Temperatūras mērīšana Parmā, foto no arhīva

Vai koronavīruss Itālijā ir sasniedzis savu kulmināciju: speciālistu viedokļi

81
(atjaunots 16:02 28.03.2020)
Ja nu infektoloģi ir par kaut ko vienisprātis, tad tas ir tas, ka parādījušies pirmie "pozitīvie signāli" pandēmijas attīstībā.

RĪGA, 28. marts – Sputnik. Pagaidām ir pāragri apgalvot, ka koronavīruss Itālijā ir sasniedzis kulmināciju, taču ātrās palīdzības izsaukumu skaits samazinās, paziņoja brīfingā Ženēvā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēneša kustību starptautiskās federācijas prezidents Frančesko Rokka.

"Varu tikai sacīt par sīku pozitīvu signālu, par kuru uzzināju sava brauciena laikā uz Bergamo. Mani kolēģi, vietējo filiāļu vadītāji, pastāstīja man, ka ātrās palīdzības izsaukumu skaits samazinās. Mēs saņemam nelielus signālus, taču pagaidām ir pāragri tos interpretēt. Jāskatās, kas būs tuvākajās dienās," sacīja viņš.

Savukārt bioloģijas zinātņu doktore, GMU Sistemātiskās Bioloģijas Skolas (ASV) profesore Anča Baranova uzskata, ka Itālijā (atšķirībā no ASV) epidēmija iziet uz tā saucamā "plato".

"Proti, kad esam sasnieguši kulmināciju un katru nākamo dienu mums ir aptuveni vienāds skaits jauno inficēto. Tad sekos plato periods un pēc tam epidēmija sāks samazināties," sacīja viņa RIA Novosti.

Inficēto skaita pieauguma trūkums, pēc viņas vērtējuma, varētu ilgt aptuveni desmit dienas, tālāk seko samazināšanās ar nosacījumu, ka tiek ievērota karantīna.

Itālija ieņem pirmo vietu Eiropā koronavīrusa izplatības ziņā un pagājušās nedēļas beigās pēc upuru skaita apsteidza Ķīnu. Saskaņā ar oficiālajiem datiem, ko piektdienas vakarā publicēja Civilās aizsardzības nacionālais dienests, patlaban Apenīnos ir reģistrēti 86 498 inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusa tipu, gandrīz 11 tūkstoši cilvēku ir atveseļojušies, savukārt upuru skaits sastādīja 9 134 cilvēkus.

81
Tagi:
epidēmija, Itālija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (859)
Pēc temata
"Šodien mēs dzīvojam ellē": bijušais rīdzinieks par baiso situāciju Spānijā
Eiropa pārdzīvos epidēmiju. Bet kā būs ar Eiropas Savienību?
"Valdības šausmīgie padomi". Kā Ņujorka gatavojas katastrofai
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

10
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

10
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

10
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

10
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma