Kontrolpunkts Madridē, foto no arhīva

Koronavīruss pasaulē: kas ir zināms līdz 12. aprīļa rītam

63
(atjaunots 15:28 12.04.2020)
ASV iziet pirmajā vietā pasaulē pēc koronavīrusa upuru skaita, apsteidzot Itāliju: no Covid-19 mirušo skaits pārsniedzis 20 tūkstošus cilvēku

RĪGA, 12. aprīlis – Sputnik. Pasaules Veselības organizācija (PVO) vēsta, ka pasaulē ir reģistrēti jau vairāk nekā 1,78 miljoni koronavīrusa inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 109 tūkstoši ir miruši.

Eiropa

Apstiprināto koronavīrusa inficēšanās gadījumu skaits Vācijā diennakts laikā palielinājies par 3281 un sasniedza 125 452, vēsta Roberta Koha institūts.

Pēc tā informācijas, diennakts laika valstī miruši 135 cilvēki ar koronavīrusu. Kopējais letālo iznākumu skaits sastāda 2871. Mediķi ziņo, ka no inficēšanās visā periodā ir izārstējušies 57 400 cilvēki.

Saskaņā ar aktuālākajiem Veselības ministrijas datiem, Lielbritānijā ir atklāti vairāk nekā 78,9 tūkstoši inficēto ar koronavīrusu. Mirušo skaits sastāda 9 875.

Mirušo skaits no koronavīrusa Francijas slimnīcās un medicīniski sociālajās iestādēs ir pārsniedzis 13,8 tūkstošus cilvēku. Apstiprināti 96 314 aktīvi saslimšanas gadījumi.

Inficēto skaits Itālijā pārsniedz 103 tūkstošus cilvēku. Arī upuru skaits ir pieaudzis – par 619, līdz 19 468 cilvēkiem.

Krievija palīdz Itālijai

Krievijas un Itālijas medicīnas speciālisti diennakts režīmā uzņem un ārstē saslimušos mobilajā slimnīcā Bergamo, atveseļojušies un jau ir izrakstīti četri pacienti, vēsta Krievijas Aizsardzības ministrija.

"Uz mobilās slimnīcas bāzes ir organizēta diennakts dežūra koronavīrusa infekcijas slimnieku uzņemšanā un ārstēšanā. Patlaban slimnīcā ir 24 pacienti, kuriem Krievijas un Itālijas ārsti sniedz palīdzību… Jau ir pozitīva pieredze un četri pacienti, kuriem slimība noritēja vieglā formā, ir izrakstīti no slimnīcas," teikts paziņojumā

Tiek atzīmēts, ka mobilajā slimnīcā strādā astoņas Krievijas brigādes, kuras uzņem un ārstē slimniekus visās intensīvās terapijas nodaļās un nodaļās, kur ārstē pacientus ar vieglu vai smagu saslimšanas pakāpi. Kopumā pacientu ārstēšanā mobilajā slimnīcā ir iesaistīti 32 Krievijas militārie ārsti un medmāsas. Dežūra ir organizēta diennakts režīmā trīs maiņās.

"Visas mobilās slimnīcas nodaļas ir nokomplektētas ar nepieciešamo medicīnisko aprīkojumu. Viss internacionālo ārstu brigāžu personāls ir izgājis sagatavošanu pilsētas Pāvesta Džovanni 23. slimnīcā. Slimnīcā ir 142 gultas," piebilsts paziņojumā.

Bēdīgā statistika ASV

No koronavīrusa mirušo skaits ASV ir pārsniedzis 20 tūkstošus, liecina Džona Hopkinsa universitātes dati.

Sestdien ASV izgāja pirmajā vietā pasaulē pēc koronavīrusa upuru skaita, apsteidzot Itāliju.

Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, ASV ir 533 115 inficētie, no kuriem 20 580 cilvēki ir miruši.

Caurlaižu sistēma Maskavā

Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins parakstīja rīkojumu par speciālo caurlaižu ieviešanu galvaspilsētā uz pašizolācijas režīma laiku braucieniem ar privāto un sabiedrisko transportu, no 15. aprīļa to esamība kļūs obligāta. Caurlaides tiks izsniegtas trīs veidos: darbam līdz 30. aprīlim, uz medicīnas iestādēm un privātām darīšanām uz vienu dienu.

"Tiek ieviestas sekojošas digitālo caurlaižu kategorijas: braucieniem, kas saistīti ar darba pienākumu veikšanu. Tiek izsniegta līdz 30. aprīlim ieskaitot gadījumos, ja organizācija turpina strādāt un darbinieka atrašanās darba vietā ir absolūti nepieciešama," paziņoja Sobjaņins.

Viņš piebilda, ka šis caurlaižu veids ļauj braukt uz darbu un atpakaļ, kā arī atļauj dienesta izbraucienus, piemēram, preču piegādi kurjeriem. Braucienu skaits ir neierobežots.

"Braucieniem uz medicīnas iestādēm. Šīs kategorijas caurlaide tiek izsniegta uz vienu dienu un atļauj braucienu uz konkrētu medicīnas iestādi. Izsniedzamo caurlaižu skaits nedēļas laikā ir neierobežots," paziņoja Sobjaņins.

Trešais caurlaižu veids – privātiem braucieniem, kas atbilst paaugstinātas gatavības režīmam: uz veikalu, uz vasarnīcu, uz staciju un tamlīdzīgi.

Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, Maskavā patlaban ir reģistrēti vairāk nekā 10 tūkstoši inficēšanās gadījumu. Ar koronavīrusu saslimušo skaits Krievijā diennakts laikā pieaudzis par 2 186 cilvēkiem 52 reģionos – līdz 15 770. Diennakts laikā KF miruši 24 pacienti ar koronavīrusu, kopumā miruši 130 cilvēki.

63
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, pasaule, koronavīruss
Pēc temata
Henrijs Kisindžers: koronavīrusa pandēmija uz visiem laikiem mainīs pasaules kārtību
Mītiskā Rietumu vienotība: vai Krievija palīdzēs uzbūvēt "jauno pasauli"?
Eiropa un ASV gatavojas bada dumpjiem
Krievijas zinātnieki: pandēmija nesīs zināmu labumu ekonomikai
Laboratorijas darbiniece, foto no arhīva

Latvijā ievests jauns Covid-19 paveids

15
(atjaunots 19:47 29.10.2020)
Spānijas izcelsmes jauno Covid-19 paveidu vasarā ieveda Eiropas valstīs, kā arī Honkongā un Jaunzēlandē.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Zinātnieki atklāja jaunu koronavīrusa paveidu, kurš parādījās Spānijā 2020. gada vasarā un ātri izplatījās visā Eiropā, tiek ziņots Bāzeles Universitātes mājaslapā.

Lai gan pagaidām nekādu pierādījumu tam, ka šis SARS-CoV-2 paveids ir bīstamāks, viņa izplatība var sniegt priekšstatu par politikas efektivitāti ceļojumu nozarē, kuru Eiropas valstis pieņēma vasarā.

Tiek skaidrots, ka zinātnieki izanalizēja un salīdzināja vīrusa genoma secības, kas tika paņemtas Covid-19 pacientiem visā Eiropā, lai izpētītu patogēna evolūciju un izplatību. Analīze atklāja, ka paveids 20A.EU1 parādījās Spānijā vasarā un pirmo reizi tika konstatēts lauksaimniecības strādniekiem.

Saskaņā ar zinātnieku datiem, jaunais Covid-19 paveids pārvietojās kopā ar ceļotājiem pa visu Eiropu kopš 20. jūlija līdz ar robežu atvēršanu, un tagad tas ir atklāts 12 Eiropas valstīs, kā arī Honkongā un Jaunzēlandē.

Tiek atzīmēts, ka 20A.EU1 veido 90% koronavīrusa inficēšanās gadījumu Lielbritānijā, aptuveni 80% - Spānijā, 60% - Īrijā un no 30 līdz 40% - Šveicē un Nīderlandē. Jaunais vīrusa paveids tika atklāts arī Francijā, Beļģijā, Vācijā, Itālijā, Latvijā, Norvēģijā un Zviedrijā.

Eiropas pētnieki uzskata, ka šī Covid-19 paveida izplatību veicinājuši braucienu atvieglojumi un sociālās distancēšanās pasākumu pārkāpumi vasarā.

Pēc starptautisko reisu atsākšanas jūnija vidū Covid-19 tiek atklāts vidēji vienam no 8000 pasažieriem lidostā "Rīga". Saskaņā ar Civilās aviācijas aģentūras datiem, vairums Covid-19 inficēto cilvēku atlidoja uz Latviju no Lielbritānijas, Spānijas un Itālijas.

15
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Gripa vai masalas? Akadēmiķis aprakstījis SARS-CoV-2 evolūcijas scenārijus
Covid-19 apdraud visu cilvēka nervu sistēmu, uzskata zinātnieki
Nosaukta koronavīrusa bīstamākā īpašība
Ārste pastāstīja par neizskaidrojamām koronavīrusa sekām
Krievijas vakcīna pret Covid-19

Uzmanību, krāpnieki: eiropiešiem sola vakcinēšanās tūres uz Krieviju

13
(atjaunots 19:31 29.10.2020)
Eiropas Savienībā krāpnieki jau ir sākuši organizēt tūres tiem, kas vēlas saņemt Krievijas vakcīnu pret Covid-19.

RĪGA, 29. oktobris – Sputnik. Biznesmenis no Čehijas piedāvā eiropiešiem tūres uz Krieviju, lai piedalītos masveida vakcinācijas programmā pret Covid-19, taču KF Veselības ministrijā uzņēmēju dēvē par krāpnieku, vēsta "Kommersant".

Prāgā dzīvojošais Krievijā dzimušais biznesmenis Andrejs Konstantinovs plāno organizēt Eiropas tūristiem tūres, kuras ietver sevī vakcināciju pret Covid-19. Kopējā tūres cena sākas no 30 tūkstošiem Čehijas kronu (aptuveni 1090 eiro), braucienu organizēšanai biznesmenis plāno ķerties klāt masveida vakcinācijas uzsākšanas laikā Krievijā.

Veselības ministrijas vadītāja palīgs Aleksejs Kuzņecovs nosauca šo tūrisma projektu par vienkāršu krāpšanu.

"Vakcinācija pret Covid-19 uz komerciāla pamata, turklāt tūristiem, nav iespējama. Vakcinācija jau notiek, un pilsoņiem tā ir par brīvu, absolūta prioritāte vakcinācijā ir Krievijas iedzīvotājiem. Un tikai pēc iekšējo vajadzību apmierināšanas, kad būs vakcinētas visas riska grupas un visi gribētāji, varēs runāt par kaut kādām komerciālām piegādēm," paziņoja viņš.

Čehijas Veselības ministrijas un ekspertu sabiedrības pārstāvji paziņoja, ka neiesaka valsts pilsoņiem šādus ceļojumus.

KF Veselības ministrija augustā piereģistrēja pasaulē pirmo vakcīnu Covid-19 profilaksei, kuru izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktais zinātniski pētnieciskais centrs, – "Sputnik V". Oktobrī piereģistrēja vēl vienu Krievijas preparātu "EpiVacCorona", kurš tapis "Rospotrebnadzor" centrā "Vektor". Tāpat klīniskie izmēģinājumi šobrīd notiek arī Krievijas Zinātņu akadēmijas Čumakova imunbioloģisko preparātu izpētes un izstrādes centra vakcīnai.

Pēc veselības ministra Mihaila Muraško sacītā, masveida vakcinācija sāksies pēc vakcīnas palaišanas ražošanā lielos apjomos un būs brīvprātīga un bez maksas.

13
Tagi:
Čehija, krāpniecība, vakcīna
Pēc temata
Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu
Britu vakcīnas izmēģinājumu dalībnieka nāve: KF pastāstīja, kāpēc testi turpinās
Kā jūtas brīvprātīgie, kuri pirmie izmēģināja Krievijas vakcīnu "Sputnik V"
Amerikai nepietiek naudas vakcīnai
Latvijas Saeimas ēka, foto no arhīva

Latvijā komunisti ir pie varas? Sadusmotie iedzīvotāji nolamāja kārtējo nodokļu reformu

0
(atjaunots 20:15 29.10.2020)
Valdības iecere ņemt uzskaitē visus iedzīvotājus, kas pelna mazāk nekā 500 eiro mēnesī, radījusi vētrainu atbalsi sociālajos tīklos.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Dziļu iespaidu sociālo tīklu lietotājiem radīja labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) vārdi, kura apsolīja no 1. janvāra ne tikai minimālās algas pacelšanu līdz 500 eiro, bet arī jaunu sociālo iemaksu uzskaites un sociālo dienestu darba kārtību.

Tagad tiem cilvēkiem, kuri kaut kādu iemeslu dēļ nepelna šos 500 eiro mēnesī, būs jāiesniedz dokumenti sociālajā dienestā, un ar katru šādu cilvēku strādās konsultanti.

Viņiem nenāksies reģistrēties kā maznodrošinātajiem, bet viņiem būs jāsadarbojas ar sociālo dienestu, kurš novērtēs, vai tiešām šim cilvēkam nav iespējas pelnīt vairāk, vai arī viņš apzināti slēpj savus patiesos ienākumus, paskaidroja Petraviča.

Šāda pieeja izraisīja sašutuma vētru ne tikai sociālo tīklu lietotāju, bet arī politiķu vidū.

"Sociālās apdrošināšanas vienota šablona akla uzspiešana visiem valsts iedzīvotājiem izjauks uzņēmējdarbību, samazinās ekonomikas konkurētspēju, un kopumā dārgi izmaksas valstij ilgtermiņā. Nav pārsteigums. Vājākie labklājības un ekonomikas ministri 30 gados," komentēja ideju ar nodokli Twitter ekonomists un Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.

​Daudz asākus epitetus izvēlējās situācijas aprakstam avīzes Diena komentētājs Romāns Meļņiks, kurš savu dusmu pilno rakstu nosauca "Kariņa neokomunistu valdības patiesā seja".

"Nedēļas sākumā ar klaji komunistiskiem vēstījumiem šokēja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV). Ja personas ienākumi nesasniegs minimālās algas apmēru, lai nemaksātu kā no minimālās, cilvēkam būšot jāvēršas sociālajā dienestā, kur tikšot vestas pārrunas ar attiecīgo personu (gluži kā padomju laikos ar tā dēvētajiem liekēžiem). Bet tas vēl nav viss – tādai valsts ieskatā par maz strādājošai personai būšot jāpiedalās pasākumos, konsultācijās, apmācībās, katrs tikšot arī brīdināts, ka gada beigās var veidoties iemaksu parāds, un kādā veidā tiek veikti galīgie aprēķini. Nu, sakiet vēl, ka pie varas atkal nav komunisti!" sūrojas publikācijas autors.

​Sociālo tīklu lietotāji kvēli atbalstīja Romāna Meļņika viedokli.

"Katram, katram, katram ir jāizlasa šis raksts, jo tas ir par mūsu nākotni, precīzāk - nākotnes važām, ko klusībā kaļ Reira - Jaunzemes - Vienotības mafija. No labi apmaksātas aizdomīgu ierēdņu armijas miera tāpat nebūs – sauks uz pratināšanu," atzīmēja uzņēmējs no Daugavpils Andrejs Faibuševičs.

​​"Vakar aizdomājos, ka Latvijas laukos, kur daudziem ikmēneša ienākumi ir zem 500€, šī reforma nozīmēs vienu no 3 variantiem: a) cilvēku aizbraukšanu no laukiem; b) aiziešanu pelēkajā zonā; c) dzīvi uz nabadzības robežas. Malači "Jaunā Vienotība"," uzskata Dainis Gžibovskis.

​​"Šķiet, valdībā slepeni izsludinātas sociālistiskās sacensības ar nosaukumu "Stulbākā un valstij kaitīgākā ideja". Patlaban līderos izrāvušies vairāki spilgti sociālistiskā darba varoņi. Taču nojaušams, ka šis darba kolektīvs vēl pārsteigs ar jauniem paraugdemonstrējumiem," sarkastiski raksta Guntars Gūte.

​​"Skatos uz to visu kā uz cirku. Interesanti, kāds būs darbības algoritms, ja cilvēks nesadarbosies ar socdienestu/negrābs lapas. Ieradīsies konsultante un pie rokas aizvedīs spaidu darbos?" interesējas Līva.

​​"Vecs ka pasaule! Šajā gadījumā vecs kā es! 80tajos šo jau pieredzēju pie komunistiem! Mums komunisti pie varas?!" retoriski vaicā lietotājs riekstiņš.

​Atgādināsim, ka iepriekš Finanšu ministrija paziņoja, ka no 2021. gada minimālo algu pacels no esošajiem 430 līdz 500 eiro.

Aizritējušajā pavasarī, pēc Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes iestāšanās, noskaidrojās, ka trešā daļa cietušajās nozarēs strādājošo pelna mazāk nekā minimālo algu. Tas pamudināja valdību izlemt, kā panākt sociālās garantijas visiem darbiniekiem, tai skaitā nodarbinātajiem atvieglotajos nodokļu režīmos.

No 2021. gada 1. jūlija plānots ieviest obligātās minimālās sociālās iemaksas visiem strādājošajiem.

0
Tagi:
sociālie tīkli, nodokļu reforma, Latvija
Pēc temata
Reirs: Latvija pirmo reizi palīdz saviem iedzīvotājiem krīzes situācijā
"Valdība nerēķinās ar cilvēku interesēm": ZZS aicina uz protesta akciju "Atdod karoti"
Mikrouzņēmumu režīma reorganizācija atstās bez darba desmitiem tūkstošiem iedzīvotāju
Dombrovskis: budžeta sastādītāji nespēj pārvaldīt valsti
Jauno nodokļu kanibāliskā loģika: mikrouzņēmumu īpašniekiem jāpadomā par nākotni