijai nomainīt novecojušo bruņojumu pret mūsdienīgiem ieročiem, kas atbilst alianses standartiem. Turklāt sabiedrotajiem NATO ir jāatjauno sagādes līnijas, kas pastāvēja Rietumeiropā līdz aukstā kara beigām, viņš secināja.

Maskava jau vairākkārt uzsvērusi, ka nelolo agresīvus nodomus pret citām valstīm, pie tam konstatē ASV un NATO bloka augošo militāro aktivitāti pie savām robežām. Aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu norāda, ka Ziemeļatlantijas alianses darbībām raksturīgi Krievijai naidīgi soļi. Viņš uzsvēra, ka resors dara visu iespējamo, lai robežas būtu droši aizsargātas.

77
Tagi:
militārās mācības, NATO, Krievija
Pēc temata
NATO uzveļ Krievijai atbildību par konfrontāciju
Diplomāts paskaidroja, kādi NATO soļi demonstrē Krievijai naidīgo noskaņojumu
Zaharova atbildēja uz NATO izteikumiem par draudiem no Krievijas puses
Militārie zinātnieki: Krievijas aizsardzībai no NATO vajadzīgs preventīvs trieciens
Swedbank

Latvijā reģistrēts holdings, kas pārvaldīs visas Swedbank grupas bankas Baltijā

0
(atjaunots 16:21 24.02.2021)
Holdingkompānija AS "Swedbank Baltics" ir nodibināta, lai stiprinātu visu Swedbank grupas banku klātbūtni reģionā.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Saskaņā ar portāla Firmas.lv datiem, Latvijā tika reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", vēsta Bb.lv.

Šis holdings, kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro, savā paspārnē apvienos visas Baltijā strādājošās Swedbank grupas bankas, lai stiprinātu klātbūtni reģionā.

AS "Swedbank Baltics" dibinātājs ir Zviedrijas Swedbank.

Kā paskaidroja Swedbank grupas prezidents Jenss Henriksons, pie pārmaiņām bankā strādāja jau gadu.

"Ar šo soli mēs vienkāršosim lēmumu pieņemšanu un palielināsim caurspīdību bankas pārvaldības struktūrā, lai pilnvērtīgi turpinātu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanu mūsu mājas tirgos – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā," atzīmēja viņš paziņojumā medijiem.

AS "Swedbank Baltics" pakļautībā būs uzņēmumu grupa ar vienotu uzraudzības mehānismu. Par darbības caurskatāmību uzraudzības institūcijām būs atbildīgs holdings.

AS "Swedbank Baltics" plāno uzsākt pilnvērtīgu darbību 2021. gada vidū. Līdz tam plānots saņemt visas nepieciešamās regulatoru atļaujas.

Holdingam būs nepieciešami darbinieki visos Swedbank mājas tirgos.

Kā iepriekš atzīmēja "Swedbank Grupas" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, holdingkompānijas reģistrācija nekādi neietekmēs bankas klientus vai darbiniekus, bet palīdzēs pastiprināt Swedbank vadības pilnvaras. Jaunās holdinga kompānijas nodibināšana Latvijā palīdzēs pielāgoties Latvijas tirgus un uzraudzības prasībām.

Swedbank ir lielākā banka Baltijas valstīs. Tās klienti ir aptuveni trīs miljoni fizisku personu un apmēram, 280 000 uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, darbinieku skaits pārsniedz 6 000 cilvēku.

0
Tagi:
Swedbank
Pēc temata
Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju nepietiek naudas ikdienas izdevumiem
Uzkrājumu pat vienas algas apmērā valstī nav 64% iedzīvotāju
Ieguldījumu un aktīvu apjoms audzis, peļņa kritusies: kas notiek Latvijas bankās
Strādā, lai izdzīvotu: finanšu situācija pasliktinājusies pusei Latvijas iedzīvotāju