Cilvēki Milānas lielveikalā, foto no arhīva

Karantīnas īpatnības Itālijā

28
(atjaunots 15:23 05.04.2020)
Daudzi sākumā nesaprata visu situācijas nopietnību. Itāļiem ar viņu temperamentu ir grūti sēdēt mājās un atteikties no komunicēšanas. Viņu vidū bija arī daudz sirmgalvju, kas apmeklēja bārus un sasveicinājās ar apskāvieniem.

RĪGA, 5. aprīlis – Sputnik. Itālijā dzīvojošā Krievijas pilsone Viktorija Kiseļova pastāstīja izdevumam "Rossijskaja gazeta", kā pavada laiku stingrajā karantīnā, ko valstī ieviesa 9. martā.

"Kopš šīs dienas uz ielas var iziet tikai pēc produktiem, uz aptieku un uz darbu <…> Vēl mājās ir jāaizpilda dokuments, kurā jānorāda pārvietošanās mērķis un precīzs maršruts. Ja tevi apturēs patruļa un izrādīsies, ka tu ej ne tur, kur norādīji, tev izrakstīs naudas sodu no 300 līdz 4000 eiro. Ejot uz lielveikalu, obligāti uzvelku masku un vienreizlietojamos cimdus un cenšos uzreiz paņemt produktus nedēļai-divām," pastāstīja Viktorija.

Masku nepietiek, un daudzi šuj tās paši no marles, ieliktņa kārtā izmantojot bērnu higiēniskās salvetes. Pēc izmantošanas, ieliktnis tiek izmests, bet marles maska tiek vārīta un tvaicēta.

"Bija brīdis, kad mēs absolūti pazaudējām laika izjūtu, jaucām dienu ar nakti, staigājām pidžamās. Šobrīd jau visi saprot, ka jāpieturas pie noteiktas dienas kārtības un jāatrod sev nodarbe, kas novērš uzmanību un nomierina," atzinās Viktorija.

Pēc viņas sacītā, daudzi sākumā nesaprata visu situācijas nopietnību. Itāļiem ar viņu temperamentu ir grūti sēdēt mājās un atteikties no komunicēšanas. Viņu vidū bija arī daudz sirmgalvju, viņi apmeklēja bārus un sasveicinājās ar apskāvieniem. Kļuva bail tad, "sāka mirt kaimiņi, savukārt mirušo skaits visā valstī – augt ģeometriskā progresijā", pastāstīja Krievijas pilsone.

"Tādēļ es aicinu visus savus draugus gan Krievijā, gan citās valstīs noticēt, ka draudi ir reāli, un pacensties izdarīt visu, lai glābtu sevi, savus tuviniekus un visus apkārt <…> Draudus nedrīkst novērtēt par zemu. Mēs nenovērtējām – pazaudējām laiku un cilvēkus," rezumēja Viktorija.

Itālija ieņem otro vietu Eiropā (pirms dažām dienām vēl bija pirmā) koronavīrusa Covid-19 izplatības ziņā un atrodas trešajā vietā pasaulē pēc ASV un Spānijas. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, Apenīnos reģistrēti vairāk nekā 124 tūkstoši inficēšanās gadījumu ar jaunā tipa vīrusu, upuru skaits ir pārsniedzis 15 tūkstošus cilvēku.

28
Tagi:
Itālija, karantīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (859)
Pēc temata
"Šodien mēs dzīvojam ellē": bijušais rīdzinieks par baiso situāciju Spānijā
Itālija par vēlu apķērusies: virusologs atbalsta stingrākas karantīnas ieviešanu
"Valdības šausmīgie padomi". Kā Ņujorka gatavojas katastrofai
Vai koronavīruss Itālijā ir sasniedzis savu kulmināciju: speciālistu viedokļi
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

12
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

12
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

12
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

12
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma