2019. gada akcija Nemirstīgais pulks Rīgā

"Uzvarēsim šo vīrusu, fašisma mēri": "Nemirstīgais pulks" notiks 170 pasaules valstīs

48
(atjaunots 09:34 06.04.2020)
Kādā veidā organizatori grasās rīkot "Nemirstīgo pulku" šajā sarežģītajā epidemioloģiskajā situācijā, pastāstīja Krievijas senators Andrejs Kļimovs.

RĪGA, 6. aprīlis – Sputnik. Pasaules Krievijas tautiešu ārzemēs koordinācijas padome jau sākusi gatavoties akcijas "Nemirstīgais pulks – bez robežām!" rīkošanai, kas ir veltīts 75. gadadienai Uzvarai Lielajā Tēvijas karā, vēsta "Izvestija".

Pasākums ar devīzi "Mūsu Uzvara – mūsu vēsture" ir jānotiek, uzskata rīkotāji. Turklāt tam ir jāpastumj malā pēdējo mēnešu uztraucošāko koronavīrusa pandēmijas problēmu un jākļūst par gada galveno notikumu.

Taču cilvēku drošība ir ārkārtīgi svarīga. Tādēļ šogad "Nemirstīgo pulku" plāno rīkot tiešsaistes formātā, pastāstīja "Izvestija" Krievijas Federācijas padomes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Kļimovs.

Pēc viņa sacītā, tautieši dažādās valstīs, dažādos kontinentos ir apņēmības pilni attiecībā uz akcijas rīkošanu.

"Viņi vēlas nodemonstrēt visai pasaulei, ka mīl savu Tēviju un ciena tās aizstāvjus, un otrais, ka mēs spēsim pārvarēt šo te koronavīrusu, tāpat kā savulaik pārvarējām šo fašisma mēri," sacīja Kļimovs.

Turklāt viņš atzīmēja, ka akcija tiks rīkota ne tikai krievu, bet arī valstu valodās, kuras piedalīsies pasākumā.

Pievienoties tiešsaistes gājienam var ikviens ar tēmturu palīdzību : #мояистория #победунеотнять #Победа75 #бессмертныйполкбезграниц #victory75 #бессмертныйполк #нашапобеда #соотечественники #russiancompatriots.

Izmainīsim formātu

Iepriekš starpreģionālā vēsturiski patriotiskās kustības "Nemirstīgais pulks" līdzpriekšsēdētājs Sergejs Lapenkovs radio Sputnik intervijā stāstīja, ka pasākuma rīkošanas formāts šogad būs atkarīgs no epidemioloģiskās ainas.

Taču, kā viņš atzīmēja, visticamāk, ka ierastais "Nemirstīgais pulks" – vairāku tūkstošu cilvēku gājiens – šogad nenotiks. Jo pat ja situācija stabilizēsies un pandēmija ies mazumā, liela cilvēku pulcēšanās ielās var izraisīt jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģijām ir daudz dažādu alternatīvu formātu.

"Var sarīkot zibakcijas veidā, kad cilvēki viedtālruņa kamerā ierakstīs īsu stāstu par savu veterānu un publicēs to sociālajos tīklos kopā ar fotogrāfiju. Tāpat cilvēki sociālajos tīklos var padalīties lapās, kuras atver mūsu portālā. Iespējams, kāds vēl mainīs profila bildes uz savu veterānu un senču bildēm, iespējams, parādīsies vēl kaut kādi zīmola rāmji profila bildēm," paskaidroja Lapenkovs.

Atgādināsim, ka 2019. gadā "Nemirstīgais pulks" notika 110 valstīs. Turklāt vērienīgākais "Pulka" gājiens ārpus Krievijas robežām notika Rīgā – tam pievienojās aptuveni 20 tūkstoši cilvēku.

Savukārt Maskavā "Nemirstīgā pulka" akcijā piedalījās pusmiljons cilvēku. Gājiena dalībnieku vidū bija arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Viņš nesa vectēva, frontes cīnītāja Spiridona dēla Vladimira Putina fotogrāfiju.

48
Tagi:
Nemirstīgais pulks
Pēc temata
Nodevēji – tā Krievijā novērtēja Kijevas ieceri "piedot" un nesvinēt Uzvaras dienu
"Izmisuma žests": kāpēc Lietuva sākusi kampaņu pret Uzvaras dienas svētkiem
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs

ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams

17
(atjaunots 13:10 18.09.2020)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Koronavīrusa uzliesmojums nav kontrolējams, paziņoja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, vēsta RIA Novosti.

"Covid-19 pandēmija ir krīze, kas nelīdzinās nevienai citai mūsu dzīvē, tātad arī Ģenerālasamblejas sesija šogad nebūs līdzīga nevienai agrākajai," konstatēja ANO ģenerālsekretārs.

Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka itin drīz cilvēce pārvarēs jaunu slieksni – miljonu koronavīrusa infekcijā mirušo, un nosauca pandēmiju par lielāko globālas drošības apdraudējumu.

Viņš atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

"Tomēr (..) vakcīna ir jāuzskata par vispārēju labumu, jo Covid-19 nezina robežas. Mums ir vajadzīga cenas ziņā pieņemama, visiem pieejama vakcīna – vakcīna cilvēkiem," piebilda ģenerālsekretārs.

Viņš aicināja būtiski paplašināt jaunu un jau esošo instrumentu pielietojumu, kuri varētu palīdzēt cīņā ar slimību un nodrošināt vitāli svarīgu ārstēšanu, it īpaši nākamo 12 mēnešu laikā.

17
Tagi:
koronavīruss, ANO
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē
Baltkrievijas un Lietuvas robeža, foto no arhīva

Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju

24
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko informēja par lēmumu slēgt valsts rietumu robežas ar Lietuvu un Poliju, kā arī nostiprināt valsts robežu ar Ukrainu.

RĪGA, 18. septembris - Sputnik. Baltkrievijas armija ir spiesta nostiprināt valsts robežu ar Lietuvu, Poliju un Ukrainu, informēja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, vēsta RIA Novosti.

"Atklāti sakot, mēs nezinām, ko viņi sastrādās tālāk. Mēs saprotam, ka viņu arsenālā atlikuši vien daži paņēmieni, pirms sākt karsto karu. Tāpēc mēs esam spiesti atsaukt karaspēku no ielām un, kā jau teicu, piecelt kājās pusi armijas un slēgt valsts robežu no rietumiem, vispirms – ar Lietuvu un Poliju," Lukašenko paziņoja sieviešu forumā "Par Baltkrieviju" Minskā.

Prezidents informēja, ka tiks nostiprināta arī valsts robeža ar Ukrainu.

"Mēs esam spiesti nostiprināt valsts robežu, par lielu nožēlu, ar mūsu brālīgo Ukrainu," piezīmēja Baltkrievijas prezidents.

"Pēdējās dienās kopā ar Krievijas prezidentu un aizsardzības ministru esmu spiests nostiprināt sabiedrotās valsts kopīgo aizsardzību, un mēs aktivizējām sen aizmirstas militārās mācības, kas šodien notiek mūsu valsts rietumos. Mēs esam pieņēmuši lēmumu organizēt šīs mācības, ņemot vērā saspringto situāciju, divos posmos. Otrais posms, kā jau lūdzu informēt Telegram kanālā, būs veltīs jums, mūsu sievietēm," teica Lukašenko.

24
Tagi:
robeža, Ukraina, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Amerikāņu tanki jau ir Lietuvā, 15 kilometrus no robežas: Baltkrievija sit trauksmes zvanu
Politologs: Polija iejaucas ne tikai Baltkrievijas lietās vien
Asociācija: Baltkrieviju varētu slēgt Lietuvas autopārvadātājiem
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus
Bijušais Baltkrievijas prezidenta kandidāts pārvāksies uz Poliju
Banku ēkas Rīgas centrā

Kļuvušas par atavismu: analītiķis paskaidroja, kas sagaida bankas Latvijā

0
(atjaunots 14:49 18.09.2020)
Bankas pakalpojumu nozīme ir kritusies, klientu nav, un tuvākajā laikā arī nebūs – kredītiestāžu pastāvēšanai nav nekāda pamata.

RĪGA, 18. septembris – Sputnik. Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa aicināja bankas iemācīties apkalpot augsta riska klientus tā, lai no tā necieš ekonomika. Viņa piezīmēja, ka Latvijas valdība ir izpildījusi mājasdarbu (ko uzdeva ASV Finanšu ministrija – red.) un valsts nav iekļauta pelēkajā valstu sarakstā.

Nav iespējams iedomāties izmaiņas, kuru apstākļos bankas Latvijā varētu atgriezties pie agrākā "naudas mazgātavas" režīma, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja investīciju kompānijas "Grand Kapital" vecākais analītiķis Vladimirs Rošankovskis.

"Latvija bija ļoti specifisks landromāts, kas strādāja bijušo Padomju Savienības kolēģu labā... Laikā, kad pēcpadomju republikās tapa finanšu sistēma, bija pārrobežu pārskaitījumu pieprasījums, bet pēc tam tika sarīkota tamlīdzīgas operācijas veikušo banku licenču anulēšanas kampaņa. Šī tīrīšana sakrita ar problēmām Latvijas bankās, tāpēc tagad viņu pakalpojumi vairs nav vajadzīgi," pastāstīja Rožankovskis.

Pēc analītiķa domām, Latvijas bankas ir nonākušas neapskaužamā stāvoklī un izeja no tā nav saskatāma.

"Pēc būtības, klientu viņiem nav, un diezin vai tie parādīsies tuvākajā laikā. Kopš pazudušas finanšu plūsmas no Krievijas un Kazahstānas, šo banku pastāvēšanai nav nekāda pamata. Latvijas bankas ir kļuvušas par atavismu, lai kādi pasākumi tiktu vērsti pret tām. Ir vajadzīgi nereāla ierobežojumu vājināšana, lai cauri Latvijai atkal plūstu pelēkās pārrobežu naudas straumes," secināja Rožankovskis.

Banku sistēmas vērienīgo tīrīšanu iniciēja ASV Finanšu ministrija, kas 2018. gadā pārmeta ABLV bankai naudas atmazgāšanu, dalību transakcijās, kas saistītas ar Ziemeļkoreju, un ierēdņu uzpirkšanu. Kredītiestāde bija spiesta pieņemt lēmumu par pašlikvidāciju, un Latvijas banku sistēmā notika globālas izmaiņas.

0
Tagi:
atmazgāšana, banku reforma, Latvija, bankas
Pēc temata
"Apvaino godprātīgu Latvijas pilsoni": ārste šokēta par bankas lēmumu bloķēt karti
Urbanovičs: ne ostas, ne bankas Latvijā neatgūsies bez Krievijas
"Bīstamā Kuba": SEB banka pieprasīja paskaidrojumus latvietei par 20 eiro maksājumu
Latvijas bankas vēlas piešķirt vairāk kredītu uzņēmumiem: kas tām traucē