Jevgēņijs Malkins, foto no arhīva

Hokejists par koronavīrusa pandēmiju ASV: līķus krauj vienu uz otra

71
(atjaunots 13:10 11.04.2020)
Komandas "Pitsburga" uzbrucējs Jevgēņijs Malkins pastāstīja, ka situācija Ņujurokā ir katastrofāla.

RĪGA, 11. aprīlis — Sputnik. Komandas "Pitsburga" uzbrucējs Jevgēņijs Malkins no Krievijas organizēja tiešraidi savā lapā Instagram un pastāstīja par koronavīrusa pandēmiju, kas aiznesusi jau tūkstošiem dzīvību ASV, vēsta RIA Novosti.

Ņujorkas Brīvības statuja, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Филиппов

Hokejists konstatēja, ka situācija Ņujorkā, kas kļuvusi par infekcijas epicentru, ir katastrofāla.

"Ņujorkā pašlaik ir īsta katastrofa. Manhetena ir ļoti maza, taču tur dzīvo miljons cilvēku. Viss saspiests vienuviet. Dzirdēju, ka tur līķus ved pat uz Centrālo parku. Bet daži cilvēki to skatās un netic, domā, ka meli, ka teju vai aktieri filmējas ziņās. Mani draugi tur neiziet uz ielas. Mēs visu uzzinām ziņās. Kad redzi, kā līķus krauj vienu un otra, tas vairs nav smieklīgi, tās ir šausmas, milzīga traģēdija," konstatēja sportists.

Malkins atzīmēja, ka pēc pandēmijas pasaule mainīsies. Pašreizējā situācija ietekmēs gan ekonomiku, gan algas.

"Neapšaubāmi, daudzi cilvēki zaudēs naudu. Sarežģīta situācija būs arī ekonomikā pēc koronavīrusa. Ceru, ka visas valstis atradīs iespēju palīdzēt mazajam un vidējam biznesam. Mēs arī zaudējam naudu. Pagaidām algas nav samazinātas, taču tas ir atkarīgs no tā, cik drīz sāksim spēlēt," piebilda Malkins.

Koronavīrusa Covid-19 pandēmija ir aptvērusi gandrīz visu pasauli. Pasaules Veselības organizācijas jaunākie dati liecina, ka inficējušies vairāk nekā 1,4 miljoni cilvēku, gandrīz 86 tūkstoši ir miruši. Lielākais slimnieku skaits fiksēts ASV – gandrīz 400 tūkstoši cilvēku.

71
Tagi:
ASV, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (767)
Pēc temata
Mediji: ASV izlūkdienests jau novembrī brīdināja par koronavīrusu Uhaņā
Politologs: ASV stratēģus Eiropā totāli sakāvis koronavīruss
"Mēs viņu zaudējam": koronavīruss apdraud ASV tirgu un dolāru
Panikas režīms: koronavīruss sagāzis biržas ASV
Irānas karogs. Foto no arhīva

Teherāna uzskata, ka Vašingtona atgriezīsies pie kodoldarījuma

3
(atjaunots 09:11 04.12.2020)
2018. gada maijā Savienotās Valstis ar vienpusēju lēmumu izstājās no Kopīgā visaptverošā rīcības plāna ar Irānu un ieviesa pret to sankcijas.

RĪGA, 4. decembris – Sputnik. Teherāna cer, ka ASV jaunievēlētais prezidents Džo Baidens atkal iekļaus ASV kodoldarījumā, ekskluzīvā intervijā Sputnik pastāstīja Irānas vēstnieks Baltkrievijā Saids Jari.

2015. gada jūlijā Irāna un seši starptautiskie pārrunu dalībnieki panāca vēsturisku vienošanos par Irānas atomenerģētikas ilggadējās problēmas noregulēšanu.

Vairākus mēnešus ilgās pārrunas noslēdzās ar Kopīgā visaptverošā rīcības plāna pieņemšanu. Tā izpilde anulēja pret Irānu vērstās ekonomiskās un finansiālās sankcijas no ANO Drošības padomes, ASV un ES puses.

Darījums nepastāvēja ne trīs gadus – 2018. gada maijā Savienotās Valstis ar vienpusēju lēmumu izstājās no Kopīgā visaptverošā rīcības plāna ar Irānu un atjaunoja pret to vērstās stingrās sankcijas.

"Mēs sagaidām, ka demokrāti labos Trampa kļūdas. Ceram, ka amerikāņi atkal sāks pildīt savas starptautiskās saistības," paziņoja Irānas vēstnieks Baltkrievijā.

Pēc viņa vārdiem, Tramps vienpusēji pieņēmis lēmumu izstāties no KVRP. Viņš negatīvi iespaidoja ne tikai kodoldarījumu, bet arī daudzus citus starptautiskos līgumus.

"Mēs, protams, nekad nevarēsim aizmirst amerikāņu noziedzīgos nodarījumus pret irāņu tautu. Viņu spiediens – stingrākās sankcijas pret Irānu – turpinās. Mēs uzskatām, ka amerikāņiem nevar uzticēties un paļauties uz viņiem," diplomāts atzīmēja. 

Viņš norādīja, ka Irāna atzinīgi novērtēs amerikāņu soli, ja ASV atgriezīsies pie savām starptautiskajām saistībām. "Mēs ceram, ka tā notiks. Domājams, demokrāti rīkosies prātīgāk nekā Tramps. Ceram, ka tā notiks ne tikai attiecībā pret Irānu, bet arī pret Baltkrieviju," uzsvēra vēstnieks.

"Atgriešanās pie KVRP un visām savām starptautiskajām saistībām ir saprātīga politika. ASV ir jāciena starptautiskās saistības, ko tās uzņēmušās," piezīmēja Irānas diplomāts.

3
Tagi:
Irāna, ASV
Pēc temata
NYT: Tramps plānojis uzbrukumu kodolobjektam Irānā
Baidens pārvērtīs ASV par Eiropas marioneti
"Būs sekas". Ko Baidena komanda gatavo Krievijai
Nodedzināt tiltus. Ko Baidens mantos pēc Trampa

Draudi demokrātijai: ES apsūdz Krieviju par nepatiesām ziņām Covid-19 jautājumā

4
(atjaunots 09:05 04.12.2020)
Līdz ar Krieviju "aizdomās" tiek turēta Ķīna un virkne trešo valstu – Eiropā valda uzskats, ka minētās valstis, izplatot nepatiesas ziņas, centušās uzlabot savu imidžu pasaulē.

RĪGA, 4. decembris - Sputnik. Eiropas Savienībā valda pārliecība, ka Krievija, Ķīna un trešās valstis izplatījušas nepatiesas ziņas par epidemioloģisko situāciju Eiropā, vēsta Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz Eiropas Komisijas publicēto Darbības plānu demokrātijas jomā.

Krievija, Ķīna un citas valstis rīkojušās ar mērķi " graut demokrātiskās diskusijas", uzskata ES. Valstis esot "iesaistītas operācijās, kuru mērķis bija ietekmēt un izplatīt dezinformāciju par Covid-19 pandēmiju ES, kaimiņvalstīs un pasaulē", klāsta dokumenta autori.

Pārmetumos uzsvērts, ka ārvalstu spēlētāji cerējuši "saasināt sociālo polarizāciju un uzlabot savu imidžu". "Tāds demokrātijas apdraudējums prasa visaptverošu un kolektīvu atbildi," atzīmēja ES.

Konkrēti nepatieso ziņu piemēri, kas it kā esot izplatīti Krievijā un Ķīnā, dokumentā nav minēti, toties atzīmēts, ka valstis esot izmantojušas "manipulāciju taktiku pašlabuma dēļ".

Pēc ES domām, dezinformācija nav tikai nepatiesas ziņas, bet arī reālu ziņu izkropļojums, manipulāciju un viltotu profilu izmantošana sociālajos tīklos.

Pārskatā nenoliedz dezinformācijas draudus arī "no iekšējo spēles dalībnieku puses", tāpēc ES valstis aicinātas turpināt ciešāku sadarbību. Kopīgiem spēkiem būs iespējams efektīvāk reaģēt uz nepatiesu ziņu draudiem, ir pārliecināti ES ierēdņi.

Reālā pandēmijas statistika Eiropas Savienībā

Saskaņā ar Džona Hopkinsa universitātes datiem, vairākas ES valstis ierindojušās starp desmit vispasaules līderiem Covid-19 izplatības ziņā.

Piemēram, Francija "nostiprinājusi" savas pozīcijas – valsts ilgu laiku ieņem 5. vietu koronavīrusa slimnieku skaita ziņā (2,27 milj. cilvēku). Tai seko Spānija (1,66 milj.), astoto vietu ieņem Itālija (1,64 milj.).

Šobrīt augstākie mirstības rādītāji starp Eiropas Savienības valstīm ir Itālijā – 57 tūkstoši mirušo (sestā vieta pasaulē), Francijā – 52 tūkstoši (septītā vieta), Spānijā – 45 tūkstoši (devītā vieta).

4
Tagi:
viltus ziņas, pandēmija, Krievija, Ķīna, Eiropa
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (767)
Pēc temata
Kā ASV atklājušas "Krievijas propagandas un dezinformācijas ekosistēmas" noslēpumus
Kā lietuviešu žurnālists izglābis Eiropu no Krievijas kulinārajām receptēm
Vai iedzīvotāji bieži saskaras ar nepatiesām ziņām internetā
Kibereksperti prognozē pasaulei jaunu auksto karu 2020. gadā